PDA

Arată versiune īntreagă : Liga 1 (divizia A) fotbal Romania 2010 – 2011 -Rezultate, clasament, comentarii-TUR



sorin
01.07.2010, 13:38
Program meciuri tur Liga 1, editia 2010 - 2011

Etapa I - 24 iulie
Rapid - FC Vaslui
FCM Tārgu Mures - FC Brasov
Universitatea Cluj - Steaua
Universitatea Craiova - CFR Cluj
FC Timisoara - Gloria Bistrita
Victoria Branesti - Gaz Metan Medias
Astra Ploiesti - Dinamo
Sportul Studentesc - Otelul Galati
Pandurii Tārgu Jiu - Unirea Urziceni

Etapa a II-a - 31 iulie
FC Vaslui - FCM Tārgu Mures
FC Brasov - Universitatea Cluj
Steaua - Universitatea Craiova
CFR Cluj - Victoria Branesti
Gloria Bistrita - Astra Ploiesti
Gaz Metan Medias - FC Timisoara
Dinamo - Sportul Studentesc
Otelul Galati - Pandurii Tārgu Jiu
Unirea Urziceni - Rapid

Etapa a III-a - 7 august;
Rapid - Otelul Galati
FCM Tārgu Mures - Unirea Urziceni
Universitatea Cluj - FC Vaslui
FC Timisoara - CFR Cluj
Victoria Branesti - Universitatea Craiova
Astra Ploiesti - Gaz Metan Medias
Sportul Studentesc - Gloria Bistrita
Pandurii Tārgu Jiu - Dinamo
FC Brasov - Steaua

Etapa a IV-a - 14 august
Universitatea Craiova - FC Timisoara
FC Vaslui - FC Brasov
Steaua - Victoria Branesti
CFR Cluj - Astra Ploiesti
Gloria Bistrita - Pandurii Tārgu Jiu
Gaz Metan Medias - Sportul Studentesc
Dinamo - Rapid
Otelul Galati - FCM Tārgu Mures
Unirea Urziceni - Universitatea Cluj

Etapa a V-a - 21 august
Rapid - Gloria Bistrita
FCM Tārgu Mures - Dinamo
Universitatea Cluj - Otelul Galati
FC Timisoara - Victoria Branesti
Astra Ploiesti - Universitatea Craiova
Sportul Studentesc - CFR Cluj
Pandurii Tārgu Jiu - Gaz Metan Medias
FC Vaslui - Steaua
FC Brasov - Unirea Urziceni

Etapa a VI-a - 28 august
Universitatea Craiova - Sportul Studentesc
Victoria Branesti - Astra Ploiesti
Steaua - FC Timisoara
CFR Cluj - Pandurii Tārgu Jiu
Gloria Bistrita - FCM Tārgu Mures
Gaz Metan Medias - Rapid
Dinamo - Universitatea Cluj
Otelul Galati - FC Brasov
Unirea Urziceni - FC Vaslui

Etapa a VII-a - 11 septembrie
Rapid - CFR Cluj
FCM Tārgu Mures - Gaz Metan Medias
Universitatea Cluj - Gloria Bistrita
Astra Ploiesti - FC Timisoara
Sportul Studentesc - Victoria Branesti
Pandurii Tārgu Jiu - Universitatea Craiova
FC Vaslui - Otelul Galati
FC Brasov - Dinamo
Unirea Urziceni - Steaua

Etapa a VIII-a - 18 septembrie
Universitatea Craiova - Rapid
FC Timisoara - Sportul Studentesc
Victoria Branesti - Pandurii Tārgu Jiu
Steaua - Astra Ploiesti
CFR Cluj - FCM Tārgu Mures
Gloria Bistrita - FC Brasov
Gaz Metan Medias - Universitatea Cluj
Dinamo - FC Vaslui
Otelul Galati - Unirea Urziceni

Etapa a IX-a - 25 septembrie
Rapid - Victoria Branesti
FCM Tārgu Mures - Universitatea Craiova
Universitatea Cluj - CFR Cluj
Sportul Studentesc - Astra Ploiesti
Pandurii Tārgu Jiu - FC Timisoara
FC Vaslui - Gloria Bistrita
FC Brasov - Gaz Metan Medias
Otelul Galati - Steaua
Unirea Urziceni - Dinamo

Etapa a X-a - 2 octombrie
Universitatea Craiova - Universitatea Cluj
FC Timisoara - Rapid
Victoria Branesti - FCM Tārgu Mures
Astra Ploiesti - Pandurii Tārgu Jiu
Steaua - Sportul Studentesc
CFR Cluj - FC Brasov
Gloria Bistrita - Unirea Urziceni
Gaz Metan Medias - FC Vaslui
Dinamo - Otelul Galati

Etapa a XI-a - 16 octombrie
Rapid - Astra Ploiesti
FCM Tārgu Mures - FC Timisoara
Universitatea Cluj - Victoria Branesti
Pandurii Tārgu Jiu - Sportul Studentesc
FC Vaslui - CFR Cluj
FC Brasov - Universitatea Craiova
Dinamo - Steaua
Otelul Galati - Gloria Bistrita
Unirea Urziceni - Gaz Metan Medias

Etapa a XII-a - 23 octombrie
Universitatea Craiova - FC Vaslui
FC Timisoara - Universitatea Cluj
Victoria Branesti - FC Brasov
Astra Ploiesti - FCM Tārgu Mures
Sportul Studentesc - Rapid
Steaua - Pandurii Tārgu Jiu
CFR Cluj - Unirea Urziceni
Gloria Bistrita - Dinamo
Gaz Metan Medias - Otelul Galati

Etapa a XIII-a - 30 octombrie
Rapid - Pandurii Tārgu Jiu
FCM Tārgu Mures - Sportul Studentesc
Universitatea Cluj - Astra Ploiesti
FC Vaslui - Victoria Branesti
FC Brasov - FC Timisoara
Gloria Bistrita - Steaua
Dinamo - Gaz Metan Medias
Otelul Galati - CFR Cluj
Unirea Urziceni - Universitatea Craiova

Etapa a XIV-a - 6 noiembrie
Rapid - Steaua
Universitatea Craiova - Otelul Galati
FC Timisoara - FC Vaslui
Victoria Branesti - Unirea Urziceni
Astra Ploiesti - FC Brasov
Sportul Studentesc - Universitatea Cluj
Pandurii Tārgu Jiu - FCM Tārgu Mures
CFR Cluj - Dinamo
Gaz Metan Medias - Gloria Bistrita

Etapa a XV-a - 13 noiembrie
FCM Tārgu Mures - Rapid
Universitatea Cluj - Pandurii Tārgu Jiu
FC Vaslui - Astra Ploiesti
FC Brasov - Sportul Studentesc
Steaua - Gaz Metan Medias
Gloria Bistrita - CFR Cluj
Dinamo - Universitatea Craiova
Otelul Galati - Victoria Branesti
Unirea Urziceni - FC Timisoara

Etapa a XVI-a - 20 noiembrie
Rapid - Universitatea Cluj
FCM Tārgu Mures - Steaua
Universitatea Craiova - Gloria Bistrita
FC Timisoara - Otelul Galati
Victoria Branesti - Dinamo
Astra Ploiesti - Unirea Urziceni
Sportul Studentesc - FC Vaslui
Pandurii Tārgu Jiu - FC Brasov
CFR Cluj - Gaz Metan Medias

