PDA

Arată versiune întreagă : Lucian Bute vs. Jesse Brinkley – meci pentru centura mondiala IBF

sorin
10.06.2010, 14:19
Urmatorul meci al lui Lucian Bute pentru titlul mondial în versiunea IBF , va fi impotriva americanului Jesse Brinkley, conform declaratiei facute de preşedintele Federatiei Romane de Box, Rudel Obreja. "Lucian va lupta cu Jesse Brinkley din SUA, care a fost desemnat de IBF challenger obligatoriu. Doar în cazul în care Brinkley se va accidenta Bute va putea întâlni un alt sportiv", a spus Obreja.

Reprezentantii Interbox, clubul la care este legitimate Bute, ar trebui sa primeasca un raspuns de la Obreja pana la sfarsitul lunii iunie, daca meciul pentru titlul mondial va avea loc în Romania.
"În România e situaţia care e şi deocamdată mi-a fost imposibil să port discuţiile finale cu autorităţile. Am obţinut, în principiu, promisiunea Interbox că dacă avem ce ne trebuie, adică garanţiile financiare, am avea încă posibilitatea să organizăm în România gala. Cred că va fi ultimul meci al lui Lucian anul acesta, iar apoi se va duce acolo unde HBO îi va impune, cel mai probabil în SUA", a completat Obreja.

Lucian Bute (26 de victorii şi nici o infrangere) si-a aparat pentru a cincea oara titlul mondial la categoria supermijlocie, versiunea IBF, în fata columbianului Edison "Pantera" Miranda, intr-o gala ce a avut loc la 17 aprilie, la Centre Bell din Montreal (Canada).

Jesse Brinkley, viitorul adversar al lui Lucian Bute, va împlini 34 de ani în luna noiembrie si a disputat în cariera 40 de meciuri la profesionisti, in care a avut 35 de victorii (22 înainte de limita) si 5 infrangeri. In ultimul meci avut pe 29 ianuarie, Brinkley l-a invins la puncte pe Curtis "Showtime" Stevens.

sorin
17.09.2010, 07:41
Canalul american ESPN a cumparat drepturile de televizare ale meciului pentru centura IBF dintre Lucian Bute si Jesse Brinkley, care va avea loc pe 15 octombrie la Montreal.

Partida este una impusă de IBF, Bute fiind obligat sa-si puna in joc centura de la categoria supermijlocie in fata challengerului american.

Lex
13.10.2010, 09:23
Oare o sa gasim ceva stream-uri sa vedem si noi meciul ca in romania 100 % nu e transmis :)

sorin
13.10.2010, 09:28
Oare o sa gasim ceva stream-uri sa vedem si noi meciul ca in romania 100 % nu e transmis :)
inainte de meci, voi pune aici linkuri daca gasesc ceva. de regula gaseam :)

Lex
13.10.2010, 13:24
O sa vad si eu ce gasesc, dar sunt zapacit, cand e meciul? vineri sau sambata? :)

sorin
13.10.2010, 13:56
O sa vad si eu ce gasesc, dar sunt zapacit, cand e meciul? vineri sau sambata? :)
Am impresia ca e la 9:30 ET in America, vineri, deci la 5:30 dimineata, sambata, in Romania.

Lex
13.10.2010, 14:11
Am gasit pe site la ESPN asta: "Oct. 15 -- Bute vs. Brinkley - 10:15 ET" deci cam pe la 6 dimineata sambata in romania. Da nu am gasit ora de incepere a galei ca se lupta si ceilalti 2 romani...

sorin
14.10.2010, 14:19
Am gasit pe site la ESPN asta: "Oct. 15 -- Bute vs. Brinkley - 10:15 ET" deci cam pe la 6 dimineata sambata in romania. Da nu am gasit ora de incepere a galei ca se lupta si ceilalti 2 romani...
Citez de pe siteul Interbox Canada:
"InterBox is also proud to announce that its October 15th 2010 InterBox boxing Gala will be broadcast, live and delayed, in 5 continents . The International telecast will commence at approximately 9 PM EST, and will be loaded with local and international World-class talent and fights including Ionut (JoJo) Dan (26-1-0, 14 KO) vs. Andres Pablo Villafane (16-5-3, 5 KO’s), Benoit Gaudet (22-2-0, 9 KO) vs. Ceferino Dario Labarda (19-2-0, 7 KO), Adrian “The Shark” Diaconu (26-2-0, 15 KO) vs. Omar Sheika (30-9-0, 21 KO), and will culminate with Lucian Bute (26-0-0, 21 KO) vs. Jesse Brinkley (35-5-0, 22 KO) for the IBF 168 lb title."

Deci parerea mea este ca pe la 5:00 dimineata (sambata) ora Romaniei incepe gala, care se va incheia cu meciul lui Bute.

