PDA

Arată versiune întreagă : Campionatul mondial fotbal CM 2014 din Brazilia – 2014 FIFA World Cup - Brazil

Pagini : [1] 2

sorin
30.07.2011, 19:51
Astazi a avut loc tragerea la sorti a grupelor CM 2014 din Brazilia.

Romania a fost repartizata in grupa D, alaturi de Olanda, Turcia, Ungaria, Estonia si Andorra. Ronaldo si Ganso au avut "mană buna" si au plasat nationala Romaniei intr-o grupa din care calificarea pare accesibila la prima vedere. Am scapat de adversarii tari din urnele 2 si 3, Turcia si Ungaria fiind echipe în fata carora putem spera la calificare. Vicecampioana mondiala Olanda e clar echipa favorita, dar lupta pentru locul 2 e deschisa.

Preliminariile CM-2014 se vor disputa în perioada 7 septembrie 2012 - 15 octombrie 2013.

JulianM
31.07.2011, 08:01
http://img811.imageshack.us/img811/3381/image1nl.png

http://img832.imageshack.us/img832/9682/image2at.png

Cel mai mult îmi place că Spania a căzut în aceeași grupă cu Franța !! ..
Cum Germania nu reușește să bată Italia (chiar dacă Italia abia răsuflă, cum a fost cazul în 1962 în Chile, sau în 1996, la CE 1996) tot cam așa se întâmplă și în cazul Spaniei .. care nu reușește să bată Franța ...

Cum Norvegia a fost tot în prima urnă (!!!) puteam fi în locul Albaniei, în grupa E .. dar nici cu grupa G nu mi-e rușine ... Oricum, România se poate califica (la baraj - că primul loc e "acontat" de Olanda). Dacă nimeream în ultima grupă nu mai prindeam nici locul 2, cu siguranță ..

Fotbalul s-a schimbat mult prin Europa - în ultimii 10 ani ... Ia uite cum au arătat urnele :

http://img88.imageshack.us/img88/1511/image3sd.png

Declarații interesante pe Gândul.Info (http://www.gandul.info/sport-miscare/tragerea-la-sorti-pentru-cm-de-fotbal-din-2014-vezi-grupa-romaniei-ce-sanse-crezi-ca-avem-8546406)

Si încă ceva : expresia "cele mai bune 8 dintre cele 9 ocupante ale pozițiilor secunde" înseamnă că dacă e "pe puncte" atunci fie Spania fie Franța nu va fi în Brazilia 2014 !!! (ele fiind în unica grupă de 5 echipe ... Sau poate să nu fie așa ? .. Nu ştiu sigur deocamdată ..)

(Eu merg pe faptul că Spania, actuala campioană mondială, nu-și va putea apăra titlul în 2014, prin necalificare ! - asta ar fi pentru a doua oară în istorie - prima fiind în 1934, când de fapt Uruguay era supărată că puține echipe europene veniseră la ei în 1930, la primul CM, și nu a vrut să se ducă în Italia ...
Dar despre pronosticul ăsta mai discutăm pe parcurs ... Eu zic că va fi amuzant ... :starsmile:)

sorin
21.12.2011, 06:46
Echipa naţională a României va debuta într-un meci cu reprezentativa Estoniei, în deplasare, la 7 septembrie 2012, în grupa D a preliminariilor Cupei Mondiale din 2014, s-a stabilit, miercuri, la Amsterdam, informează site-ul oficial al FRF.

Programul complet al meciurilor din grupa D a preliminariilor Cupei Mondiale din 2014 este următorul:
7 septembrie 2012: Andorra - Ungaria, Estonia - România, Olanda - Turcia;
11 septembrie 2012: Turcia - Estonia, România - Andorra, Ungaria - Olanda;
12 octombrie 2012: Turcia - România, Estonia - Ungaria, Olanda - Andorra;
16 octombrie 2012: România - Olanda, Ungaria - Turcia, Andorra - Estonia;
22 martie 2013: Ungaria - România, Andorra - Turcia, Olanda - Estonia;
26 martie 2013: Turcia - Ungaria, Estonia - Andorra, Olanda - România;
6 septembrie 2013: Turcia - Andorra, România - Ungaria, Estonia - Olanda;
10 septembrie 2013: Ungaria - Estonia, România - Turcia, Andorra - Olanda;
11 octombrie 2013: Andorra - România, Estonia - Turcia, Olanda - Ungaria;
15 octombrie 2013: Turcia - Olanda, România - Estonia, Ungaria - Andorra.

Iniţial, la 24 octombrie, tot la Amsterdam, negocierile dintre oficialii forurilor naţionale s-au soldat cu un eşec. Ulterior, FIFA şi-a exprimat acordul ca discuţiile să continue până în preajma Crăciunului anului în curs, numai după aceea, în cazul unui nou eşec, impunându-se, la mijlocul lunii ianuarie a anului 2012, tragerea la sorţi efectuată de forul fotbalistic mondial.

Programul partidelor va deveni oficial numai după ce va fi ratificat de FIFA.

Mediafax

sorin
05.09.2012, 07:57
Echipa Romaniei incepe campania de calificare la turneul final, jucand primul meci in deplasare, cu Estonia.
Cu Piti antrenor si cu felul in care acesta face selectia, eu zic sa va luati de pe acum de-o grija, in ceea ce priveste calificarea. Pronosticul meu este ca "generatia ratatilor" va urmari si acest turneu final la televizor.

In celelalte meciuri ale grupei:
Andorra - Ungaria
Olanda - Turcia

paull
06.09.2012, 07:45
România este mult mai buna echipă şi mai puternică decât al naţionalei Estoniei, trebuie sa castigam meciuri fara nic o problema.

sorin
07.09.2012, 15:00
In primul meci din grupele CM 2014, Romania a reusit sa castige in deplasare meciul cu Estonia, dupa o prima repriza slaba.
Scor final:
Estonia 0-2 Romania

Felicitari echipei noastre!

Pisoi
07.09.2012, 19:20
In primul meci din grupele CM 2014, Romania a reusit sa castige in deplasare meciul cu Estonia, dupa o prima repriza slaba.
Scor final:
Estonia 0-2 Romania

Felicitari echipei noastre!
...yap! ....i-am "ciuruit" ...si p'astia!!! :lol:
p.s. poate-i trimiti o lada de "bere rece" si lu' ala! ...cum ii zice?:thinking: ...parca Pitzi ...sau asa ceva! :d:

sorin
11.09.2012, 14:31
Azi au castigat chinuit ai nostri, cu 2 goluri in ultimele 2 minute, prin "chinuit" referindu-ma nu la scor, ci la modul jenant in care au jucat, fara posesie, trei pase maximum si gata, pase la adversar, etc. In fine, scor final:
Romania 4 - 0 Andorra

Abia acum incep meciurile tari cu contracandidatele la "iesirea" din grupa, urmatorul meci fiind tot acasa, cu Olanda. Sper sa nu ne manance aia cu fulgi cu tot. :thinking:

sorin
10.10.2012, 09:35
Vineri 12 octombrie, Romania va disputa al 3-lea meci din grupa D, in deplasare, impotriva Turciei, una din echipele cu care se lupta direct pentru locul 2 din grupa.

In ceea ce ma priveste, as considera un meci egal un rezultat bun, avand in vedere ca echipa Turcieieste o echipa puternica si joaca pe teren propriu. Optimismul meu este destul de temperat insa, avand in vedere ca actuala generatie nu a dovedit inca nimic pana acum.

Hai Romania!

P.S. Urmatorul meci va fi peste doar cateva zile dupa acesta (miercuri 16 octombrie), acasa, cu Olanda care este favorita grupei.

Pisoi
12.10.2012, 13:24
...Grozav golul! :d:
Turcia-Romania 0-1 la pauza, inceput promitator!

sorin
13.10.2012, 06:41
Turcia-Romania 0-1 la pauza, inceput promitator!
Si sfarsitul a fost bun si s-a terminat 1-0 : ) Romania obtine o victorie cam neasteptata (speram macar la un egal) si s-ar parea ca Piti a gasist niste formule magice pana la urma. Acum, urmeaza cel mai tare test al grupei cu eterna rivala din ultimele preliminarii europene sau mondiale, Olanda.

sorin
15.10.2012, 20:12
Maine, Romania se va afla intr-o situatie dificila, dar si in fata unei situatii care ar putea relansa aceasta generatie, in eventualitatea unui rezultat pozitiv. Statistica meciurilor directe cu Olanda este trista, cu doar un meci din 11 castigat, dar tocmai acesta statistica poate face ca un rezultat bun sa fie cu atat mai valoros. La urma urmei, echipa Olandei este formata tot din jucatori, iar mingea e rotunda, asa ca nu este imposibil sa-i batem. Pana si un egal nu este de lepadat. Vom trai si vom vedea.

Hai Romania!

sorin
16.10.2012, 19:44
Cu sau fara arbitri, olandezii ne-au batut rau de tot. Speram intr-un egal (la victorie doar visam), sau macar sa luam bataie la un gol diferenta, nu in halul asta. Ungurii i-au batut pe turci cu 3-1, iar noi am "alunecat" pe locul 3 din cauza golaverajului. Dupa euforia meciului castigat cu turcii, am revenit cu picioarele pe pamant si trebuie sa ne vedem lungul nasului.

S-ar parea ca meciul urmator cu ungurii este destul de decisiv pentru locul 2 din grupa, care duce la baraj.

VanDerGigi
19.03.2013, 10:52
sunt cu ochii pe ei..
vreau sa stiu;ce mananca,cat dorm si eventual daca au legaturi cu Al-Qaida..

In primul rand trebuie sa legati un bolovan de piciorul lui Pirlo. In al doilea rand contactati-l pe Totti sa le arate baietilor cum se face.

http://www.youtube.com/watch?v=W3KZF-Cla9g

Avem pe unii de batut bine de tot Vineri.
http://www.uefa.com/worldcup/season=2014/matches/round=2000294/match=2008617/index.html
Ar fi buna si o victorie la limita dar tare mi-ar placea sa le dam vreo 3 sa le stingem lumina. Torje, Mutu si Rusescu ii vad ca marcatori..

FidelKatzo
20.03.2013, 01:51
Avem pe unii de batut bine de tot Vineri.
http://www.uefa.com/worldcup/season=2014/matches/round=2000294/match=2008617/index.html
Ar fi buna si o victorie la limita dar tare mi-ar placea sa le dam vreo 3 sa le stingem lumina. Torje, Mutu si Rusescu ii vad ca marcatori..

nu conteaza cum,important este sa castigam..meciul amical cu Izraelul,am pus clipul pe forum,se pare ca a avut urmari..nu ma asteptam la asa ceva din partea ungurilor,despre care se stie ca numai in ultimele saptamani ale razboiului au trimis la camera de gazare peste 400000 de oameni nevinovati..

http://sport.hotnews.ro/stiri-fotbal-13965423-meciul-ungaria-romania-juca-fara-spectatori.htm

sorin
20.03.2013, 05:40
Meci de importanta majora acasa la unguri. Avantajul echipei noastre este ca meciul se joaca fara spectatori, ceea ce ar trebui sa echilibreze balanta care este de obicei inclinata in defavoarea echipei vizitatoare.

Hai Romania!

VanDerGigi
20.03.2013, 07:37
nu conteaza cum,important este sa castigam..meciul amical cu Izraelul,am pus clipul pe forum,se pare ca a avut urmari..nu ma asteptam la asa ceva din partea ungurilor,despre care se stie ca numai in ultimele saptamani ale razboiului au trimis la camera de gazare peste 400000 de oameni nevinovati.

Deci cum spuneam, trebuie sa castigam. Ce sa caute ei in Brazilia .. mai bine raman in fatza micului ecran sa tina pumnii Romaniei pentru care au oricum un respect deosebit.

FidelKatzo
21.03.2013, 11:51
Deci cum spuneam, trebuie sa castigam. Ce sa caute ei in Brazilia .. mai bine raman in fatza micului ecran sa tina pumnii Romaniei pentru care au oricum un respect deosebit.

si eu zic ca o sa castigam,de ani de zile nu mai auzi nimic despre ei in competitiile europene..

ai avut dreptate in ce-l priveste pe Totti,o sa luam legatura cu el..

http://youtu.be/a0Zsd38GssA

VanDerGigi
21.03.2013, 17:16
si eu zic ca o sa castigam,de ani de zile nu mai auzi nimic despre ei

Cand vine vorba de astfel de oameni, eu sper sa nu mai auzim de ei deloc..
http://www.tribuna.ro/stiri/editorialul-zilei/crima-de-a-te-afisa-cu-tricolorul-romanesc-in-romania-85528.html

http://m.romanialibera.ro/stire-296784.html

E ca si cum un american ar fi persecutat de mexicani la el in tara pentru ca are obraznicia sa poarte un tricou cu insemnele Americii.
Neamul romanesc e bleg rau, de eram ca sarbii.. ma rog sa ramanem la fotbal.

FidelKatzo
22.03.2013, 02:31
Cand vine vorba de astfel de oameni, eu sper sa nu mai auzim de ei deloc..
http://www.tribuna.ro/stiri/editorialul-zilei/crima-de-a-te-afisa-cu-tricolorul-romanesc-in-romania-85528.html

http://m.romanialibera.ro/stire-296784.html

E ca si cum un american ar fi persecutat de mexicani la el in tara pentru ca are obraznicia sa poarte un tricou cu insemnele Americii.
Neamul romanesc e bleg rau, de eram ca sarbii.. ma rog sa ramanem la fotbal.

dedesubturile nu le cunoastem..comparatia este nereusita pentru-ca America este tara de emigranti..imi aduc aminte ca eram in masina pe o strada din Muenchen asteptand la semafor si un turc urla pe trotuar la masinile care treceau cat il tineu plamanii " Ihr Scheiß Deutschen !". nimeni nu reactionat,aveam impresia ca am fost singurul care l-a observat..nemtii au experienta cu strainii de la inceputul secolului trecut, cand aduceau muncitori italieni sa le construiasca caile ferate si podurile..la noi in tara este alta situatie,partidele politice baga si bebelusi la inaintare daca vor sa provoace deruta....eu nu l-as trimite pe copilul meu cu steagul german la o sarbatoare nationala turceasca ,pentru-ca turcii ar interpreta-o ca pe o provocare..sunt destule sarbatori unde fiecare natie isi aduce steagul..

peste tot in lume sunt jurnalisti cu diferite interese care abia asteapta sa scormnesca in rahat..exemplu foarte bun este
fc-ul care momentan merge bine si nu sunt incidente de relatat.. un jurnalist cu craniul mai dezvoltat a gasit momentul sa puna sub semnul intrebarii viitorul unor jucatori de baza din echipa..

http://www.bild.de/sport/fussball/guardiola/kommt-was-wird-aus-den-bayern-stars-29595994.bild.html

VanDerGigi
22.03.2013, 06:04
dedesubturile nu le cunoastem..,partidele politice baga si bebelusi la inaintare daca vor sa provoace deruta....eu nu l-as trimite pe copilul meu cu steagul german la o sarbatoare nationala turceasca ,pentru-ca turcii ar interpreta-o ca pe o provocare..sunt destule sarbatori unde fiecare natie isi aduce steagul..

Ma pregateam sa-ti dau un pont despre cum i se poate distrage atentia lui Buffon..
Aici nu vedem lucrurile la fel, eu nu cred ca a fost nimic regizat politic, astfel de evenimente nefericite generate de capete seci au mai fost si vor mai fii. Azi au aparut stiri despre alti copii ce au fost pusi in genunchi si loviti in toaleta scolii.
Probabil ca nici eu nu mi-as trimite copilul la scoala sa "instige", dar cu siguranta nu l-as trimite cu banderola neagra la mana in semn de doliu de ziua nationala a tarii in care traiesc. Trebuie sa ai acelasi nivel de bun simt ca si porcul din cotet sa faci asa ceva. A spus bine Boloni ca idioti gasesti si in Romania si in Ungaria ..din pacate la noi se pare ca sunt unii cu "dubla cetatenie".

Sper ca Piturca sa nu joace cu Tanase, Chipciu ar face o treaba mult mai buna. Hai Romania!

sorin
22.03.2013, 06:58
o sa fie o batalie ca in mlastinile de la calugareni. sa speram ca barbugiul alege jucatori vanjosi si cu muschii de la picioare rezistenti : )

FidelKatzo
22.03.2013, 07:09
Ma pregateam sa-ti dau un pont despre cum i se poate distrage atentia lui Buffon..
Aici nu vedem lucrurile la fel, eu nu cred ca a fost nimic regizat politic, astfel de evenimente nefericite generate de capete seci au mai fost si vor mai fii. Azi au aparut stiri despre alti copii ce au fost pusi in genunchi si loviti in toaleta scolii.
Probabil ca nici eu nu mi-as trimite copilul la scoala sa "instige", dar cu siguranta nu l-as trimite cu banderola neagra la mana in semn de doliu de ziua nationala a tarii in care traiesc. Trebuie sa ai acelasi nivel de bun simt ca si porcul din cotet sa faci asa ceva. A spus bine Boloni ca idioti gasesti si in Romania si in Ungaria ..din pacate la noi se pare ca sunt unii cu "dubla cetatenie".

Sper ca Piturca sa nu joace cu Tanase, Chipciu ar face o treaba mult mai buna. Hai Romania!

chiar daca nu vedem lucrurile la fel,poti sa-mi dai pontul ca sa-i pun pe baietii mei in garda..exemplul meu cu turcul nu a fost concludent.in scolile unde procentul strainilor depaseste pe cel al copiilor germani,violenta si scandalurile sunt la ordinea zilei..insa am aflat asta dintr-un reportaj la tv despre integrarea copiilor de emigranti in societatea germana..nu ai sa citesti in ziare stiri despre copii tampiti care maltrateaza pe alti copii in toaleta scolii..cred ca un guvern poate influenta ce scrie presa si rolul unui guvern este sa tempereze spiritele nu sa le incinte..

acuma nu mai fi necajit ,stii doar ca eu as tine la tine si daca ai fi ungur.. Hai Romania..!

VanDerGigi
22.03.2013, 08:35
chiar daca nu vedem lucrurile la fel,poti sa-mi dai pontul ca sa-i pun pe baietii mei in garda..exemplul meu cu turcul nu a fost concludent.in scolile unde procentul strainilor depaseste pe cel al copiilor germani,violenta si scandalurile sunt la ordinea zilei..insa am aflat asta dintr-un reportaj la tv despre integrarea copiilor de emigranti in societatea germana..nu ai sa citesti in ziare stiri despre copii tampiti care maltrateaza pe alti copii in toaleta scolii..cred ca un guvern poate influenta ce scrie presa si rolul unui guvern este sa tempereze spiritele nu sa le incinte..

acuma nu mai fi necajit ,stii doar ca eu as tine la tine si daca ai fi ungur.. Hai Romania..!

:lol: puneti un ecran in spatele portii cu meciurile si cotele la pariuri.

