PDA

Arată versiune întreagă : help! avocat roman

aligator
30.11.2010, 04:00
bine v-am gasit
am nevoie destul de urgent de un avocat pentru un litigiu cu o banca australiana si o problema de succesiune... cunoasteti vreunul care sa stie limba romana ... daca nu, macar sa-mi recomandati un avocat de incredere... multumesc

SebastianM
21.01.2011, 12:19
Uniunea...avand mai multe state, fiecare stat Vic., Qls etc..reglementeaza oarecum distinct activitatea avocatului australian...dreptul de practica pe intreg teritoriul Uniunii necesitand autorizarea pentru fiecare stat in parte...chiar daca exista o recunoastere mutuala a avocatului din Queensland sa zicem..el are nevoie de autorizare pentru NSW sau Victoria etc pentru a te reprezenta..prin urmare...trebuie sa gasesti avocat din statul in care este situata mostenirea (masa succesorala)...bunaoara in capitala Victoriei (Melborune) era la un momentdat un avocat roamn care isi deschisese birou..(nu mai stiu cum il cheama) ...pentru Perth te pot ajuta ...insa pentru alte state nu. Atentie la costuri...dar si la procedura succesorala (nu este ca in Romania)..etc etc..In rest succes ...