P.S. Celor care nu pot sa vada meciul in direct, le sugerez ca profilactic, sa-si instaleze Sopcast pe computere, in caz ca transmisia live online va fi prin Sopcast. Asa cum spuneam, voi incerca sa gasesc un link inainte de meci.

Lex
15.10.2010, 14:15
Bun hai sa pun ceva ce am gasit inainte de culcare :P

http://derbyhd.net/ aici apare ca va fi transims.

http://atdhe.net/index.html aici vad ca e ESPN live, da e cam slaba calitatea

Astept inaintea meciului sa vad daca gasesti ceva bun domnu' Sorin :)

sorin
15.10.2010, 14:47
http://derbyhd.net/ aici apare ca va fi transims.

http://atdhe.net/index.html aici vad ca e ESPN live, da e cam slaba calitatea

Astept inaintea meciului sa vad daca gasesti ceva bun domnu' Sorin :)
Multumesc Lex! Daca mai gasesti ceva, mai pune. Voi face si eu "sapaturi" cu vreo 2 ore inainte de meci. Si las-o mai moale cu "domnu", ca aici pe forum ne adresam direct. :)

kiddy
15.10.2010, 18:54
Domnu' Sorin, ar fi un link si pe www.12tv.ro (http://www.12tv.ro/)
:protected: (http://forum.romanian-portal.com/www.12tv.ro)

sorin
15.10.2010, 19:30
Domnu' Sorin, ar fi un link si pe ....[/URL]
domnu' kiddy, ti-am corectat linkul ca nu era bun.

aici aveti o gramada de alte linkuri cu meciul lui bute:
www.myp2p.eu (http://www.myp2p.eu/broadcast.php?matchid=91855&part=sports)

kiddy
15.10.2010, 20:51
domnu' kiddy, ti-am corectat linkul ca nu era bun.

Multumesc! Nu m-am mai uitat sa vad ce-a iesit. De fapt, eram mai mult interesat sa te domnesc.:d

livia
15.10.2010, 21:16
Hai ca era sa sa te domnesc si eu :), ESPN transmite ceva in seara asta la tv sau doar pe net? ca am inebunit guide la telecomanda si nu-l gasesc decat duminica, reluare.
Din ce-am cautat on line, ESPN cica da live pe net la ESNP3.com.

usdream
15.10.2010, 21:25
Ionut JOJO Dan a inceput bine seara, si a castigat prin KO. Felicitari!

sorin
15.10.2010, 21:53
ESPN transmite ceva in seara asta la tv sau doar pe net? ca am inebunit guide la telecomanda si nu-l gasesc decat duminica, reluare.
Din ce-am cautat on line, ESPN cica da live pe net la ESNP3.com.
nici eu nu-l fasesc pe espn-uri si stiu ca e pe espn3, aici:
http://espn.go.com/espn3/

ciudat, dupa tot tam-tam-ul cu espn, ma asteptam la mai mult din partea lor, asa ca tot netul e baza.

livia
15.10.2010, 21:59
pai asa se pare din ce scrie aici: http://www.providingnews.com/lucian-bute-vs-jesse-brinkley-fight-preview.html

din toate gasesc eu unul sa mearga bine, in rest nu ma afecteaza asa tare ca am conectie cu un cablu s-video din laptop in tv si il vad comod:)
nu mai pricep nimic, a trecut deja ora de incepere anuntata si nu vad decat "mira" ESPN, voi vedeti ceva, undeva?

Lex
15.10.2010, 22:18
Multumesc pt linkuri, am nimerit si ora :P

livia
15.10.2010, 22:22
Lex, tu vezi meciul deja? Daca da, poate imi zici si mie unde, eu tot caut si nu "prind" nimicuta.
Gata, a inceput pe ESPN.

sorin
15.10.2010, 22:24
a trecut deja ora de incepere anuntata si nu vad decat "mira" ESPN, voi vedeti ceva, undeva?
acum se vede si pe espn3, iar in paralel poti vedea si mergand pe pagina pe care am dat-o de pe myp2p.eu

Lex
15.10.2010, 22:24
Inca nu a inceput meciul, e meciul lu Diaconu imeadiat. Eu aici vad gala: http://www.vip---tv.com/

sorin
15.10.2010, 23:11
A castigat si Diaconu. Felicitari!
Urmeaza Biiiiig Buuuuuuuuute.:anounce:

Lex
16.10.2010, 00:19
Frumos, dar nu credeam ca se ridica chiar de 2 ori americanul. O seara perfecta pentru cei 3 romani :) Mister K.O nu ne-a dezamagit. A si inca ceva, frumoasa intrarea lui Bute :P

sorin
16.10.2010, 00:19
A castigat si Lucica fara probleme. Bravo lui!!! Chiar imi faceam probleme de ce ii ia atata timp sa-l faca KO pe Brinkley, dar e bine ca nu a riscat si a avut rabdare.

