PDA

Arată versiune întreagă : Hew Hampshire.../Boston area, anyone?

zoly
29.09.2005, 16:13
Salutare la toate lumeasmileys/smiley102.gif..sunt Zoly, si sunt in State cu o viza J1 din Junie. Programul meu se termine in citeva zile si as vrea sa aplic pt. shimbare de statut pt.B2 .Eu sunt in New Hampsire, relativ aproape de Boston si as vrea sa stiu daca sunt romani sau vreo comunitate de romani prin Zona .. Daca cineva de pe forum cunoaste romani prin zona , dati-mi si mie de stire va rog!

Deasemenea ceva fete frumoase&interesante prin apropiere, unde v-as putea gasi? smileys/smiley2.gif

Sunt in cautarea unui job..in zona asta (sau oriunde in State) in orice domeniu unde se plateste "under the table"/cash..as fi recunoscator pentru orice info. legate de aceste subiecte!!

Mersi mult, numai bine la toata lumea! Ciao

GNChicago
29.09.2005, 17:57
I love New Hamshire.... nu are taxe. Daca cevacosta 5.99 ti se da restul 1 cent.

Sint ceva romani prin zona, dar probabil nu vor sa fie deranjati. Cauta in cartea de telefon nume tipice romanesti.

Succes!

zoly
30.09.2005, 16:58
GNChicago ai dreptate, prima data cand am venit aici si eu am fost surprins de chestia asta(restul de 1 cent) ..cand ma gandesc ca in RO. foarte rar mai primesti restul inapoi (1000-5000lei) sau in cel mai bun caz, ti se spune ca nu au bani marunti...sau ti se ofera un bombonsmileys/smiley36.gif,zahar vanilat sau mai stiu eu ce minunatie..

Mie mi se pare chiar normal(cred ca m-am obisnuit aici) sa nu platesti taxe pe alimente si imbracaminte..intotdeauna cand ma duc in NYC si vreau sa cumpar ceva ma trezesc ca platesc in plus $ fata de pretul expus pt. produs.

Chestia cu cartea telefonica ..e un pic ciudata si jenanta , daca ma intelegi ce vreau sa spun? Majoritatea romanilor din zona asta incearca sa-si ocoleasca semenii...ar fi mult de discutat aici(?!)

Salutare si numai bine la toata lumeasmileys/smiley2.gif

GNChicago
30.09.2005, 19:48
In America nu poti intra in casa omului decit cu telefonul, scrisoare sau internet. Nu vad altcumva.

Nu cred ca strica un telefon la nimereala: Alo, sint cutarica, student absolvent (dar ce ai absolvit omule?), sint MA si nu stiu pe nimeni aici, exista o comunitate romaneasca pe aici, mai sint si alti romani pe aici, am nevoie de niste sfaturi, bla, bla...etc.

N-o sa te impuste nimeni.

Din experienta mexicanilor pe aici, am vazut ca cei mai multi se arunca pe la restaurante, baruri, unde bacshisul e intre 15-20% cam obligatoriu.

Trimite-mi un numar de telefon pe pm si o sa incerc sa te pun in legatura cu niste tzarani din MA.

Mult Succes!

Andreahoo.comT
10.12.2006, 02:09
Salutare oamenilor,m-am mutat de curand in Boston,si mi-ar placea sa stau la o bere cu un romanas.Cine e interesat dati un mail ceva.Pa pa

pancujunior
10.12.2006, 19:18
Salut

Boston here

Dati'mi pm sau pe mess, ID pancujunior, daca ceva..

foxyroxy
16.01.2007, 16:01
salutare zoly,

ai intrebat de cineva aproape de boston? ei bine, eu sunt undeva la vreo 4 ore distanta, in maine; mai exact in orasul hope. e cam departe dar asta e...eu sunt aici din iunie anul asta, casatorita cu un american pe care-l iubesc nespus de mult. adresa mea e moon_light_21ro@yahoo.com (moon_light_21ro@yahoo.com). de cand m-am stabilit aici am tot cautat romani de prin apropiere, chiar de ar fi si 4 ore distanta, numa sa vb cu cineva care vb romana...e greu asa singur romanpe aici, din pacate! cauta-ma si mai vb! sanatate multa!!!

razvan1309
16.06.2007, 18:10
sunt mai......si inca multi.......apropos........daca cineva din NH, MA, sau RI vrea sa prinda programe romanesti(Kanal D, Antena1, 2, 3......MTv Romania.etc).............cautati-ma pe YM....razvan1309....se rezolva