PDA

Arată versiune întreagă : permis de conducere in UT?

saraho
07.07.2011, 22:31
Buna.Am si eu o intrebare...ma intereseaza unde se poate face permis de conducere fara sa prezint ssn sau green cardul.Am sunat la cei din Ut si au zis ca poti sa folosesti TIN care este de la irs,si acum eu va intreb daca ati aujit de asa ceva?cu acel permis poti conduce numai in Ut?
Multumesc mult!

aramis_13
08.07.2011, 01:25
ori nu ai sunat unde trebuie ori nu ai întrebat ce trebuie:

http://publicsafety.utah.gov/dld/acceptable_id.html

saraho
09.07.2011, 11:27
Am citit si eu ceea ce mi-ai trimis,dar daca ii suni,ai o optiunne unde zice daca nu ai ssn apasa tasta #####,si atunci iiti zice ca poti cu TIN.Eu ma sunat pentruca am auzit la radio,nu ma crezut nici eu asas ceva,am citit pe internet ,nu ma vazut nimic de ceea ce ziceau cei de la radio si atunci am hotarat sa ii sun.
Am uitat sa ii intreb care sant conditiile la DL ("daca poti sa il obti cu TIN).Cineva imi spunea ca este valid numai pentru acel stat.

Pisoi
10.07.2011, 14:37
Buna.Am si eu o intrebare...ma intereseaza unde se poate face permis de conducere fara sa prezint ssn sau green cardul.Am sunat la cei din Ut si au zis ca poti sa folosesti TIN care este de la irs,si acum eu va intreb daca ati aujit de asa ceva?cu acel permis poti conduce numai in Ut?
Multumesc mult!
...intrebarea ta mi se pare cam confuza! ...ce statut ai in US? :thinking:

Georgian@
11.07.2011, 08:48
Scurt si la obiect: NU SE POATE! sau mai bine zis nu se mai poate. DMV iti cere 6 puncte de identitate si e greu sa faci 6 puncte fara SSN si Green Card. desi am inteles ca in unele state se dadeau permisele de conducere pe banda, acuma e foarte greu sa obtii unul.