Etapa a XVII-a - 27 noiembrie
Universitatea Cluj - FCM Tārgu Mures
FC Vaslui - Pandurii Tārgu Jiu
FC Brasov - Rapid
Steaua - CFR Cluj
Gloria Bistrita - Victoria Branesti
Gaz Metan Medias - Universitatea Craiova
Dinamo - FC Timisoara
Otelul Galati - Astra Ploiesti
Unirea Urziceni - Sportul Studentesc

sorin
13.07.2010, 13:51
Din lipsa de campionate mondiale si alte competitii internationale, revenim la “Liga lu’ Mitica”, cu manariile, greselile de arbitraj si mediocritatea cunoscute :)

VINERI 23 IULIE
Sportul Studentesc - Otelul Galati
ora 16:30, GSP TV
Pandurii Tg. Jiu - Unirea Urziceni
ora 18:30, GSP TV
Rapid - FC Vaslui
20:30 Antena 1
SAMBATA 24 IULIE
Universitatea Craiova - CFR Cluj
ora 18:00, Digi Sport
FC Timisoara - Gloria Bistrita
ora 20:30, GSP TV
DUMINICA 25 IULIE
Universitatea Cluj – Steaua
ora 18:00, Digi Sport
Astra Ploiesti - Dinamo
ora 21:00, Digi Sport
LUNI 26 IULIE
FCM Tārgu Mures - FC Brasov
ora 18:00, Digi Sport
Victoria Branesti - Gaz Metan Medias
ora 20:30, GSP TV
----------------------------------------------------------------------------
Rezultate etapa 1 (se editeaza dupa terminarea meciurilor)

Sportul Studentesc 0 - 1 Otelul Galati
Pandurii Tg. Jiu 0 - 0 Unirea Urziceni
Rapid 2 - 0 FC Vaslui
Universitatea Craiova 0 - 0 CFR Cluj
FC Timisoara 2 - 2 Gloria Bistrita
Universitatea Cluj 1 – 2 Steaua
Astra Ploiesti 1 - 2 Dinamo
FCM Tārgu Mures 0 - 1 FC Brasov
Victoria Branesti 2 - 3 Gaz Metan Medias

JulianM
15.07.2010, 08:57
Pandurii, īn Liga 1 și sezonul următor. Inter Curtea de Argeș se retrage


http://assets.sport.ro/assets/sport/2010/07/15/image_galleries/97557/cat-mai-costa-un-loc-de-liga-i-badea-antrenor-la-pandurii-drepturile-tv-se-duc-la-international_size1.jpg


După o serie de negocieri prelungite, Benone Lazăr a ajuns la un acord cu Marin Condescu pentru a retrage Internațional Curtea de Argeș din campionat. In aceste condiții, Pandurii va rămāne și īn sezonul următor īn prima liga.

Sport.ro (http://www.sport.ro/liga-1/cat-mai-costa-un-loc-de-liga-i-badea-antrenor-la-pandurii-drepturile-tv-se-duc-la-international.html)

și

onlinesport (http://www.onlinesport.ro/stiri/fotbal/fotbal-intern/liga-1/65210/pandurii-in-liga-1-si-sezonul-urmator-inter-curtea-de-arges-se-retrage.htm)

****************************************

Dragomir anunță colapsul fotbalului romanesc

http://www.onlinesport.ro/uploads/modules/news/65261/mitica_dragomir1.jpg

Dumitru Dragomir aruncă fotbalul romanesc īn aer cu o săptămānă īnainte de startul Ligii 1. Președintele LPF susține că, pe lāngă Internațional Curtea de Argeș, mai sunt trei echipe care intenționează să se retragă din campionat din cauza problemelor financiare. Numele la care Dragomir a făcut referire sunt destul de grele, din fruntea clasamentului.


"Pe lāngă Pandurii Targu Jiu, mai sunt īncă trei echipe care s-ar putea sa nu ia startul īn noul sezon din cauza problemelor financiare. Sper să putem īncepe campionatul", a fost anunțul bombă făcut la gsptv de Dumitru Dragomir.

...

"Timișoara se poate desființa dacă autoritățile locale nu o mai sprijină. Ce să facă Iancu doar cu banii din drepturile de televizare? Ei reprezintă doar 10% din buget", a adăugat Dragomir.

...

Totodată, Dragomir a deplāns situația patronilor din Liga 1, aflați īn impas financiar. "Patronii noștri au făcut bani doar cat timp au mers imobiliarele. Nimeni nu a construit o fabrică īn țara asta! Poate doar Porumboiu să o ducă bine și Neculaie de la Astra. In rest, sunt la pămānt", s-a plāns Dragomir.

Chiar și dacă cele trei echipe la care Dragomir a făcut referire vor īncepe următorul sezon, șeful Ligii s-a declarat sceptic că vor și īncheia. "O lună sau două mai au cum să supraviețuiască, dar apoi nu mai au de unde", a conchis Dragomir.


onlinesport (http://www.onlinesport.ro/stiri/fotbal/fotbal-intern/liga-1/65261/dragomir-anunta-colapsul-fotbalului-romanesc.htm)


****************************************

Arbitrii primei etape


Comisia Centrala a Arbitrilor a făcut publice delegările brigăzilor pentru meciurile care vor avea loc īn prima etapa a Ligii 1.

Vineri, 23 iulie

Sportul - Otelul 16:30, GSP TV
Marius Avram / Orbulet Mircea si Radu Iulian

Pandurii - Urziceni 18:30, GSP TV
Radu Petrescu / Crīngasu Eduard si Mudura Dorin

Rapid - FC Vaslui 20:30, Antena 1
Balaj Cristian / Nagy Miclos si Onicas Ioan

Sambata, 24 iulie

U Craiova - CFR Cluj 18:00, DigiSport
Alexandru Tudor / Nica Cristian si Onita Aurel

Poli TM - Bistrita 20:30, GSP TV
Sebastian Coltescu / Iliescu Dragos si Nicoara Marius

Duminica, 25 iulie

U Cluj - Steaua 18:00, DigiSport
Ovidiu Hategan / Zoltan Szekely si Slabu Stelian

Astra - Dinamo 21:00, DigiSport
Alexandru Deaconu / Sebastian Gheorghe si Artene Ovidiu

Luni, 26 iulie

FCM Tg. Mures - Brasov 18:00, DigiSport
Istvan Kovacs / Adrian Ghingulas si Florin Ungureanu

Victoria Branesti - Medias 20:30, GSP TV
Dumitru Robert / Savu Catalin si Avram Valentin

JulianM
24.07.2010, 08:20
{
:v: Rapiduleţu meu a debutat bine īn sezonul ăsta, 2-0 cu Vaslui, ieri. Dar tot ieri am aflat că dacă s-ar fi luat īn calcul doar primele reprize din sezonul precedent atunci Rapid ar fi fost campioană.
Aşa că trebuie să aibă grijă, că un meci are 90 de minute şi un campionat durează destul de mult - asta dacă vor să fie īntr-o cupă europeană, după 2 ani de secetă, lucru ce nu li s-a mai īntāmplat din 1993 īncoace ... din cāte ştiu eu, dar pot greşi, nu sunt aşa de "forte" la statistici aşa cum sunt la World Cup History ...}

Rapid s-a impus clar cu Vaslui

http://www.onlinesport.ro/uploads/modules/news/65497/4499759-mediafax_foto-george_filip.jpg


Rapid a cāștigat fără probleme prima partidă din acest sezon, īnvingānd pe teren propriu cu 2-0 pe FC Vaslui, după un meci dominat aproape integral de giuleşteni. Ovidiu Herea a deschis scorul īn prima repriză din centrarea lui Spadacio, care a centrat perfect și la golul marcat de Cesinha in minutele de final, după ce Milanov a fost eliminat de la Vaslui pentru cumul de cartonase galbene.

