PDA

Arată versiune întreagă : Caut un JOB in Berlin

Maniak88
03.05.2012, 18:13
Buna. Ma numesc Sergiu si locuiesc in Berlin. Am facut un curs de germana dar nu ma prea descurc cu vorbitul iar de inteles inteleg cat de cat limba. Cu engleza ma descurc foarte bine si caut un loc de munca in constructii si chiar si orice domeniu.

O seara placuta in continuare

Maniak88
09.05.2012, 19:54
Numai nu va inghesuiti :))))))))

christianT
09.05.2012, 20:08
Numai nu va inghesuiti :))))))))

Esti spiritual, nu-i asa?? Adevarul este ca Universului putin ii pasa de tine. Singurul care te poate ajuta esti doar tu. Nu lasa sa treaca ani degeaba pe langa tine.

Maniak88
10.05.2012, 12:23
Nu cred in Dumnezeu daca e pana acolo. Evident ca nu stau sa ma bazez pe voi de pe acest forum doar incerc sa imi creez mai multe sanse dar aici se pare ca e subiect inchis, forumul ma refer.

FidelKatzo
10.05.2012, 12:42
Nu cred in Dumnezeu daca e pana acolo. Evident ca nu stau sa ma bazez pe voi de pe acest forum doar incerc sa imi creez mai multe sanse dar aici se pare ca e subiect inchis, forumul ma refer.

bine faci ca nu te bazezi pe nimeni,totusi nu iti pierde speranta poate este cineva in situatia ta si poate sa-ti spuna ce sa faci..tu cum ai ajuns la Berlin,ai plecat la drum fara nici o informatie..? nu este riscant..?

Maniak88
10.05.2012, 16:56
Da exact am plecat de unul singur si nu cunosteam pe absolut nimeni. M-am descurcat sa imi iau o chirie fara sa stiu germana si momentan am pe saptamana viitoare programat un interviu la un hotel. Momentan nu am gasit nimic altceva inafara de promisiuni pe care oricum nu ma bazez. Daca nu imi iese nimic in 2 saptamani plec din Berlin ca va trebui sa platesc chiria pe 3 luni si nu am de unde in stadiul asta, asa ca am sa prefer sa ma duc sa incerc in alta parte. Voi merge in alt oras dar mai mult ca sigur in alta tara.
Cu tine care e smecheria? In Tanzania? Ce faci pe acolo?

FidelKatzo
11.05.2012, 00:54
Da exact am plecat de unul singur si nu cunosteam pe absolut nimeni. M-am descurcat sa imi iau o chirie fara sa stiu germana si momentan am pe saptamana viitoare programat un interviu la un hotel. Momentan nu am gasit nimic altceva inafara de promisiuni pe care oricum nu ma bazez. Daca nu imi iese nimic in 2 saptamani plec din Berlin ca va trebui sa platesc chiria pe 3 luni si nu am de unde in stadiul asta, asa ca am sa prefer sa ma duc sa incerc in alta parte. Voi merge in alt oras dar mai mult ca sigur in alta tara.
Cu tine care e smecheria? In Tanzania? Ce faci pe acolo?

sper sa-ti iasa pasienta cu jobul de la hotel,ai acte in regula sau incerci sa gasesti ceva la negru..? trebuie sa fi atent pentru-ca in Gastättengewerbe controalele sunt la ordinea zilei..
in Tansania curge pentru mine laptele si mierea,aici mi-am gasit un locsor caldut sub palmieri si femei pe gustul meu..negre si paroase..

