PDA

Arată versiune întreagă : Caregiver in Seattle

Dorina
15.11.2010, 11:20
Caut caregiver live in sau out in Seattle. Pt mai multe detali va rog sa imi scriei sau sa ma contactati la 206-407-5399.
Multumesc.

Luko
10.12.2010, 02:59
From Romania?

manolica1
10.12.2010, 19:05
mai ales din Ro...ca sa aiba pe cine sa munceasca non-stop...

Pisoi
10.12.2010, 19:49
mai ales din Ro...ca sa aiba pe cine sa munceasca non-stop...
manolica1,
...sti sa pui muraturi? :thinking:
...daca da! ...si tu esti tot din RO ...asa-i? :ideea: ...si chiar daca TU muncesti non-stop asta nu inseamna ca cei care vor sa "planteze muraturi" sau alte "plante acceptate" prin US trebuie sa-ti urmeze "dezamagirea personala" :-$
...majoritatea dintre noi(sau cei) care am "plantat muraturi" p-aici ...au, sau au avut sansa sa planteze "palmieri" ...si care au razbatut cu succes pana la urma in asa numita "tara tuturor posibilitatilor" :d
...daca nu esti pe faza ..."planteaza" si ceva cometarii in topicul lui tetris ...ceva ..de gen ca "aia" care se numeste "libertate" :cool:
p.s. ...iti doresc din suflet ca manolica2 sa aiba alta optica!o:-):shutup:

manolica1
10.12.2010, 21:11
n-am nici o nevoie, dar esti dus rau cu capul...
sunt in state de cativa ani si stiu cum sunt romanii pe aici...
nu muncesc non-stop, ca am avut ceva noroc si m-a ferit soarta de patroni romani...eram cat pe ce sa cad in gura lupui cargiver pe nume..
cat despre muraturi, nu fac pasiune pt traditiile romanesti...

micuza2004
24.02.2011, 17:57
Caut caregiver live in sau out in Seattle. Pt mai multe detali va rog sa imi scriei sau sa ma contactati la 206-407-5399.
Multumesc.

Dorina mai este valabil anuntul?

Pisoi
24.02.2011, 19:21
...phthiuuuu! ...acu' vazui postarea asta! :surprised: ...sorry!!!! "mestere M1" ca nu ti-am raspuns la timp :">

n-am nici o nevoie, dar esti dus rau cu capul...
...recunosc! ...de multe ori "sunt dus rau cu capul" ...dar recunosc, incerc sa ma tratez :lol:...dar o fac intentionat si ..cu buna intentie :ideea: ...cine nu-mi intelege "cuvintele incrucisate" n-are de cat sa sara de ... in sus (ca tine) :starsmile:

sunt in state de cativa ani si stiu cum sunt romanii pe aici...
...iti doresc sa devi "veteran in state" si apoi sa faci diferenta daca tre sa generalizezi sau daca sa dai exemple si ...sa te "exprimi" pe experiente personale ...in (vrand/nevrand) dorinta mascata de a "taia macaroanele altora" :d

nu muncesc non-stop, ca am avut ceva noroc si m-a ferit soarta de patroni oamani...eram cat pe ce sa cad in gura lupui cargiver pe nume..
...omul in "disperare de cauza"(de US) isi mai face norocul si cu mana lui si in functie de "ofertele" neconditionat ivite :ideea: ...(vezi recent baiatu' din Honolulu)

...cat despre muraturi, nu fac pasiune pt traditiile romanesti...
...sa nu-mi spui ca doar dupa cativa ani de state ...frecventezi numai MD!:-/ ...ca atunci manolica2 cu siguranta ca nu o sa aiba nici o pasiune la "muraturi romanesti autentice" daca nu plantezi si ceva "porumb" in curte :d:
p.s. ...cu alte cuvinte ...nu incurajez de nici un fel ramanerea ilegala in US ...toti cei care aleg aceasta cale ...sa se astepte la "muraturi" :thatsit: ..."palmierii" pot sau nu aparea oricand!! (de cele mai multe ori NU!!):peace: