PDA

Arată versiune întreagă : Champions League 2010-2011 fotbal live –discutii, info meciuri live, tragere la sorti

sorin
05.08.2010, 04:37
In turul preliminar pentru accederea in grupele Ligii Campionilor, Unirea Urziceni a pierdut cu 0-1 meciul din deplasare cu formatia rusa Zenit Sankt Petersburg si a ratat calificarea mai departe. In meciul tur scorul a fost de 0-0.

Sherlock
26.08.2010, 13:27
Grupa A:
Inter Milano
Werder Bremen
Tottenham
FC Twente

Grupa B:
Olympique Lyon
Benfica Lisabona
Schalke 04
Hapoel Tel Aviv

Grupa C:
Manchester United
Valencia
Glasgow Rangers
Bursaspor

Grupa D:
FC Barcelona
Panathinaikos
FC Copenhaga
Rubin Kazan

Grupa E:
Bayern Munchen
AS Roma
FC Basel
CFR Cluj

Grupa F:
Chelsea
Olympique Marseille
Spartak Moscova
MSK Zilina

Grupa G:
AC Milan
Real Madrid
Ajax Amsterdam
AJ Auxerre

Grupa H:
Arsenal
Şahtior Doneţk
Sporting Braga
Partizan Belgrad

sorin
15.09.2010, 16:53
Azi, in primul meci din grupe, CFR a reusit sa castige cu 2-1, dupa ce condusese cu 2-0.
Felicitari!!!

In celalalt meci al grupei:
Bayern Munchen 2-0 Roma

FidelKatzo
16.09.2010, 05:49
in repriza a doua am reusit sa ma entuziasmez putin,adica au inceput sa joace cu pase in adincime si au reusit cateva combinatii..repriza intaia au plimbat mingea pe extreme si au fost total lipsiti de inspiratie..daca le mai dadea si 11 metrii,care a fost clar dupa parerea mea,sunt sigur ca scorul final era altul..dar sa rasuflam usurati ca am facut primul pas cu dreptul..s-a simtit lipsa lui Robben si a lui Ribery,plus ca apararea s-a prezentat in anumite situatii jalnic..
bravo CFR Cluj..! foarte important pentru moral sa incepi cu o victorie..

sorin
28.09.2010, 17:12
Azi, etapa a 2-a a grupelor:
AS Roma 2 -1 CFR Cluj
Basel 1 -2 Bayern

sorin
19.10.2010, 16:52
Bayern 3 - 2 CFR Cluj
AS Roma 1 -3 Basel

Pisoi
19.10.2010, 16:58
Bayern Munchen - CFR Cluj 1-4 :d: ...si totusi au pierdut cu 3-2 !! :o
p.s. comentarii? ...de prisos! :thatsit:

Pisoi
03.11.2010, 16:42
...dezamagire totala! ...de data asta numai nemtii au dat goluri :thatsit: CFR Cluj - Bayern Munchen 0-4
...clasa si spiritul de echipa al nemtilor si-au spus cuvantul :cool:

sorin
23.11.2010, 21:20
CFR Cluj nu mai sperie pe nimeni. Intr-un meci in care nici nu a stiut unde-i poarta, CFR a pierdut si ultima speranta de a prinde locul 3 si primavara europeana in Europa League.

Basel 1-0 CFR

Lex
24.11.2010, 14:55
Cfr nu mai sperie pe nimeni, dar Sorin Cartu ii sperie pe toti :))

JulianM
23.02.2011, 12:48
Fidele, avem meci diseară !!!

http://media.hotnews.ro/media_server1/image-2010-05-23-7307647-46-inter-bayern-liga-campionilor.jpg

Echipe probabile:

Inter: Cesar - Maicon, Lucio, Cordoba, Chivu - Zanetti, Cambiasso, Thiago Motta - Sneijder, Stankovic - Eto’o

Bayern: Kraft - Lahm, Tymoshchuk, Badstuber, Pranjic - Schweinsteiger, Luiz Gustavo - Robben, Mueller, Ribery - Gomez

Acum un an mergeam aproape "la sigur" pe Inter. Acum nu știu ce sa zic. Aștept returul și înainte de retur dau sigur un pronostic. Acum chiar nu am nici o idee ...

Acum un an era vorba de un singur meci, echipele italiene sunt renumite pt finale - ei stau însă rău la meciurile din grupe, nu mai e vremea lui Gentile când se zicea că italienilor le convine mai mult în sistemul cu grupe, și ziceau unii că de aia au câștigat ei în 1982, din cauza acelui sistem, cu 2 turniruri în grupe, înainte de semifinale ... (eu nu am opinia asta ...).
Dar acum echipele italiene nu mai au prea multi italieni în teren ... sunt alte vremuri ...

