PDA

Arată versiune întreagă : cazare in Erlangen? (iunie-august)

tenguin
24.03.2012, 07:59
Buna ziua!

Pe scurt, tatal meu (recent pensionat) trebuie sa urmeze o serie de sedinte de radioterapie vara aceasta in Erlangen (langa Nürnberg). Intrucat costul terapiei este si asa foarte ridicat, fac apel la Dv., membrii si vizitatorii acestui forum, pentru orice sugestie in privinta gasirii unui apartament in Erlangen pe durata tratamentului (aprox. 25 iunie - 25 august). Mentionez ca apartamentul cautat ar trebui sa aiba 2 camere si, preferabil, sa fie mobilat (sau sa existe macar 2 paturi, o masa, 2-3 scaune...), intrucat eu si mama vom fi alaturi de el in Erlangen pe durata acestor 2 luni.
Am incercat la, si continuu sa urmaresc, motoare de cautare precum wg-gesucht.de, dar acest apel se adreseaza mai ales celor care, spre exemplu, au camere de inchiriat, sau pleaca in concediu, sau alte asemenea posibilitati.

Multumim anticipat pentru orice sugestii, si multa sanatate tuturor!
Calin

tonita
24.03.2012, 16:27
Calin, poti cauta "Zeitwohnen". Cu masina la dispozitie nu as limita cautarea în Erlangen.
Si voua sanatate!

tenguin
26.03.2012, 06:39
Multumesc/Multumim mult! Nu cred ca vom lua masina familiei (trecuta si ea de prima tinerete, cum va puteti imagina), dar e intr-adevar o directie buna de cautat.
Cu multumiri si urari de bine,
Calin & fam. Dragos