PDA

Arată versiune întreagă : Salut pe toata lumea sunt nou pe aici!

nicu3XL
18.07.2010, 10:37
Salut pe toata lumea cu respect, sunt nou aici.

Am si eu niste intrebari, si rog sa ma lamureasca oricine stie raspunsul, multumesc anticipat.

Eu am 24 de ani, o sa ma calific curand ca si macelar, zidar, sau zugrav.

Care din aceste meserii ar fii cel mai cautate in Germania? Mentionez ca voi putea sa dobandesc experienta de 6 luni la aceste calificari. Ca necalificat am vreo sansa sa-mi gasesc de munca in constructii?

Cunosc limba engleza la perfectie, in germana ma descurc, adica inteleg 90% din ce mi se spune, si de vorbit as spune nivel mediu. Munca grea nu e o problema, am 1,90 m si 110 kg si sunt fost sportiv. Nu fumez, sunt sanatos tun.

De cati bani as avea nevoie ca sa plec de unul singur sa-mi fac un rost?

As vrea sa plec la anul prin aprilie, cel tarziu luna mai in Germania. Ma gandeam la orasul Dortmund, am inteles din auzite, ca acolo ar fii multe locuri de munca si nici traiul nu e prea scump.

Cum e cu chiriile, cat se cere la o garsoniera depozit si cat ar fii chiria lunara, la o garsoniera intr-o zona cat de cat ok, nici in centru`, dar nici in periferie.

Sa fac si scoala de soferi si sa-mi cumpar o masina, ajuta mai mult cand cauti un job daca ai masina? 2500 de euro is de ajuns daca-mi iau cu mine? plus ca as mai primii lunar de acasa inca 300 de euro de la parinti, asta pana ma pun pe picioare

Va multumesc mult de tot.

Cu respect,

Nicu

nicu3XL
19.07.2010, 08:24
Nu va sfiiti va rog, cine ma poate ajuta cu informatii la ceea ce am intrebat, il/o rog sa o faca. Multumesc mult, Dumnezeu sa va binecuvanteze.