PDA

Arată versiune întreagă : Caut ajutor viza si loc de munca

TomTom
18.09.2011, 08:36
Salut,
inca sunt in Romania si mi-e din ce in ce mai greu. Vreau sa plec de aici cat mai repede si cat mai departe. Sunt deschis oricaror oferte de munca in SUA, Canada, Australia sau orice alta tara de peste ocean. Am nevoie doar de cineva care vrea sa ajute cu adevarat, atat cu actele pentru viza cat si cu ceva bani pentru transport pe care sa-i returnez din job-ul gasit acolo. Nu vanez naivi si nici cai verzi pe pereti. Am un apartament cu 2 camere in Bucuresti si curajul sa girez cu el printr-un contract la notar in caz ca imi incalc promisiunile.

CrissRa
18.09.2011, 11:32
salut tom,si eu caut,am fost la brgwork in cluj napoca ca am fost plecat cu ei,ei mi-au propus j-1,un program de training,dar costurile sunt cam mari.ai gasit ceva direct?nu as vrea sa mai merg prin brgwork,nu ca nu am fost multumit de ei,chiar foarte multumit,doar ca nu as vrea sa mai platesc comision la brgwork,oare nu e mai usor sa gasesc direct?

TomTom
18.09.2011, 11:53
nu am incercat si nici nu ma obosesc sa incerc prin firme. de aia am si apelat aici. vreau doar contact direct cu angajatorul si tinand cont de ceea ce sunt dispus sa pun garantie, macar imi dau seama daca e ceva/cineva serios sau nu.
am uitat sa mentionez, am 32 de ani si prin "orice oferta" chiar ma refer la orice. de la vanat popandai prin culturile fermierilor pana la vanatoare de casaloti.

christianT
18.09.2011, 19:06
Tom,

Disperat trebuie sa mai fii daca ai ajuns sa cersesti bani pe forum. Esti total aerian, nici nu ai idee ce inseamna procesul de emigare si cati bani necesita acesta. Cine crezi ca-ti da mii de dolari. Da! Mii de dolari, dupa estimarea mea, cel putin pentru Canada, iti trebuiesc 10.000 de dolari! Cine iti imprumuta banii astia??? Hai pe bune, ca ma enerveaza tupeul dar si felul tau aerian de a fi.

TomTom
18.09.2011, 19:41
acum ca te-ai dat dur simti ca ai parul pe piept mai aspru? ai citit ceva de garantia pe care o ofer tocmai ca sa sara din schema "oameni" ca tine? ma enerveaza tupeul tau de roman ajuns peste ocean la fel de mult cum te enerveaza si pe tine tupeul meu de aspirant!
pomana poate ai cerut tu cand te-ai hotarat sa-ti cumperi primul caiac-canoe cu care ai trecut oceanul sa ajungi ca acum sa dai sfaturi altora. esti exact genul de la care nu astept raspuns dar la care ma astept sa-i vad filmuletele cu realizarile lui pe YouTube!
as aprecia ca threadul asta sa ramana strict pentru cine poate ajuta. nu imi trebuie nicio pomana si categoric nici sfaturi gen cel de mai sus.

aramis_13
18.09.2011, 23:03
'ete sula mărioară. și cum o să pui tu apartamentul ăla ca și garanție? îl car cu tine în bagaje?

tocmai ce ai spus că ești dispus să faci orice.

encore
19.09.2011, 00:35
am 32 de ani si prin "orice oferta" chiar ma refer la orice. de la vanat popandai prin culturile fermierilor pana la vanatoare de casaloti.

Ce (spui tu ca) esti dispus sa faci e una, si ce stii sa faci e alta. Daca spui ca vinezi casaloti nu te ia nimeni in serios, la fel ca pui apartamentul garantie. Ce stii sa faci? Ce experienta ai? Ce calificare ai?