PDA

Arată versiune întreagă : tineri romani in zona frankfurt

tomcr1987
01.11.2011, 02:28
salut,

acuma ca sunt aici de 1 an deja, in tara asta superba dar in acelasi timp plictisitoare de nedescris, ma gandeam daca mai exista tinerei romani prin zona..

ma refer intre 20 si 26 de ani.. nu vreau sa discriminez deloc dar ma gandesc ca as avea mai multe de impartit cu persoane din categoria asta de varsta decat alta.. eu am 24..

am putea iesi sau organiza cva..

daca sunteti din zona frankfurt, fie si wiesbaden, mainz, giessen ca sa marim sansele.. da-ti si voi un semn !

inca ceva.. daca sunteti din romania si vreti sa veniti sa munciti aici.. as putea sa va ajut.. aceleasi criterii (20-26 de ani)

tonita
01.11.2011, 06:57
Stiu despre romani de vârsta ta, în zona. Cauta la "wer kennt wen".

adimucu
01.11.2011, 18:17
„...tinere utecist”....dacă tu nu ți-ai găsit......încă.....prieteni, asta nu înseamnă că țara asta e plictisitoare.

Se scrie corect „dați un semn”, nu cum ai scris dumneata „da-ți un semn”. Te rog nu te supăra, nu vreau să îți dau lecții, dar, ca un român de suflet, vreau ca și dumneata să mai fii măcar atât român încât să folosești bine limba noastră „dulce și frumoasă”.

A-propos(îmi cer scuze, am folosit, de nevoie, o expresie franțuzească), sunt în căutarea unui job pentru 2012, căci în țara mea natală am fost șomer, iar dacă mă întorc tot șomer voi fi...ziceai ceva pe forum. Dacă nu te-ai supărat pe mine, mai dă-mi câte un „pont”. Nu am nici un fel de problemă, vorbesc foarte bine germana și am ceva experiență, depinde despre ce muncă e vorba...sper să mai aud câte ceva de la dumneata, pe adresa mea de mail kynkadjou@yahoo.com

Să auzim numai de bine!

encore
02.11.2011, 02:57
A-propos(îmi cer scuze, am folosit, de nevoie, o expresie franțuzească),

da cine te-a-mpiedicat sa folosesti "uebrigens"?:hands:

tonita
02.11.2011, 13:55
... "uebrigens"
Probabil ca dupa un an-doi de Germania nu face parte din vocabularul obisnuit. Cât ai stat in De?

adimucu
03.11.2011, 12:45
ÜBRIGENS.....
ce mai contează cât am stat...? sună mai bine „ á-propos”, indiferent în ce țară te-ai afla...

tomcr1987
07.11.2011, 18:43
Stiu despre romani de vârsta ta, în zona. Cauta la "wer kennt wen".

multumesc toni

Feraru Adrian
07.03.2014, 07:46
Buna ziua,

am primit o oferta de lucru in Mainz si vreau sa stiu care sunt chiriile acolo, daca exista vreo comunitate de romani in zona, de preferat cu copii
Multumesc

FidelKatzo
07.03.2014, 09:32
Buna ziua,

am primit o oferta de lucru in Mainz si vreau sa stiu care sunt chiriile acolo, daca exista vreo comunitate de romani in zona, de preferat cu copii
Multumesc

incearca aici;

http://www.immobilienscout24.de/wohnen/rheinland-pfalz,mainz/mietwohnungen.html

http://www.immonet.de/rheinland-pfalz/mainz-wohnung-mieten.html

Daydanos
19.04.2014, 07:22
salut,

acuma ca sunt aici de 1 an deja, in tara asta superba dar in acelasi timp plictisitoare de nedescris, ma gandeam daca mai exista tinerei romani prin zona..

ma refer intre 20 si 26 de ani.. nu vreau sa discriminez deloc dar ma gandesc ca as avea mai multe de impartit cu persoane din categoria asta de varsta decat alta.. eu am 24..

am putea iesi sau organiza cva..

daca sunteti din zona frankfurt, fie si wiesbaden, mainz, giessen ca sa marim sansele.. da-ti si voi un semn !

inca ceva.. daca sunteti din romania si vreti sa veniti sa munciti aici.. as putea sa va ajut.. aceleasi criterii (20-26 de ani)

Salut, mai este valabil ca poti sa ajuti cu un loc de munca in DE?
Am 26 de ani si cunosc germana la nivel de incepator. Ma poti contacta pe voicudragos@live.com.