PDA

Arată versiune īntreagă : Liga 1 (divizia A) fotbal Romania 2010 – 2011 -Rezultate, clasament, comentarii-RETUR



sorin
01.12.2010, 23:11
Pentru rezultate si clasament tur, click aic (http://forum.romanian-portal.com/showthread.php?17100-Liga-1-%28divizia-A%29-fotbal-Romania-2010-%E2%80%93-2011-Rezultate-clasament-comentarii-TUR)i

Program meciuri retur Liga 1, editia 2010 - 2011

Etapa XVIII
FC Vaslui - Rapid
FC Brasov - FCM Tārgu Mures
Steaua - Universitatea Cluj
CFR Cluj - Universitatea Craiova
Gloria Bistrita - FC Timisoara
Gaz Metan Medias - Victoria Branesti
Dinamo - Astra Ploiesti
Otelul Galati - Sportul Studentesc
Unirea Urziceni - Pandurii Tārgu Jiu

Etapa a XIX-a
FCM Tārgu Mures - FC Vaslui
Universitatea Cluj - FC Brasov
Universitatea Craiova - Steaua
Victoria Branesti - CFR Cluj
Astra Ploiesti - Gloria Bistrita
FC Timisoara - Gaz Metan Medias
Sportul Studentesc - Dinamo
Pandurii Tārgu Jiu - Otelul Galati
Rapid - Unirea Urziceni

Etapa a XX-a
Otelul Galati - Rapid
Unirea Urziceni - FCM Tārgu Mures
FC Vaslui - Universitatea Cluj
CFR Cluj - FC Timisoara
Universitatea Craiova - Victoria Branesti
Gaz Metan Medias - Astra Ploiesti
Gloria Bistrita - Sportul Studentesc
Dinamo - Pandurii Tārgu Jiu
Steaua - FC Brasov

Etapa a XXI-a
FC Timisoara - Universitatea Craiova
FC Brasov - FC Vaslui
Victoria Branesti - Steaua
Astra Ploiesti - CFR Cluj
Pandurii Tārgu Jiu - Gloria Bistrita
Sportul Studentesc - Gaz Metan Medias
Rapid - Dinamo
FCM Tārgu Mures - Otelul Galati
Universitatea Cluj - Unirea Urziceni

Etapa a XXII-a
Gloria Bistrita - Rapid
Dinamo - FCM Tārgu Mures
Otelul Galati - Universitatea Cluj
Victoria Branesti - FC Timisoara
Universitatea Craiova - Astra Ploiesti
CFR Cluj - Sportul Studentesc
Gaz Metan Medias - Pandurii Tārgu Jiu
Steaua - FC Vaslui
Unirea Urziceni - FC Brasov

Etapa a XXIII-a
Sportul Studentesc - Universitatea Craiova
Astra Ploiesti - Victoria Branesti
FC Timisoara - Steaua
Pandurii Tārgu Jiu - CFR Cluj
FCM Tārgu Mures - Gloria Bistrita
Rapid - Gaz Metan Medias
Universitatea Cluj - Dinamo
FC Brasov - Otelul Galati
FC Vaslui - Unirea Urziceni

Etapa a XXIV-a
CFR Cluj - Rapid
Gaz Metan Medias - FCM Tārgu Mures
Gloria Bistrita - Universitatea Cluj
FC Timisoara - Astra Ploiesti
Victoria Branesti - Sportul Studentesc
Universitatea Craiova - Pandurii Tārgu Jiu
Otelul Galati - FC Vaslui
Dinamo - FC Brasov
Steaua - Unirea Urziceni

Etapa a XXV-a
Rapid - Universitatea Craiova
Sportul Studentesc - FC Timisoara
Pandurii Tārgu Jiu - Victoria Branesti
Astra Ploiesti - Steaua
FCM Tārgu Mures - CFR Cluj
FC Brasov - Gloria Bistrita
Universitatea Cluj - Gaz Metan Medias
FC Vaslui - Dinamo
Unirea Urziceni - Otelul Galati

Etapa a XXVI-a
Victoria Branesti - Rapid
Universitatea Craiova - FCM Tārgu Mures
CFR Cluj - Universitatea Cluj
Astra Ploiesti - Sportul Studentesc
FC Timisoara - Pandurii Tārgu Jiu
Gloria Bistrita - FC Vaslui
Gaz Metan Medias - FC Brasov
Steaua - Otelul Galati
Dinamo - Unirea Urziceni

Etapa a XXVII-a
Universitatea Cluj - Universitatea Craiova
Rapid - FC Timisoara
FCM Tārgu Mures - Victoria Branesti
Pandurii Tārgu Jiu - Astra Ploiesti
Sportul Studentesc - Steaua
FC Brasov - CFR Cluj
Unirea Urziceni - Gloria Bistrita
FC Vaslui - Gaz Metan Medias
Otelul Galati - Dinamo

Etapa a XXVIII-a
Astra Ploiesti - Rapid
FC Timisoara - FCM Tārgu Mures
Victoria Branesti - Universitatea Cluj
Sportul Studentesc - Pandurii Tārgu Jiu
CFR Cluj - FC Vaslui
Universitatea Craiova - FC Brasov
Steaua - Dinamo
Gloria Bistrita - Otelul Galati
Gaz Metan Medias - Unirea Urziceni

Etapa a XXIX-a
FC Vaslui - Universitatea Craiova
Universitatea Cluj - FC Timisoara
FC Brasov - Victoria Branesti
FCM Tārgu Mures - Astra Ploiesti
Rapid - Sportul Studentesc
Pandurii Tārgu Jiu - Steaua
Unirea Urziceni - CFR Cluj
Dinamo - Gloria Bistrita
Otelul Galati - Gaz Metan Medias

Etapa a XXX-a
Pandurii Tārgu Jiu - Rapid
Sportul Studentesc - FCM Tārgu Mures
Astra Ploiesti - Universitatea Cluj
Victoria Branesti - FC Vaslui
FC Timisoara - FC Brasov
Steaua - Gloria Bistrita
Gaz Metan Medias - Dinamo
CFR Cluj - Otelul Galati
Universitatea Craiova - Unirea Urziceni

Etapa a XXXI-a
Steaua - Rapid
Otelul Galati - Universitatea Craiova
FC Vaslui - FC Timisoara
Unirea Urziceni - Victoria Branesti
FC Brasov - Astra Ploiesti
Universitatea Cluj - Sportul Studentesc
FCM Tārgu Mures - Pandurii Tārgu Jiu
Dinamo - CFR Cluj
Gloria Bistrita - Gaz Metan Medias

