PDA

Arată versiune întreagă : Lucian Bute vs. Brian Magee – 19 martie 2011 – centura mondiala IBF

sorin
21.12.2010, 21:38
Conform boxingscene.com , campionul mondial la supermijlocie versiunea IBF, Lucian Bute, isi va pune centura in joc pentru a saptea oara, la 19 martie, intr-o gala ce va avea loc la Bell Centre in Montreal. Bute il va intilni pe irlandezul Brian Magee, in virsta de 35 de ani, a disputat 38 de partide ca profesionist, cistigand 34 (24 prin KO), pierzind trei si o partida terminata la egalitate. Magee este pe locul I la WBA, pe II la WBC si pe VIII la IBF. Bute ar fi putut boxa cu neamtul Dimitri Sartison, detinatorul titlul mondial WBA, insa acesta a refuzat. Hmm, oare de ce-l refuza astia pe Lucica al nostru, ca au mai fost vreo doi inaintea lui? :thinking:

Potrivit Boxing Scene, unele din motivele acceptarii ofertei de către Magee a unui meci cu Bute ar fi posibilitatea de a lupta pentru titlul mondial IBF, transmiterea partidei de catre postul de televiziune Showtime, expunere media, posibilitatea de a boxa in America de Nord, iar in caz de victorie Magee il va înlocui pe Bute intr-un meci cu invingătorul din turneul Super Six.

Promotorul britanic Mick Henessy considera ca Bute va avea un meci dificil cu Magee. “E un luptator şi are o inimă mare. Peste toate, este un luptător infometat. In mod sigur este o lupta foarte buna si nu va fi usor pentru Lucian”, a spus Henessy.

Bute, 27 de victorii din tot atatea partide, dintre care 22 de KO, va boxa pentru a treia oara la profesionisti impotriva unui pugilist european, după rusul Sergei Tatevosyan si danezul Lolenga Mock.
Lucian Bute a caştigat titlul mondia versiunea IBF la 19 octombrie 2007, dupa ce l-a învins pe columbianul Alejandro Berrio. De atunci,

Bute a reusit sa-si apere cu succes centura de sase ori. La inceputul lunii noiembrie, Bute a semnat un contract pentru mai multe meciuri cu postul de televiziune american Showtime. Presa a scris că Bute va primi sase milioane de dolari pentru trei meciuri difuzate de Showtime.

sorin
17.02.2011, 12:45
Nu ca ar fi o surpriza, fiind obisnuiti deja ca televiziunile romane sa transmita meciuri de box ale unor straini, sau diverse alte meciuri din alte sporturi, dar e foarte probabil ca meciul lui Bute cu Magee sa nu fi televizat in Romania.

Cica TVR ar vrea pe gratis meciul, sau oferind maximum 35 000 de euro, ceea ce ma face sa cred ca romanii se vor alege cu praful de pe toba, desi platesc abonamente lunare.

Lex
18.02.2011, 11:51
Am un depozit de injuraturi in gura,dar nu pot sa le folosesc... Era de asteptat sa se intample acest lucru, ramane sa il vedem tot pe net. Vreau sa il felicit si pe JoJo Dan cu ocazia asta chiar daca meciul lui a fost putin mai demult.

sorin
02.03.2011, 20:10
Pana la urma meciul lui Bute se va vedea si in Romania!
B1 TV a cumparat drepturile de televizare pentru meciul lui Bute de pe 19 martie, asa ca si romanii din Romania vor avea in sfarsit posibilitatea de a-l vedea le Lucian aparandu-si centura mondiala. :aplause:

Lex
17.03.2011, 07:15
Felicitari B1 TV, succes Lucian. Sper ca pe 19 martie sa scriem aici doar de bine. :)

manolica1
17.03.2011, 20:32
aveti idee la ce ora e meciul? si pe ce canal in USA este transmis? multumesc anticipat..

sorin
17.03.2011, 20:51
Potrivit Boxing Scene, unele din motivele acceptarii ofertei de către Magee a unui meci cu Bute ar fi posibilitatea de a lupta pentru titlul mondial IBF, transmiterea partidei de catre postul de televiziune Showtime, expunere media, posibilitatea de a boxa in America de Nord, iar in caz de victorie Magee il va înlocui pe Bute intr-un meci cu invingătorul din turneul Super Six.

aveti idee la ce ora e meciul? si pe ce canal in USA este transmis? multumesc anticipat..
Meciul e la ora 21:00 CT (22:00 ET) in SUA, iar canalul l-am subliniat in citatul din mesajul initial, pe care nu prea l-ai citit in detaliu ;)

manolica1
18.03.2011, 14:04
gracias... :)

manolica1
19.03.2011, 20:43
pt cei ce nu au posibilitatea sa vada meciul pe showtime recomand fara a face recalama www.12tv.ro trebuie sa aveti sopcast instalat si sa deschideti cu Internet explorer...
pe www.iromtv.com site care si-a facut reclama pe romanian portal nu merge...am cont paltit si de ceva vreme merge ca un c_r...

Lex
19.03.2011, 21:08
sau aici: http://www.myp2p.eu/index.php?part=sports sau www.b1.ro ca ghinionistul de mine la care nu merge televiziunea prin satelit din cauza lunii :)

manolica1
19.03.2011, 22:19
mda....felicitari Bute...un meci superb, cu un final pe masura... Bravo...

Lex
19.03.2011, 22:25
felicitari Lucian, asteptam un meci un Romania...

sorin
19.03.2011, 22:49
Meci super-inteligent facut de Bute, adunand puncte ca furnicuta in prima jumatate a partidei, fortandu-l astfel pe Magee sa iasa ca sarpele pe carare cand il doare capul, incasand astfel loviturile devastatoare care l-au trimis la podea de vreo trei ori. Curios e ca toata lumea cunoaste faimoasele lovituri cu stanga la ficat si uppercut-urile in barba, dar nimeni inca n-a reusit sa le pareze pana acum, in ultimele meciuri.

L-am vazut si pe Kessler la meci, posibilul urmator adversar al lui Bute, acesta neparand deloc relaxat la finalul meciului.
Deocamdata, pana la aflarea urmatorului adversar, felicitari lui Lucian si multumim pentru imaginea pe care o face romanilor si Romaniei!!! :aplause:
YZgEm7iJ8WY

Lex
21.03.2011, 11:45
Kessler vad ca a iesit la atac,chiar daca la finalul meciului,lui Bute nu era prea entuziazmat: "Nu mi-e frica de niciun adversar si el nu ma poate invinge. Lucian este un pugilist foarte bun, care are nevoie de meciuri importante daca vrea sa ajunga in varf. Intotdeauna l-am considerat un mare boxer. Nu mi-ar fi teama de un meci la Montreal. Pot sa boxez oriunde. Cred ca m-as descurca foarte bine impotriva lui Bute"...

sorin
21.03.2011, 12:00
Kessler vad ca a iesit la atac,chiar daca la finalul meciului,lui Bute nu era prea entuziazmat: "Nu mi-e frica de niciun adversar si el nu ma poate invinge. Lucian este un pugilist foarte bun, care are nevoie de meciuri importante daca vrea sa ajunga in varf. Intotdeauna l-am considerat un mare boxer. Nu mi-ar fi teama de un meci la Montreal. Pot sa boxez oriunde. Cred ca m-as descurca foarte bine impotriva lui Bute"...
Toti au avut gura mare pana le-a inchis-o Lucica al nostru :)
Cred ca am sa deschid un topic pentru acest meci, dar sper sa nu se razgandeasca pana atunci Kessler si s-o dea cotita.