PDA

Arată versiune întreagă : Relocare San Diego ....Area

cadobe
13.04.2012, 20:07
Salutare tuturor-

As vrea sa stiu daca se poate ce locuri mai safe sau ma rog, linistite ar putea fii gasite
in San Diego sau imprejurimi.
Intentionam sa ne mutam in San Diego (din Chicago), as avea nevoie
de cateva impresii de la cineva care locuieste in zona.De altfel vrem sa facem
o vizita inainte pentru ceva zile, sa vedem ce putem gasii. Nu ma refer
la zone intangibile( ca pret de inchiriat) , ceva decent si fara probleme around.

Multumesc

Valentin

cadobe
28.12.2013, 19:54
Mda, merci oricum, pentru peste 300 si ceva de vizitari...... vad ca nu s-a inghesuit nimeni aici, probabil ca e mai interesant de raspuns la thread-uri gen "Caut partener/a de vacanta". Oricum, de altfel am decis ca ne mutam in Seattle, stim orasul cat de cat deja.

Numai bine.

Olga
28.12.2013, 20:41
Eu am locuit 8 ani in San Diego dar numai acum am vazut postarea. In Mira Mesa, aproape de baza militara Miramar unde atunci stationau avioanele Blue Angels, ce mai tremurau casele cand zburau la mica altitudine ca erau aproape de aterizare. Totul e scump acolo, ca se considera cea mai fina localitate din USA, dar depinde de ce lucrezi si ce venituri ai, ca peste tot. Poate o sa coboriti acolo pentru o vacanta, de obicei din statele nordice viziteaza plajele din sud mai caldute decat unde doar balenele se balacesc!!! Sint excursii cu vaporul in larg de observat balenele la ei acasa, e una din acele experiente odata in viata si de neuitat, cei care au rau de mare se pot culca pe spate in locuri special amenajate pana ce altii se bucura de o priveliste de vis sau din povesti. Ei vad la TV-uri actiunea din ocean si chiar sub apa sa nu ramana fara amintiri. Nu se merge zilnic in largul oceanului pacific cand nu mai vezi pamant uscat, doar cerul si apa, balenele fac piruete de fericire, motoarele sint oprite ca nu le plac vizitorii, dureaza o zi plimbarea dar merita. Desi soarele e pe cer, in larg e frig, trebuie sa ai haine groase!!! E mult de povestit ...

La Multi Ani!

cadobe
30.12.2013, 09:59
Ultima data cand am stat in Seattle, am vrut si noi sa mergem sa vedem balenele dar din pacate timpul nu ne-a permis. Cu siguranta acum cand ne vom muta definitiv probabil ca are sa fie primul lucru ce il vom face. Zona Seattle e superba, chiar daca precipitatille sunt mai mari decat in alte zone. Lumea se sperie degeaba.