Sper ca nu ai interpretat gresit afirmatiile mele. Nu suntem definiti de nationalitate ci de caracterele noastre. Si eu as fi tinut la tine la fel daca erai philipino-ugandez. La fel il iubesc si pe Shogunelu chiar daca e homofob si rasist. Problema e complexa, nu generalizam dar popoarele din estul Europei (cat si din alte parti ale lumii bineinteles) par sa aiba mai multi cetateni certati cu evolutia/civilizatia. Poftim educatie: http://m.gsp.ro/top-stiri/394133.html
Nu imi pot imagina niste nemti, americani, norvegieni sau francezi arzand steagul altei tari la un meci sau mergand cu lopata la stadion. Nici voi nu ati avut mare noroc cu turcii, dar sunteti cumsecade si incercati sa-i integrati cu vorba buna. In Europa li se permite, rolul guvernelor esti si de a lua masuri, nu sa puna batista pe tambal ca sa nu inflameze spiritele. Daca acei copii nu sunt educati de mici ca nu e bine ce fac, sanse sunt ca la maturitate sa ni se urce in cap. Probabil exemplul nu este elocvent cum ai spus, dar in America astfel de manifestari ar fi tratate cu toleranta zero. E chestie de drepturile omului pana la urma nu neaparat de nivelul de migratie. Si daca emigrezi necivilizat, te civilizeaza imediat.

Singurul lucru care m-ar putea necaji ar fi sa pierdem meciul ..nu prea mai imi place fara Romania la un turneu final. Are cineva foaia de joc ? ..pare ca vrea sa inceapa cu Stancu. Bine ca nu e Cocis ca nu mai intra pranzul in mine..

sorin
22.03.2013, 09:31
Bine ca nu e Cocis ca nu mai intra pranzul in mine..
asta e o veste buna. dau o bere pe chestia asta.

FidelKatzo
22.03.2013, 10:29
:lol: puneti un ecran in spatele portii cu meciurile si cotele la pariuri.

Singurul lucru care m-ar putea necaji ar fi sa pierdem meciul ..nu prea mai imi place fara Romania la un turneu final. Are cineva foaia de joc ? ..pare ca vrea sa inceapa cu Stancu. Bine ca nu e Cocis ca nu mai intra pranzul in mine..

il punem pe Uli sa semneze niste cecuri ..

asta este tot ce am gasit. este scris miercuri,de atunci si pina astazi poate ca s-a uscat terenul..interesante comentariile ..

http://www.gsp.ro/fotbal/nationala/ungaria-romania-se-joaca-azi-ora-21-30-pe-un-gazon-imposibil-ce-jucatori-arunca-in-lupta-piturca-394110.html

ps. o sa castigam.dupa 8 luni de zile de vreme cenusie cu frig si umezeala,astazi a stralucit soarele toata ziua..efectiv simt energia pozitiva,sunt bine dispus si plin de optimism..

pps.era sa uit,si eu il iubesc pe Shogunelu'..

VanDerGigi
22.03.2013, 11:51
poate ca s-a uscat terenul.. o sa castigam.. astazi a stralucit soarele toata ziua..efectiv simt energia pozitiva,sunt bine dispus si plin de optimism..

Terenul e nasol dar ai nostri sunt obisnuiti. Castigam sigur, ma bucur sa aud ca te simti bine ..rezervele de bericioaice sunt la locul lor?

asta e o veste buna. dau o bere pe chestia asta.

Se pare ca astia sunt flacaii..

Tătăruşanu- Tamaş, Goian, Chiricheş, Şt. Radu- Pintilii, Bourceanu- Torje, Grozav, B. Stancu- Mutu
Prea multe obiectii nu putem avea, poate si sa ii iasa, poate si sa nu. Sper sa nu prinda Tamas sau Goian o zi slaba ..ca dupa aceea vin si zic ca trebuia sa-l bage pe Luchin.:cool: Si pe Chipciu in locul lui Stancu sau Grozav. :thinking:

sorin
22.03.2013, 12:35
ce-o fi patit piturca? nu coccis, nu florescu, nu.... altii : )

FidelKatzo
22.03.2013, 14:35
Terenul e nasol dar ai nostri sunt obisnuiti. Castigam sigur, ma bucur sa aud ca te simti bine ..rezervele de bericioaice sunt la locul lor?

Se pare ca astia sunt flacaii..

Tătăruşanu- Tamaş, Goian, Chiricheş, Şt. Radu- Pintilii, Bourceanu- Torje, Grozav, B. Stancu- Mutu
Prea multe obiectii nu putem avea, poate si sa ii iasa, poate si sa nu. Sper sa nu prinda Tamas sau Goian o zi slaba ..ca dupa aceea vin si zic ca trebuia sa-l bage pe Luchin.:cool: Si pe Chipciu in locul lui Stancu sau Grozav. :thinking:

Stancu trebuie impuscat ! cum poti sa ratezi ca jucator de nationala de la 1m de poarta..? am inteles ca este stangaci ,dar asa cum a sarit mingea ,din pozitia in care se afla,trebuia sa o trazneasca cu piciorul drept fara sa ezite nici o secunda..la golul ungurilor portarul trebuia sa iasa la minge..

sper sa nu fi pregatit berea degeaba..

sorin
22.03.2013, 15:11
sa-mi bag picioarele in fotbalul lui goian si in echipa si antrenoru' lu' peste.

VanDerGigi
22.03.2013, 16:14
ce-o fi patit piturca? nu coccis, nu florescu, nu.... altii : )

Meci catastrofal de slab facut de ai nostri. Am obtinut un punct de aur prin egalul asta ..cam nemeritat. Altfel eram la revedere calificare. Din pacate de ce mi-a fost frica n-am scapat am intuit bine ..Goian nu mai e in nici un caz jucatorul de nationala pe care il stiam noroc cu Chiriches in cateva faze. Ne-a ajutat cand a fost dar gata multumim. Iar de Stancu ce dracu sa mai spunem ..n-am mai vazut de la Cocis incoace jucator mai petarda la echipa nationala. Sa pierzi toate mingile si sa nu poti sa dai cu latul in poarta goala din 2 metri ..ma tem ca si-a gasit Pitzi alta gaselnitza nu stiu cum incape atata caposenie in el sa nu il schimbe numai in ambitie si sa ne pericliteze sansele la calificare. L-a scos pe Torje ..a priceput cineva ceva? Noroc ca l-a bagat intr-un tarziu pe Chipciu care trebuia sa fie titular. Las-o-n palaria mea e platit cu juma' de milion de euro si nu e in stare sa alcatuiasca un prim 11 responsabil. Pai daca juca cu Luchin in dreapta, Tamas central si Chipciu in locul lui Stancu titular, garantat reuseam mai multe. Dar asta e nivelul lui Pitzurca, simte un suporter echipa mai bine decat el care ii antreneaza. Ne-a trecut glontul prin ureche nici macar pe langa..

Edit:

Stancu trebuie impuscat ! cum poti sa ratezi ca jucator de nationala de la 1m de poarta..? am inteles ca este stangaci ,dar asa cum a sarit mingea ,din pozitia in care se afla,trebuia sa o trazneasca cu piciorul drept fara sa ezite nici o secunda..la golul ungurilor portarul trebuia sa iasa la minge..

Daca ziceam ceva si de Tatarusanu inaintea meciului, ati fi crezut ca bat campii. Iar acum o sa ziceti ca dupa razboi multi veteji apar. Pai cand stii prea bine ca ai probleme la fazele fixe, tu il bagi pe Tatarusanu care desi e un portar bun, pe centrari nu stie si pace. In schimb il ai pe Pantelimon de 5 metri decent si el decent la reflexe dar bun la jocul aerian si il tii pe banca. Da, pt ca Pantelimon e vandut deja in strainatate, Tatarusanu trebuie sa il vanda clanul Becali sa faca bani. Ce conteaza calificarea amaratilor de milioane de suporteri cand e rost de facut bani? Pe Luchin chiar daca joaca impecabil la club de ce sa-l bage ca e impresariat de altcineva si nu avem interes. Mai bine il vopsim pe Goian la batranete poate, poate ii gasim un contract mai bun decat la Spezia in divizia B italiana. Grozav nici nu stiu ce interese mai are cu el dar azi nici nu mi-am dat seama daca a fost pe teren asa bine a jucat. Ce rost are Chipciu sau Rusescu cand lui Stancu trebuie sa i se gaseasca o echipa mai buna? De ce sa schimbi pe Stancu cand il poti schimba pe Torje care e impresariat tot de ala de il impresariaza pe Luchin?
Fidele hai sa facem schimb ca ce a picat pe sufletul nostru cu Razvanel si Pitzi de multi ani incoace .. Joachim Low ar fi painea lui Dumnezeu.
Cine pune pariu cu mine ca Stancu va fi titular si cu Olanda? :lol: Cred ca fac infarct ..dar nesimtirea lui Pitzi e mare.

sorin
22.03.2013, 20:59
bine le mai zici coane Jiji. nici nu stiu daca mai am ceva de completat. tocmai ma pregateam sa mai scriu o pagina la topicul de "generatia ratatilor" cand au fost salvati de clopotel.

FidelKatzo
23.03.2013, 02:02
Meci catastrofal de slab facut de ai nostri. Am obtinut un punct de aur prin egalul asta ..cam nemeritat. Altfel eram la revedere calificare. Din pacate de ce mi-a fost frica n-am scapat am intuit bine ..Goian nu mai e in nici un caz jucatorul de nationala pe care il stiam noroc cu Chiriches in cateva faze. Ne-a ajutat cand a fost dar gata multumim. Iar de Stancu ce dracu sa mai spunem ..n-am mai vazut de la Cocis incoace jucator mai petarda la echipa nationala. Sa pierzi toate mingile si sa nu poti sa dai cu latul in poarta goala din 2 metri ..

Fidele hai sa facem schimb ca ce a picat pe sufletul nostru cu Razvanel si Pitzi de multi ani incoace .. Joachim Low ar fi painea lui Dumnezeu.
Cine pune pariu cu mine ca Stancu va fi titular si cu Olanda? :lol: Cred ca fac infarct ..dar nesimtirea lui Pitzi e mare.

eu as spune ca am avut noroc,ca nici ungurii nu au jucat un fotbal de clasa..a fost brambureala mare,prea multe mingi pierdute aiurea,driblinguri inutile,pase fara adresa,etc..dupa prima bere m-a cuprins dorinta sa candidez la postul de presedinte al Romaniei. primul lucru pe care l-as face,sa interzic prin decret romanilor dribligul..romanul este indragostit de minge.indiferent de functia avuta in echipa,jucatorul baga capul in pamant si cu trei adversari in fata in maniera lui Messi,vrea sa strapunga liniile inamicului..al doilea lucru pe care l-as face ar fi ca toti tinerii care intemeieaza o familie si isi exprima dorita sa faca copii sa semneze un contract cu statul roman,ca isi iau angajamentul sa explice de la varsta prescolara copilului cat de important este in fotbal actiunea de "da si du-te",si pasatul mingii la firul ierbii..
in fine,cateodata trebuie sa ai si noroc..sa speram ca se trezesc din starea de multumirea de sine in care vegeteaza momentan si ca pina la urma se califica..

Löw ar fi revolutionar pentru romani,sunt sigur ca in cel mult doi ani si cel mai necitit cioban s-ar imbraca in negru,cu gulerul de la camasa ridicat si cu bretonul lasat pe ochiul stang..
cand Löw o sa-si incheie cariera si asta o sa fie anul viitor dupa campionatul mondial,o sa ramana in istoria DFB-ului ca cel mai simpatic si elegant antrenor al nationalei,care nu a fost capabil cu o generatie de jucatori de aur sa castige un titlu..

FidelKatzo
25.03.2013, 05:30
inca unul care este de aceeasi parere cu mine.. nu il baga nimeni in seama pentru-ca este trup si suflet fan al fc-ului.

http://www.goal.com/de/news/1885/nationalteams/2013/03/25/3849766/waldemar-hartmann-%C3%BCber-joachim-l%C3%B6w-er-tut-so-als-ob-er-dem?ICID=AR_TS_2

„Ich kann es nicht mehr hören, wenn Jogi Löw so tut, als ob er dem Team das Fußballspielen beigebracht hätte. Die Bundesliga hat sie ausgebildet. Kein Bundestrainer hatte so viele begnadete Kicker zur Verfügung. Wir ernten die Früchte, die der oft gescholtene Mayer-Vorfelder säte.“ Nach der EM 2000 entwickelte der DFB sein Nachwuchskonzept, wonach jeder Profiverein ein Nachwuchszentrum haben muss.
Inzwischen wurde es zur Voraussetzung für eine Lizenz in den Profiligen. „Da kommen die Götzes her. Sie können Fußball spielen. Lasst die Jungs spielen, sie können es.“ Gegen Italien hat sich der Bundestrainer gnadenlos verschätzt und „erst wenn es ihm alle nachweisen, sagt er was und ist immer noch beleidigt.“ Dies sei einfach nur „ungut“ und die DFB-Elf könne etwas gewinnen, ebenso „kann Dortmund auch die Champions League gewinnen“.

VanDerGigi
25.03.2013, 07:28
eu as spune ca am avut noroc,ca nici ungurii nu au jucat un fotbal de clasa..a fost brambureala mare

Sa vedem maine ce se mai intampla ..daca jucam la fel si in Olanda, ne transforma aia in mascota competitiei.
Am citit ca Balaci il sfatuieste pe Pitzi sa joace cu Stancu in locul lui Mutu. Adevarata vorba aia ca omul la batranete se tampeste. Intr-adevar Mutu nu se simte cel mai bine ca varf impins, ala e post de gen de jucator ca Inzaghi dar totusi e mai bun decat Stancu si cand doarme.
In aparare iar am un sentiment nefast daca joaca cu Tamas pe dreapta si Gardos central. Gardos e cam tinerel si totusi rezerva lui Szukala, iar Tamas cand joaca dreapta si are un adversar direct meserias, cam face doua-trei comicarii pe meci suficient sa ne manance sufletul. Imi aduc aminte meciul cu Franta 0-0 de acum un an si ceva ..pe dreapta a jucat Luchin si n-a suflat Ribery tot meciul. In poarta nu ar trebui sa lipseasca Pantelimon dar asta e deja la capitolul vise erotice.
Oricum mondialul e departe nene, la baraj se perinda niste echipe de te doare mintea ..Franta sau Spania, Anglia, Portugalia, Suedia, Croatia sau Belgia, Grecia. Si cum in prima urna intra cele 4 cu cel mai bun coeficient (neah, nu e cazul nostru), poate printr-o minune si un joc al rezultatelor sa speram la o Grecia sau Belgia/Croatia.

sorin
25.03.2013, 07:56
visul meu pentru meciul de maine e sa n-o luam mai tare decat am luat-o in Ro de la "portocale", ca de egaluri si chestii nici vorba.

Mayya
25.03.2013, 08:25
ma bag si eu in seama :D
eu zic ca ne-o luam cu 3-1 pe putin ^^

sorin
25.03.2013, 08:34
ma bag si eu in seama :D
foarte bine ca te bagi in seama, asta nu e un topic doar pentru barbati si oricine e binevenit(a). 3-1 e un scor "incurajator", la felul cum face piturca echipa. am auzit zvonuri ca iar vrea sa-l bage pe florescu, nu m-ar mira sa-l aduca si pe coccis, ca astia-s preferati vechi de ai lui, chiar daca cei doi nu sperie pe nimeni.

olandezii ma sperie cel mai tare nu la meciul de maine, ci pentru ca au ultimul meci in turcia, can vor fi calificati si nu le mai pasa, iar noi nu cred ca-i vom bate pe turci acasa.

Mayya
25.03.2013, 08:52
Eu nu stiu de ce te sperie olandezii, pt ca ei sunt ca si calificati. Daca castiga urmatoarele 4 meciuri(si 2 sunt chiar f usoare, cu Andorra si Estonia), normal ca nu o sa le mai pese ce fac in ultimul meci cu turcii. Problema este cine merge la baraj? Noi sau ungurii? Dar sincera sa fiu la cum au jucat in ultimul meci cu ungurii, nu prea vad eu echipa Romaniei calificata. S-au chinui sa scoata un amarat de egal de la unguri. Pacat, pt ca noi aveam o echipa de nota 10 in anii '90. tin minte ca ma uitam cu drag la meciurile lor.
Apropo, imi place fotbalul foarte mult, sunt suporter infocat al echipelor Steaua si Man Utd:D

VanDerGigi
25.03.2013, 09:10
visul meu pentru meciul de maine e sa n-o luam mai tare decat am luat-o in Ro de la "portocale", ca de egaluri si chestii nici vorba.

Trebuie sa nu luam mai multe decat vor lua ungurii la Amsterdam ca sa ne ajute la golaveraj. Pana acum ne-au dat 4-1 la fiecare ca sa nu ne suparam.
Ar fi bun un egal la Turcia-Ungaria dar cred ca vor castiga turcii, sunt constienti ca e ultima lor sansa si atunci sa te tii - hora in 3.
Ce parere ai de echipele de la baraj?

sorin
25.03.2013, 09:19
Trebuie sa nu luam mai multe decat vor lua ungurii la Amsterdam ca sa ne ajute la golaveraj.
e corect ce spui tu. in meciul tur cu olandezii ma gandeam la un joc plicticos gen piturca si sa luam maximum doua, facand astfel un pas inaintea ungurilor.

Ce parere ai de echipele de la baraj?
n-am nici o parere. daca la vremea respectiva cu echipa buna rau nu am reusit sa batem slovenia, mai bine ma abtin. pe echipa actuala, nu as paria nici daca jucam cu luxemburg : ))

FidelKatzo
25.03.2013, 10:49
Sa vedem maine ce se mai intampla ..daca jucam la fel si in Olanda, ne transforma aia in mascota competitiei.
Am citit ca Balaci il sfatuieste pe Pitzi sa joace cu Stancu in locul lui Mutu. Adevarata vorba aia ca omul la batranete se tampeste. Intr-adevar Mutu nu se simte cel mai bine ca varf impins, ala e post de gen de jucator ca Inzaghi dar totusi e mai bun decat Stancu si cand doarme.
In aparare iar am un sentiment nefast daca joaca cu Tamas pe dreapta si Gardos central. Gardos e cam tinerel si totusi rezerva lui Szukala, iar Tamas cand joaca dreapta si are un adversar direct meserias, cam face doua-trei comicarii pe meci suficient sa ne manance sufletul. Imi aduc aminte meciul cu Franta 0-0 de acum un an si ceva ..pe dreapta a jucat Luchin si n-a suflat Ribery tot meciul. In poarta nu ar trebui sa lipseasca Pantelimon dar asta e deja la capitolul vise erotice.
Oricum mondialul e departe nene, la baraj se perinda niste echipe de te doare mintea ..Franta sau Spania, Anglia, Portugalia, Suedia, Croatia sau Belgia, Grecia. Si cum in prima urna intra cele 4 cu cel mai bun coeficient (neah, nu e cazul nostru), poate printr-o minune si un joc al rezultatelor sa speram la o Grecia sau Belgia/Croatia.

Mutu s-a detasat clar de restul echipei,se vede experienta internationala si este fara indoiala jucatorul cel mai complet..acum a iesit adevarul la iveala,cum de am facut numai un egal.se pare ca jucatorii nu sunt motivati..

http://www.realitatea.net/olanda-romania-scandal-monstru-la-nationala_1143116.html

nu ti-am mai spus nimic Gigi,dar sa stii ca pentru tine m-am sacrificat si pentru prima data dupa un car de ani,m-am uitat de la inceput si pina la sfarsit la un meci cu nationala noastra..aveam senzatia la un moment dat ca transmisia este in alb-negru atat am putut sa ma enervez..parca ma vedeam cum ma certam cu bunicul ca miscase antena de camera..

nu mai dau nici un pronostic ca sa nu ma enervez..ar fi frumos sa facem macar un egal,cel putin eu doresc sa fie asa....

