PDA

Arată versiune întreagă : am nevoie de o informatie despre viza turistica

marion
22.08.2011, 13:31
doresc sa ajung in australia cu viza turistica;intrebarea mea este daca acest fel de viza i-mi permite cumpararea unui teren sau unei case?sau, exista un stat cu o legislatie mai permisiva?

danref
24.08.2011, 04:19
Cel mai indicat este sa verifici pe site-ul oficial al guvernului australian unde chiar este un "magician" ce stie o gramada de raspunsuri.Ca sa cumperi imobiliare ,cel mai probabil, iti va trebui bussines visa.
Bafta maxima,
uite si un link
http://www.immi.gov.au/visawizard/#vw=%23a_step_1

Gicu
24.04.2012, 12:31
Din cate stiu eu, daca nu au schimbat legea, cu viza de vizitator poti cumpara o proprietate in NSW insa sunt niste conditii. Una din conditii era ca acea proprietate sa fie noua nouta sau inca in constructie. In Australia se pot cumpara apartamente sau case, vila, town house sau service appartaments inca din faza de inceput de constructie. Este adevarat ca sunt diferite conditii in diferite state ale australiei. Mai depinde si ce vrei sa faci cu acea proprietate insa in orice situatie e bine sa te consulti cu un avocat si cu biroul de emigrare. Bineinteles ca si banii trebuiesc justificati de unde ii ai iar sursa trebuie bine documentata si justificata.

vivivio
27.05.2012, 07:54
Daca ai sa cumperi ceva aici nu te astepta sa ai nevoie de alte conditii ca atunci cand ai venit prima oara aici daca nu esti macar permanent resident.