Până acum italienii au fost vai mama lor, în optimi. Nu știu ce va face Inter, e o echipă cam imprevizibilă la nivelul ăsta.

{Si uite așa am scris și eu mesajul cu numărul 1000 !}

FidelKatzo
23.02.2011, 13:22
felicitari pentru cum au jucat Lyon-ul cu Real, Julian..acum ma duc sa-mi iau un iaurt din frigider pentru-ca am dureri de stomac de emotie..sa nu ne facem iluzii desarte,macaronarii sunt foarte buni si mai joaca si acasa..

JulianM
23.02.2011, 13:54
felicitari pentru cum au jucat Lyon-ul cu Real, Julian..acum ma duc sa-mi iau un iaurt din frigider pentru-ca am dureri de stomac de emotie..sa nu ne facem iluzii desarte,macaronarii sunt foarte buni si mai joaca si acasa..

Si eu am fost foarte surprins de felul în care a jucat Lyon cu Real ... bravo lor. Deși au făcut egal acasă (cu toate că la pauză puteau avea cel puțin 2 goluri avantaj) calificarea încă se joacă.

Emoții nu am deloc la meciul de acum. Vreau să-l văd pe Robben în mare formă (că îmi place cum joacă - chiar dacă nu l-am iertat încă pt ratarea aia din min. 62 din finala CM 2010 ... glumesc ...) însă nu știu dacă nu o să-l sufoce (iar) apărarea italiană ...

In plus, deși țin la echipe de club în primul rând cu echipele din Italia, totuși Inter e cam pe ultimul loc la echipele de acolo, așa că nu prea îmi pasă deloc ... Dacă bate Bayern nu aș fi deloc supărat (aș prefera să bată pe drept, totuși ...)

Anul trecut Inter a câștigat, deși a avut ceva noroc în meciul tur cu Barcelona (3-1), poate chiar și în retur, când au câștigat tactic meciul, mai bine zis au pierdut doar cu 0-1 (dar cred că într-o finală Barcelona - Bayern ar fi câștigat Barcelona). Totuși poate ar fi de urmărit ce va face Bayern mai departe, nu Inter.
Inter îl are pe Sneijder, care muncește enorm, și cu mult folos. E foarte util.

Habar n-am cum va arăta meciul ăsta, dar pentru retur dau cu siguranță un pronostic. Si voi da și pentru cine se va califica mai departe ...

JulianM
23.02.2011, 16:51
Robben a făcut golul lui Bayern - când nu se mai aștepta nimeni, sau aproape nimeni. Are ăsta un fel ciudat de a lovi mingea foarte ciudat, că nu pare că lovește foarte tare.

Dacă meciul retur s-ar disputa în aceeași formulă eu cred că Bayern s-ar califica (deși în mod cert Inter mi s-a părut echipa mai matură, care lega mai bine pasele de joc, iar Eto'o ăla m-a surprins foarte plăcut). Dar golul ăla cântărește ENORM.

Până la retur mai rămâne să vedem cine joacă în fiecare echipă (că dacă Bayern nu-l mai are cumva pe Robben nu știu cine mai poate face munca lui).
Si apoi dăm pronosticuri ...

Bravo Robben ! Ești mare ...

Fidel, acum ai de ce te bucura ... :ok:

-------------

Adăugire

Mi-aduc aminte de toamna lui 1988, când a fost meciul tur la Munchen. Matthaus și Brehme tocmai plecaseră de la Bayern la Inter (peste 1 an avea să vină și Klinsmann). A fost 2-0 pt Inter !! - la Munchen !!
Niște colegi de facultate se apucaseră să îmi reproșeze (!!) că italienii au luat tot ce e mai bun (mă știau fan al echipelor de club din Italia) şi că nu vor mai avea parte decât de victorii italiene... Era tot în optimi (dar cupa UEFA).
Peste 2 săptămâni Bayern a venit la Milano şi au bătut cu 3-1 şi s-au calificat !!! A fost cea mai mare surpriză din optimi.

Bayern a fost eliminată în semifinale de Napoli (și oficialii germani au declarat că n-au avut ce-i face lui Maradona - alea 2 pase pt Careca au fost fabuloase... fusese 2-0 la Napoli și 2-2 la Munchen, Napoli conducând mereu ...).
Napoli a bătut în finală Sttutgart-ul lui Klinsman ...