VanDerGigi
25.03.2013, 13:06
……se pare ca jucatorii nu sunt motivati..

nu ti-am mai spus nimic Gigi,dar sa stii ca pentru tine m-am sacrificat si pentru prima data dupa un car de ani,m-am uitat de la inceput si pina la sfarsit la un meci cu nationala noastra....

Imi pare bine ca te-ai uitat la meci si sper sa continui sa te uiti in continuare desi nu avem prea mari motive de mandrie. Tot speram sa mai ne intalnim si noi macar cu jumatate din bucuriile anilor 90..
Nu o fi dracu chiar asa de rau eu zic ca locul 2 il prindem, problema e la baraj.

Jucatorii par mai degraba nepregatiti de "selectioner". Daca nici o calificare la mondial nu te motiveaza ca fotbalist, atunci e cazul sa te lasi. Sau cine stie poate nu castiga suficienti bani baietii..
Ps. Clipul cu grasul mingicar a fost priceless. Ma tem ca nu gasim un astfel de jucator tehnic in toata Romania.

FidelKatzo
26.03.2013, 10:17

echipa probabila ;

http://www.gandul.info/sport-miscare/olanda-romania-ce-jucatori-vrea-sa-foloseasca-piturca-in-partida-cu-olanda-10691383

"Echipa probabilă a României, conform Prosport: Tătăruşanu - Luchin, Chiricheş, Gardoş, Raţ - Pintilii, Bourceanu - Torje (Ad. Popa), Chipciu, Tănase (Maxim) - B. Stancu

Victor Piţurcă este de părere că evoluţia echipei naţionale din meciul cu Ungaria nu reflectă adevărata valoare a primei reprezentative. "Eu nu cred că adevărata faţă a României este cea din meciul cu Ungaria. Sunt şi momente de genul ăsta, când poţi să joci mai slab. Poate perioada este mai nefastă pentru noi, însă echipa României în ultimul timp a pierdut foarte puţine jocuri. Echipa României poate obţine rezultate împotriva oricărei echipe valoroase", a completat Piţurcă."

imi fac sperante,ca antrenorul stie ce spune.nu este clar la ce rezultat s-a gandit..

sorin
26.03.2013, 10:24
pe "batranul" mutu il lasa pentru a doua jumatate, ca nu-l mai tin curelele? : )

VanDerGigi
26.03.2013, 11:33
echipa probabila ..
imi fac sperante,ca antrenorul stie ce spune.nu este clar la ce rezultat s-a gandit..

Astia zic altfel:

Victor Piţurcă a decis să mizeze din nou pe Adrian Mutu şi pentru partida cu Olanda va introduce din start şi 7 stelişti.

Iată echipa de start a tricolorilor:

Pantilimon - Tamaş, Chiricheş, Gardoş, Raţ - Bourceanu, Pintilii - Ad. Popa, Chipciu, Tănase - Mutu

D-ale lui Piturca, dar sa vedem si de data asta. Eu zic ca Rat da, dodel Tanase si Gardos, ba. In locul lui Tanase trebuia Maxim. Iar Adi Popa mai are de progresat pana sa ajunga la nivelul lui Torje, chiar daca ultimul a jucat slab (in nota echipei) la ultimul meci. Totusi ..nu apare Stancu. Trebuie ca s-a accidentat sau ceva.

Pantilimon?????? Oaaaa!!! De abia acum am vazut ..prima data am trecut repede peste portar. L-a otravit cineva pe Pitzi nu se poate..

Edit:

Omul asta e prost rau fratilor..

UPDATE Piţi a decis: modificări de ultimă oră în echipa de start!

Pantilimon - Tamaş, Gardoş, Chiricheş, Raţ - Pintilii, Bourceanu - Adi Popa, Grozav, Tănase - Bogdan Stancu

Chiar ma miram putin. N-ati vrut sa faceti pariu cu mine ca Stancu va fi din nou titular, securistilor voi stiati deja..

sorin
26.03.2013, 11:52
Jiji, parca-mi place mai mult echipa ta decat alui Fidel :cool:

editat: acum nu-mi mai place nici una :( de la 3-0 in sus o luam.

VanDerGigi
26.03.2013, 12:57
.. de la 3-0 in sus o luam.

Se vede ca viseaza la un 0-0 barbugiu'. In cazul nemaipomenit in care Olanda nu ar da gol, acum s-a asigurat ca nici noi nu dam. Ce nu pricepe marele antrenor e ca pentru un egal ar trebui sa dam 2-3 goluri.
Fidele tine televizorul pe Germania ca iar te necajesti cu astia..

FidelKatzo
26.03.2013, 13:25
Se vede ca viseaza la un 0-0 barbugiu'. In cazul nemaipomenit in care Olanda nu ar da gol, acum s-a asigurat ca nici noi nu dam. Ce nu pricepe marele antrenor e ca pentru un egal ar trebui sa dam 2-3 goluri.
Fidele tine televizorul pe Germania ca iar te necajesti cu astia..

trebuia sa-l impuscati pe Stancu,bine ca avem alt portar..ma chinui sa vad meciul pe computer..
s-a terminat meciul cu ungurii..?

sorin
26.03.2013, 13:34
s-a terminat meciul cu ungurii..?
0-0 la pauza

FidelKatzo
26.03.2013, 14:11
0-0 la pauza

1-1 au egalat ungurii..sa-l bage odata pe Mutu ca nu merge treaba cum trebuie..

FidelKatzo
26.03.2013, 14:23
de data asta chiar ca nu au jucat rau baietii. eu mai sper la un egal..

sorin
26.03.2013, 14:28
1-1 au egalat ungurii...
1-1 scor final. Rezultat bun pentru noi.

de data asta chiar ca nu au jucat rau baietii. eu mai sper la un egal..
au lasat-o olandezii mai moale. astia daca vor un gol, il dau cand le trebuie ;) doar cu mare noroc egal. sa-l bage pe mutu ca-i caine batran si poate-i mai incurca pe aia.

VanDerGigi
26.03.2013, 14:32
Numai 1-0 la pauza dar n-are nimic suntem in grafic ..Estonia avea 0-0 la pauza si a luat 3 apoi.
S-a terminat Turcia-Ungaria 1-1, macar asta e bine.
Au mai trecut 45 de minute si tot stau si ma intreb cum a ajuns Stancu fotbalist fratilor. E zero barat!!!
Mi se pare numai mie sau si arbitrul e un pic cam 5% cu aia mai buni?
De ar face si Pitzi niste schimbari sa dam si noi macar un gol..

Hai ma Sorine ca nu au lasat-o deloc usor ..pun o presiune , un presing si alearga dupa minge parca joaca finala cupei mondiale.
Hai cu Mutu, Chipciu si Torje!!

sorin
26.03.2013, 14:49
Hai ma Sorine ca nu au lasat-o deloc usor ..pun o presiune , un presing si alearga dupa minge parca joaca finala cupei mondiale.
Hai cu Mutu, Chipciu si Torje!!
da, dar daca ar fi cu cutitul la os i-ar sufoca rau de tot. pana face barbugiul schimbari, va fi prea tarziu. el cam prin minutele 75-80 se apuca de schimbari.

VanDerGigi
26.03.2013, 14:57
da, dar daca ar fi cu cutitul la os i-ar sufoca rau de tot. pana face barbugiul schimbari, va fi prea tarziu. el cam prin minutele 75-80 se apuca de schimbari.

Stiu da, ii place sa faca schimbari dupa ce se termina meciul. Deja e prea tarziu ca e 2-0.
Robben i-a impletit picioarele lui Tamas pe dreapta, Gardos aiurit ..facea marcaj la masa-n cur nu la om. Deja vu curat. Cu cateva minute inainte tot el a facut un stop perfect la 11 pt van Persie ..noroc ca a tras ala exact in bratele portarului.

sorin
26.03.2013, 15:00
v-am spus ca o luam de la 3-0 in sus...
astia macar sa piarda onorabil nu pot. si-au consolidat locul 3 in grupa, iar golaverajul e praf.

VanDerGigi
26.03.2013, 15:25
v-am spus ca o luam de la 3-0 in sus...
astia macar sa piarda onorabil nu pot. si-au consolidat locul 3 in grupa, iar golaverajul e praf.

Hai ca e 4-0 :music: suntem vedeta serii.
Pai oricat ar incerca 6-7 jucatori sa faca ceva, cand isi baga Pitzi pe teren teroristii lui se alege praful. Cum sa misti ceva la nivelul asta cu 2-3 oameni in minus pe teren? Grozav, Stancu si Gardos au jucat pentru olandezi, pacat de munca celorlalti. Era atat de evident ca nu trebuie jucat cu astia..

sorin
26.03.2013, 15:26
generatia ratatilor loveste din nou. noi si San Marino ce am de la 4 in sus.

Pisoi
26.03.2013, 15:50
...cred ca va pierdeti vremea degeaba cu meciurile generatiei de ratati! ...eu nu inteleg cum de va faceti atatea sperate pe la inceput de genu' ca "eu sper la un egal" "cu mare noroc egal" "suntem in grafic" ...cand se vede clar ca vor pierde dupa cum joaca chiar de pe la inceput.
...s'apai cu ce va incalzeste daca cumva se califica la mustata? ...doar asa de palmares?

p.s. Jiji are ce are mereu cu arbitrajul! :lol:

VanDerGigi
26.03.2013, 16:12
...cred ca va pierdeti vremea degeaba cu meciurile generatiei de ratati! ...eu nu inteleg cum de va faceti atatea sperate pe la inceput de genu' ca "eu sper la un egal" "cu mare noroc egal" "suntem in grafic" ...cand se vede clar ca vor pierde dupa cum joaca chiar de pe la inceput.
...s'apai cu ce va incalzeste daca cumva se califica la mustata? ...doar asa de palmares?

p.s. Jiji are ce are mereu cu arbitrajul! :lol:

Ce e bai pisoi paros, te deranjeaza ca ne uitam si noi la astia cum se joaca minge?
Ia mai reciteste tu partea aia cu "suntem in grafic" ca am impresia ca ti-a scapat ceva
Se referea ca suntem in grafic sa luam 3.

Mie place arbitrajul (si nu numai) impecabil, n-am ce face.

Pisoi
26.03.2013, 16:30
Ce e bai pisoi paros, te deranjeaza ca ne uitam si noi la astia cum se joaca minge?
Ia mai reciteste tu partea aia cu "suntem in grafic" ca am impresia ca ti-a scapat ceva
Se referea ca suntem in grafic sa luam 3.

Mie place arbitrajul (si nu numai) impecabil, n-am ce face.
...pai uitati-va ca si io ma uit dar sunt mai realist si nu-mi fac sperante! ...astia vad ca n-au nici o apasare macar de vizita in Brazilia si am impresia ca ei nici nu stiu ca joaca pt calificare la mondiale :d:

p.s. ai dreptate, de multe ori poate citesc printre randuri dar sa sti ca nu ma oparesc daca-mi dai cate o "castana" :cool:

sorin
26.03.2013, 16:41
.p.s. ai dreptate, de multe ori poate citesc printre randuri dar sa sti ca nu ma oparesc daca-mi dai cate o "castana" :cool:
:punch: asta e pt ca vorbesti prea mult, iar asta :punch: pentru ai o echipa de hochei de cotonogari. :d
cat despre fotbal, nu va mai faceti iluzii. decat sa mergi cu morcovu'n cur la un turneu final, mai bine stai acasa. oricum, chiar daca ar termina pe locul 2, tot nu ar trece de baraj, asa ca relax.

VanDerGigi
26.03.2013, 18:04
...pai uitati-va ca si io ma uit dar sunt mai realist si nu-mi fac sperante! ...

Tragem si noi mereu nadejde bai Pisoi ce sa facem. Daca am ajunge la mondiale nici vorba sa iesim din grupe dar macar mai aude lumea si de noi. Nu e numai vina jucatorilor, antrenorul conteaza foarte mult si noi avem un incapabil obraznic drept selectioner. Ma repet, oricat ai vrea nu poti sa faci nimic daca joci in 7-8 oameni pentru ca folosesti mereu 2-3 antifotbalisti. Ma intreba cineva dupa meci.. – Auzi da’ Piturca isi da demisia acuma’, nu? .. m-a bufnit rasul. Sunt multe interese personale, interese si iarasi interese. In fine.

http://blog.prosport.ro/florin-caramavrov/cum-ne-sfideaza-piturca-10693187

Pisoi
26.03.2013, 18:07
:punch: asta e pt ca vorbesti prea mult, ...
...umfla-mi ochii ca poate merit! ...de ce dk ma bag in discutii inutile? :lol:

...iar asta :punch: pentru ai o echipa de hochei de cotonogari. :d
...cu asta ai sarit parleazu' :ideea: ...joaca "coarda" cu pretenu' din NJ ca ai mai multe sanse de reusita! :d:

...cat despre fotbal, nu va mai faceti iluzii. decat sa mergi cu morcovu'n cur la un turneu final, mai bine stai acasa. oricum, chiar daca ar termina pe locul 2, tot nu ar trece de baraj, asa ca relax.
...bag' seama ca, cu fraza asta imi cam dai credit pa ce am "debitat" asa ca mai baga ceva in "borcanul de muraturi" :starsmile:

sorin
26.03.2013, 19:24
gata, lasati fotbalu' de 2 lei si treceti la lucruri serioase, la hochei, macar acolo vedem profesionisti adevarati. dobitocu' de barbugiu dupa ce ca e prost, mai e si nesimtit.

FidelKatzo
27.03.2013, 06:18
Tragem si noi mereu nadejde bai Pisoi ce sa facem. Daca am ajunge la mondiale nici vorba sa iesim din grupe dar macar mai aude lumea si de noi. Nu e numai vina jucatorilor, antrenorul conteaza foarte mult si noi avem un incapabil obraznic drept selectioner. Ma repet, oricat ai vrea nu poti sa faci nimic daca joci in 7-8 oameni pentru ca folosesti mereu 2-3 antifotbalisti. Ma intreba cineva dupa meci.. – Auzi da’ Piturca isi da demisia acuma’, nu? .. m-a bufnit rasul. Sunt multe interese personale, interese si iarasi interese. In fine.

http://blog.prosport.ro/florin-caramavrov/cum-ne-sfideaza-piturca-10693187

eu sunt de parere ca vinovatul trebuie cautat la federatia romana de fotbal.am pus zilele trecute un link despre prietenul Löw,acolo scrie ca din anul 2000 una din conditii pentru acordarea licentzei de participare in prima divizie a tarii,este existenta centrelor pentru promovarea tineretului,deci munca cu juniorii..

“ Nach der EM 2000 entwickelte der DFB sein Nachwuchskonzept, wonach jeder Profiverein ein Nachwuchszentrum haben muss. Inzwischen wurde es zur Voraussetzung für eine Lizenz in den Profiligen. „

m-am culcat aseara cu dureri de cap,dar daca ma gandesc bine am luat bataie de la echipa vicecampioana mondiala.gandul asta face durerea mai suportabila..sa vedem cum se dezvolta lucrurile,ma tem ca l-am vazut pe Mutu pentru ultima data in nationala..

am vazut reluarea de la meciul Franta Spania..nu am crezut ca spaniolii vor castiga,la ora actuala nu cred ca exista echipa la nivelul lor..

tonita
27.03.2013, 07:21
...lasa Fidele ca fara fotbalistii români la CM scapam de o gramada de dezamagiri. Am vazut Montenegru... ce ambitie pe sportivii aia, si ei tot balcanici! Iar spaniolii... si ei tot latini...

FidelKatzo
27.03.2013, 08:54
...lasa Fidele ca fara fotbalistii români la CM scapam de o gramada de dezamagiri. Am vazut Montenegru... ce ambitie pe sportivii aia, si ei tot balcanici! Iar spaniolii... si ei tot latini...

eii da,tie iti da mana sa te umfli in pene,toate golurile cu Kasahstan le-au dat jucatorii de la Dortmund..

Pisoi
27.03.2013, 09:37
.... Nu e numai vina jucatorilor, antrenorul conteaza foarte mult si noi avem un incapabil obraznic drept selectioner. Ma repet, oricat ai vrea nu poti sa faci nimic daca joci in 7-8 oameni pentru ca folosesti mereu 2-3 antifotbalisti. Ma intreba cineva dupa meci.. – Auzi da’ Piturca isi da demisia acuma’, nu? .. m-a bufnit rasul. Sunt multe interese personale, interese si iarasi interese. In fine.

...daca Becali ar fi fost patron si la nationala l-ar fi schimbat fara discutie! :starsmile:

VanDerGigi
27.03.2013, 13:01
eu sunt de parere ca vinovatul trebuie cautat la federatia romana de fotbal..sa vedem cum se dezvolta lucrurile,..

Ma gandesc serios sa-mi depun candidatura pt postul de selectioner. Deocamdata schitez staff-ul tehnic ..m-am gandit la tine pentru postul de secund si psiholog cu jucatorii daca te intereseaza? Mai trebuie sa gasim un antrenor cu portarii, preparator fizic, ridicator de moral, antrenor pentru dezvoltarea spiritului de invingator, antrenor de juniori grupa 2004 care sa predea stopul simplu, jocul din doua atingeri si lovirea corecta a balonului cu ambele picioare, cat si paznic de cantonament ..trimite-ti aplicatiile la pitzinomore@frf.ro
Mentionez ca este o actiune umanitara de voluntariat intru ajutorarea nonfotbalului tricolor. La cerinte salariale va rog sa completati "nimik". Nu vrem sa batem la ochi in negocierile cu Mircea Sandu obisnuit cu proiectele pe termen lung si foarte lung/niciodata, asadar ca obiectiv vom stabili participarea la CM 2062.

sorin
27.03.2013, 13:17
creca mai trebe si un responsabil cu antrenatul jucatorilor la baut sub juma' de kil de tarie prin cluburi, dupa meciurile pierdute, eventual un psiholog care sa se ocupe de partea cu mandria nationala si pus osu' la treaba.

shogunelu
27.03.2013, 14:03
Iar ne-am facut de cacao. Piturca nu mai are ce cauta la nationala, e total depasit.

sorin
27.03.2013, 14:05
nu are ce cauta, dar din pacate va fi acolo mult si bine. e un obicei in Ro ca toti sa-si bata joc fara pic de jena de electorat, suporteri, etc.

sorin
27.03.2013, 21:58
apropo de ce spuneam cu vreo 3 randuri mai sus:
http://www.gsp.ro/fotbal/nationala/dumitru-dragomir-a-aruncat-bomba-tricolorii-au-chefuit-toata-noaptea-dupa-0-4-cu-olanda-torje-tamas-si-chipciu-au-baut-pina-la-7-dimineata-394640.html

FidelKatzo
28.03.2013, 02:23
Ma gandesc serios sa-mi depun candidatura pt postul de selectioner. Deocamdata schitez staff-ul tehnic ..m-am gandit la tine pentru postul de secund si psiholog cu jucatorii daca te intereseaza? Mai trebuie sa gasim un antrenor cu portarii, preparator fizic, ridicator de moral, antrenor pentru dezvoltarea spiritului de invingator, antrenor de juniori grupa 2004 care sa predea stopul simplu, jocul din doua atingeri si lovirea corecta a balonului cu ambele picioare, cat si paznic de cantonament ..trimite-ti aplicatiile la pitzinomore@frf.ro
Mentionez ca este o actiune umanitara de voluntariat intru ajutorarea nonfotbalului tricolor. La cerinte salariale va rog sa completati "nimik". Nu vrem sa batem la ochi in negocierile cu Mircea Sandu obisnuit cu proiectele pe termen lung si foarte lung/niciodata, asadar ca obiectiv vom stabili participarea la CM 2062.

ma simt onorat pentru atentia acordata. ciocanelul pentru controlul reflexelor il port permanent la mine..
sper ca ma intelegi,de ce nu m-am bagat in discutiile despre fotbalul romanesc.este foarte greu sa fi suporterul unei echipe care de fiecare data iti provoaca stari depresive si senzatia ca nu lipseste mult si asemenea femeilor isterice incepi sa iti rupi hainele de pe tine..
nu stiu daca in viitor se va schimba ceva in fotbalul romanesc.nu pentru ca romanii nu ar avea talente sau posibilitati,insa mentalitatea,lipsa de disciplina si felul neserios de a aborda problemele sunt piedici greu de inlaturat.ajunge sa citesti comentariile la articolul pus de Sorin si iti dai seama ca pe suporteri nu ii deranjeaza ca echipa s-a imbatat dupa meci.este ceva normal,cui nu ii place beutura..?..pai ce jucatori profesionisti sunt astia daca se imbata ca porcu' si cand reprezinta culorile nationalei..meciul a avut loc miercuri,sambata sau duminica nu sunt meciuri de jucat in campionat.?
pot spune ca urmaresc liga germana de zeci de ani,a fost un singur caz cand am avut impresia ca un jucator exagereaza cu escapadele nocturne si am avut tendinta ca suporter al echipei sa ii trec cu vederea slabiciunile..

http://youtu.be/LxfRhmjOCNM

ei bine,i s-a pus valiza la usa in mijlocul campionatului..deci cuvantul magic este consecventa.asta inseamna ca poate sa fie cine o fi,daca a gresit trebuie sa suporte consecintele..
ar fi multe de spus ,nu stiu daca are vreun sens..