Rapid Bucuresti: 33. Bornescu - 2. Rui Duarte, 4. M. Antonio, 23. M. Constantin, 19. Bozovici - 14. Roman (20. Grigorie '73), 15. Lazar, 30. Spadacio, 7. Cesinha (6. Ezequias '85) - 21. Sburlea, 10. Herea (8. Grigore '57). Antrenori: Marius Sumudica.

.....

La meci au asistat aproximativ 10.000 spectatori, printre care selecționerul Răzvan Lucescu și fostul internațional Ilie Balaci, acesta urmărind jocul de lāngă directorul tehnic al echipei gazda, Nicolae Manea.

onlinesport (http://www.onlinesport.ro/stiri/fotbal/fotbal-intern/liga-1/65497/rapid-s-a-impus-clar-cu-vaslui.htm)

JulianM
28.07.2010, 13:43
{Pe principiul "dacă-i bal, bal să fie", Mitică face ce vrea el īn Liga "proprie", ne-aşa ? ...:starsmile:

Locul ăstuia e la bulău, sau http://i906.photobucket.com/albums/ac267/julianmscl/GIF-uri%20animate/th_suicide.gif?t=1280348632 , ... īn orice caz nu īn fruntea LPF !...}

Mitică introduce cenzura īn Liga 1 http://i906.photobucket.com/albums/ac267/julianmscl/GIF-uri%20animate/th_preistoric.gif?t=1279477896

http://www.onlinesport.ro/uploads/modules/news/65651/dragomir1.jpg

Liga Profesionistă de Fotbal a găsit soluția pentru acoperirea greșelilor numeroase pe care arbitrii romāni le fac. Dumitru Dragomir īntoarce fotbalul romanesc īn perioada comunismului, iar discuțiile despre arbitraj nu vor mai fi permise.

Citește mai multe bizarerii "miticeşti" pe onlinesport (http://www.onlinesport.ro/stiri/fotbal/fotbal-intern/liga-1/65651/mitica-introduce-cenzura-in-liga-1.htm)

**************************

PS. A fost un deliciu să revăd meciul de aseară "comentat"/distrus/comicizat/etc... de Radu Moraru (doar o parte din el am revăzut, acum vreo oră).
Acum mi-am adus aminte de ceva ce onlinesport nu relatase, chestia cu : "Arată-ne sāngele, Rică !" ... E vorba de Rică Neaga, care luase una peste bot la o fază, dar arbitrul n-a dat nici un cartonaș ... Iar lui R.M. īi și părea rău că Rică n-are sānge (de pe urma loviturii), că "abia atunci ne dau arbitrii și nouă ceva", cam asta a vrut să spună pulsarul/quasarul R.M.

Am relatat cāte ceva īn primul mesaj de la pagina de AICI (http://forum.romanian-portal.com/showthread.php?t=17095&page=11) ...

sorin
29.07.2010, 02:09
VINERI 30 IULIE
Otelul Galati - Pandurii Tārgu Jiu
ora 18:00, GSP TV
FC Vaslui - FCM Tārgu Mures
ora 20:30, Digi Sport
SAMBATA 31 IULIE
Gloria Bistrita - Astra Ploiesti
ora 18:00, GSP TV
Steaua - Universitatea Craiova
ora 20:00, Digi Sport
Unirea Urziceni – Rapid
22:00 Antena 1
DUMINICA 1 AUGUST
Gaz Metan Medias - FC Timisoara
ora 17:00, GSP TV
FC Brasov - Universitatea Cluj
ora 19:00, Digi Sport
Dinamo - Sportul Studentesc
ora 21:00, Digi Sport
LUNI 2 AUGUST
CFR Cluj - Victoria Branesti
ora 20:30, GSP TV
----------------------------------------------------------------------------
Rezultate etapa 2 (se editeaza dupa terminarea meciurilor)

Otelul Galati 2 - 0 Pandurii Tārgu Jiu
FC Vaslui 1 - 1 FCM Tārgu Mures
Gloria Bistrita 1 - 1 Astra Ploiesti
Steaua 2 - 1 Universitatea Craiova
Unirea Urziceni 0 – 0 Rapid
Gaz Metan Medias 2 - 2 FC Timisoara
FC Brasov 3 - 1 Universitatea Cluj
Dinamo 5 - 3 Sportul Studentesc
CFR Cluj 2 - 0 Victoria Branesti
---------------------------------------------
Clasament Liga 1 (divizia A) de fotbal 2010-2011 dupa etapa 2
1.Otelul 6p
2.Braşov 6p
3.Dinamo 6p
4.Steaua 6p
5.Rapid 4p
6.CFR Cluj 4p
7.Gaz Metan 4p
8.Urziceni 2p
9.Gloria Bistrita 2p
10.Timişoara 2p
11.Astra 1p
12.Tārgu Mureş 1p
13.Craiova 1p
14.Pandurii Tg. Jiu 1p
15.FC Vaslui 1p
16.Sportul 0p
17.Victoria Brăneşti 0p
18.U Cluj 0p

sorin
05.08.2010, 04:24
VINERI 6 AUGUST
Universitatea Cluj - FC Vaslui
ora 18:00, GSP TV
Rapid - Otelul Galati
ora 20:00, Digi Sport
Victoria Branesti - Universitatea Craiova
ora 21.45, GSP TV
SAMBATA 7 AUGUST
FCM Tārgu Mures - Unirea Urziceni
ora 18:00, Digi Sport
FC Brasov - Steaua
ora 21:00, Digi Sport
DUMINICA 8 AUGUST
Astra Ploiesti - Gaz Metan Medias
ora 18:00, GSP TV
FC Timisoara - CFR Cluj
ora 20:00 Antena 1
Pandurii Tārgu Jiu - Dinamo
ora 21:45, Digi Sport
LUNI 9 AUGUST
Sportul Studentesc - Gloria Bistrita
ora 18:00, GSP TV
-------------------------------------
Rezultate etapa 2 (se editeaza dupa terminarea meciurilor)

