PDA

Arată versiune întreagă : VIZA DE TURISM

dr7000s
11.09.2005, 04:34
VA SALUT PE TOTI CARE AJUTATI CUM PUTETI CU INFORMATI

AM O RUGAMINTE . LOCUESC IN GRECIA LEGAL SI AM OPTINUT O VIZA DE TURISM IN AUSTRALIA ARE CODUL 8101NO WORK , 8503 NO FURTHERSTAY,DACA CINEVA DINTRE VOI CARE A-TI AVUT O ASTFEL DE VIZA , DUPA CE SE EXPIRA EXISTA VREO LEGE CARE I-TI POT DA DREPTUL DE SDERE IN AUSTRALIA

Ekklesia
06.11.2005, 23:43
<DIV>Salutari,</DIV>
<DIV></DIV>
<DIV>Sansele de a apllica pentru o alta viza sau pentru prelungirea vizei existente sunt minime. Conditia 8503 se poate "waive" insa daca exista conditii "compelling and compasionate" intervenite de la primirea vizei... Din experienta insa sansele sunt minime.</DIV>
<DIV></DIV>
<DIV>Sa uazim de bine.</DIV>
<DIV></DIV>
<DIV>Gabi</DIV>
<DIV></DIV>
<DIV></DIV>

danielly
23.01.2006, 11:42
ah ce bine acuma vad si eu pe cineva care a obt viza de turist si mar interesa daca ai vrea sa ma ajuti sami zici care e demersul ptr aplicarea vizei de turist si care ar fii pedicile ca sa nu obtin? avand cont ca plec in vizita la niste prietenii si tot ei o sa suporte finaniciar eu fiind din romania 24 ani

dr7000s
23.01.2006, 17:30
ah ce bine acuma vad si eu pe cineva care a obt viza de turist si mar interesa daca ai vrea sa ma ajuti sami zici care e demersul ptr aplicarea vizei de turist si care ar fii pedicile ca sa nu obtin? avand cont ca plec in vizita la niste prietenii si tot ei o sa suporte finaniciar eu fiind din romania 24 ani

Buna . Eu nu locuesc in Romania , dar pentru toti e la fel sa ai bani in cont sa dovedesti ca te poti intretine in timp ce vei stain Australia dar cazul tau e diferit , banuesc ca trebuie sa declare cine sunt prieteni tai si situatia lor acolo. Daca obtii viza de turism sa sti ca nu poti cere drept de sedere acolo, daca acesta e gindul tau. Mai bine cauta un agent de emigrare , Ekklesia e omul potrivit.smileys/smiley1.gif

danielly
24.01.2006, 08:14
nu vreau sa ma stabilesc acolo ci doar sa-mi vizitez prietnei ca de stabilit o sa incerc in america si asta o sa stiu sigur in feb presupun ca daca o sa am viza de america permanet nu o sa fii ata de greu so obtin si pe cea de australia de turist?