Etapa a XXXII-a
Rapid - FCM Tārgu Mures
Pandurii Tārgu Jiu - Universitatea Cluj
Astra Ploiesti - FC Vaslui
Sportul Studentesc - FC Brasov
Gaz Metan Medias - Steaua
CFR Cluj - Gloria Bistrita
Universitatea Craiova - Dinamo
Victoria Branesti - Otelul Galati
FC Timisoara - Unirea Urziceni

Etapa a XXXIII-a
Universitatea Cluj - Rapid
Steaua - FCM Tārgu Mures
Gloria Bistrita - Universitatea Craiova
Otelul Galati - FC Timisoara
Dinamo - Victoria Branesti
Unirea Urziceni - Astra Ploiesti
FC Vaslui - Sportul Studentesc
FC Brasov - Pandurii Tārgu Jiu
Gaz Metan Medias - CFR Cluj

Etapa a XXXIV-a
FCM Tārgu Mures - Universitatea Cluj
Pandurii Tārgu Jiu - FC Vaslui
Rapid - FC Brasov
CFR Cluj - Steaua
Victoria Branesti - Gloria Bistrita
Universitatea Craiova - Gaz Metan Medias
FC Timisoara - Dinamo
Astra Ploiesti - Otelul Galati
Sportul Studentesc - Unirea Urziceni

NOTA: Primele 2 etape ale returului se joaca in luna decembrie 2010

sorin
01.12.2010, 23:24
VINERI 3 DECEMBRIE
Gaz Metan Medias - Victoria Branesti
ora 17:00, GSP TV
FC Brasov - FCM Tārgu Mures
ora 18:45, Digi Sport
CFR Cluj - Universitatea Craiova
ora 20:30 Antena 1
SAMBATA 4 DECEMBRIE
Gloria Bistrita - FC Timisoara
ora 17:00, GSP TV
Dinamo - Astra Ploiesti
ora 20:30, Digi Sport
DUMINICA 5 DECEMBRIE
Otelul Galati - Sportul Studentesc
ora 13:00, GSP TV
FC Vaslui – Rapid
ora 20:30, Digi Sport
LUNI 6 DECEMBRIE
Unirea Urziceni - Pandurii Tārgu Jiu
ora 18:00, GSP TV
Steaua - Universitatea Cluj
ora 20:30, Digi Sport
-------------------------------------
Rezultate etapa 18 (se editeaza dupa terminarea meciurilor)
Gaz Metan Medias 2- 2 Victoria Branesti
FC Brasov 1 - 1 FCM Tārgu Mures
CFR Cluj 2 - 1 Universitatea Craiova
Gloria Bistrita 3 - 3 FC Timisoara
Dinamo 2 - 2 Astra Ploiesti
Otelul Galati 1 - 0 Sportul Studentesc
FC Vaslui 1 – 1 Rapid
Unirea Urziceni 1 - 1 Pandurii Tārgu Jiu
Steaua 3 - 0 Universitatea Cluj
-----------------------------------------------
Clasament Liga 1 (divizia A) de fotbal 2010-2011 dupa etapa 18-a
1. Otelul 39p
2. Timişoara 34p
3 .FC Vaslui 32p
4. Rapid 30p
5. Gaz Metan 30p
6. Dinamo 29p
7. Steaua 29p
8. CFR Cluj 27p
9.Astra 21p
10. Craiova 20p
11. Gloria Bistrita 20p
12. Braşov 20p
13. Tārgu Mureş 20p
14. U Cluj 20p
15. Victoria Brăneşti 18p
16. Pandurii Tg. Jiu 18p
17. Urziceni 18p
18. Sportul 10p


NOTA: etapa a 2-a a returului programata sa aiba loc in 2010 s-a amanat din cauza conditiilor meteorologice

sorin
17.02.2011, 07:16
VINERI 25 FEBRUARIE
Pandurii Tārgu Jiu - Otelul Galati
ora 14:30, GSP TV
Rapid - Unirea Urziceni
ora 20:30, GSP TV
SAMBATA 26 FEBRUARIE
Sportul Studentesc – Dinamo
ora 14:30, Digi Sport
FC Timisoara - Gaz Metan Medias
ora 19:00, Digi Sport
DUMINICA 27 FEBRUARIE
Universitatea Cluj - FC Brasov
ora 14:00, GSP TV
Victoria Branesti - CFR Cluj
ora 16:00, GSP TV
Universitatea Craiova – Steaua
ora 20:30, Digi Sport
LUNI 28 FEBRUARIE
FCM Tārgu Mures - FC Vaslui
ora 14:30, GSP TV
Astra Ploiesti - Gloria Bistrita
ora 18:00, GSP TV
-------------------------------------
Rezultate etapa 19 (se editeaza dupa terminarea meciurilor)
Pandurii Tārgu Jiu 0 - 3 Otelul Galati (la masa verde)
Rapid 1 - 0 Unirea Urziceni
Sportul Studentesc 0 – 1 Dinamo
FC Timisoara 3 - 1 Gaz Metan Medias
Universitatea Cluj 1 - 1 FC Brasov
Victoria Branesti 1 - 1 CFR Cluj
Universitatea Craiova 0 – 1 Steaua
FCM Tārgu Mures 0 - 2 FC Vaslui
Astra Ploiesti 1 - 0 Gloria Bistrita
-----------------------------------------------
Clasament Liga 1 (divizia A) de fotbal 2010-2011 dupa etapa 19-a
1. Otelul 42p
2. Timişoara 37p
3 .FC Vaslui 35p
4. Rapid 33p
5. Dinamo 32p
6. Steaua 32p
7. Gaz Metan 30p
8. CFR Cluj 28p
9.Astra 24p
10. Braşov 21p
11. U Cluj 21p
12. Craiova 20p
13. Gloria Bistrita 20p
14. Tārgu Mureş 20p
15. Victoria Brăneşti 19p
16. Pandurii Tg. Jiu 18p
17. Urziceni 18p
18. Sportul 10p

JulianM
26.02.2011, 05:06
Rapid - Unirea Urziceni 1-0 (25.02.2011)


7SzKyJuVA4Y


Am uitat de meciul de ieri, așa că nu am văzut meciul.

