PDA

Arată versiune întreagă : Loc de munca/Job

mentaliviu
03.05.2004, 00:30
Caut loc de munca in America, in domeniul graphic design.

Sunt foarte talentat. Am imaginatie bogata si multe idei.

Cunosc programe de grafica 2d si 3d.http://www.romanian-portal.com/forum/smileys/smiley36.gif

08.05.2004, 09:12
Salut!

Ai un portofoliu?

Otto.

alinaxus
31.05.2004, 02:14
Daca afla cineva de locuri de munca valabile in jur de 1 iulie in Chicago sau in Los Angeles il rog sa imi zica si mie la alinaxus@yahoo.com

isabela
04.06.2004, 22:11
Caut de lucru in Italia

angela
09.06.2004, 14:20
vreau si eu un loc de munca in hawaii in insula oahu

Sorin crezi ca ma poti ajuta cu ceva informatii?smileys/smiley31.gif

caut ceva in domeniul hotelier

merci mult

sorin
09.06.2004, 15:39
Angela, bine ai venit pe forumul nostru! smileys/smiley31.gif

Eu daca as fi in Hawaii, pe nu stiu ce insula m-as odihni si as face plaja in loc sa-mi caut de munca smileys/smiley36.gifGlumesc bineinteles. Te-as ajuta cu cea mai mare placere, dar momentan nu stiu absolut pe nimeni prin zona aia smileys/smiley6.gif

Daca esti noua in State, noi te putem ajuta cu sfaturi, sugestii, etc., avand mai multa experienta in aceasta tzara, asa ca nu ezita sa intrebi. Oricum, multa lume citeste aceste mesaje si niciodata nu se stie de unde sare iepurele smileys/smiley1.gif

10.06.2004, 03:46
hawaii...hmm, nice place smileys/smiley1.gif

cum ai ajuns acolo?

angela
10.06.2004, 09:33
maritata!!!!!!!!!!smileys/smiley36.gifNu cred ca stam foarte mult timp in Hawaii, el e militar si mai are contract doar un singur an aici, dar timpul trece greu. Acum sa vedem ce poate face si el la HR de la Navy si mai vedem dupa aceea.

Sunt foarte interesata de cava in domeniul hotelier, la asta ma pricep cel mai bine. Imi place si la vreo agentie imobiliara cu toate ca sistemul din America e foarte diferit fata de cel din Romania

sunt super noua in State si chiar nu ar strica cat mai multe informatii, in special ca nu cunosc pe nimeni pe aici

Sorin, am fost si la plaja m-am odihnit destul timp de aceea m-am gandit ca ar fii timpul sa incep sa misc si eu cate ceva smileys/smiley36.gifnu pot sta tot timpul ca un parazit, sau pot ? smileys/smiley4.gif

sorin
10.06.2004, 09:53
Pai daca stii limba engleza, in primul rand ar trebui sa-ti faci un resume foarte bun, sa te uiti prin ziarele locale, pe siteurile locale de job-uri si eventual sa treci si pe la unele hoteluri sa vorbesti direct cu managerii si sa-i intrebi daca au ceva posturi disponibile.

angela
10.06.2004, 10:50
stiu lb engleza dar inca nu sunt obisnuita cu asa zisele " slang" deci e putin cam dificil, pana ii inteleg eu se plictisesc smileys/smiley1.gif

oricum merci pentru sfat

10.06.2004, 11:12
nu trebuie neaparat sa stii "slang". important e sa te intelegi cu ei. multi emigranti trec prin aceasta si cei care angajeaza ii inteleg din acest punct de vedere, atita timp cit se pot intelege decent. daca sotul tau e american, inseamna ca stii suficient de multa engleza ca sa n-ai problemesmileys/smiley1.gif

angela
10.06.2004, 12:06
sper sa fie asa

da stiu suficienta engleza dar nu prea ma mai simt sigura de ceea ce stiu, sotul meu este american si ma ajuta cand nu inteleg ceva

oricum merci pentru sfat

carmens
21.06.2004, 09:14
Angajari. Contractor in domeniul remodeling, cauta handyman
specializat in remodeling bathrooms. Gresie, faiantza si
schimbarea cazilor de baie sint citeva din aptitudinile necsare. Aplicantii trebuie sa prezinte referinte si sa aiba sculele necesare proprii. Ford Van pus la dispozitie din partea companiei. Pentru informatii sunati la telefon 773-968-4445, Mario.

