PDA

Arată versiune întreagă : Putin ajutor daca se poate

Mikey_ro
18.10.2011, 01:01
Buna sunt un membru nou am auzit despre forumul acesta de la un prieten canadian care incearca sa ne duca acolo pe mine si sotia mea. El ne-a facut contracte de munca si tot ceea ce trebuie ca sa venim in canada el a mai spus ca a semnat pentru noi pe 5 ani. Vroiam sa intreb cam cat de greu se gaseste un loc de munca in canada? Adica eu sunt sofer de camion aici am o experienta de 5 ani, dar am si cunostinte temeinice de mecanica auto, sotia mea are specializare confectii dar lucreaza ca agent comercial, ei acum noi suntem putin stresati daca ne vom gasi sau nu loc de munca.... Noi vom sta pentru inceput in Quebec in partea franceza, noi suntem vorbitori de limba engleza numai si vroiam sa stiu cam pe unde sa incercam sa ne gasim de munca si care e zona unde se vorbeste engleza unde sant chirii ieftine...daca ne poate cineva ajuta pentru inceput sa gasim ce cautam... Noi vom merge la ambasa in decembrie 2011 cand ne ajung actele din canada. Va multumesc anticipat.

fifi
29.10.2011, 07:40
e ceva ce nu înţeleg din mesajul tău: dacă prietenul canadian v-a făcut contracte de muncă de ce vă mai căutaţi locuri de muncă? căci şi de vreţi să rupeţi contractele cu el şi să găsiţi altceva de lucru n-o puteţi face decât după ceva timp de la sosire, mă refer la o lună-două...