PDA

Arată versiune întreagă : Proiect traduceri

aramis_13
12.09.2011, 07:37
O să reiau textul mai vechi, din lene (sic!):

împreună cu o echipă răspândită prin lume lucrez la un proiect de traduceri din limba română în alte limbi de circulaţie. ne lipsesc în acest moment persoane cunoscătoare de limba engleză. suntem prin urmare în căutare de traducători (profesionişti sau nu, nu are relevanţă atât vreme cât cunosc bine limba) engleză.
proiectul e pe bază de voluntariat, eventualele "recompense" neavând valoare pecuniară, ci mai mult spirituală; ceea ce ne-a adus împreună e doar dorinţa de a face (mai mult) cunoscută în lume România şi o anumită parte a culturii române.
proiectul nu implică foarte mult efort, o traducere putând să fie gata în 2 zile până la maxim o săptămână (lucrând doar o oră pe zi), funcţie de cunoştinţele pe care le aveţi şi e destul de sporadic.

cei care consideră că merită să ni se alăture mă pot contacta fie prin mesaj privat fie prin e-mail.

din păcate eu nu mă mai pot ocupa de partea de limbă engleză, la ultimul proiect fiind nevoit să cer câteva amânări. am nevoie de un înlocuitor pentru mine.