---RomaniansChicago@yahoogroups.com (http://groups.yahoo.com/group/RomaniansChicago/post?postID=A5NKCjIwDGc5VDnal2cAieip0h4t7I3x3OMpkM qxVYrJveTXs80rKYutIrH-FvBk7ZPo8W9p2E3SQh06FVlF6R2NhWZUzQ),

07.07.2004, 04:48
Caut loc de munca in USA , graphic/web design smileys/smiley9.gif

fk_r
12.07.2004, 00:40
Salut as dori sa stiu daca e cineva interesat sa angajeze un absolvent de facultate economica. Eu locuiesc in Romania si as dori sa lucrez in USA. Am mai lucrat 2 sezoane participand in programe de genul work&travel. M-ar interesa h1b sau h2b. Daca stiti pe cineva care m-ar putea ajuta as fi recunoscator. multumesc.

nicol
23.08.2004, 12:30
Caut un loc de munca in Tennessee.. daca ma poate ajuva cineva.

rares
02.11.2004, 15:52
FAMILIE 27 RESPECTIV 25 ANI SOSITI IN CHICAGO IN 26 OCTOMBRIE 2004 CU AJUTORUL LOTERIEI VIZELOR CAUTAM LOC DE MUNCA!

ASTEPTAM ORICE INFORMATII AICI PE FORUM SAU PE RARES.CIORTEA@PERSONAL.RO (RARES.CIORTEA@PERSonAL.RO) SAU RARESHORATIU@YAHOO.COM.UK

MULTUMIM ANTICIPAT!

RaduBadina
03.11.2004, 22:46
salutare tuturor ma numesc radu, prietenii imi spun Badi si sunt student in timisoara, mi se ofera sansa sa fac o vizita la New York si ma gandesc sa nu ma mai intorc.Credeti ca ar oferi cineva un loc de munca unui emigrant roman fara acte?

04.11.2004, 00:57
Rares pe unde stai si ce ai vrea sa faci? Am nistecunostinte care lucreaza in constructii si as putea sa intreb daca stiu ceva, in caz ca te intereseaza. Iti sugerez de asemeni sa mergi duminica la biserica Nasterea Domnului unde se anunta joburi dupa slujba.

Radu, de gasit o sa gasesti de lucru dar din pacate pt. tine doar la negru smileys/smiley18.gif

RaduBadina
04.11.2004, 22:21
ok gasesc de lucru dar ce se intampla cu actele mele voi avea vreodata sansa sa primesc acte de rezident sau ceva asemanator, daca raman peste termen o sa primesc interdictie?

05.11.2004, 00:55
daca ramai ilegal este foarte greu sa-ti faci acte si poate in cel mai bun caz sa dureze f. multi ani si multi bani pe la avocati, sau eventual aranjamente tip casniciesmileys/smiley2.gif

de asemeni, daca ramai peste termen nu mai pupi alta viza si n-o sa poti iesi din State pt. ca n-o sa mai poti intra din nou. e ca un fel de....pushcarie in aer liber din care poti evada dar nu te poti intoarcesmileys/smiley36.gif

rares
13.11.2004, 17:06
Salut! Stam pe Central Park cu Irving park deocamdata as cauta ceva pentru sotia mea.

Eu am gasit de lucru la pus de parchet.Daca sti ceva mai bun astept mesaj.Unde este biserica de care mi-ai scris?

14.11.2004, 06:12
biserica este la intersectia strazilor california si mozart. gasesti info suplimentare si la http://www.romanian-portal.com/us/ro/comunitate.asp?id=29

mihaela_m
14.11.2004, 08:57
Ma numesc Mihaela si am nevoie de un contract de munca din SUS

pentru vara 2005(programul work&travel)

lorica
19.04.2005, 03:19
salutare tuturor !

am nevoie de un job offer, fie si "fictiv", pentru mine sau sotul meu pentru a obtine viza pt state !!!!!

suntem castigatorii loteriei vizelor, dar nu cunostem pe nimeni in sua.

ajutati-ne !!!!!!

July Buly
27.05.2005, 19:52
smileys/smiley4.gifHei Iorica..suntem in USA....ce se mai aude de voi...va putem ajuta cu ceva?...Julya si Marius

larisa_c
11.03.2006, 06:23
Buna ziua! Ma numesc la Larisa si as dorisa lucrez ca tehnoredactor in Houston. Daca ma poate ajuta si pe mine cineva cu informatii referitoare la un astfel de job, astept sa-mi scrie. Multumesc anticipat tuturor. Numai bine, larisa