PDA

Arată versiune întreagă : Caut loc de munca in USA

blackmoon
01.05.2010, 13:13
Salut, sunt Robert, am 32 ani si imi caut un job in USA. Am terminat Management insa nu e obligatoriu ca job-ul sa fie in domeniu. Astept oferte serioase.Eventual imi puteti lasa un mesaj pe bc77tic@yahoo.com. Multumesc.

Val_Pitt
11.05.2010, 19:05
Salut Robert.

Aveam de gand sa postez linkul companiei la care lucrez eu dar se pare ca e intezis. " linkuri comerciale sau personale nu sunt admise pe acest forum". Asta e prima mea postare si am impresia ca regulile sunt cam stricte pentru un forum. In fine nu sunt eu administratorul sa fac regulile. Nici macar nu pot sa-ti trimit cele 2 mari linkuri de job search se pare. Da un search pe Google si le afli. Poatre gresesc. Hi Sorine..Ok sa-i trimit :
http://www.careerbuilder.com sau http://www.monster.com/?
Poate e omul now pe aici si nu stie?

V

sorin
11.05.2010, 19:18
Aveam de gand sa postez linkul companiei la care lucrez eu dar se pare ca e intezis. " linkuri comerciale sau personale nu sunt admise pe acest forum". Asta e prima mea postare si am impresia ca regulile sunt cam stricte pentru un forum. In fine nu sunt eu administratorul sa fac regulile.
Nu admit linkurile de siteuri comerciale sau personale prin care unii vor sa-si faca reclama propriilor afaceri, pentru ca as transforma acest forum intr-o arena de spam, forumistilor nu le-ar conveni sa fie bombardati cu reclame de tot felul si ar inceta sa mai viziteze acest forum. Linkurile catre siteuri utile ca cele de mai sus sunt acceptate si au fost destule postate pe acest forum, fara probleme.

Val_Pitt
11.05.2010, 19:25
Am inteles - multumesc

Robert,
Tu esti in Romania sau esti in US?

sorin
11.05.2010, 19:40
Tu esti in Romania sau esti in US?

era suficient sa te uiti in dreapta sus la postarile mele :ideea:

Maximus
12.05.2010, 03:03

era suficient sa te uiti in dreapta sus la postarile mele :ideea:

Coane Sorine, cred ca l-a intrebat pe initiatorul topicului, el a spus ca-l cheama Robert!
"blackmoon Caut loc de munca in USA
Salut, sunt Robert, am 32 ani si imi caut un job in USA. "

sorin
12.05.2010, 06:13
Coane Sorine, cred ca l-a intrebat pe initiatorul topicului, el a spus ca-l cheama Robert!
Ai dreptate Maximus. Eram sub influenta meciului de hockey castigat de Chicago Blackhawhks probabil, de mi-a scapat acel amanunt. :">

blackmoon
14.05.2010, 01:35
Pe cel doua site-uri pe care mi le-ai scris sunt inscris. ultumesc pentru reply oricum.

blackmoon
14.05.2010, 01:39
Multumesc pentru reply insa sunt inscris p ambele site-uri cu cv in engleza si tcover letter. Insa daca este interzis sa treci numele companiei la care lucrezi poti sa-mi dai un raspuns pe bc77tic@yahoo.com. Ca si locatie sunt deocamdata in Romania.

Svanovici
18.05.2010, 05:51
Salut, numele meu este Andru si as vrea si eu informatiile pe care le ai legate de obtinerea unui job in America. Mailul meu este andrew_svanovici@yahoo.co.uk. Nu este o problema in ceea ce priveste raspunsul, poate veni de la orcine are timp de o mana de ajutor.
Mersi baieti!

blackmoon
20.05.2010, 13:42
Salut, nu stiu daca pentru mine era intrebarea insa pentru un job in SUA te poti inscrie pe moster.com sau careerbuilder.com. Dar ai de asteptat in ceea ce priveste ofertele. Si eu astept. Cat despre firmele de recrutare pentru USA ai mare grija. Sunt firme tepare.

luktm
03.06.2010, 07:28
caut orice loc de munca ,calificata s-au necalificata.
46 ani; calificare operator CNC pe sisteme de operare FADAL.