Universitatea Cluj 1 - 1 FC Vaslui
Rapid 0 - 0 Otelul Galati
Victoria Branesti 1 - 0 Universitatea Craiova
FCM Tārgu Mures 1 - 0 Unirea Urziceni
FC Brasov 1 - 1 Steaua
Astra Ploiesti 0 - 2 Gaz Metan Medias
FC Timisoara 3 - 2 CFR Cluj
Pandurii Tārgu Jiu 2 - 2 Dinamo
Sportul Studentesc 4 - 2 Gloria Bistrita
---------------------------------------------
Clasament Liga 1 (divizia A) de fotbal 2010-2011 dupa etapa 3-a
1.Dinamo 7p
2.Gaz Metan 7p
3.Braşov 7p
4.Otelul 7p
5.Steaua 7p
6.Rapid 5p
7.Timişoara 5p
8.CFR Cluj 4p
9.Tārgu Mureş 4p
10.Sportul 3p
11.Victoria Brăneşti 3p
12.Urziceni 2p
13.Gloria Bistrita 2p
14.FC Vaslui 2p
15.Pandurii Tg. Jiu 2p
16.Craiova 1p
18.U Cluj 1p
11.Astra 1p

sorin
13.08.2010, 02:54
VINERI 13 AUGUST
CFR Cluj - Astra Ploiesti
ora 20:00, GSP TV
Gloria Bistrita - Pandurii Tārgu Jiu
ora 22:00, GSP TV
SAMBATA 14 AUGUST
Unirea Urziceni - Universitatea Cluj
ora 18:30, Digi Sport
FC Vaslui - FC Brasov
ora 20:30, Digi Sport
DUMINICA 15 AUGUST
Gaz Metan Medias - Sportul Studentesc
ora 18:00, GSP TV
Dinamo – Rapid
ora 20:00, Digi Sport
Universitatea Craiova - FC Timisoara
ora 22:00, Digi Sport
LUNI 16 AUGUST
Otelul Galati - FCM Tārgu Mures
ora 18:00, GSP TV
Steaua - Victoria Branesti
ora 20:30 Antena 1
-------------------------------------
Rezultate etapa 4 (se editeaza dupa terminarea meciurilor)

CFR Cluj 2 - 2 Astra Ploiesti
Gloria Bistrita 3 - 0 Pandurii Tārgu Jiu
Unirea Urziceni 0 - 1 Universitatea Cluj
FC Vaslui 2 - 1 FC Brasov
Gaz Metan Medias 3 - 0 Sportul Studentesc
Dinamo 3 – 2 Rapid
Universitatea Craiova 1 - 1 FC Timisoara
Otelul Galati 1 - 0 FCM Tārgu Mures
Steaua 2 - 1 Victoria Branesti
------------------------------------------
---------------------------------------------
Clasament Liga 1 (divizia A) de fotbal 2010-2011 dupa etapa 4-a


1.Gaz Metan 10p
2.Dinamo 10p
3.Otelul 10p
4.Steaua 10p
5.Braşov 7p
6.Timişoara 6p
7.Gloria Bistrita 5p
8.CFR Cluj 5p
9.Rapid 5p
10.FC Vaslui 5p
11.Tārgu Mureş 4p
12.U Cluj 4p
13.Victoria Brăneşti 3p
14.Sportul 3p
15.Craiova 2p
16.Urziceni 2p
17.Astra 2p
18.Pandurii Tg. Jiu 2p

sorin
20.08.2010, 03:09
VINERI 20 AUGUST
Sportul Studentesc - CFR Cluj
ora 18:00, Digi Sport
Rapid - Gloria Bistrita
ora 20:30 Antena 1
SAMBATA 21 AUGUST
FCM Tārgu Mures – Dinamo
ora 18:00, Digi Sport
Astra Ploiesti - Universitatea Craiova
ora 20:00, GSP TV
Pandurii Tārgu Jiu - Gaz Metan Medias
ora 22:00, GSP TV
DUMINICA 22 AUGUST
Universitatea Cluj - Otelul Galati
ora 18:00, GSP TV
FC Vaslui – Steaua
ora 20:00, Digi Sport
FC Timisoara - Victoria Branesti
ora 22:00, GSP TV
LUNI 23 AUGUST
FC Brasov - Unirea Urziceni
ora 20:00, Digi Sport
-------------------------------------
Rezultate etapa 5 (se editeaza dupa terminarea meciurilor)
Sportul Studentesc 3 - 0 CFR Cluj !!!!!!!
Rapid 2 - 0 Gloria Bistrita
FCM Tārgu Mures 2 – 6 Dinamo
Astra Ploiesti 2 - 2 Universitatea Craiova
Pandurii Tārgu Jiu 0 - 0 Gaz Metan Medias
Universitatea Cluj 2 - 1 Otelul Galati
FC Vaslui 0 – 3 Steaua
FC Timisoara 2 - 1 Victoria Branesti
FC Brasov 1 - 1 Unirea Urziceni
---------------------------------------------
Clasament Liga 1 (divizia A) de fotbal 2010-2011 dupa etapa 5-a

1.Dinamo 13p
2.Steaua 13p
3.Gaz Metan 11p
4.Otelul 10p
5.Timişoara 9p
6.Rapid 8p
7.Braşov 8p
8.U Cluj 7p
9.Sportul 6p
10.Gloria Bistrita 5p
11.CFR Cluj 5p
12.FC Vaslui 5p
13.Tārgu Mureş 4p
14.Craiova 3p
15.Urziceni 3p
16.Astra 3p
17.Victoria Brăneşti 3p
18.Pandurii Tg. Jiu 3p

sorin
26.08.2010, 02:44
VINERI 27 AUGUST
Gaz Metan Medias – Rapid
ora 18:00, Digi Sport
Dinamo - Universitatea Cluj
ora 20:30 Antena 1
SAMBATA 28 AUGUST
Universitatea Craiova - Sportul Studentesc
ora 19:00, GSP TV
CFR Cluj - Pandurii Tārgu Jiu
ora 21:30, Digi Sport
DUMINICA 29 AUGUST
Otelul Galati - FC Brasov
ora 18:00, GSP TV
Steaua - FC Timisoara
ora 20:00, Digi Sport
Unirea Urziceni - FC Vaslui
ora 22:00, Digi Sport
LUNI 30 AUGUST
Gloria Bistrita - FCM Tārgu Mures
ora 20:00, GSP TV
Victoria Branesti - Astra Ploiesti
ora 22:00, GSP TV

-------------------------------------
Rezultate etapa 6 (se editeaza dupa terminarea meciurilor)

Gaz Metan Medias 0 – 1 Rapid
Dinamo 3 - 4 Universitatea Cluj
Universitatea Craiova 1 - 0 Sportul Studentesc
CFR Cluj 2 - 1 Pandurii Tārgu Jiu
Otelul Galati 1 - 0 FC Brasov
Steaua 1 - 1 FC Timisoara
Unirea Urziceni 2 - 1 FC Vaslui
Gloria Bistrita 3 - 1 FCM Tārgu Mures
Victoria Branesti 1 - 1 Astra Ploiesti
---------------------------------------------
Clasament Liga 1 (divizia A) de fotbal 2010-2011 dupa etapa 6-a

1.Steaua 14p
2.Dinamo 13p
3.Otelul 13p
4.Gaz Metan 11p
5.Rapid 11p
6.Timişoara 10p
7.U Cluj 10p
8.Gloria Bistrita 8p
9.Braşov 8p
10.CFR Cluj 8p
11.Craiova 6p
12.Urziceni 6p
13.Sportul 6p
14.FC Vaslui 5p
15.Astra 4p
16.Victoria Brăneşti 4p
17.Tārgu Mureş 4p
18.Pandurii Tg. Jiu 3p

JulianM
28.08.2010, 05:26
Spectacol total intre U. Cluj și Dinamo

http://www.onlinesport.ro/uploads/modules/news/66635/4544252-mediafax_foto-constantin_vladescu.jpg

U Cluj a obținut o victorie importantă īn Ștefan cel Mare, īnvingānd pe Dinamo cu 4-3, după un meci absolut nebun. Niculescu a deschis scorul, Adrian Cristea a egalat, iar Torje a dus pe Dinamo īn avantaj, pentru ca Lemnaru să egaleze din nou, iar Delgado să aducă avantajul apoi de partea clujenilor pānă la pauză. Niculescu a reușit dubla īn repriza secundă, pentru ca Ndoye să stabilească scorul final.

