PDA

Arată versiune întreagă : buna ziua tuturor; am si eu o intrebare

adrianasuciu
01.06.2010, 11:20
Trebuie sa plec la Madrid pentru prima oara in viata mea in iulie 2010 si doresc sa stiu daca exista vreun Caritas, vreo biserica de-a noastra sau un asezamant pe strada GRAN VIA sau in apropiere care ma poate gazdui cu un pret mic pentru 3 nopti. Exista si o cantina sociala unde se aduna cei fara bani ca sa manance? Trebuie sa stau neaparat 3-4 zile in Madrid dupa care ma intorc in Romania. Daca vreti sa fac anumite comisioane pentru voi sa imi spuneti. Perioada cat stau la Madrid (16-18 iulie). Este vorba de un eveniment istoric, unic in viata mea si nu pot lipsi nicicum.
Va rog sa imi scrieti la adresa mea de email: cisabelcor@gmail.com
Va multumesc pentru amabilitate.
Pe curand.
Adriana

opium-female
24.06.2010, 11:04
Buna Adriana!
Uite aici o adresa de la o pagina web ce-ti poate fi de folos.Este ubicat in centrul Madridului, tarifele sunt ok si daca vreis a te ajut cu ceva pot suna eu si intreb daca ti pot face rezervare si daca trebuie sa platesti inainte ceva desii nu cred.
http://www.ajmadrid.es/el_albergue.aspx
Mi se pare ok si sigur!Daca ai nevoie sa-ti traduc ceva sa-mi spui si te ajut.Oricum ar fi de folos sa stim cati ani ai, daca vrei trimite mi detalii pe pm si pot sa ti dau adresa mea de mail daca ai nevoie sa ma intrebi ceva sau...
Ai alte optiuni cum ar fi un centru de gazduire pe noapte gratis dar acolo dormi cu o gramada de necunoscuti nu cred ca te intereseaza ideea...daca totusi vrei pot sa ti pun linkuri ...

danab
27.07.2010, 05:57
Buna ziua,
Ma bucur ca am dat peste acest portal,unde-in mare-esti pus la curent cu multe lucruri...am o intrebare: locuiesc cu toooooata familia in Logroņo si m-ar interesa O METODA RAPIDA de a invata limba spaniola...am fost la un curs de 6 luni,dar sincer nu am fost multumita...mi-a dat si diploma-care pentru mine nu are nici o importanta!-iar eu sant pe "langa":thinking:
Nu stiu cum sa procedez si unde sa ma duc sa intreb....si as mai avea si alte intrebari,dar le las pe alta data...acum acest lucru imi este necesar.Poate cunoasteti "o scoala"????...
Va multumesc frumos! :-h

opium-female
28.07.2010, 02:56
Dana,singura metoda rapida este sa-ti gasesti un loc de munca unde sa te relationezi rapid cu spaniolii sau un cerc de prieteni spanioli,practicand cu ei inveti cel mai repede,uita-te al televizor la programe spaniole,citeste ajutandu te de dictionar,eu ce sa-ti spun?Asta e parerea mea, greseala celor mai multi este ca se amesteca cu romanii si fac un cerc de prietenii strans legate nerelationandu-se cu spaniolii,ceea ce nu este atata de benefic.Spui ca locuiesti in Logroņo?Ai fost la AMIN?Unde anume ai fost la scoala despre care vorbesti?

danab
01.08.2010, 17:25
Dana,singura metoda rapida este sa-ti gasesti un loc de munca unde sa te relationezi rapid cu spaniolii sau un cerc de prieteni spanioli,practicand cu ei inveti cel mai repede,uita-te al televizor la programe spaniole,citeste ajutandu te de dictionar,eu ce sa-ti spun?Asta e parerea mea, greseala celor mai multi este ca se amesteca cu romanii si fac un cerc de prietenii strans legate nerelationandu-se cu spaniolii,ceea ce nu este atata de benefic.Spui ca locuiesti in Logroņo?Ai fost la AMIN?Unde anume ai fost la scoala despre care vorbesti?

multumesc frumos pentru raspuns....dar mai multe,v-am scris in p.m....o zi frumoasa!