PDA

Arată versiune întreagă : imi puteti recomanda niste chirii mai ieftine in california ,ontario?,,sau adrese

camelia7912
14.03.2012, 03:31
buna ziua
sotul meu se afla deja in california , ontario,..........incearca sa caute niste chirii convenabile dupa care sa vin si eu
ma puteti ajuta cu adrese, link-uri, site-uri ceva?,
pe de alta parte sotul meu este bussiness man asa ca daca doriti colaborari putem lua legatura!
va rog , imi puteti da informatii?,

drivefast
16.03.2012, 10:54
o sa-ti raspund paralel cu intrebarea, pentru ca banuiesc ca deja ai cautat "apartments for rent" cu google. (in CA, "apartments" sint de inchiriat, cele proprietate se numesc "condos" sau "townhouse".) desi sint si persoane care isi inchiriaza direct casa, sau o parte din ea, in general proprietatile de inchiriat sint complexe intregi de apartamente, si inchiriezi de la o firma de management care are grija de complexul respectiv. internetul e o resursa foarte buna, dar adevaratele deal-uri le gasesti conducind incetisor cu masina prin zona in care vrei sa stai. acolo unde vezi "now renting" sau "leasing", notezi numarul de telefon, suni si intrebi (nu te duci direct sa bati la usa, asta se considera nepoliticos).

e greu de spus ce inseamna "convenabil", pentru ca asta depinde de gusturile fiecaruia, si de zona in care cauti. vrei sa ai camere mari? vrei sa fie proaspat renovat? vrei piscina? vrei gradina, si loc de joaca pentru copii? vrei la doua strazi de ocean? vrei sa fie ieftin? in plus de asta gusturile tale se vor schimba imediat ce-o sa stai vreo 3-4 luni in US. cind eram in romania mi se parea ca un loc din ala gen melrose place e cel mai cool posibil, dar dupa ce am ajuns aici si-am semnat pe un an un apartament foarte similar, mi s-a parut ca stau in ghetto.

e greu sa cauti ceva de-acolo. banuiesc ca sotul tau are asa de mult de lucru incit n-are vreme sa caute. daca nu asta e cazul, cel mai bine ar fi sa te urci in avion, vii aici si stai la hotel vreo 2 saptamini, iti inchiriezi o masina, si cauti. overall o sa te coste mai putin decit sa iei ceva scump si la intimplare.

Pisoi
16.03.2012, 14:24
buna ziua
sotul meu se afla deja in california , ontario,..........incearca sa caute niste chirii convenabile dupa care sa vin si eu
ma puteti ajuta cu adrese, link-uri, site-uri ceva?,
pe de alta parte sotul meu este bussiness man asa ca daca doriti colaborari putem lua legatura!
va rog , imi puteti da informatii?,
...dupa parerea mea "chiriile convenabile" se cauta pe o raza de pana la 10-15 mile de job :ideea:
...chiar daca se gaseste o locuita mai ieftina si acceptabilala pe o distanta mai mare ...transportul ramane tot scump asa ca ce "dai pe mere, dai si pe pere" :d:

anca_noi
16.03.2012, 14:50
ma razgandisem cu ce am scris dar vad ca aici nu se pot anula mesajele (sau nu stiu eu)