PDA

Arată versiune întreagă : Liga 1 (Divizia A) fotbal Romania 2011–2012 (RETUR)- Rezultate, clasament, comentarii



sorin
15.12.2011, 22:59
continuarea de aici

(http://forum.romanian-portal.com/showthread.php?18405-Liga-1-(Divizia-A)-fotbal-Romania-2011–-2012-(TUR)-Rezultate-clasament-comentarii)Liga I (divizia A) 2010-2011 - Etapa 18 (16, 17, 18, 19 si 20 decembrie 2011)

VINERI 16 DECEMBRIE
Gaz Metan Mediaş - FC Braşov
Ora 20:30
SAMBATA 17 DECEMBRIE
Sportul Studenţesc - Concordia Chiajna
Ora 13:00
Astra Ploieşti - CFR Cluj
Ora 17:00
FCM Târgu Mureş - Dinamo
Ora 20:30
DUMINICA 18 DECEMBRIE
Pandurii Târgu.Jiu - Ceahlăul P. Neamţ
Ora 16:00
Universitatea Cluj - CS Mioveni
Ora 18:00
Oţelul Galaţi - Petrolul Ploieşti
Ora 20:30
LUNI 19 DECEMBRIE
Steaua - Voinţa Sibiu
Ora 20:00
MARTI 20 DECEMBRIE
FC Vaslui – Rapid
Ora 20:30
-------------------------------------
Rezultate etapa 18 (se editeaza dupa terminarea meciurilor)
Gaz Metan Mediaş 1 - 1 FC Braşov
Sportul Studenţesc 2 - 2 Concordia Chiajna
Astra Ploieşti 0 - 1 CFR Cluj
FCM Târgu Mureş 0 - 1 Dinamo
Pandurii Târgu.Jiu 1 - 1 Ceahlăul P. Neamţ
Universitatea Cluj 2 - 2 CS Mioveni
Oţelul Galaţi 1 - 0 Petrolul Ploieşti
Steaua 1 - 0 Voinţa Sibiu
FC Vaslui 2 – 3 Rapid
-------------------------------------
Clasament Liga 1 (divizia A) de fotbal 2010-2011 dupa etapa 18
1. Dinamo Bucureşti 40p
2. CFR Cluj 39p
3. Rapid 37p
4. Steaua 32p
5. Oţelul Galaţi 31p
6. Pandurii Târgu-Jiu 30p
7. FC Vaslui 30p
8. Universitatea Cluj 28p
9. Astra Ploieşti 25p
10. Ceahlăul Piatra-Neamţ 22p
11. Gaz Metan Mediaş 21p
12. FC Braşov 20p
13. Petrolul 18p
14. Voinţa Sibiu 17p
15. FCM Târgu-Mureş 16p
16. Sportul Studenţesc 14p
17. Concordia Chiajna 11p
18. CS Mioveni 9p