VanDerGigi
28.03.2013, 07:19
sper ca ma intelegi,de ce nu m-am bagat in discutiile despre fotbalul romanesc.este foarte greu sa fi suporterul unei echipe care de fiecare data iti provoaca stari depresive si senzatia ca nu lipseste mult si asemenea femeilor isterice incepi sa iti rupi hainele de pe tine..
nu stiu daca in viitor se va schimba ceva in fotbalul romanesc.nu pentru ca romanii nu ar avea talente sau posibilitati,insa mentalitatea,lipsa de disciplina si felul neserios de a aborda problemele sunt piedici greu de inlaturat.ajunge sa citesti comentariile la articolul pus de Sorin si iti dai seama ca pe suporteri nu ii deranjeaza ca echipa s-a imbatat dupa meci.este ceva normal,cui nu ii place beutura..?..pai ce jucatori profesionisti sunt astia daca se imbata ca porcu' si cand reprezinta culorile nationalei..meciul a avut loc miercuri,sambata sau duminica nu sunt meciuri de jucat in campionat?...

Ai perfecta dreptate, talent si posibilitati exista dar nu exista seriozitate si caracter ..nu trebuie decat sa arunci o privire la societatea romaneasca in ansamblu si la felul in care se fac lucrurile ca sa-ti dai seama ca nici la fotbal nu poate exista profesionalism si mandria lucrului facut cu simtire.
Jucatorii in loc sa tremure tricoul pe ei de mandrie cand vin la nationala, trateaza situatia ca pe cateva zile de concediu de la echipa de club. E ca si cum eu cu tine si cu Sorin ne-am intalni in concediu la o terasa pe malul marii in Romania sa crapam vreo doua lazi de bere. Concedii au si ei de doua ori pe an sa-si toarne atunci si in cap nu au ce zice. Pretul platit pt banii care ii castiga ei e foarte mic.
La fel "s-a ratat" si Mutu crescut in democratia asta prost inteleasa pentru ca posibilitati a avut sa ajunga foarte mare. Generatia de aur a fost crescuta cu bun simt pe vremea lui ceashca si rezultatele s-au vazut.
Am citit cele doua carti ale lui Cornel Dinu ..ce povesti spune acolo despre ce paranghelii tragea cu cei din generatia lui te doare mintea. Dar aveau caracter si cand intrau pe teren mureau cu adversarul de gat. Are dreptate cand zice ca cei din ziua de azi nici sa bea nu stiu. Bine si fotbalul era mai altfel pe vremea aia, in ziua de azi e alta dinamica si nu poti cuncura cu ceilalti doar din talent daca te culci dupa ce canta cocosul. Intr-adevar multe ar fi de spus dar cred ca ne-ar apuca toamna ..la inceput am crezut ca nu te pasioaneaza fotbalul dar acum te inteleg.

Cateva mostre de amatorism pur. Romanismul asta cronic nu pare vindecabil prea curand.

http://m.gsp.ro/top-stiri/394641.html

http://m.gsp.ro/top-stiri/394642.html

tonita
28.03.2013, 09:55
Am vazut ieri mare parte din repriza a 2a cu Olanda pe eurosport. Nu a fost asa rau cum arata rezultatul. Uneori e de ajuns un dram de noroc ca sa schimbe radical un rezultat Comentatorul german a fost obiectiv si vede potential în echipa Ro. Crede ca românii au cele mai bune sanse pentru playoff. Nici vorba de blamaj si rusine. A sperat cineva în razbunarea lui 1:4 ?! Dezamagirea e cu atât mai mare cu cât credem mai mult în "viitorul de aur" al natiunii, nationalei, etc.

Mult zgomot pentru nimic, unii din jurnalixsti au foamea în gât, vor sa mânce si ei o pâine mai buna cu ori ce pret. Deaia scriu urât...hm, ziarixstii... creierul mic al natiunii, acolo unde emotiile si impulsurile ne apropie de specia animala...

Perfect formulat de gigi:

talent si posibilitati exista dar nu exista seriozitate si caracterpentru ca nu sunt înnascute, ci se obtin prin educatie, educatie care se face si prin exemplu personal, exemplu pentru care creierul mare al natiunii nu se simte responsabil.

VanDerGigi
28.03.2013, 11:36
..Dezamagirea e cu atât mai mare cu cât credem mai mult în "viitorul de aur" al natiunii, nationalei, etc.

Mi-a mers direct la suflet ..parca a pus pe hartie gandurile mele cu cuvintele lui. Deja ma simt un pic mai bine.

http://www.ziartricolorul.ro/olanda-piturca-8-1-tiganul-cind-s-a-vazut-antrenor-a-ris-de-un-intreg-popor/

sorin
28.03.2013, 11:52
Mi-a mers direct la suflet ..parca a pus pe hartie gandurile mele cu cuvintele lui.

http://www.ziartricolorul.ro/olanda-piturca-8-1-tiganul-cind-s-a-vazut-antrenor-a-ris-de-un-intreg-popor/
tocmai ma pregateam sa pun un link similar de pe EvZ, dar acolo era mult mai scurt textul. nebun, nebun vadim, dar aici le zice bine de tot.

FidelKatzo
29.03.2013, 03:27
vorbeam ieri despre consumul de alcool la jucatorii profesionisti,daca fc-ul castiga meciul de sambata cu hamburg au sansa sa devina campioni intr-un timp record.depinde si de ce face dortmund la stuttgart.am gasit un articol unde jucatorii sunt intrebati cum o sa sarbatoreasca evenimentul..nici vorba de valuri de sampanie si femei cu shnur in buci,in cel mai fericit caz un pahar de bere fara alcool..toti sunt concentrati la maximum pentru meciul de saptamana viitoare cu juventus..

http://www.abendzeitung-muenchen.de/inhalt.fc-bayern-keine-meisterfeier-schweinsteiger-vielleicht-ja-alkoholfrei.019f020b-804d-4ee7-813

12.56 Uhr: Keine Feier? Schweinsteiger: "Wir haben am Dienstag ein wichtiges Spiel. Außerdem gehe ich davon aus, dass Dortmund sein Spiel gewinnen wird. Klar, ab 17.30 Uhr wissen wir vielleicht mehr, haben's dann vielleicht selbst in der Hand."

VanDerGigi
29.03.2013, 09:45
vorbeam ieri despre consumul de alcool la jucatorii profesionisti,daca fc-ul castiga meciul de sambata cu hamburg au sansa sa devina campioni intr-un timp record.depinde si de ce face dortmund la stuttgart.am gasit un articol unde jucatorii sunt intrebati cum o sa sarbatoreasca evenimentul..nici vorba de valuri de sampanie si femei cu shnur in buci,in cel mai fericit caz un pahar de bere fara alcool..toti sunt concentrati la maximum pentru meciul de saptamana viitoare cu juventus..

http://www.abendzeitung-muenchen.de/inhalt.fc-bayern-keine-meisterfeier-schweinsteiger-vielleicht-ja-alkoholfrei.019f020b-804d-4ee7-813

12.56 Uhr: Keine Feier? Schweinsteiger: "Wir haben am Dienstag ein wichtiges Spiel. Außerdem gehe ich davon aus, dass Dortmund sein Spiel gewinnen wird. Klar, ab 17.30 Uhr wissen wir vielleicht mehr, haben's dann vielleicht selbst in der Hand."

Ahh..plictisitori baietii. Lasa ca dupa ce/daca ar castiga si CL ..ar descinde Robben & Co la balerine cat pentru tot anul fara sa-i dea la stiri.

Ps. Oricat incerci sa ma inveti germana, nu se lipeste o boaba.

sorin
06.09.2013, 22:13
Suporterii unguri s-au dat la vandalisme prin centrul vechi si chiar pe stadion, iar jucatorii nostri au maturat cu ungurii pe teren.

Romania 3-0 Ungaria

Meciul care practic urma sa elimine din cursa pentru baraj una din cele doua formatii, s-a incheiat in favoarea noastra. Acum, avem marti nevoie de victorie sau egal cu turcii, pe care sper sa-i batem ca la Rovine si Podul Inalt :cool:

Pisoi
08.09.2013, 14:21
Suporterii unguri s-au dat la vandalisme prin centrul vechi si chiar pe stadion, iar jucatorii nostri au maturat cu ungurii pe teren.

Romania 3-0 Ungaria

Meciul care practic urma sa elimine din cursa pentru baraj una din cele doua formatii, s-a incheiat in favoarea noastra. Acum, avem marti nevoie de victorie sau egal cu turcii, pe care sper sa-i batem ca la Rovine si Podul Inalt :cool:
OOOOPPAAA! ...a aparut jupanu' la baza! :aplause:

...am urmarit meciul cu mare interes si tin sa spun ca a fost un spectacol care nu l-am mai vazut de f mult timp la echipa nationala ....si sper sa fie asa si de acum incolo!

VanDerGigi
08.09.2013, 21:02

Romania 3-0 Ungaria

Gata berfereala mon cher?
Baietii au inteles importanta meciului, au jucat bine si ne-au facut o mare bucurie. As fi vrut sa le dam mai multe ca era loc..
De partea cealalta Ungaria o gluma de echipa ..le-am facut un bine ca n-au astia ce cauta la Cupa Mondiala.

http://www.youtube.com/watch?v=ojhAyfR_frw

Rusine ca au trimis un tren de carnati primitivi sa faca distrugere in Bucuresti, sa nu mai auzim ca-s mai civilizati si mai europeni ca le dau clasa bulgarii la orice ora. Niste cavemen nu altceva, daca faceau romanii asa ceva la Budapesta nu se mai opreau din a ne balacari 30 de ani.
Sper sa batem si Turcia si sa stam linistiti pana la baraj iar acolo daca nu picam cu Franta si visul poate deveni realitate.

sorin
09.09.2013, 07:05
OOOOPPAAA! ...a aparut jupanu' la baza!

Gata berfereala mon cher?
Tot ce e frumos se si termina din pacate.

Rusine ca au trimis un tren de carnati primitivi sa faca distrugere in Bucuresti, sa nu mai auzim ca-s mai civilizati si mai europeni ca le dau clasa bulgarii la orice ora. Niste cavemen nu altceva, daca faceau romanii asa ceva la Budapesta nu se mai opreau din a ne balacari 30 de ani.
Sper sa batem si Turcia si sa stam linistiti pana la baraj iar acolo daca nu picam cu Franta si visul poate deveni realitate.
Salbatici, parca acum au aterizat din campiile Panoniei. In materie de baraj nu e doar Franta periculoasa, mai e posibil sa picam cu Rusia, Croatia.....

sorin
10.09.2013, 11:18
In mai putin de 2 ore incepe meciul care poate clarifica cine merge la baraj. Echipa Romaniei are nevoie de victorie sau macar egal sa-si asigure in mare parte participarea la baraj.

Hai Romania!

editat 1: dobitoc mai e piturca asta!!! pune echipa cu curu' in poarta si rezultatele se vad. 1-0 la pauza pentru turci. ataca baaa, ataca!!!

sorin
10.09.2013, 15:01
Cretinul de Piti ne-a facut-o din nou. A pus echipa cu curu'n poarta din primul minut si a reusit sa piarda acest meci. Toata lumea isi facea planuri in legatura cu cine picam la baraj, in loc sa-si vada de meciul de azi. Na, ca de pe loc de baraj am ajuns iar pe locul 4. Olandezii sunt calificati matematic si nu se vor omori nici cu ungurii nici cu turcii. Dar....oops, intrebarea e daca noi ii batem pe estonieni la noi acasa!!???

Ca de obicei, in loc sa avem grija de propria soarta, ajungem iar la mana altora.

Pisoi
10.09.2013, 15:05
sorin
Romania 0-2 Turcia

...jucatorii si-au revenit la forma initiala! ...adicatelea de ratati! :lol:

sorin
10.09.2013, 15:08
...jucatorii si-au revenit la forma initiala! ...adicatelea de ratati! :lol:
exact. de ce oi fi indraznit oare sa sper?

VanDerGigi
10.09.2013, 20:41
Pana una alta ne-a anuntat Pitzi ca nu riscam nimic cu Turcia si ca e bun si un egal. Cu alte cuvinte otravim fantanile si jucam la mica ciupeala. Pai da ..se putea sa legam noi doua meciuri ca lumea consecutive. Poate ne bat turcii cand iti propui putin, putin obtii si apoi e groasa iar stam cu morcovul in chiloti ca nu vad pe Olanda sa se omoare cu firea in ultimul meci cu Turcia.

Dezamagire si nervi multi. Exact ce-mi era frica dar speram sa nu se intample, s-a intamplat ..de parca nu stiam ce spetza de jeg uman zace in Pitzurca. Ne-a mai ingropat un vis el si numai el futu-l in suflet de nemernic! El cu gandirea lui de om marunt si cu nepotismele lui.
L-a tinut pe Stancu tot fuckin' meciul ba nu mi-a venit sa cred asa ceva dupa ce a ratat orice minge a primit .. 3 centrari pe jos a dat pe langa minge, una pozitie ideala a dat pe langa poarta ..o data a dat si el cum trebuie dar era in off side ca boul. E limpede ambitia ca l-a tinut pe teren gandind ca poate nimereste una si ii face in ciuda lui Terim care l-a dat afara de la Galatasaray si ii creste si lui "valoarea" ca doar joaca in Turcia. Joaca bai boule cu Maxim din start.
Apoi alta gaselnita Hoban ..ce o mai vrea de la sufletele noastre si cu asta? Urca-l bai magarule pe Chiriches la mijloc si Luchin in aparare daca nu-l mai ai pe Bourceanu.
Adu-l ba pe Nistor de la Pandurii, naturalizeaza-l pe Eric, fa ceva!!! Ma uitam ..incercam sa iesim cu pase scurte la firul ierbii din propria jumatate cu otomanii calare pe noi si i-a zapacit pe baietii astia cu tactica lui greseau pase simple la fiecare 2 minute.
Cand ai 5-6 oameni facand presing in jumatatea ta ..da boule mingea afara de acolo!! scapa de ea cu pase lungi la firul ierbii intre 30 si 60-70 de metri si dupa cateva din astea isi retrage Terim otomanii de urgenta.
Acum de doi bani sperante ca intotdeauna ..la golaveraj suntem praf in gaz de egalitate deci nu ramane decat sa speram la mila olandezilor. De unguri nu mi-e frica ca nu bat aia in Olanda dar la ultimul meci cel cu Turcia e jale mare.

Ps. Pisoiule dupa reactia ta deloc necajita din seara asta bag seama ca nu prea ti-a picat bine meciul de Sambata?

sorin
11.09.2013, 08:32
Tine minte cineva sa-l fi vazut pe barbugiu sa castige doua meciuri importante la rand? Dobitocul asta incearca exact ca la barbut sau poker, diverse combinatii, amesteca biletelele cu numele jucatorilor intr-o caciula si apoi le scoate la nimereala. Se vede clar ca nu stie sa pregateasca meciurile in functie de echipa, se vede clar ca le insufla un moral de kkt la jucatori cand le spune ca si un egal ar fi bun.

Sa speram ca se pensioneaza si nulitatea de Sandu si apoi se va incepe o reconstruire a fotbalului romanesc, iar echipa se va face pe meritele fiecaruia, nu pe pile.

VanDerGigi
11.09.2013, 09:53
Cu siguranta le-a spus sa tina de minge cat mai mult la trecerea timpului de aceea se complicau si inevitabil pana la urma o pierdeau ..problema mare e ca o pierdeau in jumatatea noastra. I-a tampit si pe Chiriches si pe Pintilii, Torje majoritatea nu stiau de capul lor. Multe driblinguri inutile ca la amatori unde toti sunt maradona. Si jucatorii nu ies din cuvantul lui ca-l stiu de marlan si altfel nu-i mai convoaca. Asta ca dupa meci tot pe jucatori sa dea vina, el ca intotdeauna nu are nici o vina. Numai pe Pitzi sa nu-l ai de shef..

Ne trebuie un antrenor strain capabil care sa fie si toba de fotbal si neuns cu toate alifiile din sectorul agricol Ilfov selectia sa fie facuta pe merit, nu pe interese. Nu stiu nici plecarea lui Sandu ce mare schimbare va aduce pentru ca o sa vina Gica Popescu si Hagi care la randul lor din pacate sunt preteni la catarama cu clanul Victor si Giovanni ca si Pitzi si Sandu. Vai de soarta noastra..
Nu-s deloc fan Reghecampf dar si el poate fi o solutie mai buna ..macar ca antrenor are 20 de clase peste Pitzurca.
Pentru locul 2 ar mai fi o solutie ..sa batem Estonia cu 10-0 :lol: iar apoi sa ne situam iar curu'n poarta la baraj. Filme cu prosti.

sorin
11.09.2013, 10:19
Pentru locul 2 ar mai fi o solutie ..sa batem Estonia cu 10-0 :lol: iar apoi sa ne situam iar curu'n poarta la baraj. Filme cu prosti.
stai sa vedem daca-i batem macar cu 1-0. din nou, pentru a nu stiu cata oara, vedem cum pleaca trenul din gara in ultima clipa. e gata si asta, mai pierdem 4 ani din viata fara un turneu final.

p.s. olandezii dau cu banul acum, daca sa-i lase pe unguri sau pe turci la baraj :starsmile:

manolica1
13.09.2013, 14:39
si totusi obiectivul lu' babaroase este calificarea la turneul X din 2016.. asa ca nu vad de unde atata suparare...

http://tb.ziareromania.ro/Piturca-da-cartile-pe-fata--Dezvaluiri-din-culisele-echipei-nationale/22bf21518d6f8c84e8/240/0/1/70/Piturca-da-cartile-pe-fata--Dezvaluiri-din-culisele-echipei-nationale.jpg

Victor Piturca (http://www.ziare.com/victor-piturca/), selectionerul nationalei Romaniei, a dat cartile pe fata si a vorbit despre demisie, selectie si reconstructia primei reprezentative.

