PDA

Arată versiune întreagă : Caut de lucru in Statele Unite ale Americii

christi8621
15.06.2011, 17:44
Numele meu este Cristi , am 24 de ani si caut de lucru in Statele Unite ale Americii , am terminat Colegiul de Alimentatie Publica si Turism. As dori daca se poate de lucru pe perioada lunga si nedeterminata in agricultura , om de curte , posed permis de conducere categoria B. :gsm::gsm::gsm:
As dori seriozitate si daca se poate sa imi spuneti actele necesare. V-a multumesc anticipat.

Pisoi
15.06.2011, 19:05
Numele meu este Cristi , am 24 de ani si caut de lucru in Statele Unite ale Americii , am terminat Colegiul de Alimentatie Publica si Turism. As dori daca se poate de lucru pe perioada lunga si nedeterminata in agricultura , om de curte , posed permis de conducere categoria B. :gsm::gsm::gsm:
As dori seriozitate si daca se poate sa imi spuneti actele necesare. V-a multumesc anticipat.
Buna ziua si tie! ...cu toate ca as fi tentat sa spun "noapte buna" avand in vedere ca in RO (ora postarii) e trecut cu mult de miezul noptii

Marea majoritate dintre noi avem o (oarecare) decenta seriozitate ...asta de cele mai multe ori depinzand de postarea "personajului" in cauza.

Ca cei mai multi care se inscriu pe acest Forum, sunt convins ca nu ai citit Instructiunile de postare sau deschidere de noi Topice.
Nu incerc sa-ti "frec ridichea" dar tind sa cred ca te pot sa-ti dau ceva sfaturi si sa te directionez intr-o directie in care poti capata informatiile dorite.
1- Numele topicului deschis de tine nu are o semnificatie definita ...in consecinta sunt convins ca Sorin iti va schimba titlul
2- Inainte de a posta si a deschide un topic personal ...cred ca era indicat sa rasfoiesti "nenumaratele pagini" ale acestui Forum si poate ti-ai fi gasit o parte de raspuns ....apoi ai fi deschis un topic cu subiect personal
3- Mai mult ca sigur nimeni din US (fie romani sau ro-am) nu-ti vor oferi o slujba "serioasa" bazat pe postarea ta initiala ... perioada lunga si nedeterminata.
4- Nu vreau sa te dezamagesc ...dar ce ai postat e pueril si de nerealizat ...sondeaza terenul si apoi pune intrebari concrete si cu siguranta vei primi ceva raspunsuri seriotizate.