PDA

Arată versiune întreagă : joburi in Germania

Mikemo
20.01.2012, 11:46
Buna ziua
Ma numesc Mihai,am ca si meserie de baza constructiile,si aici ma refer de la fundatie la finisaje,si am multi ani lucrati in Germania si Austria.
Datorita unor imprejurari ma am intors in Ro,pt familie,dar acum caut din nou un loc de munca in Germania.
Precizez ca vb limba germana,bine,la nivel de conversatie,citit,scris.
Caut o locuinta,cat de cat langa Nurenberg,pensiune,sau un loc unde sa pun capul,contra cost bine inteles,nu astept nimic de gratis sau ajutor gratuit.
Toti muncim pt bani si stiu ca nu este frumos sa ,,cersesti``.
Eu pot sa ajut doar sa invat pe cineva contra sfat sau locuinta limba Germana.
Pot sa muncesc si ca sofer,am gradele B,C si E,in cazul in care nu am altceva de munca.
In asteptarea unui raspuns,va salut pe toti membri acestui site,si va doresc toate cele bune,si un an nou cat mai bun.
Cu stima si respect,
Mihai

florin_florin5471
03.03.2012, 19:01
ceau,caut muncitori in constructii care sa sie si germana,contacteaza pe adresa de email florin_florin547@yahoo.com

bgdmrcro
10.03.2012, 02:53
buna ziua
numele meu este bogdan marcu
sunt din iasi/romania si sunt managerul unei companii de recrutare de personal
as dori sa va propun o colaborare,in privinta muncitorilor romani dornici sa lucreze in tara dumneavoastra si
dornici sa plateasca un comision pentru acest lucru
ma intereseaza un partener care sa se ocupe de punerea in legalitate a muncitorilor romani pe teritoriul germaniei
privind documentele de munca si gasirea unor locuri de munca.
pentru a va spori increderea in firma noastra va precizez faptul ca deja colaboram cu niste parteneri din tara
dumneavoastra,parteneri de la care putem primi scrisori de recomandare daca sunteti interesat.
avem o baza de date cu peste 1000 de muncitori din diverse domenii de activitate si cu diverse niveluri de
pregatire.
in cazul in care aceasta colaborare vi se pare o noua oportunitate si considerati ca puteti duce la indeplinire
partea care va priveste,va rog sa nu ezitati sa ne contactati in vederea elaborarii unuiplan de lucru impreuna
si desigur pentru a ne cunoaste mai bine.putem purta o discutie atat prin intermediul telefonului,cat si pe skype
sau yahoo messenger daca acest lucru vi se pare mai comod.id-ul meu de messenger este bgdmrc si cel de skype este
bgd.mrc.astept cu nerabdare un e-mail cu confirmarea interesului pentru propunerea mea.tin sa va informez,pentru a
va spori interesul ca numarul celor interesati este enorm,comisionul pentru fiecare este de 400-500 euro,iar cu
ajutorul dumneavoastra activitatea care trebuie desfasurata pentru punerea oamenilor respectivi in legalitate si
trimiterea lor la munca este minima.
va multumesc pentru timpul acordat citirii acestui e-mail si astept cu nerabdare un raspuns de la dumneavoastra.
cu respect bogdan marcu.