Tehnicianul a fost intrebat direct despre plecarea de la nationala (http://www.ziare.com/victor-piturca/nationala-stiri/), insa a eschivat elegant.

Piturca a spus totusi ca obiectivul lui nu este calificarea la Mondialul din Brazilia, lasand sa se inteleaga faptul ca va continua pana in 2016, chiar daca Romania va rata calificarea in aceste preliminarii.

"Obiectivul meu in contract este construirea unei echipe care sa se califice la Campionatul European din 2016. In 2014 se va schimba presedintele Federatiei, dar noul presedinte trebuie sa aiba incredere in selectioner, tot asa cum selectionerul trebuie sa aiba incredere in noul presedinte", a spus Piturca la DolceSport (http://www.dolce-sport.ro/fotbal/echipa-nationala/ati-intrebat-pe-facebook-dolce-piturca-a-raspuns-de-ce-nu-l-convoaca-pe-latovlevici-de-ce-cheama-numai-stelisti-si-cand-pleaca-20369/).

O mare problema a lui Piturca, cel putin la nivelul perceptiei publice, este selectia, care se face pe criterii numai de selectioner stiute.

Iata ce spune acesta.

despre convocarea in masa a stelistilor: "Steaua (http://www.ziare.com/steaua/) are cei mai buni jucatori (http://www.ziare.com/fotbal/jucatori/) din campionat (http://www.ziare.com/fotbal/campionat/), e foarte puternica, dar profita si de contextul actual al fotbalului de la noi, pentru ca nu are cine sa se bata. Trebuie sa recunoastem ca nu are adversari pe masura in campionat. Sunt jucatori foarte, foarte slabi care joaca in Liga 1 (http://www.ziare.com/liga-1/). Steaua (http://www.ziare.com/victor-piturca/steaua-stiri/) da 10-12 jucatori echipei nationale, restul ce fac?! Pe unii dintre ei i-am chemat si cand nu erau la Steaua. Orice as face nu e bine!"

despre neconvocarea lui Sapunaru: "Sapunaru are ceva personal cu mine, nu cu altcineva din stafful echipei. Pur si simplu, nu vrea sa joace cu mine antrenor (http://www.ziare.com/victor-piturca/antrenor-stiri/) la nationala (http://www.ziare.com/fotbal/nationala/)."

despre neconvocarea lui Latovlevici: "Eu am mizat pe experienta. Daca Latovlevici era la fel de serios in toate meciurile, putea fi el in lot. Au contat foarte mult si anumite gesturi pe care le-a facut, modul cum s-a bucurat cand a dat gol... Nu-mi plac lucrurile astea. Steaua e un club serios, are rezultate foarte bune, trebuie seriozitate in tot ceea ce faci pe teren. Asta a contat foarte mult, dar in primul rand a fost jocul."

In fine, selectionerul a vorbit despre reconstructia nationalei, dar si despre criticile pe care le primeste tot mai des.

"Am venit la echipa nationala acum un an si jumatate, cand nationala era pe locul 77 in lume. Am adus-o undeva, am creat o echipa, echipa pierde cu greu... Unii de-abia asteapta o infrangere, cum a fost cea din Olanda."

Victor Piturca a revenit la echipa nationala in iunie 2011, dupa demisia lui Razvan Lucescu (http://www.ziare.com/razvan-lucescu/).

sorin
21.10.2013, 08:34
Avand in vedere ca majoritatea discutiilor referitoare laacest topic au avut loc pe topicul “coltul microbistului”, sa facem o scurtatrecere in revista. Romania a reusit sa termine grupa pe locul 2, cu mare ajutor de la Olanda care a batut Ungaria si Turcia in ultimele doua meciuri.Conform regulamentului, 8 din cele 9 echipe clasate pe locurile 2 in grupe (se exclude echipa cu cele mai slabe rezultate dintre cele 9) trebuie sa dispute baraje pentru ocuparea locurilor ramase libere pentru Rio. Romania putea pica cu una din cele 4 echipe plasate in urna favoritilor, adica Portugalia, Croatia, Ucraina si Grecia, sortii hotarand ca Grecia va fi adversara noastra.

Majoritatea se bucura, spunand ca Grecia e cel mai slab adversar din cele patru de mai sus, dar asta ramane de vazut. Grecia ramane o echipa cu mare experienta competitionala in astfel de turnee si chiar daca nu straluceste, se mobilizeaza bine cand e cazul. Nu am idee daca era mai bine sa picam cu alta echipa sau nu, cu oricine ar juca, echipa nationala a Romaniei porneste cu sansa a doua, datorita valorii jucatorilor si mai ales a antrenorului, care dupa parerea mea face selectia pe unele principii cel putin bizare.

Jocurile tur-retur vor avea pe 15 si 19 noiembrie, Romania mai avand in plus norocul de a juca meciul retur acasa, ceea ce constituie un mic avantaj. Sa vede ce-o fi.

Hai Romania!

FidelKatzo
22.10.2013, 01:50
"echipa pierde cu greu..."
poate imi explica cineva,ce vrea sa spuna domnu' Piturca..?
eu am avut tot timpul impresia ca echipa pierde usor si castiga greu..
Grecia nu este usor de batut,avem de-a face cu o echipa care a fost campioana europeana in 2004,care are jucatori in in tote ligile europene..toni poate sa imi confirme,Sokratis de la Dortmund..cel putin 10 legionari joaca in nationala lor,in afara de asta s-au calificat pentru europene in 2008 si mondiale in 2010..imi aduc aminte ca i-am batut intr-un meci amical,cu antrenorul care l-a urmat pe Rehhagel..totusi,sper ca domnul Piturca sa ia deciziile corecte si sa pregatesca echipa cum trebuie..

sorin
14.11.2013, 20:06
am ajuns si pe ultima suta, meciurile de baraj tur-retur. sanse egale dupa parerea mea, desi majoritatea merg pe mana grecilor. vedem noi in cateva zile care pe care.

sorin
15.11.2013, 14:36
Pentru cei care inca mai cred ca Piturca face minuni, eu zic sa nu va mai faceti iluzii. A facut barbugiul o echipa cu o aparare de rahat. Ca de obicei, asta alege jucatorii dupa niste principii cel putin bizare. Au dat grecii doua goluri ca in curtea scolii, iar vajnicii nostri aparatori erau spectatori.

P.S. Al doilea gol al grecilor a fost din ofsaid clar. Oare e o regula ca la turnee finale sa mearga
doar echipe care dau gol cu mana, sau din ofsaid? Sper sa le iasa pe ochi furaciunea la greci.

shogunelu
15.11.2013, 15:49
Ne-am fu**t norocul.

sorin
15.11.2013, 15:54
Nu ma asteptam la minuni, dar macar ma asteptam sa aiba bunul simt sa nu piarda la mai mult de un gol, sa pastreze de 2 bani speranta. Treaba e clara, nu prea vad sa bata echipa asta amarata la Bucuresti pe greci cu 2-0, asa ca au sanse de 75-80% sa vada iar turneul final la televizor. Inca nu-i pun la zid, le mai dau o sansa.

FidelKatzo
16.11.2013, 00:50
daca in aparare nu mai facem greseli elementare cred ca mai sunt sperante.. doua goluri ale grecilor au fost la milimetru in offseid..

http://youtu.be/W40YSH0Mz1w

FidelKatzo
16.11.2013, 00:51
nu suntem singurii care mai credem in minuni..Suedia isi pune speranta in genialitatea lui Zlatan..

http://youtu.be/9wsgtkMusC4

FidelKatzo
16.11.2013, 00:54
pe francezi ii asteapta o misiune imposibila..
echipa Ukrainei a fost surpriza serii..nu ma asteptam la un meci asa de frumos..

http://youtu.be/4czw51yxvaU

VanDerGigi
18.11.2013, 09:42
daca in aparare nu mai facem greseli elementare cred ca mai sunt sperante.. doua goluri ale grecilor au fost la milimetru in offseid..

La golul doi Lobont a fost haios ..mi s-a parut ca a ramas foarte surprins pe linia portii aproape ca avea paturica intinsa in poarta si un sandwich in mana.

sorin
19.11.2013, 06:21
In sfarsit, barbugiul a facut o echipa mai putin sci-fi, fara Cocis si alti indivizi care n-au ce cauta la echipa nationala. Nu stiu de ce, dar
mi-ar fi placut sa fie si Banel, ca ala pune osul la treaba, macar o bucata de meci. Sa speram ca formula mai ofensiva si atmosfera de pe propriul teren vor ajuta. 2-0 sau macar 3-1 sa fie dupa 90 de minute.

Echipa probabila:
Tătăruşanu - Măţel, Goian, Chiricheş, Raţ - Torje, Hoban, Tănase, Maxim - Stancu, Marica

Hai Romania!

sorin
19.11.2013, 13:58
Am avut de doi bani sperante, dar acum doar un miracol mai poate salva echipa Romaniei. Retraiesc in minte meciul cu Danemarca al "generatiei de aur", cand au condus danezii cu 1-0 la Bucuresti, apoi le-am dat 3 bucati. Ce meci, ce vremuri, ce echipa!

sorin
19.11.2013, 15:08
Macar nu m-am mai enervat in repriza a 2-a, ca n-am suportat sa ma mai uit. Un egal amarat, si ala cu autogol al grecilor. Orice alte comentarii nu-si mai au rostul. Din pacate pentru ei, nu s-au putut descotorosi de tinicheaua agatata de coada, pe care scrie "generatia ratatilor". Mai trebuie adaugat si antrenorul ratat cu numele de Piturca, unul din groparii fotbalului romanesc.

Iarasi 4 ani irositi, cu sperante, chinuri si nervi. La anul se vor face 16 ani de la ultima participare la un campionat mondial. Sa speram ca va incepe un nou ciclu, cu o noua generatie si un nou antrenor.

sorin
06.12.2013, 19:49
A avut loc tragerea la sorti a grupelor de la Cupa Mondială.

Iata componenţa grupelor:
Grupa A: Brazilia, Croaţia, Mexic, Camerun
Grupa B: Spania, Olanda, Chile, Australia
Grupa C: Columbia, Grecia, Coasta de Fildeş, Japonia
Grupa D: Uruguay, Costa Rica, Anglia, Italia
Grupa E: Elveţia, Ecuador, Franţa, Honduras
Grupa F: Argentina, Bosnia-Herţegovina, Iran, Nigeria
Grupa G: Germania, Portugalia, Ghana, SUA
Grupa H: Belgia, Algeria, Rusia, Coreea de Sud.

kadades
06.12.2013, 20:06
daca nu sint suprize Brazilia si Franta au cele mai usoare grupe...cum sa zvonit Platini a dat Angliei cea mai grea grupa!
3 Lions on our shirt..we still believe!

FidelKatzo
07.12.2013, 00:34
daca nu sint suprize Brazilia si Franta au cele mai usoare grupe...cum sa zvonit Platini a dat Angliei cea mai grea grupa!
3 Lions on our shirt..we still believe!

daca Angela vrea sa fie campioana,nu conteaza cu cine este in grupa..

manolica1
07.12.2013, 11:38
http://i845.photobucket.com/albums/ab18/manolica1/e392d00c-aa0c-4e54-afd3-6a204fdf9af7_zps2184932a.jpg

kadades
07.12.2013, 14:17
asa e..dar influentarea grupelor, un pic, nu-mi suna a fair play!..si parca asta era un motto la FIFA si UEFA...Fair Play Please! erau postat pe toate stadioanele!..Fair Play cind e bine pentru cine trebuie!

FidelKatzo
08.12.2013, 01:39
asa e..dar influentarea grupelor, un pic, nu-mi suna a fair play!..si parca asta era un motto la FIFA si UEFA...Fair Play Please! erau postat pe toate stadioanele!..Fair Play cind e bine pentru cine trebuie!

nu poti sa multumesti pe toata lumea..asa macar ne putem astepta la surprize,USA sau Ghana clar pe locul 1 si Germania cu Portugalia lupta pentru locul doi in grupa.. Klinsamann o sa ne traga o papara ca lumea,am eu asa o presimtire..

Olga
08.12.2013, 02:20
Daca se joaca in Brazilia, prioritate la marele castig au echipele care locuiesc in zonele de clima asemanatoare cu al braziliei in acele luni din emisfera sudica. Daca nu se antreneaza echipele undeva aproape, renumele european sau mondial nu le ajuta deloc indiferent cu cine sint in grupa.

VanDerGigi
08.12.2013, 08:49
nu poti sa multumesti pe toata lumea..asa macar ne putem astepta la surprize,USA sau Ghana clar pe locul 1 si Germania cu Portugalia lupta pentru locul doi in grupa.. Klinsamann o sa ne traga o papara ca lumea,am eu asa o presimtire..

Razi tu dar s-au mai vazut din astea. Nu neaaparat sa va bata dar poate trage ca cainele de un egal cand va arde buza mai tare. Plus de asta il simt si pe Cristiano mai motivat ca niciodata.
Eu cred ca nu se pune problema ca tragerea la sorti sa nu fi fost corecta, dar bineinteles ca nu se poate sa nu se opareasca careva sa inceapa scenarita. Pentru inceput presimt ca Spania o sa ia o batuta rupta din rai de la Olanda.

Olga
08.12.2013, 11:37
Ma mai uit si eu la fotbal european ca sotul este abonat la toate canalele de sport ca "lumea" si observ ca nu se mai joaca fotbal pe teren, se paseaza mingea de la unu la altu sa n-ajunga aproape de poarta sa nu depuna efort de aparare sau de atac baietii. E un fel de n-ar fi nimic sa treaca timpul, indiferent ce echipe joaca! Se mai ciondanesc sa primeasca extensii in timp dar nu lupta real pentru un scor!!! Compar cu meciurile din campionatul mondial din anii '60, cand ma uitam la TV cu sufletul la gura pentru fiecare miscare pe teren al marilor fotbalisti al epocii de aur al acestui sport. Johan Crujff sau Franz Beckenbauer si altii nu pierdeau vremea ci jucau, era o placere sa vezi un meci la TV. Ultimele cateva campionate nici nu stiu cand au fost si unde ca nu ma poate preocupa deloc pierderea de timp inutil in fata ecranului, parca este o scena de razboi, doar se trateaza ranitii pe teren si se analizeaza metodele de dobarit un jucator printr-o smecherie sa para accident. Hai Dinamo Bucuresti!!!

FidelKatzo
08.12.2013, 23:58
Ma mai uit si eu la fotbal european ca sotul este abonat la toate canalele de sport ca "lumea" si observ ca nu se mai joaca fotbal pe teren, se paseaza mingea de la unu la altu sa n-ajunga aproape de poarta sa nu depuna efort de aparare sau de atac baietii. E un fel de n-ar fi nimic sa treaca timpul, indiferent ce echipe joaca! Se mai ciondanesc sa primeasca extensii in timp dar nu lupta real pentru un scor!!! Compar cu meciurile din campionatul mondial din anii '60, cand ma uitam la TV cu sufletul la gura pentru fiecare miscare pe teren al marilor fotbalisti al epocii de aur al acestui sport. Johan Crujff sau Franz Beckenbauer si altii nu pierdeau vremea ci jucau, era o placere sa vezi un meci la TV. Ultimele cateva campionate nici nu stiu cand au fost si unde ca nu ma poate preocupa deloc pierderea de timp inutil in fata ecranului, parca este o scena de razboi, doar se trateaza ranitii pe teren si se analizeaza metodele de dobarit un jucator printr-o smecherie sa para accident. Hai Dinamo Bucuresti!!!

ai spus,hai Dinamo..??? atunci ai castigat pe vecie inima lui Gigi,din clipa asta ti se iarta toate greselile...Aramis te rog sa fi cu d.na Olga ceva mai ingaduitor..!
presupun ca ati fost o familie instarita,in 1958 au aparut primele televizoare rusesti Rubin..

VanDerGigi
09.12.2013, 08:52
ai spus,hai Dinamo..??? atunci ai castigat pe vecie inima lui Gigi,din clipa asta ti se iarta toate greselile...Aramis te rog sa fi cu d.na Olga ceva mai ingaduitor...

Mie imi pare ca a vrut sa starneasca antipatie ..daca voia sa i se ierte toate pacatele, trebuia sa zica hai Shteloaia ca un bun roman.
Apropo Fidel s-a terminat turul la liga romaneasca si nu stiu ce sa mai inteleg. Ne ameninta Reghesor ca Shtelutza ierneaza pe primul loc cu minim 20 de puncte avans (la fel cum ne-a amenintat si ca isi castiga grupa in CL) ..si cand colo vad ca se bate pentru un loc de Europa league cu Dimanu lol. Oameni de cuvant si de toata isprava dom'le. Si asta cu tot ajutorul primit de la arbitri (si ieri).

Iar debordeaza manelistu' de optimism si il cam supara adevarul.. http://m.gsp.ro/top-stiri/415208.html
Mai vedem, pana atunci abia astept Miercuri sa-l ia Jose din nou de ceafa si sa-l mai bage cu capul in wc putin pe cocalaru asta blatuitor de meciuri prin Germania.

FidelKatzo
10.12.2013, 01:58
Mie imi pare ca a vrut sa starneasca antipatie ..daca voia sa i se ierte toate pacatele, trebuia sa zica hai Shteloaia ca un bun roman.
Apropo Fidel s-a terminat turul la liga romaneasca si nu stiu ce sa mai inteleg. Ne ameninta Reghesor ca Shtelutza ierneaza pe primul loc cu minim 20 de puncte avans (la fel cum ne-a amenintat si ca isi castiga grupa in CL) ..si cand colo vad ca se bate pentru un loc de Europa league cu Dimanu lol. Oameni de cuvant si de toata isprava dom'le. Si asta cu tot ajutorul primit de la arbitri (si ieri).

Iar debordeaza manelistu' de optimism si il cam supara adevarul.. http://m.gsp.ro/top-stiri/415208.html
Mai vedem, pana atunci abia astept Miercuri sa-l ia Jose din nou de ceafa si sa-l mai bage cu capul in wc putin pe cocalaru asta blatuitor de meciuri prin Germania.

sase puncte se pot recupera usor.daca iese Becali din parnaie Reghe nu mai trebuie sa isi parga capul pentru deciziile tactice.oierul se pricepe la toate..din cate am inteles vrea sa schimbe toata echipa,o decizie foarte inteleapta..

http://www.sport.ro/liga-1/scenariu-incredibil-pentru-becali-asteapta-sa-fie-eliberat-azi-cum-poate-scapa-de-inchisoare.html

VanDerGigi
10.12.2013, 07:38
sase puncte se pot recupera usor.daca iese Becali din parnaie Reghe nu mai trebuie sa isi parga capul pentru deciziile tactice.oierul se pricepe la toate..din cate am inteles vrea sa schimbe toata echipa,o decizie foarte inteleapta..

Pai deja e ca si iesit ca i-a dat cu regim deschis, pleaca dimineata si vine seara doar doarme la puscarie. Bataie de joc.