sorin
28.02.2012, 20:56
VINERI 2 MARTIE
FC Braşov - Pandurii Târgu.Jiu
Ora 18:00
CFR Cluj - FCM Târgu Mureş
Ora 20:30
SAMBATA 3 MARTIE
Voinţa Sibiu - Astra Ploieşti
Ora 15:00
Rapid - Universitatea Cluj
Ora 18:00
Dinamo - Gaz Metan Mediaş
Ora 20:20
DUMINICA 4 MARTIE
Petrolul Ploieşti - FC Vaslui
Ora 19:30
CS Mioveni - Steaua
Ora 21:30
Ceahlăul P. Neamţ - Sportul Studenţesc
Ora 19:00
LUNI 5 MARTIE
Concordia Chiajna - Oţelul Galaţi
Ora 20:30
-------------------------------------
Rezultate etapa 19 (se editeaza dupa terminarea meciurilor)
FC Braşov 2 - 1 Pandurii Târgu.Jiu
CFR Cluj 1 - 0 FCM Târgu Mureş
Voinţa Sibiu 1 - 0 Astra Ploieşti
Rapid 1 - 1 Universitatea Cluj
Dinamo 2 - 0 Gaz Metan Mediaş
Petrolul Ploieşti 1 - 2 FC Vaslui
CS Mioveni 0 - 1 Steaua
Ceahlăul P. Neamţ 1 - 2 Sportul Studenţesc
Concordia Chiajna 1 - 0 Oţelul Galaţi
-------------------------------------
Clasament Liga 1 (divizia A) de fotbal 2010-2011 dupa etapa 19
1. Dinamo 43p
2. CFR Cluj 42p
3. Rapid 38p
4. Steaua 35p
5. FC Vaslui 33p
6. Oţelul Galaţi 31p
7. Pandurii Târgu-Jiu 30p
8. Universitatea Cluj 29p
9. Astra Ploieşti 25p
10. FC Braşov 23p
11. Ceahlăul Piatra-Neamţ 22p
12. Gaz Metan Mediaş 21p
13. Voinţa Sibiu 20p
14. Petrolul 18p
15. Sportul Studenţesc 17p
16. FCM Târgu-Mureş 16p
17. Concordia Chiajna 14p
18. CS Mioveni 9p

sorin
06.03.2012, 13:33
VINERI 9 MARTIE
FC Vaslui - Concordia Chiajna
Ora 19:00
Gaz Metan Mediaş - CFR Cluj
Ora 21:30
SAMBATA 10 MARTIE
Oţelul Galaţi - Ceahlăul P. Neamţ
Ora 19:00
Pandurii Târgu.Jiu - Dinamo
Ora 20:30
DUMINICA 11 MARTIE
Sportul Studenţesc - FC Braşov
Ora 15:00
FCM Târgu Mureş - Voinţa Sibiu
Ora 17:00
Rapid - Petrolul Ploieşti
Ora 21:30
LUNI 12 MARTIE
Universitatea Cluj - Steaua
Ora 19:00
Astra Ploieşti - CS Mioveni
Ora 21:30
-------------------------------------
Rezultate etapa 20 (se editeaza dupa terminarea meciurilor)
FC Vaslui 4 - 0 Concordia Chiajna
Gaz Metan Mediaş 1 - 1 CFR Cluj
Oţelul Galaţi 0 - 0 Ceahlăul P. Neamţ
Pandurii Târgu.Jiu 2 - 2 Dinamo
Sportul Studenţesc 2 - 1 FC Braşov
FCM Târgu Mureş 0 - 0 Voinţa Sibiu
Rapid 2 - 0 Petrolul Ploieşti
Universitatea Cluj 0 - 1 Steaua
Astra Ploieşti 3 - 1 CS Mioveni
-------------------------------------
Clasament Liga 1 (divizia A) de fotbal 2010-2011 dupa etapa 20
1. Dinamo 44p
2. CFR Cluj 43p
3. Rapid 42p
4. Steaua 38p
5. FC Vaslui 36p
6. Oţelul Galaţi 32p
7. Pandurii Târgu-Jiu 31p
8. Universitatea Cluj 29p
9. Astra Ploieşti 28p
10. FC Braşov 23p
11. Ceahlăul Piatra-Neamţ 23p
12. Gaz Metan Mediaş 22p
13. Voinţa Sibiu 21p
14. Sportul Studenţesc 20p
15. Petrolul 18p
16. FCM Târgu-Mureş 17p
17. Concordia Chiajna 14p
18. CS Mioveni 9p