Toți cei care au comentat ulterior la DIGI Sport (inclusiv Stoichiță) au zis că Rapid a avut o a 2-a repriză de vis, pe un teren foarte greu (dar au și ratat foarte mult).
Am văzut doar rezumate ...

sorin
04.03.2011, 07:27
VINERI 4 MARTIE
Unirea Urziceni - FCM Tārgu Mures
ora 18:00, GSP TV
Dinamo - Pandurii Tārgu Jiu
ora 20:30, GSP TV
SAMBATA 5 MARTIE
Otelul Galati – Rapid
ora 14:30, Digi Sport
Gloria Bistrita - Sportul Studentesc
ora 17:00 GSP TV
CFR Cluj - FC Timisoara
ora 19:00 GSP TV
DUMINICA 6 MARTIE
Gaz Metan Medias - Astra Ploiesti
ora 16:00 GSP TV
Steaua - FC Brasov
ora 20:00 GSP TV
LUNI 7 MARTIE
Universitatea Craiova - Victoria Branesti
ora 18:00 GSP TV
FC Vaslui - Universitatea Cluj
ora 20:30 GSP TV
-------------------------------------
Rezultate etapa 20 (se editeaza dupa terminarea meciurilor)
Unirea Urziceni 0 - 1 FCM Tārgu Mures
Dinamo 2 - 2 Pandurii Tārgu Jiu
Otelul Galati 1 – 0 Rapid
Gloria Bistrita 1 - 0 Sportul Studentesc
CFR Cluj 1 - 2 FC Timisoara
Gaz Metan Medias 0 - 0 Astra Ploiesti
Steaua 0 - 3 FC Brasov
Universitatea Craiova 1 - 1 Victoria Branesti
FC Vaslui 2 - 0 Universitatea Cluj
-----------------------------------------------
Clasament Liga 1 (divizia A) de fotbal 2010-2011 dupa etapa 20-a
1. Otelul 45p
2. Timişoara 40p
3 .FC Vaslui 38p
4. Rapid 33p
5. Dinamo 33p
6. Steaua 32p
7. Gaz Metan 31p
8. CFR Cluj 28p
9.Astra 25p
10. Braşov 24p
11. Gloria Bistrita 23p
12. Tārgu Mureş 23p
13. Craiova 21p
14. U Cluj 21p
15. Victoria Brăneşti 20p
16. Pandurii Tg. Jiu 19p
17. Urziceni 18p
18. Sportul 10p

JulianM
06.03.2011, 14:49
Steaua o ia īn goarnă rău de tot de la Brașov. In Ghencea !!!

E 3-0 pt Brașov și mai sunt mai puțin de 10 minute. Steaua joacă de vreo 15 minute īn 10 oameni (putea fi 4-0 la eliminarea lui Galamaz, ultim fundaș care a faultat !)

Ce e de remarcat īn afară de scor și de faptul că Steaua a fost umilită (și la scor și la manieră de joc) ar fi primele 2 goluri ale brașovenilor, marcate īn prima repriză. Īntr-adevăr 2 goluri de excepție (ą la Messi) cum rar vezi īn liga noastră națională...

sorin
10.03.2011, 22:36
VINERI 11 MARTIE
Pandurii Tārgu Jiu - Gloria Bistrita
ora 15:00, GSP TV
Victoria Branesti - Steaua
ora 20:30, Antena1
SAMBATA 12 MARTIE
Universitatea Cluj - Unirea Urziceni
ora 14:00, GSP TV
FCM Tārgu Mures - Otelul Galati
ora 15:45, Digi Sport
Rapid - Dinamo
ora 20:00, Digi Sport
DUMINICA 13 MARTIE
Sportul Studentesc - Gaz Metan Medias
ora 15:00, GSP TV
FC Timisoara - Universitatea Craiova
ora 18:00, Digi Sport
LUNI 14 MARTIE
Astra Ploiesti - CFR Cluj
ora 17:00, GSP TV
FC Brasov - FC Vaslui
ora 20:30, Digi Sport

-------------------------------------
Rezultate etapa 21 (se editeaza dupa terminarea meciurilor)

Pandurii Tārgu Jiu 0 - 0 Gloria Bistrita
Victoria Branesti 0 - 1 Steaua
Universitatea Cluj 4 - 2 Unirea Urziceni
FCM Tārgu Mures 1 - 0 Otelul Galati
Rapid 0 - 0 Dinamo
Sportul Studentesc 0 - 1 Gaz Metan Medias
FC Timisoara 4 - 0 Universitatea Craiova
Astra Ploiesti 1 - 1 CFR Cluj
FC Brasov 1 - 1 FC Vaslui
-----------------------------------------------
Clasament Liga 1 (divizia A) de fotbal 2010-2011 dupa etapa 21-a
1. Otelul 45p
2. Timişoara 43p
3 .FC Vaslui 39p
4. Steaua 35p
5. Rapid 34p
6. Dinamo 34p
7. Gaz Metan 34p
8. CFR Cluj 29p
9.Astra 26p
10. Tārgu Mureş 26p
11. Braşov 25p
12. Gloria Bistrita 24p
13. U Cluj 24p
14. Craiova 21p
15. Victoria Brăneşti 20p
16. Pandurii Tg. Jiu 19p
17. Urziceni 18p
18. Sportul 10p

sorin
16.03.2011, 21:10
VINERI 18 MARTIE
Gaz Metan Medias - Pandurii Tārgu Jiu
Ora 16:30
Victoria Branesti - FC Timisoara
Ora 18:30
Gloria Bistrita – Rapid
Ora 20:30
SAMBATA 19 MARTIE
Otelul Galati - Universitatea Cluj
Ora 15:00
Steaua - FC Vaslui
Ora 20:30
DUMINICA 20 MARTIE
CFR Cluj - Sportul Studentesc
Ora 16:00
Universitatea Craiova - Astra Ploiesti
Ora 18:00
Dinamo - FCM Tārgu Mures
Ora 20:00
LUNI 21 MARTIE
Unirea Urziceni - FC Brasov
Ora 20:30
-------------------------------------
Rezultate etapa 22 (se editeaza dupa terminarea meciurilor)