Maniak88
11.05.2012, 04:11
Pot ruga un moderator sa stearga acest thread ? Sau cu cine sa vorbesc sa il stearga ?

sorin
11.05.2012, 07:16
Pot ruga un moderator sa stearga acest thread ? Sau cu cine sa vorbesc sa il stearga ?
citeste aici, daca n-ai facut-o deja:
http://forum.romanian-portal.com/announcement.php?f=27

Maniak88
11.05.2012, 14:26
3. Obligatiile si drepturile moderatorilor
Sa nu stearga mesaje sau topice intregi din proprie initiativa. Acest forum creaza automat o copie pe server a bazei de date. Moderatorii care sunt depistati ulterior ca au sters mesaje fara motiv vor fi dati afara fara drept de reintrare pe forum.

Pai si e la cerere.Eu te rog. Vreau sa imi stergeti topicul sau mai bine tot contul. Nu e posibil asa ceva? Peste tot se poate inchide/deshide un topic la cerere.
P.S. Nu vreau cearta nu vreau scandal ca daca e asa pot modifica in topic sa se ajunga un topic de bascaleala si offtopic care va fii inchis in cele din urma.
Vreau sa mi se stearga contul dar voi cred ca nu stiti cum se sterge

sorin
11.05.2012, 14:33
3. Obligatiile si drepturile moderatorilor
Sa nu stearga mesaje sau topice intregi din proprie initiativa. Acest forum creaza automat o copie pe server a bazei de date. Moderatorii care sunt depistati ulterior ca au sters mesaje fara motiv vor fi dati afara fara drept de reintrare pe forum.

Pai si e la cerere.Eu te rog. Vreau sa imi stergeti topicul sau mai bine tot contul. Nu e posibil asa ceva? Peste tot se poate inchide/deshide un topic la cerere.Nu vreau sa imi mai apara numele in google.
citeste tot, nu selectiv. ce nume sa-ti apara pe google, daca ti l-ai sters singur? eu unul am incheiat subiectul, ca am si altceva de facut in loc sa-ti raspund tie la pm-uri sau aici, doar pentru ca tie ti-e lene sa citesti regulamentul si te distrezi, ca apoi sa ceri cuiva sa vina cu curatenia.

Maniak88
11.05.2012, 14:41
Pai l-am sters de pe forum dar in google e varianta veche. Defapt mai bine mi se rupe de regulile voastre si de forumu vostru

sorin
11.05.2012, 14:48
Pai l-am sters de pe forum dar in google e varianta veche. Defapt mai bine mi se rupe de regulile voastre si de forumu vostru

s-ar parea ca pricepi greu treaba cu google pe care ti-am explicat-o pe pm.

vrei sa pleci? drum bun! nu-ti cere nimeni viza la iesire. cu atitudinea cu care ai intrat oricum nu rezisti mult pe aici.

Maniak88
11.05.2012, 16:45
ma f_t in forumu tau bine ? Cum sa am nevoie de voi cand nu sunteti in stare sa dati un sfat bun? Si nu ma refer pe topicul meu ci in general toate sunt cam praf la voi.
O seara frumoasa mai departe

sorin
11.05.2012, 18:28
ma f_t in forumu tau bine ? Cum sa am nevoie de voi cand nu sunteti in stare sa dati un sfat bun? Si nu ma refer pe topicul meu ci in general toate sunt cam praf la voi.
poti sa te f**i, da singur acum, ca pe forum n-o sa mai intri. dupa cum a spus si aramis, aici nu se dau sfaturi care incalca legea.

FidelKatzo
12.05.2012, 03:45
O seara frumoasa mai departe

trebuia sa spui de la inceput ca ai cetatenia maghiara.un amanunt foarte important pe care l-ai neglijat intentionat cum reiese din evolutia ta pe forum.....incearca sa fi intelegator,cei mai vechi pe forum sau cei care sunt in masura sa dea un sfat o fac de bun voie si numai daca au chef si timp..idiotii care nu sunt in stare sa isi caute informatiile pe net dar isi etaleaza din prima studiile si asteapta sa li se intinda covorul rosu raman cu frustrarile..

Krixnoto
08.07.2015, 08:32
Caut babysitter in berlin
Daca stii pe cineva da mi te rog msg
015255356777
Multumesc