sorin
15.03.2012, 20:49
VINERI 16 MARTIE
Concordia Chiajna - Rapid
Ora 19:30
CS Mioveni - FCM Târgu Mureş
Ora 20:30
SAMBATA 17 MARTIE
Voinţa Sibiu - Gaz Metan Mediaş
Ora 15:00
CFR Cluj - Pandurii Târgu.Jiu
Ora 17:00
Petrolul Ploieşti - Universitatea Cluj
Ora 19:00
Dinamo - Sportul Studenţesc
Ora 21:30
DUMINICA 18 MARTIE
FC Braşov - Oţelul Galaţi
Ora 18:00
Steaua - Astra Ploieşti
Ora 20:30
LUNI 19 MARTIE
Ceahlăul P. Neamţ - FC Vaslui
Ora 20:30
-------------------------------------
Rezultate etapa 21 (se editeaza dupa terminarea meciurilor)
Concordia Chiajna 1 - 0 Rapid
CS Mioveni 0 - 0 FCM Târgu Mureş
Voinţa Sibiu 0 - 2 Gaz Metan Mediaş
CFR Cluj 2 - 0 Pandurii Târgu.Jiu
Petrolul Ploieşti 2 - 2 Universitatea Cluj
Dinamo 1 - 3 Sportul Studenţesc
FC Braşov 0 - 2 Oţelul Galaţi
Steaua 2 - 1 Astra Ploieşti
Ceahlăul P. Neamţ 1 - 3 FC Vaslui

sorin
19.03.2012, 22:12
MARTI 20 MARTIE
Gaz Metan Mediaş - CS Mioveni
Ora 19:00
Pandurii Târgu.Jiu - Voinţa Sibiu
Ora 21:30
MIERCURI 21 MARTIE
Sportul Studenţesc - CFR Cluj
Ora 15:30
Petrolul Ploieşti - Concordia Chiajna
Ora 17:00
Universitatea Cluj - Astra Ploieşti
Ora 19:00
Oţelul Galaţi - Dinamo
Ora 21:30
JOI 22 MARTIE
Rapid - Ceahlăul P. Neamţ
Ora 19:00
FC Vaslui - FC Braşov
Ora 19:00
FCM Târgu Mureş - Steaua
Ora 21:30
-------------------------------------
Rezultate etapa 22 (se editeaza dupa terminarea meciurilor)
Gaz Metan Mediaş 1 - 1 CS Mioveni
Pandurii Târgu.Jiu 0 - 0 Voinţa Sibiu
Sportul Studenţesc 1 - 1 CFR Cluj
Petrolul Ploieşti 3 - 4 Concordia Chiajna
Universitatea Cluj 3 - 1 Astra Ploieşti
Oţelul Galaţi 1 - 1 Dinamo
Rapid 1 - 2 Ceahlăul P. Neamţ
FC Vaslui 0 - 1 FC Braşov
FCM Târgu Mureş 1 - 0 Steaua

sorin
22.03.2012, 19:28
VINERI 23 MARTIE
CS Mioveni - Pandurii Târgu.Jiu
Ora 20:30
SAMBATA 24 MARTIE
Concordia Chiajna - Universitatea Cluj
Ora 21:30
DUMINICA 25 MARTIE
Voinţa Sibiu - Sportul Studenţesc
Ora 15:00
Astra Ploieşti - FCM Târgu Mureş
Ora 17:00
FC Braşov - Rapid
Ora 19:00
Dinamo - FC Vaslui
Ora 21:30
LUNI 26 MARTIE
Ceahlăul P. Neamţ - Petrolul Ploieşti
Ora 19:00
CFR Cluj - Oţelul Galaţi
Ora 19:00
Steaua - Gaz Metan Mediaş
Ora 21:30
-------------------------------------
Rezultate etapa 23 (se editeaza dupa terminarea meciurilor)
CS Mioveni 0 - 2 Pandurii Târgu.Jiu
Concordia Chiajna 0 - 0 Universitatea Cluj
Voinţa Sibiu 1 - 0 Sportul Studenţesc
Astra Ploieşti 0 - 2 FCM Târgu Mureş
FC Braşov 1 - 0 Rapid
Dinamo 0 - 1 FC Vaslui
Ceahlăul P. Neamţ 2 - 1 Petrolul Ploieşti
CFR Cluj 2 - 0 Oţelul Galaţi
Steaua 0 - 0 Gaz Metan Mediaş
-------------------------------------
Clasament Liga 1 (divizia A) de fotbal 2010-2011 dupa etapa 23
1. CFR Cluj 50p
2. Dinamo 45p
3. FC Vaslui 42p
4. Steaua 42p
5. Rapid 41p
6. Oţelul Galaţi 36p
7. Pandurii Târgu-Jiu 35p
8. Universitatea Cluj 34p
9. FC Braşov 29p
10. Ceahlăul Piatra-Neamţ 29p
11. Astra Ploieşti 28p
12. Gaz Metan Mediaş 27p
13. Voinţa Sibiu 25p
14. FCM Târgu-Mureş 24p
15. Sportul Studenţesc 24p
16. Concordia Chiajna 21p
17. Petrolul 19p
18. CS Mioveni 11p