Gaz Metan Medias 2 - 0 Pandurii Tārgu Jiu
Victoria Branesti 0 - 2 FC Timisoara
Gloria Bistrita 3 – 2 Rapid
Otelul Galati 3 - 0 Universitatea Cluj
Steaua 1 - 1 FC Vaslui
CFR Cluj 2 - 0 Sportul Studentesc
Universitatea Craiova 1 - 1 Astra Ploiesti
Dinamo 4 - 1 FCM Tārgu Mures
Unirea Urziceni 1 - 1 FC Brasov
-----------------------------------------------
Clasament Liga 1 (divizia A) de fotbal 2010-2011 dupa etapa 22-a
1. Otelul 48p
2. Timişoara 46p
3 .FC Vaslui 40p
4. Dinamo 37p
5. Gaz Metan 37p
6. Steaua 36p
7. Rapid 34p
8. CFR Cluj 32p
9.Astra 27
10. Gloria Bistrita 27p
11. Braşov 26p
12. Tārgu Mureş 26p
13. U Cluj 24p
14. Craiova 22p
15. Victoria Brăneşti 20p
16. Pandurii Tg. Jiu 20p
17. Urziceni 19p
18. Sportul 10p

sorin
31.03.2011, 07:46
VINERI 1 APRILIE
Astra Ploiesti - Victoria Branesti
Ora 15:00
FC Vaslui - Unirea Urziceni
Ora 17:00
FC Brasov - Otelul Galati
Ora 18:45
Universitatea Cluj – Dinamo
Ora 20:30
SAMBATA 2 APRILIE
FCM Tārgu Mures - Gloria Bistrita
Ora 15:00
Sportul Studentesc - Universitatea Craiova
Ora17:00
FC Timisoara – Steaua
Ora19:30
DUMINICA 3 APRILIE
Pandurii Tārgu Jiu - CFR Cluj
Ora 17:00
Rapid - Gaz Metan Medias
Ora 20:30
-------------------------------------
Rezultate etapa 23 (se editeaza dupa terminarea meciurilor)
Astra Ploiesti 2 - 0 Victoria Branesti
FC Vaslui 2 - 0 Unirea Urziceni
FC Brasov 1 - 0 Otelul Galati
Universitatea Cluj 2 – 1 Dinamo
FCM Tārgu Mures 2 - 0 Gloria Bistrita
Sportul Studentesc 3 - 0 Universitatea Craiova
FC Timisoara 0 – 0 Steaua
Pandurii Tārgu Jiu 2 - 1 CFR Cluj
Rapid 2 - 1 Gaz Metan Medias
------------------------------------------------------
Clasament Liga 1 (divizia A) de fotbal 2010-2011 dupa etapa 23-a
1. Otelul 48p
2. Timişoara 47p
3 .FC Vaslui 43p
4. Rapid 37p
5. Dinamo 37p
6. Steaua 36p
7. Gaz Metan 37p
8. CFR Cluj 32p
9. Astra 30
10. Braşov 29p
11. Tārgu Mureş 29p
12. Gloria Bistrita 27p
13. U Cluj 27p
14. Pandurii Tg. Jiu 23p
15. Craiova 22p
16. Victoria Brăneşti 20p
17. Urziceni 19p
18. Sportul 13p

sorin
05.04.2011, 07:41
MARTI 5 APRILIE
Victoria Branesti - Sportul Studentesc
Ora 16:00
Gloria Bistrita - Universitatea Cluj
Ora 18:00
Steaua - Unirea Urziceni
Ora 20:30
MIERCURI 6 APRILIE
Gaz Metan Medias - FCM Tārgu Mures
Ora 14:00
FC Timisoara - Astra Ploiesti
Ora16:00
Otelul Galati - FC Vaslui
Ora17:30
Dinamo - FC Brasov
Ora 20:00
JOI 7 APRILIE
Universitatea Craiova - Pandurii Tārgu Jiu
Ora 19:30
CFR Cluj - Rapid
Ora 21:30
-------------------------------------
Rezultate etapa 24 (se editeaza dupa terminarea meciurilor)
Victoria Branesti 1 - 1 Sportul Studentesc
Gloria Bistrita 2 - 4 Universitatea Cluj
Steaua 5 - 0 Unirea Urziceni
Gaz Metan Medias 0 - 0 FCM Tārgu Mures
FC Timisoara 2 - 2 Astra Ploiesti
Otelul Galati 0 - 0 FC Vaslui
Dinamo 2 - 1 FC Brasov
Universitatea Craiova 0 - 2 Pandurii Tārgu Jiu
CFR Cluj 0 - 1 Rapid
------------------------------------------------------
Clasament Liga 1 (divizia A) de fotbal 2010-2011 dupa etapa 24-a
1. Otelul 49p
2. Timişoara 48p
3 .FC Vaslui 44p
4. Rapid 40p
5. Dinamo 40p
6. Steaua 40p
7. Gaz Metan 38p
8. CFR Cluj 32p
9. Astra 31
10. Tārgu Mureş 30p
11. U Cluj 30p
12. Braşov 29p
13. Gloria Bistrita 27p
14. Pandurii Tg. Jiu 26p
15. Craiova 22p
16. Victoria Brăneşti 21p
17. Urziceni 19p
18. Sportul 14p

sorin
07.04.2011, 23:17
SAMBATA 9 APRILIE
Unirea Urziceni - Otelul Galati
Ora 15:00
FC Vaslui - Dinamo
Ora 17:00
FC Brasov - Gloria Bistrita
Ora 19:00
Universitatea Cluj - Gaz Metan Medias
Ora 21:00
DUMINICA 10 APRILIE
Pandurii Tārgu Jiu - Victoria Branesti
Ora 15:00
Sportul Studentesc - FC Timisoara
Ora17:00
Astra Ploiesti - Steaua
Ora 20:30
LUNI 11 APRILIE
FCM Tārgu Mures - CFR Cluj
Ora 18:00
Rapid - Universitatea Craiova
Ora 20:30
-------------------------------------
Rezultate etapa 25 (se editeaza dupa terminarea meciurilor)
Unirea Urziceni 0 - 3 Otelul Galati
FC Vaslui 2 - 0 Dinamo
FC Brasov 0 - 1 Gloria Bistrita
Universitatea Cluj 2 - 2 Gaz Metan Medias
Pandurii Tārgu Jiu 4 - 2 Victoria Branesti
Sportul Studentesc 2 - 3 FC Timisoara
Astra Ploiesti 1 - 0 Steaua
FCM Tārgu Mures 0 - 0 CFR Cluj
Rapid 0 - 0 Universitatea Craiova

