PDA

Arată versiune întreagă : work and travel

monica
22.09.2005, 18:08
Buna ! Am fost la ambasada SUA si nu am primit viza (aveam o invitatie de participare la un targ )smileys/smiley19.gifsi as dori acum sa ma inscriu la masterpentru a putea participa la programul ,,work and travel in USA'' . Va rog sa-mi spuneti , daca stiti , ce agentie as putea contacta ? Cu ce firma ati mai plecat unii dintre voi ? Cat de seriosi au fost ? (am inteles ca fiecare firma din Romania trebuie sa aiba un partener in USA acreditat de Departamentul de Stat USA) . Mai este cineva sau a mai trecut cineva printr-o situatie asemanatoare ? Va multumesc din suflet .

Elena_The_Great
24.09.2005, 09:03
Adira este o firma serioasa.
3 din colegii mei au plecat prin acesta firma si au fost multumiti.
multa bafta!

monica
24.09.2005, 18:56
Buna Elena si multumesc pentru raspuns ! Multa bafta si tie in continuare !

Elena_The_Great
25.09.2005, 23:55
Oricum masterul trebuie sa fie de cel putin 2 ani si nu vei putea pleca decat dupa primul an, fara restante.
In acest timp poti incerca sa aplici la master in state ..banuiesc ca vrei sa ramani acolo ;)

Sau daca vrei neaparat, din aprilie parca vor avea oferte pt adulti , nu trebuie neaparat sa fii student , mergi la ei pe site si incearca sa-i contactezi pe mail sau , mai bine, la telefon.
Multa bafta si sa ne zici ce ai rezolvat sau aflat !

florin21
22.08.2006, 09:49
poti sa-mi raspunzi Elena_The_Great si mie la o intrebare sau altcineva?

Vreau sa plec si eu in state cu firma Blazon din Oradea de astia nu ai inca ceva prieteni care s-au dus cu astiahttp://www.romanian-portal.com/forum/smileys/smiley1.gif

Gogule
22.08.2006, 10:01
Buna ! Am fost la ambasada SUA si nu am primit viza (aveam o invitatie de participare la un targ )smileys/smiley19.gifsi as dori acum sa ma inscriu la masterpentru a putea participa la programul ,,work and travel in USA'' . Va rog sa-mi spuneti , daca stiti , ce agentie as putea contacta ? Cu ce firma ati mai plecat unii dintre voi ? Cat de seriosi au fost ? (am inteles ca fiecare firma din Romania trebuie sa aiba un partener in USA acreditat de Departamentul de Stat USA) . Mai este cineva sau a mai trecut cineva printr-o situatie asemanatoare ? Va multumesc din suflet .

ziptravel sau gts

luk_79
16.12.2006, 23:19
ola

Monica

Sunt curios daca ai ales deja firma pt WT. si eu sunt tot la master si vreau sa inccerc . Tu cati ani ai?