Onlinesport (http://www.onlinesport.ro/stiri/fotbal/fotbal-intern/liga-1/66635/spectacol-total-intre-u-cluj-si-dinamo.htm)

-----

Evoluția scorului a fost așa:
0-1
1-1
2-1
2-2
2-3
2-4
3-4

La pauză am pariat (LIVE) că bate U. Cluj (era doar 3-2 pt Cluj). Si asta pt că după norocul pe care l-a avut Dinamo la Tg. Jiu și cu Rapid (cānd au jucat bine doar 15 minute) nu am mai crezut īntr-o revenire ...

Dar cel mai surprinzător este jocul pe care vrea să-l imprime Andone. Eu zic că e pe un drum foarte bun. Dar nu se īntreabă dacă va reuși să continue acest drum ? ... Fiindcă aici e vorba de campionatul romānesc, unde antrenorii se schimbă lunar ...

Andone parcă vrea să construiască o echipă competitivă pentru sezonul următor, nu pt acesta. Nu cred că-l vor lăsa cei de la Dinamo. Si dacă va īncepe să facă cum spun șefii atunci a muncit degeaba pānă acum ...

Nu īnțelesesem deloc de ce l-au cedat pe Niculescu ... De fapt cred că acum au priceput și boşii de la Dinamo ce greșeală au făcut ...

.....

La pariuri nu m-am descurcat la "golul următor", cānd era scorul 2-1 (am crezut atunci că Dinamo va marca repede alt gol ... dar a marcat U. Cluj).
In general pariez de 10-20 lei pe zi (LIVE). Ieri am ieșit īn minus. Totuși campionatul romānesc e mult mai predictibil decāt celelalte. Se poate spune că surpriza de ieri (pe care eu am prins-o de la pauză, cānd cota era deci mult mai mică decāt la īnceputul meciului) e ceva rar. Ceva asemănător se īntāmplă foarte des īn alte campionate din Vest ...

JulianM
02.09.2010, 15:07
Pleacă Andone?

http://www.onlinesport.ro/uploads/modules/news/66828/andone111-mediafax-foto.jpg

Atmosfera tensionată de la Dinamo ar putea face prima victimă. Ioan Andone a anunțat, joi, că a primit mai multe oferte extrem de tentante din punct de vedere financiar.

onlinesport (http://www.onlinesport.ro/stiri/fotbal/fotbal-intern/liga-1/dinamo/66828/pleaca-andone.htm)

-----

Nu sunt nici dinamovist nici stelist (sunt rapidist). Dar iată: Andone se pare că pleacă iar, Becali a īnlocuit deja un antrenor, apoi a făcut un fel de Steaua II īn loc de Unirea ... Păi ce farmec să mai aibă un asemenea campionat ? ...

Si cam aşa e la majoritatea echipelor (de ex. Stoichiţă taman plecă de la Astra - l-au dat afară īn fapt ...)

Eu unul īl cred foarte vinovat pe Mitică (Dragomir). Dacă nu era ăsta (și era unul mai bun) cred că nu ajungea de rās acest campionat romānesc. Aşa cred eu.

:thinking:

In ce campionat din Europa se schimbă antrenorii cu o asemenea rapiditate ? In nici unul ! ...

Bine că sunt totuși "pe plus" la pariuri ! ... (Deocamdată ...)
Altfel nu aș mai paria deloc la campionatul romānesc - slavă Domnului, oferta la pariuri e foarte bogată !

:lol:

sorin
09.09.2010, 13:25
VINERI 10 SEPTEMBRIE
Universitatea Cluj - Gloria Bistrita
ora 17:00, GSP TV
Rapid - CFR Cluj
ora 20:30, Digi Sport
SAMBATA 11 SEPTEMBRIE
Sportul Studentesc - Victoria Branesti
ora 17:00, GSP TV
Unirea Urziceni – Steaua
ora 20:30 Antena 1
DUMINICA 12 SEPTEMBRIE
FCM Tārgu Mures - Gaz Metan Medias
ora 17:00, GSP TV
Astra Ploiesti - FC Timisoara
ora 19:00, Digi Sport
FC Brasov - Dinamo
ora 21:00, Digi Sport
LUNI 13 SEPTEMBRIE
FC Vaslui - Otelul Galati
ora 18:00, GSP TV
Pandurii Tārgu Jiu - Universitatea Craiova
ora 20:00, Digi Sport
-------------------------------------
Rezultate etapa 7 (se editeaza dupa terminarea meciurilor)

Universitatea Cluj 2 - 1 Gloria Bistrita
Rapid 2 - 0 CFR Cluj
Sportul Studentesc 2 - 2 Victoria Branesti
Unirea Urziceni 1 – 0 Steaua
FCM Tārgu Mures 1 - 0 Gaz Metan Medias
Astra Ploiesti 1 - 1 FC Timisoara
FC Brasov 2 - 2 Dinamo
FC Vaslui 4 - 0 Otelul Galati
Pandurii Tārgu Jiu 3 - 1 Universitatea Craiova
---------------------------------------------
Clasament Liga 1 (divizia A) de fotbal 2010-2011 dupa etapa 7-a

1.Dinamo 14p
2.Rapid 14p
3.Steaua 14p
4.U Cluj 13p
5.Otelul 13p
6.Gaz Metan 11p

7.Timişoara 11p
8.Braşov 9p
9.Urziceni 9p
10.Gloria Bistrita 8p
11.FC Vaslui 8p
12.CFR Cluj 8p
13.Sportul 7p
14.Tārgu Mureş 7p
15.Craiova 6p
16.Pandurii Tg. Jiu 6p
17.Astra 5p
18.Victoria Brăneşti 5p

sorin
16.09.2010, 13:43
VINERI 17 SEPTEMBRIE
Gaz Metan Medias - Universitatea Cluj
ora 17:00, Digi Sport
Victoria Branesti - Pandurii Tārgu Jiu
ora 18:45, GSP TV
Universitatea Craiova – Rapid
ora 20:30 Antena 1
SAMBATA 18 SEPTEMBRIE
Otelul Galati - Unirea Urziceni
ora 17:00, GSP TV
FC Timisoara - Sportul Studentesc
ora 21:00, Digi Sport
DUMINICA 19 SEPTEMBRIE
CFR Cluj - FCM Tārgu Mures
ora 18:00, GSP TV
Dinamo - FC Vaslui
ora 20:30, Digi Sport
LUNI 20 SEPTEMBRIE
Gloria Bistrita - FC Brasov
ora 18:00, GSP TV
Steaua - Astra Ploiesti
ora 20:30, Digi Sport
-------------------------------------
Rezultate etapa 8 (se editeaza dupa terminarea meciurilor)