Sa ne imaginam o zi din viata lui GigiB. Mi-e mila de Lutzu saracu o sa-si dea kilometrajul peste cap.
Scuzite pt calitatea textului dar vorbeste mai redepe si mai incoerent ciobanul decat pot sa scriu.
7:00 - Lutzu cu benzu' la poarta la Poarta Alba.
Haide baaa Lutzule ba mai repede ca mi-e foame.
7:30 - Breakfast cu Lutzu.
9:30 - Ce bine e acasa ..mamaaa ce mai fac oile mele?? Mihaelo hai sa-ti dau niste bani de cheltuiala 50 de mii de euro e bine?? Fetile mele ..ce mai invatati voi la scoala? Bravo, bravo asa tata hai ca m-am plictisit ..Lutzuleee hai ca m-am plictisit.
12:00 - pranzul cu Lutzu
12:30 - program cu balerine ca e curvar mare ciobanu'
13:30 - Ghencea ..Memee unde esti? Hai vino incoa pupa pantoful pana nu-ti da nentu' Gigi una dupa ceafa ..pai nu te-am facut io ba cel mai mare manager? Pai da hahahalero .. Da o foarfeca sa tund nitel gazonu' in colt aici cheama televiziunile sa ma filmeze cum muncesc ..pai da ..ma-ntelegi pac, pac. Unde e Reghe? Mda ..l-am facut si pe asta antrenor, da' tot mai bun e Olaroiu!
15:00 - telefon cu Iordanescu ..ia zi tata Puiu ce jucatori sa mai cumpar care e mai buni? Aha ..bine hai pa!
15:05 - Lutzule ce mai fac afacerile mele ..Avicola si parca ce mai aveam io? Aha ..e bine daca nu e pierderi mai vind un teren din ala de am luat de la stat pe degeaba hahaha.
15:45 - la Pipera la barul Boogie ..table cu Virgil, Giovani si Victor urmate de tabinet cu Mitica si barbut cu Pitzi. Lutzuulee ia mai bune ba niste jb-u' fara gheata asa cum te-am invatat pai dah.
18:00 - Cina cu Lutzu
18:30 - Lutzuulee hai sa mergem ca mi-e somn.
20:30 - benzu' in fata la pensiune.

sorin
10.12.2013, 07:50
daca iese Becali din parnaie Reghe nu mai trebuie sa isi parga capul pentru deciziile tactice.oierul se pricepe la toate..din cate am inteles vrea sa schimbe toata echipa,o decizie foarte inteleapta..
daca iese, dar nu prea iese. steaua arata ca dinamo de pe vremuri, cu arbitraje pro si meciuri dubioase, dar cu toate astea abia a facut 4 egaluri la rand. ar fi fraieri bajetii lui jose sa nu le dea un 5-0.

VanDerGigi
10.12.2013, 08:57
steaua arata ca dinamo de pe vremuri, cu arbitraje pro si meciuri dubioase, dar cu toate astea abia a facut 4 egaluri la rand.

Da, ca pe vremuri Steloaia era sfanta saraca de ea. ;)

kadades
10.12.2013, 12:57
Olga, daca te uiti la Champions league, acolo se joaca la remiza sau victorie..ca le trebyuie banii..asa ca nu o sa mai vezi meciuri pe muchie de cutit..numai daca rezultatul are o valoare de calificare mai vezi meciuri bune..sau rivalitati vechi, unde se joaca cum trebuie..in rest..hala'n dala..pluca ca in Italia o sa se ajunga sa se recunoasca ca coruptia si balturile sint ca prin Romania..incet incet se ajunge la adavar..eu unul numai in Anglia mai vad scaparea..atita timp cit jucatorii joaca pina in minutul 95 eu sint multumit de un joc bun...macar justifica salariiile de milioane si specatorii nu se simt furati...in afara de Arsenal unde daca te duci sa vezi meciul pe stadion ajungi sa platesti si 150-200 lire...in germania am inteles ca abonamentul pe un an la echipe ajunge la 3-400 de euro...de aceea au stadioanele pline la orice meci... daca scorul e 0-0 si si-au dat sufletul pe teren, a fost un meci bun..daca echipa ta preferata a si cistigat atunci e chiar excelent...dar de obicei in Anglia in ultimele 10 minute se marcheaza 2-3 goluri..asa ca spectacolul e garantat..daac united ia si bataie..mama mama..sampanie..poate ajung si astia in b ca rapidul ...ce vise! :)

manolica1
11.06.2014, 13:13
Maine incepe turneul, nu stiu de ce dar am acelasi sentiment de neinteres ca la olimpiada lu' Putin...
mi-as dori sa castige Germania...
http://www.sportsbarnerja.com/wp-content/uploads/2014/04/WorldCupBrazil2014.jpg

Nicksson
11.06.2014, 13:27
Maine incepe turneul... nu stiu de ce dar am acelasi sentiment de neinteres ca la olimpiada lu' Putin...
E de înţeles, că văd că RO nici nu e pe liste... Da' tot e bine că spusăşi că mâine începe sezonul de bere, deci o să mă mut în beci, e mai răcoare şi de la două pahare-n sus văd mingea mai bine...
:d

Nicuşor,
amator la fotbal

manolica1
11.06.2014, 13:37
recunosc ca anul asta nu am ciugulit nici macar un pahar cu bere... foarte rar oleaca de vin alb si cam atat...in schimb mi-am pus bere si-n cap in ultimii 15-20 ani...

Pisoi
11.06.2014, 14:06
...coane manolica trimite-mi pe pm si mie link-ul de unde ai luat grila postata mai sus.
Tx

VanDerGigi
17.06.2014, 17:20
..Am asa o presimtire ca primul meci o sa il pierdem,pina si Nelly prezice o infrangere..

http://www.stern.de/sport/fussball/wm-2014/video/wm-orakel-elefantendame-nelly-orakelt-dfb-niederlage-gegen-portugal-2115454.html

Dom' profesor Fidel, iti faceai griji de pomana ..baietii tai i-au batatorit bine pe portughezi (si cu indulgenta arbitrului ce e drept).
Ai vazut ce le-a facut Olanda alora cei mai buni din Europa? Nu e bine ..mai asculta si la ucenic, nu numai la televizor. :lol:
Americanii s-au descurcat neasteptat de bine aseara!
Dupa o saptamana de mondial, am ajuns la o concluzie nefasta. Daca era si Romania acolo, lua bataie de la absolut toata lumea in afara de Iran sau Nigeria - cu astea faceam egal. Mi-a placut cum a jucat Mexic azi..

Pisoi
17.06.2014, 18:11
test... sa vad daca merge!

p.s. ...o sa edit acest mesaj cu comentariul adecvat!

manolica1
17.06.2014, 21:14
eu dupa o saptamana de mondial am ajuns la concluzia ca e saracie mare acolo, pe langa meciuri de slabe gen Dinamo-Chiajna, exceptand Spa-Hol Ita-Ang...
vad ca azi a fost ceva agitatie la Bra-Mex, chiar si Rus_Kor a fost frumos...nu am vazut Bel-Alg ca sa zic ceva...

http://www.independent.co.uk/incoming/article9539144.ece/alternates/w620/9-Stadium-Gettyv2.jpg

http://www.jdnews.com/polopoly_fs/1.334110.1403033386!/fileImage/httpImage/image.jpg_gen/derivatives/landscape_445/empty-seats.jpg

http://storage.torontosun.com/v1/dynamic_resize/sws_path/suns-prod-images/1297573079555_ORIGINAL.jpg?quality=80&size=420x

http://i845.photobucket.com/albums/ab18/manolica1/Mobile%20Uploads/F0D304C3-FF97-490F-9708-2F063DD87E20_zpsrr9lmo3l.jpg

FidelKatzo
18.06.2014, 01:46
Dom' profesor Fidel, iti faceai griji de pomana ..baietii tai i-au batatorit bine pe portughezi (si cu indulgenta arbitrului ce e drept).
Ai vazut ce le-a facut Olanda alora cei mai buni din Europa? Nu e bine ..mai asculta si la ucenic, nu numai la televizor. :lol:
Americanii s-au descurcat neasteptat de bine aseara!
Dupa o saptamana de mondial, am ajuns la o concluzie nefasta. Daca era si Romania acolo, lua bataie de la absolut toata lumea in afara de Iran sau Nigeria - cu astea faceam egal. Mi-a placut cum a jucat Mexic azi..

ai toate motivele sa fii falos,ati dat primul gol dupa 15 secunde..trebuie sa aveti incredere in Klinsi,a fost mentorul lui Löw.
van Persie a dat un gol extraordinar de frumos,nu m-am astepta ca olandezii sa isi revina asa de repede dupa penalty . au un moral foarte bun si mai mult ca sigur vor ajunge in finala..
poate imi spune Manolica de ce la terminarea meciului Cristinel avea doi carlionti care atarnau rebeli pe frunte..

ps. sa fim modesti ca sa nu suparam pe nimeni..recunosc ca daca arbitrul nu dadea penalti si daca Pepe nu isi iesea din pepeni meciul se putea termina altfel,pentru-ca portughezii au dominat la inceput si au fost majoritatea timpului in posesia mingii..

VanDerGigi
18.06.2014, 09:28
ai toate motivele sa fii falos,ati dat primul gol dupa 15 secunde..trebuie sa aveti incredere in Klinsi..
...poate imi spune Manolica de ce la terminarea meciului Cristinel avea doi carlionti care atarnau rebeli pe frunte..

Pai da ..golul lui Dempsey a fost foarte frumos mi-a placut in special driblingul. Poate smulgem un egal si cu portughezii si apoi ne dati si noua un punct nu-i asa? Angela + Obama = Love

Cand nu merge treaba, Cristinel simte ca trebuie sa schimbe ceva din mers ..de aceea schimba crampoanele, sosetele, freza .. eu zic ca nu l-a ajutat nici echipa deloc si nemtisorii au avut grija sa nu-i lase spatii.
Ai grija pentru ca Manolica este foarte pretentios ..si pe buna dreptate numeri pe degete echipele de la campionat care practica un fotbal la fel de bun ca Steloaia.
Diseara sa-mi tii pumnii ca am si io meci la campionatul mondial judetean ..mi-am pregatit tubul de oxygen, n-am mai jucat din Noiembrie.

manolica1
18.06.2014, 10:07
pai i-au murit coarnele :)

se vede ca nu are sprijinul celor de la Real, exact cum si Messi a patit cam la fel...

FidelKatzo
18.06.2014, 15:04
2-0 conduce Chile la pauza,spaniolii traiesc un cosmar..
Cred ca i-a pedepsit Doamne Doamne ca le-au dat la bavarezi 4-0.
Gigi,sa iti faci incalzirea constiincios,cateva exercitii yoga,masaj thailandez,etc..Mult succes..!

manolica1
18.06.2014, 17:16
superb meci... Chile a jucat foarte bine... rusinos pt Spania dar asta e...

Pisoi
18.06.2014, 19:29
...am tot incercat sa fac si io un comentariu' dar cu problemele si intretinerea Forumului am pierdut sirul!

Am urmarit toate meciurile de pana acum ...cu mici pauze!

1- echipele europene platesc polite rivalilor (big time) ...dar se pare ca nu au concentratie continentului sud-american!
2- Germania a umilit Portugalia iar Olanda pe Spania care e practic eliminata! (meciuri superbe)
3- Italia-Anglia meci de kk! ...si sper sa se intoarca la ei acasa! ...multumiti de o inca participare de esec la CM14
4- Brazilia nu-mi inspira nici o posibila sansa de a lua cupa! ...eroul Mexicului a fost prtarul care a salvat fo' 6-7 goluri puse in encilada!
5- prima zi de eliminari in turul 2 .....surpriza, surpriza, cine e prima eliminata ....Spania!:o

p.s. Fotbalul e considerat "sportul rege" ....dar doar pt cei care au posibilitatea sa-l urmareasca in totalitate!:flower:

FidelKatzo
19.06.2014, 05:17
italienii au avut intodeauna la inceputul unui turneu probleme,dar isi revin pe parcurs.
spaniolii au dezamagit cu tiki-taka si o echipa imbatranita..pe undeva imi pare rau de ei pentru-ca ani de zile ne-au delectat cu un fotbal de mare clasa. insa nu imi fac griji,pentru-ca schimbarea de generatie este intodeauna legata de probleme si Primera Division este cea mai tare la ora actuala din lume. nu duc lipsa de talente tinere si vor reveni in forta mai repede decit credem..
si eu mi-am dorit ca fc.ul meu iubit sa castige vre-o 10 ani la rand CL,noroc cu Gigi si Manolica care ma trezesc din vise..

VanDerGigi
19.06.2014, 08:25
Spania are mai multi jucatori de la Barzelona (6) decat de la Real (3).
Tiki taka a fost rapusa prin lovitura cauzatoare de moarte cu tigaia la cap si ingropata acum mai bine de un an cand dubla Bayern - Barzelona s-a incheiat 7-0.
De atunci stim cu totii ce patzeste orice echipa care joaca pipi kaka pe unde e prinsa..
In locul lui Fidel l-as convinge pe Guardiola sa emigreze in America pana nu e prea tarziu..

FidelKatzo
20.06.2014, 05:47
Spania are mai multi jucatori de la Barzelona (6) decat de la Real (3).
Tiki taka a fost rapusa prin lovitura cauzatoare de moarte cu tigaia la cap si ingropata acum mai bine de un an cand dubla Bayern - Barzelona s-a incheiat 7-0.
De atunci stim cu totii ce patzeste orice echipa care joaca pipi kaka pe unde e prinsa..
In locul lui Fidel l-as convinge pe Guardiola sa emigreze in America pana nu e prea tarziu..

in primul an au avut cu totii grije sa-l menajeze pe Pep si au fost intelegatori..nu a stiut la perfectie limba,era strain mentalitatii germane si echipa tocmai castigase toate titlurile posibile..
sincer sa fiu imi fac ganduri pentru-ca in comparatie cu Dortmund pina acum nu se vorbeste de transferuri . era voba ca mai aduce un aparator pentru-ca Boateng si Dante sunt foarte buni,dar in comparatie cu un di Maria sau Cristinel dat cu gel,au viteza melcului. Ribery si Robben sunt foarte buni,dar daca mai joaca la acelas nivel si urmatorii ani nu poate sa spuna nimeni..
ziarele scriu zilnic despre posibile transferuri,dar astea sunt numai presupuneri..bavarezii sunt foarte retinuti cand este vorba de informatii interne..

manolica1
20.06.2014, 13:12
hai ca Anglia e OUT, ce bataie le-a administrat macaronarilor... pai cu echipa aia vrea sa castige Italia CM? sa fim seriosi...

FidelKatzo
20.06.2014, 14:56
Franta-Elvetia, 3-0 la pauza.. cred ca cineva bea sampanie..

VanDerGigi
20.06.2014, 15:02
Franta-Elvetia, 3-0 la pauza...

Asta e meci de orgoliu, de obicei fanii elvetieni poarta tricouri pe care scrie: Eu tin cu Elvetia si cu oricine bate pe Franta. Din pacate pentru ei i-a jumulit ai lu' Benzema.

Pisoi
20.06.2014, 19:14
...am urmarit fotbal pe "paine" cum nu am mai avut ocazia de acum 4 ani!
...constat (cu exceptii) ca nu e mai nimic nou in competitiile astea "mondiale" unde, tehnica individuala a cam disparut, cei mai multi dintre "pioni" incerca sa se afirme individual ca sa obtina atentia UE si eventual sa obtina "pasaport/contract" unde se plateste "gras" :thatsit:
...tehnica fotbalului modern/actual e cum sa faultezi subtil in situatii "cheie" (sau oricare) si cum sa convingi/orbesti arbitrul ca esti faultat "de-ti sar muschii din jampiere!:-w

manolica1
21.06.2014, 13:26
mda, cu putin bulan si oleaca de ajutor de la arbitru, Argentina bate Iran... wtf?

sorin
21.06.2014, 19:51
Nemtii mi s-au parut neinteresati azi, chiar destul de slabut jocul lor dupa parerea mea, terminand 2-2 cu Ghana. As fi vrut sa castige sa fie relaxati cand joaca impotriva unui antrenor compatriot. Cat despre bosnieci, parca am vazut echipa Romaniei pe teren, slabi, joaca aiurea, fara un tel anume, au meritat sa piarda cu Nigeria.
Poate cand incep jocurile eliminatorii incepem sa vedem si ceva fotbal adevarat.

Pana una alta, sa speram ca omu' cu gel nu va avea motive de bucurie maine : )

FidelKatzo
22.06.2014, 07:36
nemtii au jucat mai slab de data asta, nu si-au revenit dupa meciul cu portughezii. daca astazi bat portughezii se complica lucrurile. vom afla cine se califica abia joi pe 26. Germania-SUA, Portugalia-Ghana.

sorin
22.06.2014, 12:54
Belgienii i-au batut pe rusi (fac da rashans, fac putin, lol) intr-un meci animat, mi-a placut meciul. Sper ca rusnacii sa-si ia catrafusele si sa plece la "za mazar rasha" dupa ultimul meci din grupa.

VanDerGigi
22.06.2014, 15:08
Usurel, sa nu ne bata Doamne Doamne si sa ne invete Cristinel dat cu gel tabla inmultirii diseara. Fac za Putin and fac za rest, Bese iz za bezt. :lol:

manolica1
22.06.2014, 16:38
probabil ca da macar vreo 2 boabe... :)

manolica1
22.06.2014, 18:49
probabil ca da macar vreo 2 boabe... :)
sau nu.........

VanDerGigi
22.06.2014, 19:28
Oh ya e bine asa. Cristinel n-a fost in apele lui la turneul asta, ma asteptam sa faca prapad dar probabil accidentarea aia sau blestemele lui Fidel i-au venit de hac. Dar chiar si asa ce centrare fix pe frunte i-a pus aluia in ultima secunda..
Dar hai domne ca si americanii stie fotbal!
E clar ca USA - Germania se termina 1-1 si toata lumea e calificata si fericita. Inclusiv io care am pus 50 de bani pe egal azi :)

sorin
22.06.2014, 20:05
...atata mai trebuia sa reziste iueseul ca sa joace fara nici o grija ultimul meci, dar lasa ca si 2-2 lasa portile iesirii din grupe largi deschise. Acuma daca stam si ne gandim oleaca, si iueseul si doicilandul pot trimite rezervele in ultimul meci si sa faca un egal amical, iar gelatu' si africanii pot sa se bata intre ei pentru locul 3. In alta ordine de idei (nu am studiat criteriile de departajare), dar chiar daca noi luam bataie de la doiciland, ramanem cu 4 puncte, iar daca Ghana ar castiga ne-ar egala la puncte dar rezultatul direct nu prea ii ajuta, iar daca bat portughezii, pot avea probleme cu noi la golaveraj.

USA-ul a jucat superb, iar Ronaldo a fost al 12-lea jucator, ca le dadea numai la 1-2 metri de poarta, ori cu piciorul, ori cu capul, pacat ca a nimerit o pasa.

manolica1
22.06.2014, 20:32
cum bre nu a nimerit o pasa? pai pasa aia in ultimile 22 sec cine a dat-o? PORr mi s-a parut ca nu vrea sa castige, pai la 1-0 ei trageau de timp... bun portaru lu US... frumos si primul gol al lu US...
e greu ca POR sa mearga mai departe...

sorin
22.06.2014, 20:40
, pacat ca a nimerit o pasa.

cum bre nu a nimerit o pasa? pai pasa aia in ultimile 22 sec cine a dat-o?
Citeste cu atentie bre, inainte de a te lua de oameni asa aiurea /:)

PS. Am impresia ca doar golaverajul e criteriul de departajare la egalitate de puncte, deci portughezii inca tre' sa aiba ceva noroc, dar deja au avut norocul odata, asa ca...

