PDA

Arată versiune întreagă : Lucian Bute vs. Jean-Paul Mendy - 9 iulie 2011, Bucureşti, Romania – meci centura IBF

sorin
13.05.2011, 08:02
Francezul Jean-Paul Mendy a semnat contractul care confirmă că el va fi următorul adversar al românului Lucian Bute, cel care îşi va pune la bătaie pentru prima oară în România centura IBF la categoria supermijlocie.

Astăzi, în cadrul unei conferinţe de presă la care va participa Rudel Obreja, preşedintele Federaţiei Române de Box şi unul dintre organizatorii meciului din 9 iulie de la Bucureşti, Lucian Bute va avea o intervenţie în direct din Canada.
Francezul Jean-Paul Mendy are 37 de ani şi, ca şi Lucian Bute, e neînvins în cariera de profesionist.

Campion al Franţei la supermijlocie, Mendy e, în acest moment, numărul 15 mondial, din 870 de pugilişti, la această categorie. Are în palmares 30 de meciuri disputate la profesionişti: 29 de victorii (16 prin KO), un meci egal.

Jean-Paul Mendy nu s-a mai bătut din iulie anul trecut, de la meciul câştigat în faţa lui Sakio Bika, cel pe care Bute l-a învins acum patru ani.
Meciul Bute - Mendy se va disputa pe 9 iulie la Complexul Romexpo din Bucureşti.

Sursa: evz.ro

Lex
13.05.2011, 14:26
Sa vedem ce va fi...

sorin
30.06.2011, 00:07
Romanii din diaspora vor putea urmari in direct la ProTv International, meciul lui Lucian Bute impotriva francezului Jean-Paul Mendy, de la ora 20:30, ora Romaniei.

Bute, care nu a pierdut nici un meci in cariera de boxer profesionist, isi va apara centura mondiala IBF la categoria super-mijlocie, in fata lui Jean-Paul Mendy, care de asemeni nu a pierdut nici un meci pana acum.

Acesta este primul meci al lui Lucian Bute in Romania de cand este campion mondial si face parte din Gala “Campion de Romania, care va avea loc sambata 9 iulie, de la ora 20:30, la Romexpo.

Lex
08.07.2011, 14:50
Eu sper sa lase reclamele alea stupide ca altfel nu mai merita sa te uiti la Protv... Meciul lui Klitschko a fost "stricat" de reclamele lor. In rest, succes Lucian!!!

sorin
08.07.2011, 15:06
Eu sper sa lase reclamele alea stupide ca altfel nu mai merita sa te uiti la Protv... Meciul lui Klitschko a fost "stricat" de reclamele lor. In rest, succes Lucian!!!
Da, da, vise tata, vise. Sa vezi ce-o sa-si mai arate Udrea frunza.
Bafta Bute! Nu ai voie nici macar sa ne dai emotii in meciul asta.

sorin
09.07.2011, 12:27
Pentru cine nu are posibilitatea sa vada meciul pe ProTv sau ProTv International, meciul se poate vedea live pe http://www.myp2p.eu
De pe pagina principala, click pe "Live Sports --> Other" si se alege meciul de pe pagina respectiva.

Bafta Bute! Vrem o stanga la ficatei! :punch:

Lex
09.07.2011, 15:02
Pate de ficat marca Bute :)

sorin
09.07.2011, 15:57
In al doilea meci al galei din Bucuresti, Viorel Simion a devenit campion mondial WBC, la categoria pana, trimitandu-si adversarul la podea (filipinezul Jun Talape) in repriza a 9-a si "furandu-i" centura.

Bravo Viorel!

Urmeaza Buuuuuttteeee.

sorin
09.07.2011, 16:36
Buuuutttteeee castiga din nou prin KO, in repriza a 4-a, care s-ar parea ca e repriza lui favorita.
Mendy a cazut ca secerat dupa o stanga nimicitoare.

Bravo Luciane!!!

Trei KO-uri in seara asta, toate pentru romani.

JulianM
09.07.2011, 16:46
(Nu mai văzusem un meci de box din anii '80 ! ...)

BRAVO Lucian Bute ! :aplause:

Deşi nu mă pricep la box eu cred că Bute lovea mai bine .. Degeaba francezu' era cel care avansa mai mult în ring, dacă nu știa să lovească ...
Până la urmă Bute i-a dat una la tâmplă și a isprăvit povestea ... KO ! ...

Nici o partidă pierdută !!!

Lex
09.07.2011, 17:23
Bravo Lucian!!! Asteptam unificarea ca este timpul... Lucian a trait romaneste,iar reactia de la final a spus totul: SI BAIETII PLANG CATEODATA!!!

P.S. Reactia celor din sala cand a fost pomenit numele elenei udrea spune tot...

sorin
10.07.2011, 00:09
Bombardierul din Pechea nu iarta, daca adversarul lasa garda jos pentru o secunda.

palitura de maciuca
ILr3_e__GhM

sarbatorirea victoriei
6FZyic1yhis

abia astept sa-i ia la ciomagit pe aia din "super six":punch:

Pisoi
10.07.2011, 15:28
Felicitari Bute si celorlalti 2 pugilisti Romani care vin tare din spate ....super spectacol! :aplause:

...Până la urmă Bute i-a dat una la tâmplă și a isprăvit povestea ... KO ! ...
...poate ai vrut sa spui timpan :ideea:

Bravo Lucian!!! Asteptam unificarea ca este timpul... Lucian a trait romaneste,iar reactia de la final a spus totul: SI BAIETII PLANG CATEODATA!!!
...la ce unificare te referi?? :thinking:

P.S. Reactia celor din sala cand a fost pomenit numele elenei udrea spune tot...
...ca sa fie tacamul complet mai trebuia sa-si mai promoveze "leusteanul" cu un tatuaj pe spatele lui Bute ...ca pa' chilotii lui i l-a aplicat :o
p.s. ....oricum, felicitari si celor care au reusit sa organizeze aceast spectacol in RO :aplause: ...personal, nu cred ca e meritul deplin al blondei! :thatsit:

Lex
11.07.2011, 05:47
Bute zicea ceva de unificare cu centurile castigatorului Super Six-ului, acu el stie... Da prima data ar trebui sa treaca de Pavlik daca o sa fie o lupta intre cei doi.