PDA

Arată versiune īntreagă : Caut cazare in paderborn:)

Anamaria87
31.01.2012, 08:08
Buna tuturor,

Ma numesc Anamaria si de pe 1 martie 2012 voi studia in Paderborn. Cei de la universitate m-au informat ca nu mai au locuri de cazare pt acest semestru. Ma poate ajuta cineva in legatura cu cazarea? Confer seriozitate,bun simt si siguranta.
Va multumesc,
ANAMARIA

Dinner_Out
22.04.2012, 07:51
salut ana maria,

Daca eram mai aproape de tine...poate te puteam ajuta. Eu locuiesc in zona Bielefeld, mai exact Bad Salzuflen, 1 h de tine cu masina.
Ce studiezi ? Sper ca iti gasesti cazare....daca nu ai facut-o deja !
Succes....si daca ai chef de o cafea, cu mare placere.......am drumuri cu motocicleta in zona Padeborn, sunt niste punte de intlanire ale bikerilor din zona !

Toate bune si succes !

Valentin
v_dumitru2003@yahoo.com

An.ellie
26.08.2012, 10:30
Salut,

Ma numesc Elena si tot in Paderborn voi pleca si eu acum, de la inceputul lui septembrie. Poti sa-mi spui te rog ce ai facut cu cazarea?..pt ca acelasi lucru mi-au zis si mie, ca mai tarziu sa-mi propuna un loc de cazare pt care va trebui sa dau 240 de euro pe luna.Ce ma intereseaza e daca pretul asta e unul convenabil pt Paderborn, sau as putea gasi si ceva mai ieftin?
Tu cum ai ajuns acolo, cu bursa ERASMUS? Daca da, ai putea sa-mi spui ce valoare a avut grantul? ce ai studiat?
Imi cer scuze pentru atatea antrebari, dar presupun ca fiecare din noi e curios sa afle cat mai multe in momentul in care trebuie sa plece:)

Multumesc frumos !

gio
05.09.2012, 14:59
Ce ai studiat tu Elena pana acum????

-----"intrebare"--- se scrie cu i din i , pt. ca este la inceputul cuvantului , doar la interiorul cuvantului se scrie cu i din a.............si spui ca ai luat si BAC-ul si ai si bursa??
trebuie sa fi fost "tare ' buna in tot ce ai facut .......

aramis_13
05.09.2012, 15:02
Ce ai studiat tu Elena pana acum????

-----"intrebare"--- se scrie cu i din i , pt. ca este la inceputul cuvantului , doar la interiorul cuvantului se scrie cu i din a.............si spui ca ai luat si BAC-ul si ai si bursa??
trebuie sa fi fost "tare ' buna in tot ce ai facut .......

rāde ciob de oală spartă...