sorin
12.04.2011, 22:51
MARTI 12 APRILIE
Dinamo - Unirea Urziceni
Ora 14:00
Gloria Bistrita - FC Vaslui
Ora 20:30
MIERCURI 13 APRILIE
Astra Ploiesti - Sportul Studentesc
Ora15:30
Gaz Metan Medias - FC Brasov
Ora 17:30
FC Timisoara - Pandurii Tārgu Jiu
Ora19:30
Steaua - Otelul Galati
Ora21:30
JOI 14 APRILIE
Universitatea Craiova - FCM Tārgu Mures
Ora 15:00
Victoria Branesti - Rapid
Ora 17:00
CFR Cluj - Universitatea Cluj
Ora 20:300
-------------------------------------
Rezultate etapa 26 (se editeaza dupa terminarea meciurilor):
Dinamo 3 – 1 Unirea Urziceni
Gloria Bistrita 1 – 1 FC Vaslui
Astra Ploiesti 1 - 0 Sportul Studentesc
Gaz Metan Medias 0 - 0 FC Brasov
FC Timisoara 2 - 2 Pandurii Tārgu Jiu
Steaua 1 - 0 Otelul Galati
Universitatea Craiova 2 - 1 FCM Tārgu Mures
Victoria Branesti 0 - 0 Rapid
CFR Cluj 1 - 1 Universitatea Cluj
-------------------------------------------------------------
Clasament Liga 1 (divizia A) de fotbal 2010-2011 dupa etapa 26-a
1. Timişoara 52p
2. Otelul 52p
3 .FC Vaslui 48p
4. Dinamo 43p
5. Steaua 43p
6. Rapid 42p
7. Gaz Metan 40p
8. Astra 37
9. CFR Cluj 34p
10. U Cluj 32p
11. Gloria Bistrita 31p
12. Tārgu Mureş 31p
13. Braşov 30p
14. Pandurii Tg. Jiu 30p
15. Craiova 26p
16. Victoria Brăneşti 22p
17. Urziceni 19p
18. Sportul 14p

JulianM
13.04.2011, 17:10
http://img855.imageshack.us/img855/1089/image1rz.png


La momentul ăsta cred mai mult că Timișoara va lua titlul, și nu Otelul Galați.

sorin
14.04.2011, 23:21
VINERI 15 APRILIE
Unirea Urziceni - Gloria Bistrita
Ora 20:30
SAMBATA 16 APRILIE
Otelul Galati – Dinamo
Ora 14:00
Pandurii Tārgu Jiu - Astra Ploiesti
Ora16:00
Sportul Studentesc - Steaua
Ora18:00
DUMINICA 17 APRILIE
FCM Tārgu Mures - Victoria Branesti
Ora 17:00
FC Brasov - CFR Cluj
Ora 19:00
Rapid - FC Timisoara
Ora 21:00
LUNI 18 APRILIE
Universitatea Cluj - Universitatea Craiova
Ora18:00
FC Vaslui - Gaz Metan Medias
Ora 20:30
-------------------------------------
Rezultate etapa 27 (se editeaza dupa terminarea meciurilor):

Unirea Urziceni 2 - 1 Gloria Bistrita
Otelul Galati 3 – 3 Dinamo
Pandurii Tārgu Jiu 1 - 0 Astra Ploiesti
Sportul Studentesc 1 - 2 Steaua
FCM Tārgu Mures 4 - 0 Victoria Branesti
FC Brasov 2 - 2 CFR Cluj
Rapid 3 - 2 FC Timisoara
Universitatea Cluj 3 - 0 Universitatea Craiova
FC Vaslui 3 - 0 Gaz Metan Medias
-------------------------------------------------------------
Clasament Liga 1 (divizia A) de fotbal 2010-2011 dupa etapa 27-a
1. Otelul 53p
2. Timişoara 52p
3 .FC Vaslui 51p
4. Steaua 46p
5. Rapid 45p
6. Dinamo 44p
7. Gaz Metan 40p
8. Astra 37
9. CFR Cluj 35p
10. U Cluj 35p
11. Tārgu Mureş 34p
12. Pandurii Tg. Jiu 33p
13. Braşov 31p
14. Gloria Bistrita 31p
15. Craiova 26p
16. Victoria Brăneşti 22p
17. Urziceni 22p
18. Sportul 14p

JulianM
16.04.2011, 14:47
http://img859.imageshack.us/img859/3696/image2za.png

Rapidu' se cam īndepărtează de locul 4, loc pe care sper (īncă) să-l ocupe la sfārșit de campionat.

Cāte echipe se califică īn Liga Europa ? (inclusiv cu preliminarii)
Īn ultimii ani prima se ducea direct īn Liga Campionilor, a doua era īn preliminarii pt L.C. iar cele de pe locurile 3-6 (deci 4 echipe) erau pentru Liga Europa (cred că doar prima se ducea direct īn grupele L.E ... nu mai știu exact ...)

sorin
22.04.2011, 09:34
VINERI 22 APRILIE
Sportul Studentesc - Pandurii Tārgu Jiu
Ora 17:00
Astra Ploiesti – Rapid
Ora 20:00
SAMBATA 23 APRILIE
Victoria Branesti - Universitatea Cluj
Ora 12:00
CFR Cluj - FC Vaslui
Ora14:00
FC Timisoara - FCM Tārgu Mures
Ora17:00
DUMINICA 24 APRILIE
Gloria Bistrita - Otelul Galati
Ora 16:00
Gaz Metan Medias - Unirea Urziceni
Ora 18:00
Universitatea Craiova - FC Brasov
Ora 20:30
LUNI 25 APRILIE
Steaua - Dinamo
Ora20:30
-------------------------------------
Rezultate etapa 28 (se editeaza dupa terminarea meciurilor):
Sportul Studentesc 2 - 1 Pandurii Tārgu Jiu
Astra Ploiesti 0 – 0 Rapid
Victoria Branesti 0 - 2 Universitatea Cluj
CFR Cluj 1 - 0 FC Vaslui
FC Timisoara 0 - 0FCM Tārgu Mures
Gloria Bistrita 0 - 0 Otelul Galati
Gaz Metan Medias 2 - 0 Unirea Urziceni
Universitatea Craiova 1 - 2 FC Brasov
Steaua 0 - 1 Dinamo
-------------------------------------------------------------
Clasament Liga 1 (divizia A) de fotbal 2010-2011 dupa etapa 28-a
1. Otelul 54p
2. Timişoara 53p
3 .FC Vaslui 51p
4. Dinamo 47p
5. Rapid 46p
6. Steaua 46p
7. Gaz Metan 43p
8. CFR Cluj 38p
9. Astra 38
10. U Cluj 38p
11. Tārgu Mureş 35p
12. Braşov 34p
13. Pandurii Tg. Jiu 33p
14. Gloria Bistrita 32p
15. Craiova 26p
16. Victoria Brăneşti 22p
17. Urziceni 22p
18. Sportul 17p