sorin
28.03.2012, 13:43
VINERI 30 MARTIE
Oţelul Galaţi - Voinţa Sibiu
Ora 16:30
SAMBATA 31 MARTIE
Sportul Studenţesc - CS Mioveni
Ora 16:30
Petrolul Ploieşti - FC Braşov
Ora 19:00
Pandurii Târgu.Jiu – Steaua
Ora 21:30
DUMINICA 01 APRILIE
Gaz Metan Mediaş - Astra Ploieşti
Ora 16:00
Rapid – Dinamo
Ora 21:00
LUNI 02 APRILIE
Concordia Chiajna - Ceahlăul P. Neamţ
Ora 19:00
Universitatea Cluj - FCM Târgu Mureş
Ora 19:00
FC Vaslui - CFR Cluj
Ora 21:30
-------------------------------------
Rezultate etapa 24 (se editeaza dupa terminarea meciurilor)
Oţelul Galaţi 3 - 0 Voinţa Sibiu
Sportul Studenţesc 0 - 0 CS Mioveni
Petrolul Ploieşti 2 - 0 FC Braşov
Pandurii Târgu.Jiu 1 – 1 Steaua
Gaz Metan Mediaş 0 - 0 Astra Ploieşti
Rapid 0 – 0 Dinamo
Concordia Chiajna 2 - 0 Ceahlăul P. Neamţ
Universitatea Cluj 3 - 1 FCM Târgu Mureş
FC Vaslui 1 - 1 CFR Cluj

sorin
04.04.2012, 13:38
VINERI 06 APRILIE
FCM Târgu Mureş - Gaz Metan Mediaş
Ora 20:30
SAMBATA 07 APRILIE
Voinţa Sibiu - FC Vaslui
Ora 15:00
Dinamo - Petrolul Ploieşti
Ora 19:00
CFR Cluj - Rapid
Ora 21:30
DUMINICA 08 APRILIE
Astra Ploieşti - Pandurii Târgu.Jiu
Ora 17:00
Ceahlăul P. Neamţ - Universitatea Cluj
Ora 19:00
Steaua - Sportul Studenţesc
Ora 21:30
LUNI 09 APRILIE
FC Braşov - Concordia Chiajna
Ora 19:00
CS Mioveni - Oţelul Galaţi
Ora 21:30
-------------------------------------
Rezultate etapa 25 (se editeaza dupa terminarea meciurilor)
FCM Târgu Mureş 1 - 0 Gaz Metan Mediaş
Voinţa Sibiu 3 - 0 FC Vaslui
Dinamo 1 - 3 Petrolul Ploieşti
CFR Cluj 0 - 5 Rapid
Astra Ploieşti 2 - 0 Pandurii Târgu.Jiu
Ceahlăul P. Neamţ 1 - 1 Universitatea Cluj
Steaua 4 - 1 Sportul Studenţesc
FC Braşov 2 - 3Concordia Chiajna
CS Mioveni 1 - 2 Oţelul Galaţi

