PDA

Arată versiune întreagă : joburi web design torino

adriana.z
22.05.2011, 12:16
Buna

E primul meu topic si motivul pentru care am intrat aici
Sunt in Romania deocamdata dar planuiesc sa ma mut cat mai repede in regiunea Torino la niste rude
Am cautat pe net joburi in IT si am gasit cateva, intrebarea mea este daca am sanse reale de a ma angaja acolo in conditiile in care eu lucrez in web design de 3 ani, nu stiu cat de bine pregatiti sunt contracandidatii, nu stiu cat se respecta si cu cata strictete cerintele de angajare.
Eu m-am specializat pana acum pe photoshop, codare html, putin flash pt bannere, seo de baza, administrare joomla si wordpress, si am terminat cursuri de php la cisco dar sunt la nivelul de inteles cod si nu de a-l construi eu insami.
Imi puteti spune va rog daca am sanse reale sa gasesc un job, cam cum e atmosfera in IT field de acolo si daca se poate si un nivel salarial gen new entry si apoi avansat

Mersi mult

elliane
23.05.2011, 09:00
Nu stiu cum sta Torino cu locurile de munca in informatica stiu doar ca poti sa faci tot ce vrei tu cu muuulta rabdare si,eventual,incepand cu un servici care sa-ti asigure minimul existential pana reusesti sa "razbesti" acolo unde vrei tu...
Iti doresc mult succes.

Ps.In ceea ce priveste salariul ca nou angajat(depinde de capacitate,ore muncite,firma) asteapta-te la nu mai mult de 1000-1100 euro.

Uite aici unica oferta ce am gasit-o la Torino

http://www.infojobs.it/torino/web-developer-programmatore-lamp/of-i32fe3a21e643d18e5939b2728199d3

leafa cum ti-am spus,intre 900-1500 euro...cu contract de munca la"proiect".Deci,cand s-a inchis proiectul tu ramai fara servici..