sorin
25.04.2011, 23:00
MARTI 26 APRILIE
Rapid - Sportul Studentesc
Ora 20:30
MIERCURI 27 APRILIE
FCM Tārgu Mures - Astra Ploiesti
Ora 13:00
Unirea Urziceni - CFR Cluj
Ora15:00
FC Brasov - Victoria Branesti
Ora17:00
FC Vaslui - Universitatea Craiova
Ora19:30
Universitatea Cluj - FC Timisoara
Ora 21:00
JOI 28 APRILIE
Dinamo - Gloria Bistrita
Ora 14:00
Otelul Galati - Gaz Metan Medias
Ora 16:00
Pandurii Tārgu Jiu – Steaua
Ora20:30
-------------------------------------
Rezultate etapa 29 (se editeaza dupa terminarea meciurilor):
Rapid 0 - 1 Sportul Studentesc
FCM Tārgu Mures 1 - 0 Astra Ploiesti
Unirea Urziceni 1 - 3 CFR Cluj
FC Brasov 1 - 0 Victoria Branesti
FC Vaslui 2 - 1 Universitatea Craiova
Universitatea Cluj 1 - 2 FC Timisoara
Dinamo 3 - 0 Gloria Bistrita
Otelul Galati 2 - 2 Gaz Metan Medias
Pandurii Tārgu Jiu 1 – 1 Steaua


-------------------------------------------------------------
Clasament Liga 1 (divizia A) de fotbal 2010-2011 dupa etapa 29-a
1. Timişoara 56p

2. Otelul 55p
3 .FC Vaslui 54p
4. Dinamo 50p
5. Steaua 47p

6. Rapid 46p
7. Gaz Metan 44p
8. CFR Cluj 41p
9. Astra 38
10. Tārgu Mureş 38p

11. U Cluj 38p
12. Braşov 37p
13. Pandurii Tg. Jiu 34p
14. Gloria Bistrita 32p
15. Craiova 26p
16. Victoria Brăneşti 22p
17. Urziceni 22p
18. Sportul 20p

sorin
29.04.2011, 13:56
SAMBATA 30APRILIE


Sportul Studentesc - FCM Tārgu Mures

Ora 15:00

Victoria Branesti - FC Vaslui
Ora 17:00
FC Timisoara - FC Brasov
Ora 21:30
DUMINICA 1 MAI
Universitatea Craiova - Unirea Urziceni
Ora 14:00
Astra Ploiesti - Universitatea Cluj
Ora16:00
Pandurii Tārgu Jiu - Rapid
Ora 18:00
Steaua - Gloria Bistrita
Ora 20:30
LUNI 2 MAI
Gaz Metan Medias - Dinamo
Ora 18:30
CFR Cluj - Otelul Galati
Ora 20:00
-------------------------------------
Rezultate etapa 30 (se editeaza dupa terminarea meciurilor)
Sportul Studentesc 1 - 2 FCM Tārgu Mures
Victoria Branesti 1 - 3 FC Vaslui
FC Timisoara 2 - 0 FC Brasov
Universitatea Craiova 3 - 0 Unirea Urziceni
Astra Ploiesti 1 - 2 Universitatea Cluj
Pandurii Tārgu Jiu 0 - 1 Rapid
Steaua 3 - 1 Gloria Bistrita


Gaz Metan Medias 2 - 1 Dinamo
CFR Cluj 0 - 1 Otelul Galati
-------------------------------------------------------------
Clasament Liga 1 (divizia A) de fotbal 2010-2011 dupa etapa 30-a
1. Timişoara 59p
2. Otelul 58p
3. FC Vaslui 57p
4. Dinamo 50p
5. Steaua 50p
6. Rapid 49p
7. Gaz Metan 47p
8. CFR Cluj 41p
9. Tārgu Mureş 41p
10. U Cluj 41p
11. Astra 38
12. Braşov 37p
13. Pandurii Tg. Jiu 34p
14. Gloria Bistrita 32p
15. Craiova 29p
16. Victoria Brăneşti 22p
17. Urziceni 22p
18. Sportul 20p

sorin
03.05.2011, 14:10
MIERCURI 4 MAI
Unirea Urziceni - Victoria Branesti
Ora14:30
FCM Tārgu Mures - Pandurii Tārgu Jiu
Ora 16:30
FC Brasov - Astra Ploiesti
Ora 18:30
Steaua - Rapid
Ora20:30
JOI 5 MAI
Gloria Bistrita - Gaz Metan Medias
Ora 15:30
Universitatea Cluj - Sportul Studentesc
Ora 17:30
FC Vaslui - FC Timisoara
Ora 19:30
Otelul Galati - Universitatea Craiova
21:30
VINERI 6 MAI
Dinamo - CFR Cluj
20:20
------------------
Rezultate etapa 31 (se editeaza dupa terminarea meciurilor)
Unirea Urziceni 2 - 1 Victoria Branesti
FCM Tārgu Mures 1 - 0 Pandurii Tārgu Jiu
FC Brasov 0 - 3 Astra Ploiesti
Steaua 0 - 1 Rapid
Gloria Bistrita 0 - 0 Gaz Metan Medias
Universitatea Cluj 2 - 0 Sportul Studentesc
FC Vaslui 1 - 1 FC Timisoara
Otelul Galati 2 - 1 Universitatea Craiova
Dinamo 1 - 2 CFR Cluj
-------------------------------------------------------------
Clasament Liga 1 (divizia A) de fotbal 2010-2011 dupa etapa 31-a
1. Otelul 61p
2. Timişoara 60p
3. FC Vaslui 58p
4. Rapid 52p
5. Dinamo 50p
5. Steaua 50p
7. Gaz Metan 48p
8. CFR Cluj 44p
9. Tārgu Mureş 44p
10. U Cluj 44p
11. Astra 41
12. Braşov 37p
13. Pandurii Tg. Jiu 34p
14. Gloria Bistrita 33p
15. Craiova 29p
16. Urziceni 25p
17. Victoria Brăneşti 22p
18. Sportul 20p

JulianM
05.05.2011, 06:07
http://img696.imageshack.us/img696/6107/image1xu.png

Se pare că Rapidu' are acum șanse să termine pe 4 (așa cum īmi doream).
Dacă nu pierdeau (ca proștii) punctele cu Sportul, Brăneşti, Craiova (meciuri pe care le puteau cāștiga lejer) atunci erau pe primul loc (!!!) ...

Ăsta e Rapidu' ...

N-am aflat īncă nr. de echipe care joacă īn Europa League (īn ultimii 2 ani erau 4, deci locul 6 era bun măcar pt tururi preliminare). Am aflat doar că locul 6 nu mai merge anul ăsta (ziceau unii aseară la nush ce post TV ...)