sorin
11.04.2012, 21:07
VINERI 13 APRILIE
Ceahlăul P. Neamţ - FC Braşov
Ora 17:00
Petrolul Ploieşti - CFR Cluj
Ora 20:30
SAMBATA 14 APRILIE
Sportul Studenţesc - Astra Ploieşti
Ora 15:30
Pandurii Târgu Jiu - FCM Târgu Mureş
Ora 17:00
Oţelul Galaţi - Steaua
Ora 20:00
DUMINICA 15 APRILIE
FC Vaslui - CS Mioveni
Ora 19:00
Rapid - Voinţa Sibiu
Ora 21:30
LUNI 16 APRILIE
Universitatea Cluj - Gaz Metan Mediaş
Ora 19:00
Concordia Chiajna - Dinamo
Ora 21:30
-------------------------------------
Rezultate etapa 26 (se editeaza dupa terminarea meciurilor)
Ceahlăul P. Neamţ 1 - 0 FC Braşov
Petrolul Ploieşti 1 - 1 CFR Cluj
Sportul Studenţesc 0 - 4 Astra Ploieşti
Pandurii Târgu Jiu 2 - 0 FCM Târgu Mureş
Oţelul Galaţi 1 - 2 Steaua
FC Vaslui 3 - 0 CS Mioveni
Rapid 3 - 0 Voinţa Sibiu
Universitatea Cluj 3 - 0 Gaz Metan Mediaş
Concordia Chiajna 1 - 3 Dinamo
-------------------------------------
Clasament Liga 1 (divizia A) de fotbal 2010-2011 dupa etapa 26
1. CFR Cluj 52p
2. Dinamo 49p
3. Steaua 49p
4. Rapid 48p
5. FC Vaslui 46p
6. Oţelul Galaţi 42p
7. Universitatea Cluj 41p
8. Pandurii Târgu-Jiu 39p
9. Astra Ploieşti 35p
10. Ceahlăul Piatra-Neamţ 33p
11. FC Braşov 29p
12. Gaz Metan Mediaş 28p
13. Voinţa Sibiu 28p
14. FCM Târgu-Mureş 27p
15. Concordia Chiajna 26p
16. Petrolul 25p
17. Sportul Studenţesc 25p
18. CS Mioveni 12p

sorin
18.04.2012, 14:10
VINERI 20 APRILIE
Astra Ploieşti - Oţelul Galaţi
Ora 18:00
Steaua - FC Vaslui
Ora 20:20
SAMBATA 21 APRILIE
CS Mioveni – Rapid
Ora 18:00
DUMINICA 22 APRILIE
Voinţa Sibiu - Petrolul Ploieşti
Ora 17:00
CFR Cluj - Concordia Chiajna
Ora 19:00
Dinamo - Ceahlăul P. Neamţ
Ora 21:30
LUNI 23 APRILIE
FCM Târgu Mureş - Sportul Studenţesc
Ora 19:00
Gaz Metan Mediaş - Pandurii Târgu Jiu
Ora 19:00
FC Braşov - Universitatea Cluj
Ora 21:30
-------------------------------------
Rezultate etapa 27 (se editeaza dupa terminarea meciurilor)
Astra Ploieşti 3 - 1 Oţelul Galaţi
Steaua 0 - 1 FC Vaslui
CS Mioveni 1 – 2 Rapid
Voinţa Sibiu 1 - 1 Petrolul Ploieşti
CFR Cluj 2 - 4 Concordia Chiajna
Dinamo 3 - 2 Ceahlăul P. Neamţ
FCM Târgu Mureş 2 - 1 Sportul Studenţesc
Gaz Metan Mediaş 3 - 2 Pandurii Târgu Jiu
FC Braşov 1 - 1 Universitatea Cluj