Totul e încă deschis pt returul dintre Bayern și Intern. E al naibii de greu să poți da un pronostic ... On verra ...
Oricum, meciul ăsta a fost cel mai frumos, cel mai tare, din optimile de acum ...

FidelKatzo
24.02.2011, 05:17
Până la retur mai rămâne să vedem cine joacă în fiecare echipă (că dacă Bayern nu-l mai are cumva pe Robben nu știu cine mai poate face munca lui).
Si apoi dăm pronosticuri ...

Totul e încă deschis pt returul dintre Bayern și Intern. E al naibii de greu să poți da un pronostic ... On verra ...
Oricum, meciul ăsta a fost cel mai frumos, cel mai tare, din optimile de acum ...

Robben s-a dovedit a fi un jucator foarte important pentru FC. cele cateva luni cat a lipsit,parca au fost deochiati,nimic nu a mers..
dar sa nu uitam meritele lui van Gaal,care a avut de luptat cu jurnalisti nesimtiti,conducerea clubului care nu au fost de acord cu politica lui de transferuri..sub conducerea lui van Gaal s-a incheiat era marilor generali,adica a jucatorilor care si au facut un renume, care aveau un cuvant de spus in echipa si se pregateau sa isi incheie activitatea sportiva pe banca de rezerva ca exponate de muzeu..ziarele au comentat cum ca; van Gaal lasa sa plece jucatori cu experienta internationala,pentru jucatori necunoscuti de categoria B..in parte au avut dreptate,aseara au jucat pentru prima data in competitia CL,portarul Kraft 22 de ani, Luiz Gustavo 22 de ani,Breno 20 de ani...au parasit clubul ; Luca Toni 33 de ani, Mark van Bommel 33 de ani, Martin Demichelis 29 de ani,Lucio de la Inter 32 de ani,etc...

sansele cu Inter sunt dupa parerea mea 50/50,dar pina atunci mai sunt meciuri importante in campionat de castigat..
numai daca reusesc sa incheie campionatul pe locul doi pot sa participe si la anul in CL..
sambata joaca acasa cu Dortmund,un meci foarte important pentru FC..chiar daca nu mai au nici o sansa sa castige campionatul,trebuie neaparat sa castige acasa,ca sa se stie cine este mama si tata lor in Bundesliga,sa se stie mana cui trebuie sarutata cu smerenie..

FidelKatzo
27.02.2011, 02:46
soc si consternare,Dortmund castiga pe merit cu 3-1 in deplasare..a fost un meci in care FC-ul s-a prezentat lipsit de vlaga si imaginatie..as putea incerca sa le gasesc scuze dar in momentul de fata sunt prea dezamagit..ma intreb daca dorinta de a incheia campionatului pe locul doi,este un til realizabil..?
ma repet,dar in momentul de fata nu-mi vine in minte altceva decat ca sunt foarte dezamagit,ma simt ca o femeie din Ruanda violata de un batalion de soldati salbateci..

FidelKatzo
05.03.2011, 06:10
cine a crezut ca mai rau nu se poate,s-a inselat..

http://www.youtube.com/watch?v=gwNg8npbrTo

si asa se face ca fiecare meci poate fi ultimul pentru van Gaal,ca antrenor la FC..

astazi ora 15 la Hannover 96,ma ia cu dureri de stomac numai cand ma gandesc ce-o sa fie daca pierd si meciul asta..

ps. am spus de fapt,ca am o presimtire ca Raul o sa ne faca probleme..

FidelKatzo
05.03.2011, 10:37
la repriza conduce Hannover cu 1-0..cum piitiiiciiii ma-siii,cand joaca impotriva Fc-ului toti joaca bine, alearga ca nebunii de parca ii mana dracu' din urma..?
daca pierdem si meciul asta imi pun streangul,cu conditia sa gasesc un palmier,cocotier,ceva mai inalt..

FidelKatzo
05.03.2011, 11:27
am sa-l rog pe encore sa-mi trimita un palmier,noi avem numa' brazi..

JulianM
05.03.2011, 11:48
Eu cred că Bayern nu va rata măcar locul 3, pt baraj în Liga Campionilor. Acum sunt pe 4 dar cred că la anul vor fi tot în Liga Campionilor.

Dar Rapidu' a jucat prost împotriva unei echipe (Oțelul) care nu e cine știe ce. Aşa că va fi greu pt Rapid să prindă locul 2.

Eu m-aș bucura să ia Oțelul campionatul, dar când vor ajunge să joace cu echipe mari din Europa o să piardă la scoruri mari. Dacă titlul îl ia Timișoara, la fel va fi și cu ei, vor încasa bătăi mari în L.C.

