PDA

Arată versiune întreagă : Imi caut varul, Vasile Alexandru Petrea

ellena
03.10.2011, 18:04
buna! sunt noua pe aici...nu stiu exact care sunt regulile acestui forum dar sper ca cineva sa citeasca acest mesaj si sa-mi dea un sfat sau poate o mana de ajutor o:-)
imi caut varul pe care nu l-am vazut niciodata VASILE ALEXCANDRU PETREA.ulrimele vesti despre el le am de acum mai bine de 8 ani cand unkiul meu s-a intors in romania iar mama lui a murit:(.... minor la vremea aceea a ramas sub tutela bunicilor de pe mama de origine greaca.la inceput am banuit ca nu-i dau voie bunicii sa ia legatura cu noi si k l-ar fi luat in grecia dar luand in considerare ca acum are aproape 22 de ani,cred ca e suparat :(
ultima adresa p care o am: (zonnios emy-marie numele mamei)
7/Barclay-close
Glastone Park
melborne, victoria, australia
am uitat sa mentionez ca va scriu din romania si ca am trimis mai multe mail-uri la ambasada dar nu am primit nici un raspuns.....ultima speranta este aici dupa ce am cautat foarte mult pe toate sait-urile de socializare si tot felul de forumuri
va multumesc anticipat

Pisoi
03.10.2011, 18:28
buna! ...si tie si ...bine ai venit pe acest Forum! :aplause:
In primul rand numele topicului nu pare semnificativ pt nimeni! ...dar nu dispera, sunt sigur ca Sorin o sa-i schimbe denumirea ca sa poata prezenta un interes pt cei care frecventeaza "sectiunea" in tema :cool:

...ca sugestie iti recomand sa nu deschizi alte topice similare pe alte sectiuni ...ci ai rabdare si verifica periodic topicul tau ...si cu siguranta se va gasi cineva care sa-ti dea o speranta :ideea:

sorin
03.10.2011, 18:48
Am schimbat titlul. Acum am devenit curios in legatura cu "noile reguli" de scris in Romania, in care de exemplu "ca" = "k", "chi" = "k", etc. :d
Bafta in gasirea varului!

ellena
04.10.2011, 03:27
va multumesc
am incercat sa nu scriu cu "k" dar mi-au scapat cateva :)))
la noi pe unele forumuri nu ai voie sa dai nume de persoane adrese de mail :(

Doina Panaite
06.01.2012, 15:08
Buna seara !

Va scriu din Romania, din Bacau, in speranta ca imi veti da informatii despre
unchiul meu, Cornel Bosnea (aproximativ 65 de ani) si varul meu, Andy Bosnea
(aproximativ 40 de ani), din Bucuresti si emigrati in Australia, inainte de 1990 si stabiliti in Melbourne sau Perth.
Am vrea din tot sufletul sa-i revedem, atat eu cat si familia mea.
Multumesc celor care ma pot ajuta sa-mi regasesc rudele !
Daca este posibil, voi da cateva date de contact:
- e-mail: doina_special@yahoo.com;
- mobil: +40742096210.

Doina Panaite (nascuta Iorga)

danref
07.01.2012, 16:42
Sigurul Bosnea pe Australia apare in WA cel mai probabil Perth.Uite linkul
http://www.whitepages.com.au/resSearch.do?subscriberName=+bosnea&givenName=&location=
Sper sa -ti fie de folos
:)