sorin
26.04.2012, 21:09
VINERI 27 APRILIE
Concordia Chiajna - Voinţa Sibiu
Ora 18:00
FC Braşov - Dinamo
Ora 20:20
SAMBATA 28 APRILIE
Sportul Studenţesc - Gaz Metan Mediaş
Ora 15:00
Universitatea Cluj - Pandurii Târgu Jiu
Ora 17:00
FC Vaslui - Astra Ploieşti
Ora 19:00
Ceahlăul P. Neamţ - CFR Cluj
Ora 21:30
DUMINICA 29 APRILIE
Oţelul Galaţi - FCM Târgu Mureş
Ora 19:00
Rapid - Steaua
Ora 21:30
LUNI 30 APRILIE
Petrolul Ploieşti - CS Mioveni
Ora 19:00
-------------------------------------
Rezultate etapa 28 (se editeaza dupa terminarea meciurilor)
Concordia Chiajna 2 - 0 Voinţa Sibiu
FC Braşov 2 - 0 Dinamo
Sportul Studenţesc 1 - 2 Gaz Metan Mediaş
Universitatea Cluj 0 - 1 Pandurii Târgu Jiu
FC Vaslui 2 - 1 Astra Ploieşti
Ceahlăul P. Neamţ 0 - 2 CFR Cluj
Oţelul Galaţi 0 - 0 FCM Târgu Mureş
Rapid 1 - 1 Steaua
Petrolul Ploieşti 3 - 1 CS Mioveni

sorin
01.05.2012, 12:33
MARTI 01 MAI
Voinţa Sibiu - Ceahlăul P. Neamţ
Ora 17:30
Pandurii Târgu Jiu - Sportul Studenţesc
Ora 19:00
CFR Cluj - FC Braşov
Ora 21:30
MIERCURI 02 MAI
FCM Târgu Mureş - FC Vaslui
Ora 18:00
Astra Ploieşti - Rapid
Ora 20:00
Dinamo - Universitatea Cluj
Ora 21:45
JOI 03 MAI
CS Mioveni - Concordia Chiajna
Ora 19:00
Steaua - Petrolul Ploieşti
Ora 19:30
Gaz Metan Mediaş - Oţelul Galaţi
Ora 21:45
-------------------------------------
Rezultate etapa 29 (se editeaza dupa terminarea meciurilor)
Voinţa Sibiu 1 - 2 Ceahlăul P. Neamţ
Pandurii Târgu Jiu 1 - 1 Sportul Studenţesc
CFR Cluj 1 - 0 FC Braşov
FCM Târgu Mureş 2 - 3 FC Vaslui
Astra Ploieşti 0 - 1 Rapid
Dinamo 2 - 2 Universitatea Cluj
CS Mioveni 1 - 3 Concordia Chiajna
Steaua 2 - 1 Petrolul Ploieşti
Gaz Metan Mediaş 1 - 0 Oţelul Galaţi

sorin
04.05.2012, 10:12
VINERI 04 MAI
FC Braşov - Voinţa Sibiu
Ora 20:30
SAMBATA 05 MAI
Universitatea Cluj - Sportul Studenţesc
Ora 17:00
Dinamo - CFR Cluj
Ora 21:45
DUMINICA 06 MAI
Ceahlăul P. Neamţ - CS Mioveni
Ora 17:00
Oţelul Galaţi - Pandurii Târgu Jiu
Ora 19:00
Petrolul Ploieşti - Astra Ploieşti
Ora 20:00
Rapid - FCM Târgu Mureş
Ora 21:30
LUNI 07 MAI
Concordia Chiajna – Steaua
Ora 19:00
FC Vaslui - Gaz Metan Mediaş
Ora 21:30
-------------------------------------
Rezultate etapa 30 (se editeaza dupa terminarea meciurilor)
FC Braşov 3 - 0 Voinţa Sibiu
Universitatea Cluj 1 - 1 Sportul Studenţesc
Dinamo 0 - 1 CFR Cluj
Ceahlăul P. Neamţ 2 - 0 CS Mioveni
Oţelul Galaţi 2 - 1 Pandurii Târgu Jiu
Petrolul Ploieşti 3 - 1 Astra Ploieşti
Rapid 1 - 1 FCM Târgu Mureş
Concordia Chiajna 0 – 2 Steaua
FC Vaslui 4 - 0 Gaz Metan Mediaş

