PDA

Arată versiune īntreagă : sponsorizare sotie

linna23
19.11.2010, 15:19
salut imi spune Galina , sotu meu traieshte din Canada , are PR.... am dat documentele la sponsorizare , l-au acceptat ca sponsor , si acuma doc mele se verifica la Bucureshti .... cine a trecut prin asha metoda poate sa ma informeze cu ceva... in cit timp se de viza p/u sotie , sau cit dureaza procedura , cind doc deja sunt la Bucureshti ...

P.S. eu sunt din R. Moldova...

fifi
20.11.2010, 18:53
salut imi spune Galina , sotu meu traieshte din Canada , are PR.... am dat documentele la sponsorizare , l-au acceptat ca sponsor , si acuma doc mele se verifica la Bucureshti .... cine a trecut prin asha metoda poate sa ma informeze cu ceva... in cit timp se de viza p/u sotie , sau cit dureaza procedura , cind doc deja sunt la Bucureshti ...

P.S. eu sunt din R. Moldova...

eu nu am trecut prin „asha” ceva dar website-ul oficial al canadienilor spune că cică durează fo' 6 luni: http://www.cic.gc.ca/english/information/times/perm/fc-spouses.asp, asta bineīnţeles dacă nu īntārziaţi voi cu documentele care vă sunt cerute de ei.

P.S. să-ţi ceri banii-napoi de la cel care ţi-a tradus mesajul īn romāneşte, a făcut o treabă de toată jena...

linna23
17.12.2010, 16:19
buna seara , spuneți-mi vă rog cine știe , unde pot să găsesc ce vacanță are ambasada Canadei in Romania... am așa o informație , dar nu sunt sigură....

27 decembrie --- Creciunu
28 decembrie -- ziua cadourilor
1 ianuarie --- anul nou

după cīte am īnțeles apoi ambasada in zilele acestea nu lucreaza ....

dacī cineva cunoaște mai detaliat despre aceasta , spuneți-mi va rog... mulțumesc mult ...

sorin
17.12.2010, 18:19
buna seara , spuneți-mi vă rog cine știe , unde pot să găsesc ce vacanță are ambasada Canadei in Romania... am așa o informație , dar nu sunt sigură....

27 decembrie --- Creciunu
28 decembrie -- ziua cadourilor
1 ianuarie --- anul nou

după cīte am īnțeles apoi ambasada in zilele acestea nu lucreaza ....

dacī cineva cunoaște mai detaliat despre aceasta , spuneți-mi va rog... mulțumesc mult ...
http://ottawa.mae.ro/index.php?lang=ro&id=10981
Ambasada, inclusiv Secţia consulară, este īnchisă īn zilele de sărbători legale ale Romāniei:
Anul Nou: 1-2 ianuarie
Paşti: 4-5 aprilie
Ziua Muncii: 1 mai
Rusalii: 7-8 iunie
Adormirea Maicii Domnului: 15 august
Ziua Naţională a Romāniei: 1 decembrie
Crăciun: 25-26 decembrie

linna23
22.12.2010, 02:11
mulțumesc foarte mult