PDA

Arată versiune întreagă : Autoritatile australiene

DYAS
21.12.2010, 13:40
Buna

Am o intrebare legata de autoritatile din australia si suna c-am asa...Pot autoritatile Au sa desfaca fara stirea unuia dintre sotii o casatorie oficiata in romania din care a rezultat si un copil????????? Si sa impiedice la urma intrarea sotului/sotiei pe taramul Oz pe tipul de viza 309.

Multumesc

FidelKatzo
22.12.2010, 10:51
http://www.youtube.com/watch?v=_cFlztULUH0

DYAS
22.12.2010, 14:17
vere ai baut gaz?????asa procedeaza femeia ta???nu inteleg mesajul

aramis_13
22.12.2010, 17:06
da, pot. .

FidelKatzo
23.12.2010, 05:27
Intr-o discutie cu sotia pe net in care razand imi spune ca eu nu am niciun drept asupra copilului ca nu sunt cetatean si eu sa o oftic mai tare am zis k atunci cand va venii in romania sa ii facem botezul la fetitza nu mai poate sa plece fara sa ii dau eu acord scris binenteles dupa ce o inregistram si in romania . Iar atunci daca are cetatenie romana in care legea spune clar ca sa parasesti tara cu un minor trebe acordul celuilant parinte scris. Si replica ei a fost k nu o pot opri ca intra pe pasaportul ei australian :))))

P.S Si asta vroiam sa stiu daca ii fac si cetatenia romana , poate parasi sau nu tara fara acordul meu scris chiar daca intra pe pasaportul australian :D desi este si cetatean roman:P

Multumesc

eu cred ca tu iar te-ai tinut de ghidusii,ca doar scriai pe undeva ca ai primit viza..
la ce ai mai deschis topicul asta,doar ai destule deschise unde ai fost sfatuit bine,poate nu ar strica sa le recitesti..
ps.imi pare rau sincer ca nu poti sa fii de sarbatori impreuna cu copilul tau.