Gaz Metan Medias 3 - 1 Universitatea Cluj
Victoria Branesti 2 - 0 Pandurii Tārgu Jiu
Universitatea Craiova 1 – 1 Rapid
Otelul Galati 4 - 1 Unirea Urziceni
FC Timisoara 2 - 1 Sportul Studentesc
CFR Cluj 1 - 2 FCM Tārgu Mures
Dinamo 1 - 2 FC Vaslui
Gloria Bistrita 0 - 0 FC Brasov
Steaua 1 - 1 Astra Ploiesti
---------------------------------------------
Clasament Liga 1 (divizia A) de fotbal 2010-2011 dupa etapa 8-a

1. Otelul 16p
2. Rapid 15p
3. Steaua 15p
4. Dinamo 14p
5. Gaz Metan 14p
6. Timişoara 14p
7. U Cluj 13p
8 .FC Vaslui 11p
9. Braşov 10p
10. Tārgu Mureş 10p
11. Gloria Bistrita 9p
12. Urziceni 9p
13. Victoria Brăneşti 8p
14. CFR Cluj 8p
15. Sportul 7p
16. Craiova 7p
17.Astra 6p
18. Pandurii Tg. Jiu 6p

sorin
23.09.2010, 09:22
VINERI 24 SEPTEMBRIE
Universitatea Cluj - CFR Cluj
ora 16:30, Digi Sport
SAMBATA 25 SEPTEMBRIE
FC Vaslui - Gloria Bistrita
ora 18:00, GSP TV
DUMINICA 26 SEPTEMBRIE
Sportul Studentesc - Astra Ploiesti
ora 14:30, GSP TV
Otelul Galati – Steaua
ora 16:30, Digi Sport
Pandurii Tārgu Jiu - FC Timisoara
ora 18:30, GSP TV
Rapid - Victoria Branesti
ora 20:30, Digi Sport
LUNI 27 SEPTEMBRIE
FCM Tārgu Mures - Universitatea Craiova
ora 16:30, GSP TV
FC Brasov - Gaz Metan Medias
ora 18:00, Digi Sport
Unirea Urziceni – Dinamo
ora 20:00 Antena 1
-------------------------------------
Rezultate etapa 9 (se editeaza dupa terminarea meciurilor)

Universitatea Cluj 1 - 1 CFR Cluj
FC Vaslui 1 - 0 Gloria Bistrita
Sportul Studentesc 0 - 1 Astra Ploiesti
Otelul Galati 1 – 0 Steaua
Pandurii Tārgu Jiu 0 - 1 FC Timisoara
Rapid 7 - 1 Victoria Branesti
FCM Tārgu Mures 1 - 4 Universitatea Craiova
FC Brasov 0 - 0 Gaz Metan Medias
Unirea Urziceni 1 – 0 Dinamo
---------------------------
Clasament Liga 1 (divizia A) de fotbal 2010-2011 dupa etapa 9-a
1. Otelul 19p
2. Rapid 18p
3. Timişoara 17p
4. Gaz Metan 15p
5. Steaua 15p
6. Dinamo 14p
7 .FC Vaslui 14p
8. U Cluj 14p
9. Urziceni 12p
10. Braşov 11p
11. Craiova 10p
12. Tārgu Mureş 10p
13. Gloria Bistrita 9p
14.Astra 9p
15. CFR Cluj 9p
16. Victoria Brăneşti 8p
17. Sportul 7p
18. Pandurii Tg. Jiu 6p

sorin
30.09.2010, 12:54
VINERI 1 OCTOMBRIE
Astra Ploiesti - Pandurii Tārgu Jiu
ora 16:30, GSP TV
Universitatea Craiova - Universitatea Cluj
ora 18:30, Digi Sport
Dinamo - Otelul Galati
ora 20:30 Antena 1
SAMBATA 2 OCTOMBRIE
Gloria Bistrita - Unirea Urziceni
ora 18:00, GSP TV
FC Timisoara - Rapid
ora 20:30, Digi Sport
DUMINICA 3 OCTOMBRIE
Gaz Metan Medias - FC Vaslui
ora 16:00, Digi Sport
CFR Cluj - FC Brasov
ora 18:00, GSP TV
Steaua - Sportul Studentesc
ora 20:00, GSP TV
LUNI 4 OCTOMBRIE
Victoria Branesti - FCM Tārgu Mures
ora 20:30, GSP TV
-------------------------------------
Rezultate etapa 10 (se editeaza dupa terminarea meciurilor)

Astra Ploiesti 2 - 0 Pandurii Tārgu Jiu
Universitatea Craiova 3 - 0 Universitatea Cluj
Dinamo 1 - 2 Otelul Galati
Gloria Bistrita 0 - 0 Unirea Urziceni
FC Timisoara 2 - 1 Rapid
Gaz Metan Medias 0 - 0 FC Vaslui
CFR Cluj 4 - 0 FC Brasov
Steaua 4 - 2 Sportul Studentesc
Victoria Branesti 0 - 0 FCM Tārgu Mures
---------------------------
Clasament Liga 1 (divizia A) de fotbal 2010-2011 dupa etapa 10-a
1. Otelul 22p
2. Timişoara 20p
3. Rapid 18p
4. Steaua 18p
5. Gaz Metan 16p
6 .FC Vaslui 15p
7. Dinamo 14p
8. U Cluj 14p
9. Craiova 13p
10. Urziceni 13p
11. CFR Cluj 12p
12.Astra 12p
13. Braşov 11p
14. Tārgu Mureş 11p
15. Gloria Bistrita 10p
16. Victoria Brăneşti 9p
17. Sportul 7p
18. Pandurii Tg. Jiu 6p

sorin
14.10.2010, 13:04
VINERI 1 OCTOMBRIE
Unirea Urziceni - Gaz Metan Medias
ora 18:00, GSP TV
Rapid - Astra Ploiesti
ora 20:15 Antena 1
FC Vaslui - CFR Cluj
ora 22:00, Digi Sport
SAMBATA 2 OCTOMBRIE
FCM Tārgu Mures - FC Timisoara
ora 15:00, Digi Sport
Pandurii Tārgu Jiu - Sportul Studentesc
ora 19:00, GSP TV
DUMINICA 3 OCTOMBRIE
Otelul Galati - Gloria Bistrita
ora 15:00, GSP TV
Dinamo – Steaua
ora 20:30, Digi Sport
LUNI 4 OCTOMBRIE
Universitatea Cluj - Victoria Branesti
ora 15:00, GSP TV
FC Brasov - Universitatea Craiova
ora 20:30, Digi Sport
-------------------------------------
Rezultate etapa 11 (se editeaza dupa terminarea meciurilor)

