PDA

Arată versiune întreagă : Dovada concubinaj(logodna)

Cleoa4a
09.09.2005, 00:37
Vreau sa emigrez in Canada, intrunim punctajul, insa am o singura nelamurire la care nu am gasit raspuns nicaieri. Va rog din suflet, daca cineva stie si poate sa imi raspunda la o singura intrebare: COPILUL PE CARE IL AVEM IMPREUNA POATE SA CONSTITUIE DOVADA SUFICIENTA A RELATIEI NOASTREPENTRU CEI DE LA EMIGRARI?Mentionez ca suntem impreuna de 10 ani, dar nu am cum dovedi (adresa comuna, conturi comune etc.) singura legatura vizibila dintre noi fiind copilul si niste pozenedatate din pacate. Nu este suficient, nu-i asa? MULTUMESC!smileys/smiley5.gif

GNChicago
09.09.2005, 04:20
Cred ca e cea mai solida evidentza si e si datata, ramine doar sa recunoasca acest copil intr-un fel oficial.

mult succes

Cleoa4a
09.09.2005, 21:43
Copilul e recunoscut. Ma gandesc cand le voi prezenta doar certificatul lui de nastere sa nu spuna ca nu e suficient: asta demonstreaza ca aveti un copil impreuna, dar nu si ca traiti impreuna.Deci e suficient doar certificatul de nastere al copilului, unde apar amandoi parintii, care nu sunt casatoriti?

ovex
10.09.2005, 05:23
Copilul e recunoscut. Ma gandesc cand le voi prezenta doar certificatul lui de nastere sa nu spuna ca nu e suficient: asta demonstreaza ca aveti un copil impreuna, dar nu si ca traiti impreuna.Deci e suficient doar certificatul de nastere al copilului, unde apar amandoi parintii, care nu sunt casatoriti?

Daca vreti sa plecati impreuna,atunci de ce nu va casatoriti?Asta ar face ca lucrurile sa fie ok!Sau nu vreti sa plecati impreuna?

GNChicago
10.09.2005, 05:24
Prima intrebare era daca acest copil dovedeste o relatie si raspunsul este DA. In fata legii trebuie sa fiti casatoriti intr-un fel, civil, religios ptr a beneficia de un statut de oameni casatoriti, probabil sa emigrati toti trei. Mai sint si alte info., ptrca vad ca sint date cu tziriita.

reciteste intrebarea #1 si vezi raspunsul. Dar de fapt ce vrei sa faci, unde este omul in Ro. sau canada. Acel om de la emigratie va trebui sa stie tot ptr o decizie. Oricum copilul e dovada unei relatii dar nu e dovada unei casatorii. Nu stiu ce vrei de fapt.

Cleoa4a
11.09.2005, 04:18
Imi pare rau daca am fost neclara. Placam toti 3 din Ro in Ca. Oricum, multumesc pentru raspuns.

mihaela75
11.09.2005, 05:31
Eu cred ca un copil nu e o dovada suficienta.De fapt ei vor casnicie,mariaj adica chestii solide si de lunga durata.Parerea mea e ca trebuie sa va casatoriti cat mai curand.

GNChicago
11.09.2005, 05:50
Mihaela75 are dreptate. Legea cred ca spune casatorie, nu logodna, prietenie, concubinaj, etc.

Deci va trebui sa decideti daca vreti sa faceti o relatie legala recunoscuta sau nu. E decizia voastra.

alinush_best
05.12.2006, 04:55
smileys/smiley1.gifsalut

smileys/smiley2.gif