PDA

Arată versiune întreagă : cand vine interviul?

cristian
05.11.2004, 22:58
Sunt si eu castigator al DV-2005 si pe 12 iulie am primit instintarea, am trimis formularele completate, dupa care am primit si raportul postal ca actele mi-au fost ajunse la destinatie. Suntem in 06. noiem.2004 si inca nu am primit nici o veste despe anuntarea interviului, desi nr meu de caz este foarte mic 000002XX (unii spun ca in functie de acest nr esti anuntat la interviu????), specific ca sotia mea este insarcinat in 5 luni si jum iar data nasterii copilului ar fi prin 27 feb 2005. Oare cand ne vine interviul? Daca ne vine interviulinainte ca sotia sa nasca, ce ar trebui sa facem pt obtinerea vizei si pt copil? Repetam interviul? Il amanam pana ea va naste si anuntam consulatul din Kentuky? Daca cineva ne poate ajuta cu niste informatii, i-as ramane profund recunoscator.

Merci, CRisti

sorin
19.11.2004, 00:54
Cristian, nu esti singurul care isi face grij in privinta interviului (mai uita-te prin celelalte forumuri). S-ar parea ca mai intarzie si ei si nu totdeauna sunt "in grafice". Pentru linistea ta, poti ori sa suni, ori sa trimiti email si sa intreb care e treaba. Gasesti pe aici pe forum adresa de email si nr. telefon smileys/smiley2.gif

Eu in locul tau m-as duce la interviu pe data programata (daca e inainte de a se naste copilul) si acolo as intreba care e cea mai buna solutie pe cei de la consulat, sa iei viza pentru voi doi si apoi mai tarziu pentru copil, sau sa asteptati pana se naste copilul.