Unirea Urziceni 0 - 1 Gaz Metan Medias
Rapid 3 - 0 Astra Ploiesti
FC Vaslui 5 - 3 CFR Cluj
FCM Tārgu Mures 2 - 3 FC Timisoara
Pandurii Tārgu Jiu 1 - 0 Sportul Studentesc
Otelul Galati 2 - 1 Gloria Bistrita
Dinamo 2 – 1 Steaua
Universitatea Cluj 2 - 3 Victoria Branesti
FC Brasov 0 - 3 Universitatea Craiova
---------------------------------------
Clasament Liga 1 (divizia A) de fotbal 2010-2011 dupa etapa 11-a
1. Otelul 25p
2. Timişoara 23p
3. Rapid 21p
4. Gaz Metan 19p
5. Steaua 18p
6 .FC Vaslui 18p
7. Dinamo 17p
8. Craiova 16p
9. U Cluj 14p
10. Urziceni 13p
11. CFR Cluj 12p
12.Astra 12p
13. Victoria Brăneşti 12p
14. Braşov 11p
15. Tārgu Mureş 11p
16. Gloria Bistrita 10p
17. Pandurii Tg. Jiu 9p
18. Sportul 7p

sorin
21.10.2010, 12:19
VINERI 22 OCTOMBRIE
Victoria Branesti - FC Brasov
ora 16:30, GSP TV
FC Timisoara - Universitatea Cluj
ora 18:30, Digi Sport
Gloria Bistrita - Dinamo
ora 20:30 Antena 1
SAMBATA 23 OCTOMBRIE
Gaz Metan Medias - Otelul Galati
ora 15:00, GSP TV
Astra Ploiesti - FCM Tārgu Mures
ora 18:00, GSP TV
Universitatea Craiova - FC Vaslui
ora 20:30, GSP TV
DUMINICA 24 OCTOMBRIE
Sportul Studentesc – Rapid
ora 15:00, GSP TV
CFR Cluj - Unirea Urziceni
ora 20:00, Digi Sport
LUNI 25 OCTOMBRIE
Steaua - Pandurii Tārgu Jiu
ora 20:30, Digi Sport
-------------------------------------
Rezultate etapa 12 (se editeaza dupa terminarea meciurilor)

Victoria Branesti 1 - 1 FC Brasov
FC Timisoara 2 - 2 Universitatea Cluj
Gloria Bistrita 0 - 2 Dinamo
Gaz Metan Medias 0 - 2 Otelul Galati
Astra Ploiesti 0 - 0 FCM Tārgu Mures
Universitatea Craiova 0 - 1 FC Vaslui
Sportul Studentesc 0 – 2 Rapid
CFR Cluj 3 - 0 Unirea Urziceni
Steaua 2 - 0 Pandurii Tārgu Jiu
---------------------------------------
Clasament Liga 1 (divizia A) de fotbal 2010-2011 dupa etapa 12-a
1. Otelul 28p
2. Rapid 24p
3. Timişoara 24p
4. Steaua 21p
5 .FC Vaslui 21p
6. Dinamo 20p
7. Gaz Metan 19p
8. Craiova 16p
9. CFR Cluj 15p
10. U Cluj 15p
11.Astra 13p
12. Urziceni 13p
13. Victoria Brăneşti 13p
14. Braşov 12p
15. Tārgu Mureş 12p
16. Gloria Bistrita 10p
17. Pandurii Tg. Jiu 9p
18. Sportul 7p

sorin
28.10.2010, 09:31
VINERI 29 OCTOMBRIE
FC Vaslui - Victoria Branesti
ora 18:30, GSP TV
Dinamo - Gaz Metan Medias
ora 20:30 Antena 1
SAMBATA 30 OCTOMBRIE
Otelul Galati - CFR Cluj
ora 15:00, Digi Sport
DUMINICA 31 OCTOMBRIE
FCM Tārgu Mures - Sportul Studentesc
ora 15:00, GSP TV
Gloria Bistrita – Steaua
ora 19:30, Digi Sport
FC Brasov - FC Timisoara
ora 21:30, Digi Sport
LUNI 1 NOIEMBRIE
Universitatea Cluj - Astra Ploiesti
ora 15:00, GSP TV
Unirea Urziceni - Universitatea Craiova
ora 18:30, GSP TV
Rapid - Pandurii Tārgu Jiu
ora 20:30, Digi Sport
-------------------------------------
Rezultate etapa 13 (se editeaza dupa terminarea meciurilor)

FC Vaslui 1 - 0 Victoria Branesti
Dinamo 3 - 2 Gaz Metan Medias
Otelul Galati 1 - 1 CFR Cluj
FCM Tārgu Mures 4 - 1 Sportul Studentesc
Gloria Bistrita 1 – 0 Steaua
FC Brasov 0 - 0 FC Timisoara
Universitatea Cluj 1 - 0 Astra Ploiesti
Unirea Urziceni 1 - 2 Universitatea Craiova
Rapid 1 - 1 Pandurii Tārgu Jiu
-------------------------------------------
Clasament Liga 1 (divizia A) de fotbal 2010-2011 dupa etapa 13-a
1. Otelul 29p
2. Rapid 25p
3. Timişoara 25p
4 .FC Vaslui 24p
5. Dinamo 23p
6. Steaua 21p
7. Craiova 19p
8. Gaz Metan 19p
9. U Cluj 18p
10. CFR Cluj 16p
11. Tārgu Mureş 15p
12. Gloria Bistrita 13p
13.Astra 13p
14. Braşov 13p
15. Urziceni 13p
16. Victoria Brăneşti 13p
17. Pandurii Tg. Jiu 10p
18. Sportul 7p

sorin
04.11.2010, 20:42
VINERI 5 NOIEMBRIE
Gaz Metan Medias - Gloria Bistrita
ora 18:00, GSP TV
Universitatea Craiova - Otelul Galati
ora 20:30, Digi Sport
SAMBATA 6 NOIEMBRIE
Pandurii Tārgu Jiu - FCM Tārgu Mures
ora 14:00, GSP TV
Astra Ploiesti - FC Brasov
ora 18:00, GSP TV
FC Timisoara - FC Vaslui
ora 20:30, Digi Sport
DUMINICA 7 NOIEMBRIE
Sportul Studentesc - Universitatea Cluj
ora 14:00, Digi Sport
CFR Cluj – Dinamo
ora 20:00 Antena 1
LUNI 8 NOIEMBRIE
Victoria Branesti - Unirea Urziceni
ora 17:00, GSP TV
Rapid – Steaua
ora 20:30, Digi Sport
-------------------------------------
Rezultate etapa 14 (se editeaza dupa terminarea meciurilor)
Gaz Metan Medias 2 - 1 Gloria Bistrita
Universitatea Craiova 0 - 1 Otelul Galati
Pandurii Tārgu Jiu 4 - 1 FCM Tārgu Mures
Astra Ploiesti 3 - 0 FC Brasov
FC Timisoara 2 - 1 FC Vaslui
Sportul Studentesc 2 - 0 Universitatea Cluj
CFR Cluj 1 – 0 Dinamo
Victoria Branesti 4 - 1 Unirea Urziceni
Rapid 0 – 0 Steaua
-------------------------------
Clasament Liga 1 (divizia A) de fotbal 2010-2011 dupa etapa 14-a
1. Otelul 32p
2. Timişoara 28p
3. Rapid 26p
4 .FC Vaslui 24p
5. Dinamo 23p
6. Steaua 22p
7. Gaz Metan 22p
8. Craiova 19p
9. CFR Cluj 19p
10. U Cluj 18p
11.Astra 16p
12. Victoria Brăneşti 16p
13. Tārgu Mureş 15p
14. Gloria Bistrita 13p
15. Pandurii Tg. Jiu 13p
16. Braşov 13p
17. Urziceni 13p
18. Sportul 10p