sorin
08.05.2012, 07:58
MARTI 08 MAI
Voinţa Sibiu - Dinamo
Ora 18:00
Universitatea Cluj - CFR Cluj
Ora 21:30
MIERCURI 09 MAI
CS Mioveni - FC Braşov
Ora 16:00
FCM Târgu Mureş - Petrolul Ploieşti
Ora 18:00
JOI 10 MAI
Sportul Studenţesc - Oţelul Galaţi
Ora 17:00
Astra Ploieşti - Concordia Chiajna
Ora 19:00
Pandurii Târgu Jiu - FC Vaslui
Ora 20:00
Gaz Metan Mediaş - Rapid
Ora 21:30
Steaua - Ceahlăul P. Neamţ
Ora 21:30
-------------------------------------
Rezultate etapa 31 (se editeaza dupa terminarea meciurilor)
Voinţa Sibiu 0 - 1 Dinamo
Universitatea Cluj - CFR Cluj (intrerupt si amanat)
CS Mioveni 0 - 1 FC Braşov
FCM Târgu Mureş 1 - 2 Petrolul Ploieşti
Sportul Studenţesc 0 - 2 Oţelul Galaţi
Astra Ploieşti 0 - 2 Concordia Chiajna
Pandurii Târgu Jiu 1 - 2 FC Vaslui
Gaz Metan Mediaş 2 - 2 Rapid
Steaua 1 - 0 Ceahlăul P. Neamţ
-------------------------------------
Clasament Liga 1 (divizia A) de fotbal 2010-2011 dupa etapa 31
1. FC Vaslui 61p
2. CFR Cluj 61p
3. Steaua 59p
4. Rapid 57p
5. Dinamo 56p
6. Oţelul Galaţi 49p
7. Universitatea Cluj 44p
8. Pandurii Târgu-Jiu 43p
9. FC Braşov 39p
10. Ceahlăul Piatra-Neamţ 39p
11. Concordia Chiajna 39p
12. Astra Ploieşti 38p
13. Gaz Metan Mediaş 38p
14. Petrolul 36p
15. FCM Târgu-Mureş 32p
16. Voinţa Sibiu 29p
17. Sportul Studenţesc 27p
18. CS Mioveni 12p

sorin
10.05.2012, 18:16
VINERI 11 MAI
CFR Cluj - Voinţa Sibiu
Ora 21:30
SAMBATA 12 MAI
Oţelul Galaţi – Universitatea Cluj
Ora 19:00
Dinamo - CS Mioveni
Ora 21:30
DUMINICA 13 MAI
Petrolul Ploieşti - Gaz Metan Mediaş
Ora 17:00
Concordia Chiajna - FCM Târgu Mureş
Ora 17:00
Rapid - Pandurii Târgu Jiu
Ora 19:00
FC Vaslui - Sportul Studenţesc
Ora 19:30
FC Braşov – Steaua
Ora 21:30
LUNI 14 MAI
Ceahlăul P. Neamţ - Astra Ploieşti
Ora 21:30
-------------------------------------
Rezultate etapa 32 (se editeaza dupa terminarea meciurilor)
CFR Cluj 2 - 1 Voinţa Sibiu
Oţelul Galaţi 2 – 0 Universitatea Cluj
Dinamo 4 - 1 CS Mioveni
Petrolul Ploieşti 4 - 0 Gaz Metan Mediaş
Concordia Chiajna 4 - 1 FCM Târgu Mureş
Rapid 2 - 2 Pandurii Târgu Jiu
FC Vaslui 1 - 0 Sportul Studenţesc
FC Braşov 1 – 2 Steaua
Ceahlăul P. Neamţ 1 - 2 Astra Ploieşti