Rapid e pe 4 dar cred că va cădea pe 5 (depășit de Steaua, care joacă mâine cu Brașov) ... Ar fi putut să cadă pe 6 chiar, dacă dinamoviştii nu era așa galanți (și ar fi lăsat 3-0 la masa verde cu Pandurii), dar aseară și Dinamo a jucat foarte slab.

Ce ar mai fi interesant ar fi lupta pt locul 2, fiindcă sunt mai multe echipe care se bat pt asta.

Ce plictisitoare sunt meciurile în Liga lu' Mitică ! ... Rar vezi un meci frumos (sau măcar juma de meci).

Ar mai fi Vaslui pe-acolo, dar cred că e doar temporar. Cred că Vaslui nu termină în primele 5. Dar surprize pot apărea, cine știe ...

Dacă ai pune un "microbist" englez să vadă un meci din campionatul românesc se cheamă că l-ai tortura ! ...

JulianM
15.03.2011, 13:22
:thinking:

Dau pronosticuri la Bayern - Inter , deși tot greu e și acum în retur să dai pronosticuri la meciul ăsta.
Dacă acum o săptămână a fost ușor (am mers pe calificarea lui Barcelona, Shaktior, Schalke și Tottenham - la ultima am nimerit și scorul, 0-0) săptămâna asta e mai greu.

:ideea:

La Bayern - Inter:
- calificare : Bayern
- meci : x2 (deci iau în calcul și 0-1 și câștigă Bayern la 11 m)

La celelalte nu cred că Lyon îi va scoate pe Real Madrid, atunci sper ca măcar Marseille să mai scoată din englezi. Merg mai mult "emoțional" pe Marseille în meciul cu Manchester.
Chelsea n-are nici o grijă ...

Săptămâna asta nu cred că le mai nimeresc pe toate 4 ... Sunt curios unde oi greși în cele 3 meciuri care mai contează (sau poate nu greșesc nici acum cu pronosticurile, cine știe ?! ...).
Eu mi-aș dori cel mai mult să nu greșesc la meciul Manchester - Marseille ... (a fost 0-0 în tur)

:calcul:

JulianM
15.03.2011, 16:43
Bayern - Inter : 2-3 !

Inter merge mai departe.
".. dacă Robben nu e, nimic nu e ..."

---

Îmi pare rău de Marseille ...

sorin
15.03.2011, 16:54
Bayern - Inter : 2-3 !

Inter merge mai departe.
".. dacă Robben nu e, nimic nu e ..."
Sa vezi ce-si bate Fidel copiii cu basca pe chestia asta. Imi pare rau pentru el.

JulianM
15.03.2011, 17:26
Sa vezi ce-si bate Fidel copiii cu basca pe chestia asta. Imi pare rau pentru el.

Da, și mie îmi pare rău pentru Fidel ...

Fidel e un suporter fidel , și suporteri ca el nu merită să vadă cum un jucător ca Robben e scos de pe teren - min 68, pt o nulitate de Altintop ! ... sau pleacă de pe teren, din nush ce motiv ... poate chiar accidentat, deocamdată nu stiu. Dar atunci ar fi ghinion. Rămâne de văzut ce a fost cu Robben.
Robben a făcut iar golurile lui Bayern ...

In plus Bayern putea lua distanță în prima repriză. Asemenea ratări nu sunt permise.

S-a repetat aproape în oglindă chestia din toamna lui 1988 ...

-----

Am văzut rezumatul de 15 minute Manchester - Marseille, 2-1.
OM avea nevoie de egal. Dacă mă iau după rezumat Marseille aproape că merita să bată !! ...
Asta e, nu o să mă supăr, dar totuși regret că OM nu e în sferturi, în timp ce regăsim în sferturi 3 echipe englezești (Tottenham a avut baftă în primul meci, a prins Milan într-o zi nefastă ... doar Aaron Lennon ăla e f. bun)

-----

Azi nu mi-a ieșit nici un pronostic (referitor la calificare). Dar mâine cred că îmi ies ambele (Real și Chelsea - deși m-aș bucura tare dacă Lyon scoate pe Real ... Şi asta nu pentru că Lyon e din Franța, mai degrabă pentru că din "cele 2 mari" din Spania am preferat Barcelona ... Dar să se califice cine e mai bună, până la urmă ...)