Bute, cel mai bun din lume la categoria sa, conform multor voci avizate.:aplause:

Lex
16.10.2010, 00:55
Apropo, ala numai steagul Romaniei nu era, oare asa rau am ajuns? :punch:

livia
16.10.2010, 07:41
Multam baieti pentru info! Felicitari boxerilor romani!

usdream
16.10.2010, 09:43
Si eu va multumesc pt link-uri domnu' Sorin si domnu' Lex. Am vz ca steagul Ro nu a fost, dar meciul nu s-a transmis in RO, iar la cata umilinta indura BUTE din partea autoritatilor romane....si cand ma gandesc ca era vorba sa se organizeze meciul in RO. Asta e, daca Bute nu canta manele si nu isi arata chilotii cui ii pasa ca e campion mondial.

sorin
16.10.2010, 11:21
Pentru toti domnii si doamnele, o inregistrare incepand din repriza a 7-a, pana cand l-a.....lovit camionul pe Brinkley in repriza a 9-a:

tje8OiTRP0U

Intr-un fel, Bute l-a facut KO de trei ori si e greu de inteles cum s-a ridicat Brinkley dupa primele doua KO-uri, in reprizele a 5-a si a 8-a. Practic, in repriza a 8-a Brinkley a fost salvat de arbitru.

Am observat ca Lucian nu s-a mai acoperit cu tricolorul la sfarsitul meciului, dar nici nu avea de ce.

Rusine televiziunilor din Romania! Rusine politicienilor din Romania! Rusine miliardarilor din Romania! Intr-o tara unde se fura cu miliardele, nu s-au gasit 100K pentru transmiterea acestui meci. Rusine in mod special ProTv-ului care transmite meciuri ale ucrainienilor, dar nu a celui mai mare boxer roman!!! :boo:

manolica1
16.10.2010, 13:35
din pacate am ratat meciul... :(
am fost la patinoar si-am luat o cazatura la cap si nu mi-am mai adus aminte de meci...felicitari!!!

Lex
16.10.2010, 14:27
:lol: interesanta poveste. Steagul RO nu a fost pentru ca era cel al Columbiei in loc de RO( nu stiu de ce) Acum numai in "domni" o tinem? :)

kiddy
16.10.2010, 20:18
Intr-un fel, Bute l-a facut KO de trei ori si e greu de inteles cum s-a ridicat Brinkley dupa primele doua KO-uri, in reprizele a 5-a si a 8-a. Practic, in repriza a 8-a Brinkley a fost salvat de arbitru.

Am observat ca Lucian nu s-a mai acoperit cu tricolorul la sfarsitul meciului, dar nici nu avea de ce.

Cu care tricolor? Al Ecuador-ului sau Columbiei? Ma mir ca Bute n-a reactionat pe seama asta chiar la prezentarea meciului. Sper ca macar dupa aia sa fi facut ceva scandal catre oficiali.
Nu stiu la ce umilinte din partea autoritatilor romane se refera usdream, dar am mai remarcat ca si contrar altor dati, acum, cand a fost intervievat imediat dupa meci, n-a mai pomenit nimic despre Romania. Pacat! Asta e...
Macar aici e iubit si respectat de toata lumea. As zice ca dupa echipa locala de hockey (Canadien de Montreal), Lucian ocupa inimile montrealezilor iubitori de sport. Nu numai pentru calitatile de sportiv, dar si pentru efortul de invata limba franceza intr-un timp relativ scurt si a fi capabil sa dea interviuri si declaratii de presa fara translator.

Inca o data, felicitari Lucian!
Si nu in ultimul rand, felicitari si lui Diaconu si Jojo Dan! Frumoasa tripla romaneasca aseara la Montreal... :aplause:

sorin
17.10.2010, 11:53
Chiar ma intrebam daca si de data asta "mosu", adica Leonard Doroftei, pe care dealtfel il apreciez pentru rezultatele obtinute ca boxer profesionist, va aparea cu criticile binecunoscute. Asteptarea nu a fost prea lunga si acesta a inceput deja sa arunce cu rosii:
http://www.evz.ro/detalii/stiri/victoria-lui-lucian-bute-contestata-de-leonard-doroftei-909346-1.html

Lex
17.10.2010, 14:45
Nu se putea fara comentariile lui... Il apreciez ca fost boxer dar ca om civilizat mai are de invatat si nu ma refer la criticile lui. I-am vazut adevarata fata la o emisiune si de atunci am o retinere cand aud de el.