PDA

Arată versiune întreagă : Cunoaste cineva service-uri auto cu patroni romani ?

phoenixfirebird
02.09.2010, 15:53
Cunoaste cineva service-uri auto cu patroni romani ?

Sunt inginer mecanic, cu experienta de 20 de ani in domeniul mecanica-auto, parte electrica si electronica, si sunt in cautarea unui job.

manolica1
02.09.2010, 15:55
in ce oras esti? de ce patroni romani? sa te munceasca ca pe hotii de cai...

phoenixfirebird
02.09.2010, 17:13
Buna intrebare !

Credeam ca poate, daca traiesc in America, si-au mai schimbat din naravul romanesc.
Urmeaza sa ajung in SUA, cu viza de turist pentru inceput.

Nu doresc neaparat la romani ! Daca cunoasteti patroni americani, si ma puteti indruma, cu atat mai bine !

Pisoi
02.09.2010, 17:35
Buna intrebare !

Credeam ca poate, daca traiesc in America, si-au mai schimbat din naravul romanesc.
Urmeaza sa ajung in SUA, cu viza de turist pentru inceput.

Nu doresc neaparat la romani ! Daca cunoasteti patroni americani, si ma puteti indruma, cu atat mai bine !

...ti-am asteptat raspunsul pt ca eram sigur ca ai sa vi cu un comentariu cu putin "mustar"

...nu intentionez sa te dezamagesc dar cu o viza de vizita nu ai drept de munca iar pe "praful" asta nici macar romanii cu naravul schimbat nu prea mai angajeaza fara acte legale (la negru cum se spune) ...riscul e prea mare si pt tine daca intentionezi sa ramai ilegal, dar si mai ales pentru "patroni" de orice natie ar fi ei:ideea:
...practic nu ai raspuns la intrebarea principala ...in ce oras esti? ...daca eu cunosc pe cineva pe coasta de Vest si tu vi prin Est la ce-ti foloseste? :thinking:

p.s. ca sfat ...posteaza intrebari concrete daca te astepti sa primesti raspunsuri concrete
Bafta

phoenixfirebird
02.09.2010, 17:41
Dar viza de turist se poate schimba intr-una cu drept de munca, daca iti gasesti job cu contract. Asta era si ideea!

NU vorbeam de munca la negru !!!

Inca nu m-am hotarat in ce oras voi veni. In orice caz, pentru inceput cred ca New York. Apoi, in functie de ce job gasesc si unde.

Pisoi
02.09.2010, 18:25
...ori eu nu te inteleg ori tu vorbesti in contradictoriu :thinking:

Dar viza de turist se poate schimba intr-una cu drept de munca, daca iti gasesti job cu contract. Asta era si ideea!
...o viza H2b se schimba foarte greu in H1b si ia mult timp ...dar una de vizita! :o

NU vorbeam de munca la negru !!!
...pai daca vrei job pana schimbi viza ...cum se numeste job-ul pe care eventual il gasesti? :thinking:

Inca nu m-am hotarat in ce oras voi veni. In orice caz, pentru inceput cred ca New York. Apoi, in functie de ce job gasesc si unde.
...gandul ma duce ca nici nu ti-ai facut "temele" inainte de a lua o decizie plauzibila :ideea:
...cum adica nu m-am hotarat...? si ...in functie de ce job gasesc si unde? ....terenul trebuia de mult "sondat" inainte de a obtine acea pretioasa "viza de vizita" care din pacate nu-ti da prea multe sanse in planurile tale "putrede":thatsit:
p.s. nu-mi lua in nume de rau ...nu incerc sa te descurajez ...dar cam astea sunt posibilitatile in cazul tau
...sper ca si altii sa vina cu comentarii mai concluzive din care poti sa tragi ceva concluzii.