VanDerGigi
22.06.2014, 21:03
Bai, se vede ca voi tineti amandoi cu Steloaia :lol:
Cristinel nu a nimerit centrarea aia ci chiar acolo a vrut sa dea! Daca Portugalia a avut bulan, sa recunoastem cinstit ca si SUA n-a ramas restanta. Bara si Howard au facut minuni..
Au culoar bunicel americanii, de pe locul 2 ar pica cu Belgia. Dar daca trec de astia dupa aceea pica cu Franta. Za end..

Pisoi
23.06.2014, 19:37
...ieri m-am bagat cu totu'n plasma ...apa'i ...bai! ...fa si tu un gratar ca ai stat calare pe TV toata ziua!:thatsit:
...cred ca milioane de americani au "intonat la unison" in alea ultime secunde OS or OF..k!:anounce:...bine ca n-am ars "fliptura" ca nu stiu cum as fi facut fata "stresului conjugal" :d:

...cert este ca avem 7 eliminate si 9 calificate! ...iar maine alta mansa de posibile surprize!

p.s. acum ca in zilele astea meciurile se suprapun a trebuit sa-mi re-aranjez "design"-ul deci acum vad "stereo" ...adicatelea ablele meciuri transmise! :cool:

kadades
24.06.2014, 07:30
mie cam toate meciurile in afara de germania-ghana, uruguay-costa rica si koreea -algeria mi sau parut un fel de amicale cu echipament mai nou..toti joaca numai sa zica ca au jucat pt tara...si sa bifeze cu prezenta...dac costa rica isi vede de treaba si joaca cum trebuie , au sanse de cel putin semifinale..de brazilia si argentina nici nu mai zic..daca la tine acasa nu bati deciziv in primele 2 mecirui si arbitrii de mai inping de la spate un pic, atunci degeaba joci acasa..si sa ajungi sa bati iranul in min 88..pai harakiri e in planuri pt messi....cel mai bun, sau unul dintre cei mai buni jucator si echipa, si joaca ca niste cizme...nu te mai duce acasa ca te linseaza suporterii..auzi tu..cu iranul de abia 1-0..asta ca pe vremuri cind romania facea puncte cu bulgaria, modova turcia si ungaria..si acum nici nu moldova nu sintem siguri ca bateam...costa rica, destinul e in fata...go for it!..macar ai dedicactie si arati ca vrei sa joci sa cistigi...uruguay..stay close!

sorin
24.06.2014, 07:45
mie cam toate meciurile in afara de germania-ghana, uruguay-costa rica si koreea -algeria mi sau parut un fel de amicale cu echipament mai nou..toti joaca numai sa zica ca au jucat pt tara...si sa bifeze cu prezenta...
Daca tie nu, mie foarte amicale mi s-au parut si meciurile Germania - Portugalia (4-0) si SUA - Portugalia (2-2) cu intoarceri de scor dramatice si egalare in ultimele 22 de secunde) :cool:

manolica1
24.06.2014, 13:12
gata si cu macaronarii, sper Olanda si Germania in finala ca sa salveze rusinea Europei...

sorin
24.06.2014, 14:22
gata si cu macaronarii, sper Olanda si Germania in finala ca sa salveze rusinea Europei...
Germania sa nu se forteze prea tare joi, ca le ajunge si un egal. Sa-si odihneasca jucatorii cheie pentru faza eliminatorie. :calcul:

VanDerGigi
24.06.2014, 15:09
Prandelli si-a dat demisia. Mult bun simtz si milioane de ani lumina distanta de un bine cunoscut monument al nesimtirii, intitulat Pitzi-urca.

http://m.gsp.ro/top-stiri/428767.html

manolica1
24.06.2014, 19:48
cea mai antipatica echipa prin jocul oferit, Grecia a trecut de grupe... asa bulan numai Italia avea...

:lol:
https://scontent-a-iad.xx.fbcdn.net/hphotos-xaf1/t1.0-9/10380885_804849629535000_5826469612328486178_n.jpg

manolica1
25.06.2014, 08:44
Prandelli si-a dat demisia. Mult bun simtz si milioane de ani lumina distanta de un bine cunoscut monument al nesimtirii, intitulat Pitzi-urca.

Victor Piturca nu este mirat de performanta grecilor, care au ajuns in optimi cu doar doua goluri marcate.
"Nu ma mira calificarea Greciei. Toata lumea a crezut ca vorbesc ca sa-mi gasesc scuze. Toata lumea m-a pus la zid si a zis ca echipa Greciei este imbatranita."

"Este o echipa puternica, solida. Joaca in interesul momentului. Indiferent cu cine joaca, evolueaza la fel. Daca au nevoie sa atace, ataca. Cand au fost in avantaj s-au retras in aparare, asa cum fac toate echipele, chiar si cele mari. Noi am simtit pe propria piele forta Greciei."
"Cred ca a fost penalti clar la Samaras. Nu este nimic nou la echipa Greciei. Au aparut 2-3 jucatori mai noi in posturile de atac. Ar fi bine ca Grecia sa se califice cat mai departe la acest turneu final, jucatorii sa aiba vacanta scurta. Dar grecii sunt fotbalisti puternici. Trebuie sa fim optimisti si cu putina atentie putem obtine un rezultat bun in meciul cu Grecia", a spus Piturca la TVR.

toni41
26.06.2014, 10:05
Germania sa nu se forteze prea tare joi, ca le ajunge si un egal. Sa-si odihneasca jucatorii cheie pentru faza eliminatorie. :calcul:

Asa-i coane sorin.

Fidele ce zici, putem sa facem ceva pentru US Boys?!:-?

FidelKatzo
26.06.2014, 10:50
Baieti, se pare ca unii din noi intampinam probleme cu accesarea forumului.
Fidel mi-a spus azi ca de cateva zile nu mai poate accesa forumul. Mi se intampla si mie sa nu se incarce pagina la unele ore, nu stiu daca la Fidel doar se nimereste in aceleasi intervale sau tot timpul. Mai aveti careva probleme?
Sorinescule vezi ce poti face sa-l ajuti pe dom' profesor conferentiar doctor ca maine se joaca nemtii si vreau sa aud ce-i prezice vezica..

Multumesc Gigi,vad ca acuma ma pot loga.
Vezica mea prevede un egal,atat Klinsi cat si Jogi jura ca vor lupta pina la ultima picatura de sange.
Teoretic mai are sanse si Portugalia..Imi fac ganduri,fara Cristinel nu o sa stiu care parte a capului trebuie sa mi-o rad ca sa fiu la moda..

Bine ai revenit,Toni.!
O sa ne facem ca alergam,sa nu creada lumea ca umblam cu sopirla..

Ps. Ai terminat acoperisul de te-a lasat Tonitza sa intrii pe forum..?

VanDerGigi
26.06.2014, 11:34
..atat Klinsi cat si Jogi jura ca vor lupta pina la ultima picatura de sange..

Ma bucur ca suntem iarasi in formatie completa. Am o punga de samantza in bratze si urmaresc cu interes.. toata lumea pare ca stie ce are de facut. In special ultimele 20 de minute se va juca pe viata si pe moarte.

Pisoi
26.06.2014, 13:04
Thank you Ghana! Thank you Germany! :aplause:

toni41
26.06.2014, 13:15
Ma bucur ca suntem iarasi in formatie completa. Am o punga de samantza in bratze si urmaresc cu interes.. toata lumea pare ca stie ce are de facut. In special ultimele 20 de minute se va juca pe viata si pe moarte.

Merci US&German boys! Ma bucur ca ne putem bucura ca suntem mai departe!

Gigi sper ca n-ai fi preferat sa-l vezi pe Ronaldo în optimi..

Fidele, tonitza a prins gust sa ma vada pe acoperis... trebe sa schimb acuma si ferestrele, pentru public wiewing(!), da o sa intru mai des pe aici

VanDerGigi
26.06.2014, 13:17
Chinuiala si opinteala ..bine ca am avut samantza.

http://www.youtube.com/watch?v=aDTHvi32WXA

FidelKatzo
26.06.2014, 13:34
s-a terminat cu bine. vedeam un joc mai frumos daca nu ploua prima repriza. imi pare rau, Cristinel trebuie sa plece.sunt atat de tulburat ca nici nu stiu pe ce parte sa imi fac cararea la freza..

Pisoi
26.06.2014, 14:23
s-a terminat cu bine. vedeam un joc mai frumos daca nu ploua prima repriza. imi pare rau, Cristinel trebuie sa plece.sunt atat de tulburat ca nici nu stiu pe ce parte sa imi fac cararea la freza..
...fa-o pe mijloc ca Basescu! :starsmile:

p.s. nemtii au jucat mult mai bine si au meritat victoria!

manolica1
26.06.2014, 23:16
cam asa arata lista dupa terminarea grupelor... dintre US si Portogalia, Ghana merita sa mearga mai departe...

https://scontent-b-iad.xx.fbcdn.net/hphotos-xpf1/t1.0-9/10458796_10152534260434288_3512343153838255596_n.j pg

FidelKatzo
27.06.2014, 06:20
cam asa arata lista dupa terminarea grupelor... dintre US si Portogalia, Ghana merita sa mearga mai departe...

Olandezii au un drum relativ usor de parcurs pina in finala. Nemtisorii mei daca au noroc ajung cu francezii si daca trec de ei,intalnesc echipa braziliei. O sa vedem meciuri cu prelungiri,11m ,etc..Mai mult ca sigur vom avea o finala Olanda-Brazilia.

kadades
27.06.2014, 07:30
Daca tie nu, mie foarte amicale mi s-au parut si meciurile Germania - Portugalia (4-0) si SUA - Portugalia (2-2) cu intoarceri de scor dramatice si egalare in ultimele 22 de secunde) :cool:

se pare ca ultimele minute nu se mai apara pe la aceste meciuri..cam ca atlectico in champions league

VanDerGigi
27.06.2014, 07:43
... dintre US si Portogalia, Ghana merita sa mearga mai departe..

Mai ales ca si-au primit si drepturile inainte ca fetile..

Mi-a deraiat ochii pe program de am incurcat borcanele ..SUA pica cu Messi daca trece de Belgia, nu cu Franta cum am sustinut mai devreme.

Fidele prevad un meci intens cu cocosii, ambele echipe imi par sa aiba un stil asemanator in preajma careului de 16m si daca nu se pun cu curul in poarta o sa fie spectacol. Cred ca se decide in prelungiri sau 11m. In orice caz turneul pentru voi atunci incepe.
Aici observ un optimism din cale afara, toti care au un strop de radacini sud-americane nu dau nici o sansa Olandei in fatza Mexicului. Bai baieti voi nu cunoasteti natura animalului ..o sa-i rupa pe mexicani in bucati. N-ai cu cine sa te-ntelegi, Luni ii iau la rand de pe lista cu cotizatia ..azi l-am insarcinat pe unul sa-mi mai gaseasca doritori macar sa exploatez oportunitatea.
Apropo de asta Fidele, voiam sa ti-l propun sa-l iei la FC pe portarul mexicanilor, mi se pare exceptional pustiul ..ii pui pe Casillas si Hart in poarta impreuna si nu apara ca el. Aparent e liber de contract.

manolica1
27.06.2014, 09:47
am inteles ca deja e arvunit portarul mexicanilor, o echipa din Spania parca...
si eu zic la fel, Olanda bate Mexic chiar la scor, gen:3-0 3-1... sunt atat de anemice optimile, o echipa slaba, una si mai slaba :)

FidelKatzo
27.06.2014, 12:19
Mai ales ca si-au primit si drepturile inainte ca fetile..

Mi-a deraiat ochii pe program de am incurcat borcanele ..SUA pica cu Messi daca trece de Belgia, nu cu Franta cum am sustinut mai devreme.

Fidele prevad un meci intens cu cocosii, ambele echipe imi par sa aiba un stil asemanator in preajma careului de 16m si daca nu se pun cu curul in poarta o sa fie spectacol. Cred ca se decide in prelungiri sau 11m. In orice caz turneul pentru voi atunci incepe.
Aici observ un optimism din cale afara, toti care au un strop de radacini sud-americane nu dau nici o sansa Olandei in fatza Mexicului. Bai baieti voi nu cunoasteti natura animalului ..o sa-i rupa pe mexicani in bucati. N-ai cu cine sa te-ntelegi, Luni ii iau la rand de pe lista cu cotizatia ..azi l-am insarcinat pe unul sa-mi mai gaseasca doritori macar sa exploatez oportunitatea.
Apropo de asta Fidele, voiam sa ti-l propun sa-l iei la FC pe portarul mexicanilor, mi se pare exceptional pustiul ..ii pui pe Casillas si Hart in poarta impreuna si nu apara ca el. Aparent e liber de contract.

Alfredo Talavera este un portar foarte bun,dar noi avem nevoie de un jucatar in aparare. Sunt mai multi jucatori in discutie,dintre toti imi place Diego Godin cel mai mult. Ziarele au in fiecare zi cate unul care ar putea fi interesant,dupa campionatul mondial o sa stim adevarul.

http://www.tz.de/sport/fc-bayern/wm-2014-fc-bayern-transfer-check-diego-godin-juan-cuadrado-meta-3659369.html

Nu cred ca Mexicul ara o sansa cu Olanda,vorbim de doua clase diferite.
Prea te grabesti cu pronosticurile pentru meciul cu Franta,stai sa trecem de Algeria.Mi-a placut cum au luptat cu rusii.. In afara de asta am o presimtire neagra,la meciul cu SUA am vazut pentru prima data parul lui Löw dat pe spate. Pentru mine a fost un soc,credeam ca omul asta nu are frunte.

VanDerGigi
27.06.2014, 12:52
Alfredo Talavera este un portar foarte bun..

Nu ala, io ma refeream la Ochoa.

http://www.youtube.com/watch?v=mgSP_I9NliQ

FidelKatzo
28.06.2014, 01:39
da,acum imi aduc aminte de el..o sa aiba ocazia sa arate ce stie maine dupamasa in meciul cu olandezii.

VanDerGigi
28.06.2014, 17:11
Mi-a parut rau de Chile ..n-a fost sa fie.
Chilienii trebuie sa fie tare mandri de echipa lor.

FidelKatzo
29.06.2014, 00:57
Mi-a parut rau de Chile ..n-a fost sa fie.
Chilienii trebuie sa fie tare mandri de echipa lor.

si mie mi-a parut rau ..dar pe alta parte ma gandesc ca daca erau brazilienii eliminati stadioanele erau goale.

manolica1
29.06.2014, 13:00
pfffff ce meci! mexicanii se vedeau calificati... adevarul e ca aveam oleaca inima stransa cand am vazut ca nu prea se leaga nimic la olandezi... pana la urma ne-a facut fericiti...

FidelKatzo
29.06.2014, 13:18
pfffff ce meci! mexicanii se vedeau calificati... adevarul e ca aveam oleaca inima stransa cand am vazut ca nu prea se leaga nimic la olandezi... pana la urma ne-a facut fericiti...

si inima mea bate pentru Europa..trebuie sa recunosc ca numai gelatu' stie sa cada in careu mai frumos..

VanDerGigi
29.06.2014, 13:31

Chinurile facerii ..am fost un car de nervi.
Eram gata sa cred ca nu mai inteleg nimic nici din fotbal. Au avut mare noroc olandezii trebuie sa recunoastem sa bulaneasca 2 goluri in 4 min dupa ce tot meciul au cam mers in gol. Robben pervers ca de obicei, a fost 11 clar i-a luat piciorul dar si Robben l-a cautat din tot sufletul si a cazut ca electrocutat ..Fidel cunoaste cel mai bine tehnicile lui :lol:

Sa vedem ce fac grecii, normal ar fii sa si-o fure de toata frumusetea.
Chiar daca sunt slabi nu trebuie sa ne mire ca ne-au batut si probabil o vor mai face. Se pare ca sunt oameni nu mercenari http://m.gsp.ro/top-stiri/429043.html

manolica1
29.06.2014, 16:59
asa plictisitor meci, cu greu am reusit sa nu adorm si-a doua repriza...

na, c-a egalat...asa bulan rar am mai vazut...

VanDerGigi
29.06.2014, 17:03
Zici ca ie Steloaia sa nu mai traiesc..

manolica1
29.06.2014, 17:29
Zici ca ie Steloaia sa nu mai traiesc..
numai daca se califica :)

VanDerGigi
29.06.2014, 17:47
numai daca se califica :)

Da, da Steloaia curata ..hentz cu mana in careu si nu da penalty si apoi egalezi in min 90 si bati la 11 milimetri. E clar ca ori esti grec, ori ai intretinut relatii nefiresti cu Meme..

manolica1
29.06.2014, 18:01
chiar ma bucur ca nu s-au calificat... am niste amici greci, abia astept sa-i acresc oleaca maine, ei visau la finala...

Pisoi
29.06.2014, 18:44
...lucky "b"! ...chiar daca nu am prea mare apasare pt "vecinii de la sud" mexicanii meritau victoria! ...probabil ca si "motoarele" lor sunt MADE IN CHINA :thatsit:
...golu' olandezilor a fost magnific! ...ca o portie de "masterpiece dish" a lui mesteru' manolica1! :cool:

chiar ma bucur ca nu s-au calificat... am niste amici greci, abia astept sa-i acresc oleaca maine, ei visau la finala...
...Grecia? ..."To close to comfort"! ...ie ca proverbu' ala romanesc! "sper' mata dar speri degeaba" :d!

p.s. ...nu am apucat sa vad eliminarea CR-ului ca... ...dar daca e vorba de erori de arbitraj "astept provincia!" ...nea jiji e mai in masura sa comenteze in privinta asta! :d:

sorin
30.06.2014, 08:44
I-am zis cotoiului ca nu apar vreo 4-5 zile pe forum, sa stie si el, sa anunte si pe altii, in caz ca intreaba cineva (Jiji intrebase dar n-am mai apucat sa-i raspund), ceva. L-a durut la basca, vad ca n-a scos o vorba.

Ca un rezumat mic, ma bucur ca s-a calificat Olanda si ca a iesit Grecia. Nu putea sa tina bulanu' la infinit si pentru grecotei. As fi vrut sa iasa Brazilia, dar n-a fost sa fie.

FidelKatzo
30.06.2014, 13:05
Franta s-a calificat,nu m-am asteptat sa se chinuie in halul asta..O greseala mare ca arbitrul i-a lasat sa se imbrincesca si sa faulteze dupa plac..brambureala mare..

sorin
30.06.2014, 14:32
Dati si voi cu ochiul pe aici (sau sectiunea privata de pe forum pentru cei care au acces):
http://forum.romanian-portal.com/showthread.php?20634-Forumul-probabil-se-va-inchide-in-cateva-zile-de-tot

manolica1
30.06.2014, 17:35
greu s-au mai calificat nemtii, foarte artagosi algerienii, ori ei au jucat bine, ori nemtii au fost varza... sa ne zica nea fidel cum sta treaba...

VanDerGigi
30.06.2014, 17:51
Franta s-a calificat,nu m-am asteptat sa se chinuie in halul asta...

Era sa pedepseasca Doamne Doamne la nemtisori. Fara suparare Fidel dar cu comicarii ca la lovitura aia libera nu castigati cupa mondiala. De fapt pana acum in afara de meciul cu Portugalia, nu prea convinge Germania ca ar merita. Mi se pare mie sau echipele europene sunt usor ridiculizate la editia asta?