FidelKatzo
16.03.2011, 02:09
ce rost mai are sa discutam,Inter s-a calificat pe merit..inaintea unui meci important nu este bine sa-i spui antrenorului ca la sfarsitul campionatului trebuie sa plece..atmosfera negativa se reflecta in moralul echipei..copiii nu i-am avut acasa,asa ca m-am zvarcolit ca un peste pe uscat pina am adormit..m-am abtinut cu multa greutate sa nu-i trag una la nevasta-mea care sforaia linistita de parca nu s-a intamplat nimic..

sorin
06.04.2011, 21:50
Aoleu ce i-a inchis Barcelona gura lui Lucescu Sr., dupa declaratiile belicoase pe care le facuse acesta si declaratiile dinainte de tragerea la sorti in care spunea ca vrea sa pice cu ei si ca daca nu-l fura arbitrii o sa-i elimine!!!!
5-1 e destul de greu de digerat, chiar de la Barcelona, cand ajungi in optimi.
Sper ca nu se va face de ras declarand in continuare ca mai are sanse si orice e posibil in meciul retur. Nu-i neg cu nimic meritele de mare antrenor, dar e bine sa fii cu picioarele pe pamant si cat mai modest, in loc sa visezi prea frumos si sa cazi de sus de tot.

FidelKatzo
07.04.2011, 02:38
cine a crezut ca mai rau nu se poate,s-a inselat..

http://www.youtube.com/watch?v=gwNg8npbrTo

si asa se face ca fiecare meci poate fi ultimul pentru van Gaal,ca antrenor la FC..

astazi ora 15 la Hannover 96,ma ia cu dureri de stomac numai cand ma gandesc ce-o sa fie daca pierd si meciul asta..

ps. am spus de fapt,ca am o presimtire ca Raul o sa ne faca probleme..

nu stiu de ce,dar parca nu imi mai sunt asa de antipatici jucatorii de la Schalke..:v:

JulianM
28.05.2011, 16:43
M-am plictisit de finala asta .. o ascult ca la radio de câteva minute ..

Ar trebui să mă bucur că a pierdut Manchester (mereu am vrut să-i văd învinși, doar la finala din '99 mi-a cam fost indiferent dacă ei sau Bayern câștigă) ..

Poate ar trebui să mă bucur că a câștigat o echipă dintr-o țară latină, dar Spania e pe ultimul loc în preferințele mele (din cele "latine", și care contează cât de cât în fotbal)...

Dar am observat (iar) de unde vine enervarea : echipele britanice dacă mai rămân la stilul "fără pressing" n-or să mai câștige niciodată vreo cupă (în 2008 s-a întâmplat minunea de a avea 2 echipe englezești în finală, iar despre finala 2005 tot despre o minune se poate vorbi și acolo ..).
Echipele britanice pun jucătorii să alerge cu adevărat doar când sunt ei în atac. Jalnic ...
La ora asta doar Inter ar fi putut să-i bată pe Barcelona (dar ar fi fost foarte greu). Ce să aștepți de la niște jucători care nu fac presing cum sunt cei de la Manchester ?...

Spania și FC Barcelona, la fel și naționala Germaniei în 1990 au fost "culmile presingului" (acest tiki-taka al Barcelonei nu este în nici un caz "fotbal total" cum am auzit pe un idiot de jurnalist acum câteva săptămâni ... Fotbalul total nu știu dacă se mai poate azi ... se putea în anii '70, dar nu știu dacă se mai poate acum ... m-aș mira să reușească așa ceva cineva, adică aproape orice jucător să poată fi acum fundaș și la faza următoare marcator, ca un veritabil vârf de atac, nu din penalty sau "fază fixă" .. ca să rezum în doar câteva vorbe)

Messi e prea bun pentru ceilalți ... Messi a câștigat și finala asta. Fără Messi chiar și jucătorii ăștia plătiți degeaba ai lui Manchester (pentru finala asta, dacă le-or da vreo liră sterlină) ar fi putut câștiga finala ...

Eu zic doar bravo Messi !

:aplause:

Am jucat la pariuri prin min. 20 că se marchează până la pauză (cota era 2 atunci). Atât am pariat. Pe urmă nu am mai pariat pt că nu mi-a mai plăcut deloc cum au jucat "englezii".

Cred că a fost cea mai plictisitoare finală din 2004 încoace. Noroc cu Messi care a făcut şi golul 3, lăsându-l pe Villa ăla (care nu mi-a plăcut niciodată, nu e mare atacant) să șuteze cu efect dar în momentul când jucătorii adverși nu se mai aflau la blocaj, erau înșirați de Messi prin careu ... probabil se uitau și ei la finala UEFA Champions League ...