Am cam fost ocupat īn ultimele 2 luni și abia am văzut jumate din meciul de retur Barcelona-Real plus a doua repriză din meciul de aseară (dar golul lui Pancu l-am văzut doar īn reluare ...). Mi se păruse un meci prea prost și nu am răbdat multe minute īn prima repriză. Dar golul lui Pancu a fost foarte frumos. :aplause:

sorin
06.05.2011, 18:48
SAMBATA 7 MAI
Rapid - FCM Tārgu Mures
Ora 21:00
DUMINICA 8 MAI
Sportul Studentesc - FC Brasov
Ora 18:00
Pandurii Tārgu Jiu - Universitatea Cluj
Ora 20:00
Gaz Metan Medias - Steaua
Ora21:45
LUNI 9 MAI
CFR Cluj - Gloria Bistrita
Ora 14:00
Victoria Branesti - Otelul Galati
Ora 16:00
FC Timisoara - Unirea Urziceni
Ora 18:00
Universitatea Craiova – Dinamo
Ora 20:00
Astra Ploiesti - FC Vaslui
Ora21:45
-------------------------------------
Rezultate etapa 32 (se editeaza dupa terminarea meciurilor)
Rapid 1 - 1 FCM Tārgu Mures
Sportul Studentesc 1 - 2 FC Brasov
Pandurii Tārgu Jiu 2 - 0 Universitatea Cluj
Gaz Metan Medias 0 - 0 Steaua
CFR Cluj 2 - 2 Gloria Bistrita
Victoria Branesti 1 - 2 Otelul Galati
FC Timisoara 3 - 1 Unirea Urziceni
Universitatea Craiova 0 – 2 Dinamo
Astra Ploiesti 1 - 1 FC Vaslui
-------------------------------------------------------------
Clasament Liga 1 (divizia A) de fotbal 2010-2011 dupa etapa 32-a
1. Otelul 64p
2. Timişoara 63p
3. FC Vaslui 59p
4. Rapid 53p
5. Dinamo 53p
5. Steaua 51p
7. Gaz Metan 49p
8. CFR Cluj 45p
9. Tārgu Mureş 45p
10. U Cluj 44p
11. Astra 42
12. Braşov 40p
13. Pandurii Tg. Jiu 37p
14. Gloria Bistrita 34p
15. Craiova 29p
16. Urziceni 25p
17. Victoria Brăneşti 22p
18. Sportul 20p

sorin
10.05.2011, 22:27
VINERI 13 MAI
Unirea Urziceni - Astra Ploiesti
Ora 18:00
Gaz Metan Medias - CFR Cluj
Ora 20:30
SAMBATA 14 MAI
Universitatea Cluj - Rapid
Ora 20:00
DUMINICA 15 MAI
FC Brasov - Pandurii Tārgu Jiu
Ora 16:00
FC Vaslui - Sportul Studentesc
Ora 18:00
Otelul Galati - FC Timisoara
Ora20:00
LUNI 16 MAI
Gloria Bistrita - Universitatea Craiova
Ora 18:00
Steaua - FCM Tārgu Mures
Ora 20:00
Dinamo - Victoria Branesti
Ora 21:45
-------------------------------------
Rezultate etapa 33 (se editeaza dupa terminarea meciurilor)
Unirea Urziceni 0 - 3 Astra Ploiesti
Gaz Metan Medias 3 - 2 CFR Cluj
Universitatea Cluj 1 - 2 Rapid
FC Brasov 3 - 2 Pandurii Tārgu Jiu
FC Vaslui 4 - 2 Sportul Studentesc
Otelul Galati 2 - 1 FC Timisoara
Gloria Bistrita 1 - 1 Universitatea Craiova
Steaua 1 - 0 FCM Tārgu Mures
Dinamo 3 - 1 Victoria Branesti
-------------------------------------------------------------
Clasament Liga 1 (divizia A) de fotbal 2010-2011 dupa etapa 33-a
1. Otelul 67p
2. Timişoara 63p
3. FC Vaslui 62p
4. Rapid 56p
5. Dinamo 56p
5. Steaua 54p
7. Gaz Metan 52p
8. CFR Cluj 45p
9. Astra 45
10. Tārgu Mureş 45p
11. U Cluj 44p
12. Braşov 43p
13. Pandurii Tg. Jiu 37p
14. Gloria Bistrita 35p
15. Craiova 30p
16. Urziceni 25p
17. Victoria Brăneşti 22p
18. Sportul 20p

JulianM
18.05.2011, 07:37
http://img859.imageshack.us/img859/2183/image2ni.png


Pānă la urmă Oțelul a arătat că a cāștigat pe drept campionatul (nu cred că mai intervine vreo schimbare, apropo de discutata rejucare cu Pandurii...).

La un moment dat am crezut că Timișoara va cāștiga... Dar Oțelarii merită să ia titlul (iar unii hipopo-limpopo merită să fie pedepsiți pt tot felul de scandaluri televizate, create doar pt a pune presiune pe arbitrii ...)

Steaua are șanse să piardă Europa League (meciuri preliminare, evident). Nu prea știu dacă asta s-a īntāmplat vreodată īn ultimii 40 de ani, adică Steaua să nu joace īn vreo cupă europeană ...

--------
Off-Topic:
Diseară cred că Porto va cāștiga Liga Europa. Pariez pe ei, că tot n-am mai pariat de vreo 2 luni...

sorin
19.05.2011, 11:28
SAMBATA 21 MAI
FCM Tārgu Mures - Universitatea Cluj
Ora 17:00
Pandurii Tārgu Jiu - FC Vaslui
Ora 17:00
Rapid - FC Brasov
Ora 17:00
CFR Cluj - Steaua
Ora 17:00
Victoria Branesti - Gloria Bistrita
Ora 17:00
Universitatea Craiova - Gaz Metan Medias
Ora 17:00
FC Timisoara - Dinamo
Ora 17:00
Astra Ploiesti - Otelul Galati
Ora 17:00
Sportul Studentesc - Unirea Urziceni
Ora 17:00
-------------------------------------
Rezultate etapa 34 (se editeaza dupa terminarea meciurilor)
FCM Tārgu Mures 0 - 2 Universitatea Cluj
Pandurii Tārgu Jiu 0 - 1 FC Vaslui
Rapid 1 - 0 FC Brasov
CFR Cluj 1 - 3 Steaua
Victoria Branesti 2 - 0 Gloria Bistrita
Universitatea Craiova 1 - 2 Gaz Metan Medias
FC Timisoara 4 - 1 Dinamo
Astra Ploiesti 0 - 1 Otelul Galati
Sportul Studentesc 5 - 1 Unirea Urziceni

JulianM
21.05.2011, 15:14
Liga 1, sezon 2010 - 2011

http://img543.imageshack.us/img543/55/image1mm.png


Oțelul merge direct īn grupele Ligii Campionilor, iar FC Timișoara - īn preliminariile aceleiași competiții.
Īn Europa League merg FC Vaslui, Rapid, Steaua și Dinamo.