sorin
11.11.2010, 21:22
VINERI 12 NOIEMBRIE
Otelul Galati - Victoria Branesti
ora 14:00, GSP TV
FC Vaslui - Astra Ploiesti
ora 20:30, Digi Sport
SAMBATA 13 NOIEMBRIE
Universitatea Cluj - Pandurii Tārgu Jiu
ora 14:00, GSP TV
Unirea Urziceni - FC Timisoara
ora 17:00, Digi Sport
FC Brasov - Sportul Studentesc
netelevizat
DUMINICA 14 NOIEMBRIE
FCM Tārgu Mures – Rapid
ora 14:00, Digi Sport
Steaua - Gaz Metan Medias
ora 17:00 Antena 1
Dinamo - Universitatea Craiova
ora 19:45, Digi Sport
LUNI 15 NOIEMBRIE
Gloria Bistrita - CFR Cluj
ora 20:30, GSP TV
-------------------------------------
Rezultate etapa 15 (se editeaza dupa terminarea meciurilor)
Otelul Galati 1 - 1 Victoria Branesti
FC Vaslui 0 - 0 Astra Ploiesti
Universitatea Cluj 1 - 1 Pandurii Tārgu Jiu
Unirea Urziceni 1 - 1 FC Timisoara
FC Brasov 2 - 0 Sportul Studentesc
FCM Tārgu Mures 1 – 0 Rapid
Steaua 0 - 1 Gaz Metan Medias
Dinamo 2 - 2 Universitatea Craiova
Gloria Bistrita 0 - 3 CFR Cluj
-------------------------------
Clasament Liga 1 (divizia A) de fotbal 2010-2011 dupa etapa 15-a
1. Otelul 33p
2. Timişoara 29p
3. Rapid 26p
4. Gaz Metan 25p
5 .FC Vaslui 25p
6. Dinamo 24p
7. CFR Cluj 22p
8. Steaua 22p
9. Craiova 20p
10. U Cluj 19p
11. Tārgu Mureş 18p
12.Astra 17p
13. Victoria Brăneşti 17p
14. Braşov 16p
15. Pandurii Tg. Jiu 14p
16. Urziceni 14p
17. Gloria Bistrita 13p
18. Sportul 10p

sorin
17.11.2010, 22:23
VINERI 19 NOIEMBRIE
Pandurii Tārgu Jiu - FC Brasov
ora 14:00, GSP TV
CFR Cluj - Gaz Metan Medias
ora 18:45, Digi Sport
Rapid - Universitatea Cluj
ora 20:30 Antena 1
SAMBATA 20 NOIEMBRIE
FCM Tārgu Mures – Steaua
ora 14:00, Digi Sport
Universitatea Craiova - Gloria Bistrita
ora 19:00, GSP TV
DUMINICA 21 NOIEMBRIE
Sportul Studentesc - FC Vaslui
ora 14:00, GSP TV
FC Timisoara - Otelul Galati
ora 20:30, Digi Sport
LUNI 22 NOIEMBRIE
Astra Ploiesti - Unirea Urziceni
ora 18:00, GSP TV
Victoria Branesti – Dinamo
ora 20:30, Digi Sport
-------------------------------------
Rezultate etapa 16 (se editeaza dupa terminarea meciurilor)
Pandurii Tārgu Jiu 2 - 1 FC Brasov
CFR Cluj 1 - 1 Gaz Metan Medias
Rapid 3 - 0 Universitatea Cluj
FCM Tārgu Mures 0–1 Steaua
Universitatea Craiova 1 - 2 Gloria Bistrita
Sportul Studentesc 0 - 1 FC Vaslui
FC Timisoara 2 - 0 Otelul Galati
Astra Ploiesti 1 - 0 Unirea Urziceni
Victoria Branesti 2 – 4 Dinamo
-------------------------------
Clasament Liga 1 (divizia A) de fotbal 2010-2011 dupa etapa 16-a
1. Otelul 33p
2. Timişoara 32p
3. Rapid 29p
4 .FC Vaslui 28p
5. Dinamo 27p
6. Gaz Metan 26p
7. Steaua 25p
8. CFR Cluj 23p
9. Craiova 20p
10.Astra 20p
11. U Cluj 19p
12. Tārgu Mureş 18p
13. Pandurii Tg. Jiu 17p
14. Victoria Brăneşti 17p
15. Gloria Bistrita 16p
16. Braşov 16p
17. Urziceni 14p
18. Sportul 10p

sorin
25.11.2010, 11:56
VINERI 26 NOIEMBRIE
Unirea Urziceni - Sportul Studentesc
ora 18:00, GSP TV
FC Vaslui - Pandurii Tārgu Jiu
ora 20:30, Digi Sport
SAMBATA 27 NOIEMBRIE
Otelul Galati - Astra Ploiesti
ora 14:00, GSP TV
FC Brasov – Rapid
ora 19:30, Digi Sport
Dinamo - FC Timisoara
ora 21:45 Antena 1
DUMINICA 28 NOIEMBRIE
Universitatea Cluj - FCM Tārgu Mures
ora 14:00, GSP TV
Steaua - CFR Cluj
ora 21:00, Digi Sport
LUNI 29 NOIEMBRIE
Gloria Bistrita - Victoria Branesti
ora 17:00, GSP TV
Gaz Metan Medias - Universitatea Craiova
ora 19:00, Digi Sport
-------------------------------------
Rezultate etapa 17 (se editeaza dupa terminarea meciurilor)
Unirea Urziceni 2 - 1 Sportul Studentesc
FC Vaslui 3 - 1 Pandurii Tārgu Jiu
Otelul Galati 2 - 1 Astra Ploiesti
FC Brasov 2 – 0 Rapid
Dinamo 0 - 0 FC Timisoara
Universitatea Cluj 1 - 1 FCM Tārgu Mures
Steaua 2 - 2 CFR Cluj
Gloria Bistrita 1 - 0 Victoria Branesti
Gaz Metan Medias 1 - 0 Universitatea Craiova
-------------------------------
Clasament Liga 1 (divizia A) de fotbal 2010-2011 dupa etapa 17-a
1. Otelul 36p
2. Timişoara 33p
3 .FC Vaslui 31p
4. Rapid 29p
5. Gaz Metan 29p
6. Dinamo 28p
7. Steaua 26p
8. CFR Cluj 24p
9. Craiova 20p
10.Astra 20p
11. U Cluj 20p
12. Gloria Bistrita 19p
13. Braşov 19p
14. Tārgu Mureş 19p
15. Victoria Brăneşti 17p
16. Pandurii Tg. Jiu 17p
17. Urziceni 17p
18. Sportul 10p