PDA

Arată versiune întreagă : suntem un cuplu tineri casatoriti cu un copil, cautam de munca in Germania

Daniel Sandu
04.12.2011, 23:47
Suntem un cuplu tineri casatoriti cu un copil, cautam de munca in Germania
Buna ma adresez acelor persoane care pot si doresc sa ne ajute si pe noi cu un loc de munca in Germania.
Firmele de recrutare din rom nu sunt serioase ,asa ca mam decis sa intru pe aceest forum sa postez un msg poate cine stie se mai gasesc si oameni seriosi!
Sotia mea este medic pe specializare Diabet,Nutritie si Boli Metabolice
Eu am lucrat 10 ani in Spania in amenajari interioare,sofer si montaje schele, si vorbesc foarte bine spaniola,engleza.

Am inceput amandoi un curs de germana.
email
mtcpluscomercial@gmail.com

tonita
05.12.2011, 04:16
Adresati-va unei firme de recrutare mari de aici care cauta personal medical. Sunt multe.
Nu subestimati problema limbii germane. Pâna nu o vorbiti bine sunt sanse mici sa castigati decent. Angajatorii economisesc pe unde pot. Poate va intereseaza un job de cosilier nutritie:
http://jobs.doccheck.com/de/job/detail/78640-ernaehrungsberater-mw-schwerpunkt-diaet-und-ernaehrungsplaene/
Din pacate engleza nu ajuta pe santier sau camion aici.

alexandra2010
07.12.2011, 18:03
Suntem un cuplu tineri casatoriti cu un copil, cautam de munca in Germania
Buna ma adresez acelor persoane care pot si doresc sa ne ajute si pe noi cu un loc de munca in Germania.
Firmele de recrutare din rom nu sunt serioase ,asa ca mam decis sa intru pe aceest forum sa postez un msg poate cine stie se mai gasesc si oameni seriosi!
Sotia mea este medic pe specializare Diabet,Nutritie si Boli Metabolice
Eu am lucrat 10 ani in Spania in amenajari interioare,sofer si montaje schele, si vorbesc foarte bine spaniola,engleza.

Am inceput amandoi un curs de germana.
email
mtcpluscomercial@gmail.com

Din pacate intradevar engleza nu va ajuta deloc aici si mai intai pt dreptul de munca daca nu vreti sa veniti cu contract din tara se lucreaza in bucatarie sau agricultura , restul numai la negru sau cine se risca sa va ia , pt mai multe detalii gradi_popey@yahoo.com

tonita
10.12.2011, 16:25
Alexandra, detaliile sunt foarte utile pentru cei interesati. N-ai vrea sa le postezi si pe forum? Ce sti tu si ce stiu ceilalti punem la un loc, ca sa evitam informatiile incomplete.