Retrogradează īn liga secundă patru formații: Craiova, Urziceni (două foste campioane ale Romāniei), Brăneşti și Sportul (două dintre formațiile care au promovat la īnceputul acestei stagiuni).

REZULTATE COMPLETE

http://img34.imageshack.us/img34/972/rezultate.jpg



INFOGRAFIC - CINE PE CINE A BĂTUT ĪN LIGA I

Īn infograficul de mai jos se poate observa cum s-au bătut īntre ele echipele din Liga I. Se poate porni de la oricare echipă, īn sensul acelor de ceasornic, fiecare echipă īnvingānd-o (īntr-un meci) pe următoarea. Spre exemplu, Rapid a bătut pe Timișoara, Timișoara pe Vaslui, Vaslui pe Oțelul, ...., Sportul pe Rapid.


http://img824.imageshack.us/img824/4064/cinepecine.jpg


Toate etapele, cu detalii, comparații și comentarii pe RomanianSoccer.Ro (http://www.romaniansoccer.ro/clasament-liga-1.php)

**********************

Cum vor fi distribuite echipele romānești īn cupele europene

Otelul Galați - intră direct īn grupele Ligii Campionilor

Poli Timișoara - joacă turul al 3-lea preliminar al Ligii Campionilor. Pentru a accede īn grupe trebuie sa treacă și de turul 4 preliminar.

FC Vaslui și Rapid - au de trecut un singur tur preliminar, al 4-lea, pentru a intra īn grupele Ligii Europa.

Steaua - intră īn turul al 3-lea preliminar al Ligii Europa, iar pentru a ajunge īn grupe are de trecut și turul 4.

Dinamo - intră īn turul al 2-lea preliminar al Ligii Europa și are de trecut și tururile preliminarii 3 și 4 ca sa vadă lumina grupelor.

Datele meciurilor vor fi anunțate de UEFA.

JulianM
31.05.2011, 08:19
Surprize mari īn Campionatul Național.


Poli Timișoara și Gloria Bistrița au fost retrogradate īn Liga III.
Decizia este definitivă și, potrivit celor de la FRF, nu mai poate fi atacată.

După hotărārea de azi, FC Vaslui va merge īn Liga Campionilor, Gaz Metan a prins ultimul loc de Liga Europa, Sportul Studențesc rămāne īn Liga 1, iar din Liga 2 vor promova cinci echipe īn loc de patru.

Craiova nu a primit nici ea licența din cauza datoriilor și a făcut apel la aceasta decizie.
Victoria Brănesti, care nu a făcut apel, nu a primit licența, īn timp ce Unirea Urziceni nu a depus dosarul de licențiere.


Īn schimb, cluburile Otelul Galați, FC Vaslui, Rapid, Steaua, Dinamo, Astra Ploiești, FC Brasov, Pandurii Tārgu Jiu, Gaz Metan Mediaș, Sportul Studențesc, FCM Tārgu Mureș și CFR Cluj au primit licența pentru Liga I.

onlinesport (http://www.onlinesport.ro/stiri/fotbal/fotbal-intern/liga-1/poli-timisoara/75710/timisoara-si-bistrita-nu-au-primit-licenta-si-sunt-retrogradate.htm)

sorin
31.05.2011, 09:16
sa vedem cate din stirile de mai sus sunt adevarate si cate sunt "fumigene" ale presei romanesti.

JulianM
04.06.2011, 11:11
S-a īncheiat și Liga secundă. Au promovat īn prima Ligă primele 2 echipe din fiecare serie.

http://img89.imageshack.us/img89/1081/29167875.png


http://img137.imageshack.us/img137/7262/85116081.png

-----

Vine īn Liga 1 Concordia Chiajna, frate ! .. Rade tot .. Ia campionatu' ! .. (mai ceva decāt Urziceniu' !)

Mai bine s-ar reveni la 16 echipe. E un campionat mult prea slab pentru 18 echipe. Poate ar trebui trecut chiar la 12 echipe și o singură serie īn Liga a 2-a.
(Parcă īn Elveția erau 12 echipe odată īn prima ligă .. Super League se cheamă la ei prima ligă. Acum văd că sunt 10 echipe īn prima lor ligă ...)

Pisoi
06.06.2011, 14:17
...chiar nu stiam de echipele din B-uri ...mi-a atras atentia locu' 16 din B2 ....Minerul Lupeni 0 puncte :o
...se pare ca minerii nu mai sunt mobilizati sa-si foloseasca batele! :starsmile:

http://i32.photobucket.com/albums/d9/pisoi/Diverse/94edced8.gif

JulianM
27.06.2011, 09:34
In urmă cu 3 ani, RCS&RDS și Antena 1 au cāștigat licitația pentru drepturile de televizare ale meciurilor din Liga I, īn sezoanele 2008/2009, 2009/2010, 2010/2011 - pentru suma de 85 de milioane de euro plus TVA.
(Erau 4 meciuri pe GSP, 4 meciuri pe DigiSport și unul pe Antena 1)

OFICIAL: RCS&RDS a cumpărat cele 6 pachete rămase din Liga 1! VEZI cine va transmite meciurile īn următorii 3 ani

ProSport (http://www.prosport.ro/fotbal-intern/liga-1/oficial-rcs-rds-a-cumparat-cele-6-pachete-ramase-din-liga-1-vezi-cine-va-transmite-meciurile-in-urmatorii-3-ani-8393913)

http://storage0.dms.mpinteractiv.ro/media/401/581/7946/8393913/1/cameraman-mediafax384.jpg?width=610

RCS&RDS a cāștigat astfel pachetele cu numerele 1,3,4,5,6,7 și 9 din Liga 1.

Cel de-al 2-lea pachet a fost adjudecat de Romtelecom (Dolce Sport), iar pachetul numărul 8 a fost adjudecat de Antena 1.

Drepturile TV au fost vāndute pentru următorii 3 ani, respectiv sezoanele 2011-2012, 2012-2013 și 2013-2014 din Liga 1.

Astfel, Digi Sport va transmite 7 meciuri pe etapă, iar Dolce Sport şi Antena 1 cāte o partidă.