PDA

Arată versiune întreagă : o informatie..va rog

eeleena25
03.06.2012, 07:25
buna..am intrat de curand pe acest forum..si am nevoie de o informatie..sunt in germania mai exact in Schweich,de o luna..patronul mi a facut toate documentele pt angajare pt 6 luni cat stau aici..deci sa ziceam ca nu am probleme:)..peste 2 sapt prietenulmeu trebuie si el sa vina sa lucreze dar in alt loc numai cu germani si trebuie sa inveti limba..akm intrebarea mea este unde se poate face un curs de germana pentru straini,in trie sau in apropiere pentru ca kiar nu stiu unde sa ma interesez mai ales ca nu stiu sa vorbesc cu ei si nici nu am timp...va multumesc..

adimucu
03.06.2012, 14:55
întreabă patronul. nu te-mpușcă, și sigur știe mai bine decât cineva care vine din altă parte...dacă omu lucrează bine acolo unde e și sefu-i mulțumit de munca lui, s-ar putea să-l trimită chiar el la un curs...dacă nici soțul tău nu știe germană, nici tu (parcă așa ai scris aici), atunci de ce nu l-ai pus să facă acasă un curs?

COURAGEBV
06.06.2012, 18:39
VEZi CA SUNt CURSURI PT INcepatori cu un EURO PE ORA/3 ORE PE ZI 5 ZILE PE SAPTAMANa. adIK 60 DE EURO PE LUNA, DAR INveti germanA Nivel mediu in 3 LUNi. si eu vreau SA O INvat, de abIA AM AJUNS aici, si ma chINui prin CURSURI DAR TREBuie Neaparat un PROFESOR. AM SA-TI SCRIU MAI MULTE CUM AFLU SI EU, SCZ DE CAP. IMI E DEFECT