PDA

Arată versiune întreagă : recuperare masina din Germania

LIL
04.11.2010, 03:18
Buna ziua,

Sunt reprezentant al unei firme de leasing din Romania. Avem un client care si-a lasat masina in Offenburg. Este vreo persoana din Offenbourg sau imprejurimi care ar vrea sa preia masina si sa vina cu ea in Romania? Asteptam oferte...

Multumesc!

lik2008
05.11.2010, 13:48
Despre ce masina este vorba?
Destinatia finala?

Ben
05.11.2010, 13:57
Daca nu se inghesuie nimeni ma ofer eu. In 17 dau orasul si daca cu ajutorul Lui Dumnezeu voi lua permisul, ma duc eu dupa ea.

elliane
05.11.2010, 23:06
Daca n-ai glumit,esti curajos.
Ca incepator poti conduce in autostrada?!

marian42
06.11.2010, 01:06
Stai linistita, Elliane, c-o avea el curaj (uneori starea asta frizeaza inconstienta), insa oamenii aia de la firma sunt indivizi rationali si au capul pe umeri, n-ai sa-i vezi apeland la un sofer caruia nu i s-a uscat cerneala permisului...

Ben
06.11.2010, 01:45

Nu spun ca n-am glumit vb lu' marian, dar nici nu m-as da in laturi de la o fapta buna :)

lik2008
06.11.2010, 07:15
Pai nu ai voie sa conduci o masina pe autostada,sa nu mai vorbim de faptul ca nici nu ai voie sa iesi cu o masina din tara.Dar fiind Romania se poate orice:thinking:

Ben
06.11.2010, 11:25
Pai nu ai voie sa conduci o masina pe autostada,sa nu mai vorbim de faptul ca nici nu ai voie sa iesi cu o masina din tara.Dar fiind Romania se poate orice:thinking:

Am voie sa conduc pe autostrada insa cu 20 km/h mai putin (in primul an) decat maxim admis, deci in RO am voie cu 110 si din cate am citit, nu as avea restrictii in ce priveste parasirea tarii la volan atat timp cat am permisul.

LIL
11.11.2010, 02:47
Daca nu se inghesuie nimeni ma ofer eu. In 17 dau orasul si daca cu ajutorul Lui Dumnezeu voi lua permisul, ma duc eu dupa ea.

Multumesc pentru oferta. :) Am gasit pe cineva care recupera deja niste masini din Germania si a luat-o si pe a noastra pe o platforma. Ruta era Offenburg- Bucuresti