PDA

Arată versiune întreagă : tratamente naturale

iulia radu
01.10.2005, 03:35
in vremurile vechi oamenii nu se tratau cu medicamente ci cu leacuri
naturale.de ce ne otravim singuri cu aceste medicamente care e adevarat
ca pe moment ajuta dar in timp ne omoara cu incetinitorul.pentru orice
boala exista un leac.contactati-ma si va voi da solutii.inspector de
sanatate-iulia radu

mihaela75
01.10.2005, 05:15
ne otravim ca n-avem incotro.organismul e plin de chimicale din alimente si nu mai face fata leacurilor babesti.nu mai e ca alta data cand majoritatea alimentelor erau naturale iar boala plecacu un ceai cald.in copilarie mama ne trata de raceala cu niste leacuri numai de ea stiute,acum daca incerc sa tratez copilul meu la fel il omor cu siguranta.si totusi leacurile naturiste sunt bune si cred in ele dar nu poti trai fara medicamente din pacate.

GNChicago
01.10.2005, 05:31
Nu luam medicamente decit daca simteam ca mor, dar ce e rau nu piere usor....

Si eu sint ptr leacuri naturale, sa lasi organismul sa lupte....

Ana Tofan
11.06.2006, 00:05
Din pacate atunci cand am vreo problema de sanatate,recurg adeseori la pastile...

gammalgubbe
15.10.2006, 16:40
Haideti sa va spun ce fac eu: ati auzit de oil of oregano?. La primul slab semn ca m-ar apuca vreo raceala, stranut, etc. iau 1-2 picaturi de acel ulei, beau ceai de tei sau musetel, vit. C si eventual stau cu picioarele in apa fierbinte, si alte tratament naturiste. Toate la un loc fac organismul sa lupte singur, sistemul imunitar creste si de multe ori in acest fel mi-am combatut raceli. Dar asta doar in cazul racelilor, bolile sunt de tot felul. Ele vin datorita faptului ca traim pe pamant, dar in ziua de azi e mai periculos ca oricand datorita chimicalelor si toxinelor din mancare, sistemul inconjurator, etc. Se poate reduce acest fenomen, prin consumarea de hrana organica si foarte diversificata, apa imbuteliata, detoxifierea organismului (cautati la GNC), multivitamine, lapte (asta mai ales pt femei si copii), produse apicole, etc....

Sa stiti ca se pot evita multe boli prin intarirea sistemului imunitar. Aceasta este cheia sanatatii noastresi a luptei cu valulcancerului.Exista o expresie aci in State: viata incepe si se termina in colon. Incurajez extrem de mult farmacia lui Dumnezeu, si urasc sa ma uit la medicamente, companiile de medicamente isi cauta profitul lor, nu al sanatatii noastre. Ca dovada, incercati sa consumati un pahar de medicamente si o sa vedeti ca ajungeti in spital la reanimare, si...morti. Dar daca consumati oricata cantitate de un produs natural, nu va fi la fel.

Nu am dreptate?

16.10.2006, 03:25
Interesant topic. Vreti sa spuneti ca aceste e-uri regasite in mancare sunt cancerigene?

Cat de sigura e mancarea organica?

giurgiu
05.11.2006, 01:14
Ma bucur sa aud ca si peste ocean se mai folosesc tratamentele cu plante
Eu , trecand printr-o experienta dura(am fost bolnav de psoriazis) a trebuit sa gasesc o rezolvare pentru acesta boala si am gasit-o cu ajutorul plantelor.
De atunci am invatat lectia naturii si am aplicat-o de cate ori a fost nevoie pe mine si pe intraga familie
Astfel am reusit inca o performanta si anume ca fiica mea care acum are 15 ani sa nu fi luat niciodata un antibiotic, sa nu fi fost internata intr-un spital niciodata.
Cred ca acest lucru spune totul