PDA

Arată versiune întreagă : pachete in romania

solo3009
15.09.2005, 15:58
Buna tuturor...

stie cinevauna (sau mai multe) firme de esenta romana in Southern California care trimit lunar colete in Ro? Un nr de tel sau adresa mi-ar fii de folos. Multumesc anticipat.

solo3009

ANDonePAU
07.04.2012, 19:25
Livrari pachete Romania din L.A., Orange County si SAN DIEGO
Pret: $ 1.35/lb ( pick up la depozit )
Pret: $ 1.55/lb ( pick up la client )
Aproximativ timp de livrare 6 saptamani
Minimum greutate / adresa 65 lb
Livrarea se face in Romania direct la adresa destinatarului
Contact Avram Petruse tel: 714-353-2667 pentru trimiteri sau detalii.

Mai este o familie care se ocupa cu transportul pachetelor in RO: Fam. Rachi, Anaheim, Tel.: 714 539 4919
Pret: $ 1.35/lb ( pick up la depozit )

madalyna
06.06.2012, 08:26
buna ziua. in primul rand vreau sa va zic ca ,din pacate, eu ma aflu inca in Romania. apoi, am intrat pe forum ca sa va intreb daca stiti cum as putea sa cumpar o crema din SUA care nu se gaseste in Romania. pe site-urile amazon si ebay sincer nu prea ma pricep cum sa comand. din ce am vazut se pot face livrari spre Romania. care e procedura? mersi tututor.

livia
06.06.2012, 09:26
Pe ebay te uiti la rubrica de Shipping, daca vezi ceva gen "No International Shipping" nu e nici-o sansa. La altii gasesti o lista cu tarile unde livreaza, alegi tara si iti va afisa pretul, sau alta varianta daca citesti in descriere ca livreaza si international dar sa trimiti email inainte sa cumperi sa afli conditiile, ceva de genul "Please contact us for international shipping rates before you place your bid".

Daca ai gasit ca se pot face livrari in RO platesti cu cardul si cam asta e tot, urmezi pasii de acolo. La ce procedura te referi?