sorin
14.05.2012, 22:01
MARTI 15 MAI
Universitatea Cluj - Voinţa Sibiu
Ora 20:00
CS Mioveni - CFR Cluj
Ora 21:30
MIERCURI 16 MAI
Gaz Metan Mediaş - Concordia Chiajna
Ora 16:00
Sportul Studenţesc - Rapid
Ora 18:00
Oţelul Galaţi - FC Vaslui
Ora 21:30
JOI 17 MAI
FCM Târgu Mureş - Ceahlăul P. Neamţ
Ora 17:00
Pandurii Târgu Jiu - Petrolul Ploieşti
Ora 19:00
Astra Ploieşti - FC Braşov
Ora 19:00
Steaua - Dinamo
Ora 21:45
-------------------------------------
Rezultate etapa 33 (se editeaza dupa terminarea meciurilor)
Universitatea Cluj 3 - 1 Voinţa Sibiu
CS Mioveni 0 - 5 CFR Cluj
Gaz Metan Mediaş 1 - 0 Concordia Chiajna
Sportul Studenţesc 0 - 2 Rapid
Oţelul Galaţi 1 - 2 FC Vaslui
FCM Târgu Mureş 4 - 3 Ceahlăul P. Neamţ
Pandurii Târgu Jiu 1 - 0 Petrolul Ploieşti
Astra Ploieşti 1 - 4 FC Braşov
Steaua 3 - 2 Dinamo

sorin
18.05.2012, 09:50
VINERI 18 MAI
Voinţa Sibiu - CS Mioveni
Ora 18:00
SAMBATA 19 MAI
Concordia Chiajna - Pandurii Târgu Jiu
Ora 19:45
DUMINICA 20 MAI
Dinamo - Astra Ploieşti
Ora 17:00
Rapid - Oţelul Galaţi
Ora 17:00
CFR Cluj – Steaua
Ora 20:00
FC Vaslui - Universitatea Cluj
Ora 20:00
LUNI 21 MAI
Petrolul Ploieşti - Sportul Studenţesc
Ora 19:00
FC Braşov – FCM Târgu Mureş
Ora 19:00
Ceahlăul P. Neamţ - Gaz Metan Mediaş
Ora 21:30
-------------------------------------
Rezultate etapa 34 (se editeaza dupa terminarea meciurilor)
Voinţa Sibiu 3 - 1 CS Mioveni
Concordia Chiajna 3 - 1 Pandurii Târgu Jiu
Dinamo 3 - 0 Astra Ploieşti
Rapid 1 - 0 Oţelul Galaţi
CFR Cluj 1 – 1 Steaua
FC Vaslui 1 - 0 Universitatea Cluj
Petrolul Ploieşti 0 - 3 Sportul Studenţesc
FC Braşov 2 – 1 FCM Târgu Mureş
Ceahlăul P. Neamţ 2 - 0 Gaz Metan Mediaş
----------------------------
Clasament final Liga 1 (divizia A) de fotbal 2010-2011 dupa etapa 34
1. CFR Cluj 71p
2. FC Vaslui 70p
3. Steaua 66p
4. Rapid 64p
5. Dinamo 62p
6. Oţelul Galaţi 52p
7. Universitatea Cluj 47p
8. Pandurii Târgu-Jiu 47p
9. FC Braşov 45p
10. Concordia Chiajna 45p
11. Ceahlăul Piatra-Neamţ 42p
12. Astra Ploieşti 41p
13. Gaz Metan Mediaş 41p
14. Petrolul 39p
15. FCM Târgu-Mureş 35p
16. Voinţa Sibiu 32p
17. Sportul Studenţesc 30p
18. CS Mioveni 12p