PDA

Arată versiune întreagă : e ridicol sau doar mi se pare mie?

mihaela75
31.08.2005, 17:24
Pregatesc dosarul pentru sponsorizare de catre sot si ca sa dovedesc istoricul nostru am printat din arhiva messenger conversatiile noastre timp de 7 luni cat am stat separati.vreau sa spun ca am vorbit absolut in fiecare zi deci va dati seama cate zile sunt in 7 luni si cate kilograme cantaresc aceste foi.Mi se pare ridicol sa pun asa ceva la dosar ,cine o sa citeasca 3 volume de roman de dragoste?Cred ca se sperie consulul cand vede asa ceva.smileys/smiley36.gifSa le trimit sau nu?Cine-mi da un sfat?

31.08.2005, 19:25
ceea ce tie ti se poate parea derizoriu, poate fii de folos..din propria mea experienta cu autoritatiile consulare cind e mai putin decit e nevoie ..fac git.. trimite-le 7 romane daca ai..tu vrei doar sa le dovedesti ca e "pe bune"..la o adica din cite tin eu minte chiar ei au definitia cu" ce ti se pare tie relevat"..orice e relevant..asa ca nu cugeta..trimite la greu...parerea mea.

01.09.2005, 17:04
trimite tot ca trebuie sa fii mai sigura decat nesigura ..taie partile cu injuraturile smileys/smiley36.gif

mihaela75
01.09.2005, 19:24
Da,mai bine sa-l obosesc un pic pe consul decat sa ma trezesc cu un refuz...De taiat am taiat cate cevasmileys/smiley2.gif,nu de alta da consulul e si el om...smileys/smiley4.gifmultumesc de incurajari.smileys/smiley1.gif

ovex
02.09.2005, 07:05
smileys/smiley36.gif

02.09.2005, 18:20
consulul poate fii chiar si femeie nu numai omsmileys/smiley1.gif

bafta.

andrei_irina
10.09.2005, 08:40
pentru mihaela 75

draga mihaela si eu ma aflu in situatia de a emigra in canada prin sponsorizare.am facut analizele medicale, am obtinut CSQ. daca vrei mai multe detalii te rog scrie-mi pe adresa mea de email: andrei_irina_g@yahoo.com si iti voi raspunde cu placere.

andrei_irina
10.09.2005, 08:46
atasezi la acte citeva emailuri si desafasuratoare de convorbiri telefonice cu canada. nu e necesar sa le trimiti sute de mesaje pe care i le-ai scris sotului sau invers. nu sint chiar atit de drastici. daca vei emigra prin sponsorizare de catre sot, in 5-6 luni ai viza, atit dureaza totul de la inceput pina la sfirsit. analizele medicale trebuiesc facut inainte de depunerea dosarului. originalul cu rezultatele le trimit cei de la policlinica acolo unde trebuie sa ajunga, tie iti vor da o dovada precum ca ai facut vizita medicala iar aceasta dovada o vei atasa la celelalte acte ale dosarului. te sfatuiesc sa trimiti si citeva poze pe care le ai impreuna cu sotul tau. eu una, asa am procedat.daca mai doresti si alte informatii, contacteaza-ma si iti voi raspunde. am trecut prin aceste etape si cunosc destul de bine procesul de parrainage (sponsorizare). numai bine si sa fie intr-un cea bun cind vei depune actele!!smileys/smiley1.gif

andrei_irina
10.09.2005, 08:47
pentru mai multe detalii, ma poti contacta si la o adresa de email

mihaela75
11.09.2005, 05:26
Am facut edicalele cand am primit visa de munca si sunt valabile pana in iul 2006... trebuie sa fac altele??smileys/smiley92.gif

Crissa
17.11.2005, 10:26
Mihaela eu am fost intr-o situatie apropiata. Sotul a depus dosarul in mai...eu facusem medicalele cam tot atunci. Nu am putut sa le trimitem mailurile si mesajele de pe msn ca erau pestrite.Sotul le-a trimi 4 fotografii dragute de la cununia civila si gata. Alte foto nu aveam. Acum 2 sapt m-au anuntat printr-o scrisoare ca am viza si ca pot trimite dhl-ul cu pasaportul. S-a terminat cu asteptarea si pe 16 decembrie plec. deci exact 6 luni. fara interviu. Mult succes