Ps. Regretabil cum dupa golul algerienilor, portarul nemtilor s-a repezit sa ia mingea sa o arunce cat mai departe ..vorbim literalmente de ultimele secunde de joc. Asa nu castigi suporteri, castigi antipatie.
Mai adaugam si declaratiile lui Klinsmann si-ti vine sa te gandesti ca unii nemtisori inainte sa plece in Brazilia si-au facut concediul prin Romania..
http://sports.yahoo.com/news/jurgen-klinsmann-makes-questionable-call-on-algerian-referee-before-belgium-u-s--showdown-213904438.html

FidelKatzo
01.07.2014, 06:52
Gigi,nu-mai spune ca am suferit destul..dar de ce trebuie sa cautam buba la nemti,de ce nu recunoastem ca algerienii au fost foarte buni..? au ramas in cursa cele mai bune echipe din lume,este normal sa nu bati la scor.ambele echipe au ratat foarte mult si in final a castigat echipa care a avut mai mult noroc. imi pare rau ca arbitrul de linie nu a dat primul gol al algerienilor,probabil ca nemtii se trezeau mai repede din letargie si vedeam un meci mai frumos..
nu cred ca nemtii vor ajunge in finala,dar asta nu este un motiv de tristete pentru mine..m-as bucura sa vad ca antrenor la nationala un om cu o freza normala..am cosmaruri noaptea,imi apare in vis bretonul lui Löw si ma intreaba cum imi merge..

VanDerGigi
01.07.2014, 07:43
Gigi,nu-mai spune ca am suferit destul..dar de ce trebuie sa cautam buba la nemti,de ce nu recunoastem ca algerienii au fost foarte buni..? au ramas in cursa cele mai bune echipe din lume,este normal sa nu bati la scor.ambele echipe au ratat foarte mult si in final a castigat echipa care a avut mai mult noroc..

Pai pentru ca nemtisorii ie etalon de perfectiune si lumea are asteptari mari de la ei.. pe francezi ii mai intelegi sa se chinuie dar pe nemtisori ba. In ei si in Olanda ne punem nadejdea sa salveze onoarea Europei dar daca ne scremem cu Halgeria, io doar mi-am exprimat parerea ca ie nasol..

sorin
01.07.2014, 08:19
Mare meci mare azi, SUA - Belgia. Cred ca orice rezultat e posibil. Belgienii sunt buni, dar nici americanii nu-s usor de batut.
Go USA!!!

marian42
01.07.2014, 08:32
Inainte de inceperea CM, am pariat ca belgienii iau titlul.

sorin
01.07.2014, 08:48
am pariat ca belgienii iau titlul.
Ok, pregateste-te dar sa dai berea anuala in acelasi loc, pentru ca belgienii vor pierde azi :d

VanDerGigi
01.07.2014, 09:36
Inainte de inceperea CM, am pariat ca belgienii iau titlul.

Rau ai facut, azi le pun yankeii bagajele la usa ..greu, cu opinteala, la limita, probabil cu prelungiri, cu 11 mm, cu caratelea in spinare ..dar le pun.
Am observat la campionatul asta ca motivatia/dorinta si munca bate talentul si valoarea sau cel putin se ridica cam la acelasi nivel.
Ce face bre Rapidu'? L-a cumparat patronul lui Udinese? Sa fie un nou inceput? Doamne ajuta.

FidelKatzo
01.07.2014, 09:52
Va rog ceva mai multa incredere in Klinsi, astazi castiga USA..

VanDerGigi
01.07.2014, 12:49
Argentina 00 - 00 Elvetia - min' 90!

Hai Sweeeetzerlanduuu!!!! Fortza fie cu tine! Tine-te bine!!

sorin
01.07.2014, 13:06
Au cam fost baftosi argentienii pana acum, sper ca s-a rasturnat galeata cu noroc pe undeva.

manolica1
01.07.2014, 13:09
sper sa ne faca o surpriza placuta Elvetia...

mda, se pare ca nu, daca nu slabeau motoarele si erau calare pe ARG reuseau calificarea...

VanDerGigi
01.07.2014, 13:38
Bai ce fuckin' bullshit!! Argentina da gol in min 119 si Elvetia da bara in min 121.
N-ai vazut ..unii manca shit pe paine la micul dejun ba frate..

marian42
01.07.2014, 13:38
Argentinienii astia s-au cacat in scaldatoare cand era mici, altfel nu-mi explic...
.................
LE

Bai ce fuckin' bullshit!! Argentina da gol in min 119 si Elvetia da bara in min 121.
Am postat amandoi odata.

sorin
01.07.2014, 14:01
Au cam fost baftosi argentienii pana acum, sper ca s-a rasturnat galeata cu noroc pe undeva.

Noua Italie a fotbalului, care se taraie ca rama pana in finala. Sper ca macar in urmatorul tur sa-i spulbere cineva pe astia.

FidelKatzo
01.07.2014, 14:03
sper sa fie singura dezamagire in seara asta..

manolica1
01.07.2014, 14:09
Noua Italie a fotbalului, care se taraie ca rama pana in finala. Sper ca macar in urmatorul tur sa-i spulbere cineva pe astia.

exact la asta m-am gandit si eu.

pana acum nici o echipa nu a convins 100% ca merita sa ajunga in finala, chiar daca au luat 9pct in grupe...

manolica1
01.07.2014, 15:49
partea dreapta in aparare a US varza, acolo as juca toate mingiile... joaca f bine Belgia...

tonita
01.07.2014, 16:34
Bravo Howard! min 76!

VanDerGigi
01.07.2014, 16:43
Bai tre sa fabricam un gol ca nu rezistam in stilul asta pana la penalty-uri ne calaresc de numa. Am un deja vu cu un gol d-ala prost in min 120..
Apararea nu prea reuseste sa faca marcaj om la om nu stiu ce se intampla..fundasul tre sa caute sa fie primul la minge!!!! Si cand ai interceptat ridici ochii si dai in fatza din 3 pase sa fim in careu!!!!
Daca se ajunge la 11 m castiga aia mai cu picior de lemn, se stie ..adica noi!

sorin
01.07.2014, 16:58
Futu-i latu' masii, singur cu poarta goala si dai pe langa!!!!! Puteau ai nostri sa ne scape de prelungiri.

Editat: shoot, tocmai au dat gol belgienii in prelungiri. nu-I nimic, timp este.

sorin
01.07.2014, 17:14
2-0 pentru belgieni si mai e o repriza de prelungiri. Din pacate, Tim Howard nu poate apara tot de unul singur. De la posibil extaz (puteam castiga in ultimul minut), la agonie, ca asa-i la fotbal.

Deocamdata, mai e o repriza de 15 minute, nu e usor dar minuni s-au mai vazut.

Go USA!

VanDerGigi
01.07.2014, 17:26
Howard e mare, mare de tot!
Inca cateva minute ..hai pe ei!

sorin
01.07.2014, 17:33
Atat de aproape!!!! Shit. 2-1 final. Howard trebuie inaintat in functie ca ministru al apararii.

fifi
01.07.2014, 17:35
da, aţi văzut bine, fifi postează la topicul de fotbal dar staţi aşa, nu vă agitaţi voiam să vă spun, cum reacţionează microbistul de prieten al meu când se uită la un meci: „c'mon man... aaaa ce dobitoci, parcă-aş juca eu” :))))

tonita
01.07.2014, 17:48
Pacat! Respect US Boys!

VanDerGigi
01.07.2014, 17:54
Pacat ca ne-au prins pe contra atac cu golul 2. Sunt trist dar sa nu mancam rahat, a castigat echipa mai buna nu trebuie sa fim suparati.
Howard a fost si portar, si fundas si capitan si antrenor si tot ..doar ca n-a dat gol, dar l-au pus astia in grafica meciului in dreptul marcatorilor cu 16 mingi salvate! Asta este, fenomenul ia amploare in SUA, poate peste 3-4 editii punem mai multe probleme.

Multumim Toni, multumim Klinsmann!

manolica1
01.07.2014, 18:02
de departe cel mai frumos meci din optimi, fara trageri de timp, fara faulturi foarte dure si echipa cea mai buna a castigat...
acum mai am o favorita la finala pe langa Olanda...

VanDerGigi
01.07.2014, 20:55
Hai pana se trage cortina si nu mai apucam sa va spui si parerea mea despre cum se imparte smecheria in continuare..
Semi-finale:
Columbia - Franta & Olanda - Belgia
Finala:
Franta - Olanda

manolica1
01.07.2014, 21:11
Hai pana se trage cortina si nu mai apucam sa va spui si parerea mea despre cum se imparte smecheria in continuare..
Semi-finale:
Finala:
Franta - Olanda

si bineinteles Franta castiga...

VanDerGigi
01.07.2014, 21:15
Daca olandezii fac un meci ca ala cu Mexic, foarte probabil.. dar au prima sansa.

manolica1
01.07.2014, 21:17
Daca olandezii fac un meci ca ala cu Mexic, foarte probabil.. dar au prima sansa.

pai au dar mereu au pierdut...

marian42
01.07.2014, 23:52
Sincer, mi-a placut de americani, au alergat mult!
Treaba-i ca si calu' alearga, insa asta nu-l face jucator de fotbal...

FidelKatzo
02.07.2014, 02:27
Semi-finale:
Finala:
Franta - Olanda

Gigishor,tu esti un mic visator..

tonita
02.07.2014, 03:10
Pacat ca ne-au prins pe contra atac cu golul 2. Sunt trist dar sa nu mancam rahat, a castigat echipa mai buna nu trebuie sa fim suparati.
Howard a fost si portar, si fundas si capitan si antrenor si tot ..doar ca n-a dat gol, dar l-au pus astia in grafica meciului in dreptul marcatorilor cu 16 mingi salvate! Asta este, fenomenul ia amploare in SUA, poate peste 3-4 editii punem mai multe probleme.

Multumim Toni, multumim Klinsmann!

Si nu uita sa-i multumesti lui fidel, eu o sa-i trimet email-uri de felicitare de câte ori câstiga Müller si ai lui.

Si multumiri lui Pitzi ca ne-a ferit de infarcte si umiliri, si lui Sorin pentru 10 ani de munca neplatita pe forum.

edit, nu mai caut sectiunea de sah...
chess live - pentru android e super!

VanDerGigi
02.07.2014, 07:45
Gigishor,tu esti un mic visator..

Asa este, recunosc.
Sunt convins ca ai scapat cateva printre dinti de m-ai bagat pe unde am iesit :lol: dar ce sa fac daca asta simte vezica mea ..
Un pic asa tot te-am pus pe ganduri ..stiu io.

Toni, azi ne multumim toata lumea la toata lumea, ne imbratisam si ne indreptam privirile spre cer asteptand resemnati sa ne loveasca asteroidul.

manolica1
02.07.2014, 07:52
Toni, azi ne multumim toata lumea la toata lumea, ne imbratisam si ne indreptam privirile spre cer asteptand resemnati sa ne loveasca asteroidul.
iar vine sfarsitul lumii? macar sa vedem finala :d

manolica1
02.07.2014, 10:14
Americanii au votat echipa de vis cu care ar fi castigat CM... :d

VanDerGigi
02.07.2014, 12:05
Jersey strong bre!

http://i745.photobucket.com/albums/xx93/giginoproblem/54cd9980-0196-11e4-9232-013d0ba02ad8_tim-howard-meme13_zpsf9843a5d.jpg (http://s745.photobucket.com/user/giginoproblem/media/54cd9980-0196-11e4-9232-013d0ba02ad8_tim-howard-meme13_zpsf9843a5d.jpg.html)

http://i745.photobucket.com/albums/xx93/giginoproblem/741a8020-0176-11e4-ad34-37bdf2080f49_Tim-Howard-Meme1_zpsdb78d970.jpg (http://s745.photobucket.com/user/giginoproblem/media/741a8020-0176-11e4-ad34-37bdf2080f49_Tim-Howard-Meme1_zpsdb78d970.jpg.html)

http://i745.photobucket.com/albums/xx93/giginoproblem/7a4e7b90-0176-11e4-a26b-5ffa0ee4dd0c_Tim-Howard-memes3_zpsd646b9f8.jpg (http://s745.photobucket.com/user/giginoproblem/media/7a4e7b90-0176-11e4-a26b-5ffa0ee4dd0c_Tim-Howard-memes3_zpsd646b9f8.jpg.html)

sorin
02.07.2014, 12:09
Jiji, imi aduc aminte cand cautai tu pe vremuri tricou de al lui Howard aici pe forum. Daca il ai, iei bani grei pe al acum : )

VanDerGigi
03.07.2014, 08:23
Fidel, te simt cam retras, ce se intampla? E gata mannschaft-ul pentru maine? E timpul sa ne arate ce are sub capota.

Jiji, imi aduc aminte cand cautai tu pe vremuri tricou de al lui Howard aici pe forum. Daca il ai, iei bani grei pe al acum : )

N-am gasit atunci tricoul nationalei, numai cu Everton. Acum numai cu el o sa se gaseasca..

FidelKatzo
03.07.2014, 11:55
Fidel, te simt cam retras, ce se intampla? E gata mannschaft-ul pentru maine? E timpul sa ne arate ce are sub capota..

tocmai am terminat exercitiile yoga pentru regasirea echilibrului sufletesc si trupesc,dupa shocul ravasitor pe care l-am avut dupa ce am citit ca Lizarazu considera echipa Nigeriei mult mai buna decat cea a Germaniei..de unde am concluzionat ca maine nu avem nici o sansa..
poate ca ar trebui sa semnam cu martori o hartie ceva,ca indiferent cum se termina meciul nu o sa incercam sa ne ranim cu vorba,arme chimice,biologice sau conventionale..

VanDerGigi
03.07.2014, 12:45
.. Lizarazu considera echipa Nigeriei mult mai buna decat cea a Germaniei..de unde am concluzionat ca maine nu avem nici o sansa..
poate ca ar trebui sa semnam cu martori o hartie ceva,ca indiferent cum se termina meciul nu o sa incercam sa ne ranim cu vorba,arme chimice,biologice sau conventionale..

Daca asa a spus, ii trebuie un control la tertecutza sau cine stie ce trage pe nas..
Astfel de declaratii stupide nu-i ajuta cauza precum probabil crede ci mai degraba ii inraieste pe nemtisori mai tare.
Intre noi nu e nevoie sa semnam hartie, daca vorbim o treaba asa facem. Intreaba pe doamna Olga, am zis io vreodata ceva si nu m-am tinut de cuvant..
Daca se califica Franta nu trebuie sa fii trist, pana la urma au in componenta mai multi d-astia pistruiati de la noi din Africa.

VanDerGigi
04.07.2014, 12:03
1-0 la pauza pentru nemtisori! Fidel cred ca isi freaca mainile ..
Meciul nu prea se ridica la nivelul pe care-l asteptam.
Nu stiu daca Muller si Klose sunt constienti ca meciul este transmis in direct la televizor in toata lumea si se dau reluari cu incetinitorul ..altfel nu stiu cum nu crapa obrazul sa te dai cu curu' de pamant si cu palmele-n cap ca nu-ti da arbitru 11 m dupa simularile alea de pustani de 14 ani.

manolica1
04.07.2014, 12:57
mi-ar fi placut ceva prelungiri... repriza a doua a fost mai activa... per total acceptabil meci... Bv Germania!

FidelKatzo
04.07.2014, 13:02
1-0 la pauza pentru nemtisori! Fidel cred ca isi freaca mainile ..
Meciul nu prea se ridica la nivelul pe care-l asteptam.
Nu stiu daca Muller si Klose sunt constienti ca meciul este transmis in direct la televizor in toata lumea si se dau reluari cu incetinitorul ..altfel nu stiu cum nu crapa obrazul sa te dai cu curu' de pamant si cu palmele-n cap ca nu-ti da arbitru 11 m dupa simularile alea de pustani de 14 ani.

Bine ca s-a terminat si mie mi-a fost jena de iesirile lor teatrale..chiar acum urmaresc in reluare cele mai penibile scene date cu incetinitorul..
Felicitari Gigi,ati luptat eroic pina la ultima suflare..!

VanDerGigi
04.07.2014, 13:15
Bine ca s-a terminat si mie mi-a fost jena de iesirile lor teatrale..chiar acum urmaresc in reluare cele mai penibile scene date cu incetinitorul..
Felicitari Gigi,ati luptat eroic pina la ultima suflare..!

Felicitari Fidele!! Bravo! Inca doua meciuri si vede Low ce n-a vazut!
M-a cam dezamagit Benzema, a avut ceva oportunitati si le-a tratat cu superficialitate.
Astept sa inceapa sud americanii ca ma simt de parca m-am ridicat de la masa fara sa termin tot din farfurie dupa meciul asta..

Pisoi
04.07.2014, 13:16
...meci de duzina! ...nimic excitant! :thatsit:

p.s. ...sa-i vedem pe nemti ce tactica aplica cu Columbia! :d:

FidelKatzo
04.07.2014, 13:45
M-a cam dezamagit Benzema, a avut ceva oportunitati si le-a tratat cu superficialitate.

totul a inceput la meciul Real-Bayern,nu trebuia sa le dea bavarezilor mei asa o batuta rusinoasa.. parca ar fi blestemul lui Montezuma,ii pedepseste pe rand..

manolica1
04.07.2014, 15:01
Vamos Columbia! :d
superb la intonarea imnurilor...se anunta un meci intresant...

ps ce nebunie de meci...

sorin
04.07.2014, 19:21
p.s. ...sa-i vedem pe nemti ce tactica aplica cu Columbia! :d:
Iar ai fumat ierburi dude :lol:

Pisoi
04.07.2014, 21:46
Columbienii n-au jucat rau ...dar apararea Brazilienilor a fost la post! ...Brazilienii au faultat mult mai mult dar un genunchi in spatele lui Neymar i-a fracturat o vertebra si l-au scos din competitie! :thatsit:

manolica1
04.07.2014, 22:44
pacat pt Neymar, mi-am dat seama ca e ceva grav, ma intreb daca era Muller cum reactiona... fara Neymar si T Silva, Germania e mai aproape de finala...

FidelKatzo
05.07.2014, 09:25
pacat pt Neymar, mi-am dat seama ca e ceva grav, ma intreb daca era Muller cum reactiona... fara Neymar si T Silva, Germania e mai aproape de finala...

cum reactiona arbitrul..? daca cineva ii favorizeaza pe nemti era bine sa o faca in 2006,ca doar jucau acasa la ei..
pacat ca s-a accidentat Neymar.. Scolari va trebui sa modifice tot sistemul de joc, brazilienii mai au si alti jucatori foarte buni..

VanDerGigi
05.07.2014, 09:33
Semi-finale:

Pana acum le-am nimerit la perfectie, nu cred ca aveti nimic de reprosat..
Mi-ati derutat vezica cu sfarsitul lumii forumistice, ardeiu iute, reaparitia doamnei Olga..

manolica1
05.07.2014, 09:43
cum reactiona arbitrul..? daca cineva ii favorizeaza pe nemti era bine sa o faca in 2006,ca doar jucau acasa la ei..
pacat ca s-a accidentat Neymar.. Scolari va trebui sa modifice tot sistemul de joc, brazilienii mai au si alti jucatori foarte buni..
nuuuu, in sensul de tipete, plansete, etc... adica mai rau decat o p...a