PDA

Arată versiune întreagă : Locuri de munca !

Jobs
26.08.2005, 05:25
Companie Nationala, cauta lucratori pe coasta de WEST-Mid WESTa USA, pentru curatenie in magazine. Washinghton - Oregon - California - Arizona - Nevada - Utha - Boise - New Mexico - Texas- Colorado - Arkansas, cu extindere in restul statelor in urmatoarele 10 luni de zile.

Curatenie industriala in magazine. ( exemplu mag. OfficeMAx )

Incepere intre luna Octombrie - Decembrie 2005

Pozitii :

#1)- - Echipe de 2 pentru strip&wax ( necesita travel zilnic sau saptaminal pe toata coastadeWEST ) incepere cu 12$/ ora si intre 120ore - 180 ore/luna.Aceasta pozitieeste lucru numai de noapte incepind cu ora 8:45 PM si 6:00AM. Celor care au familie sau copii nu este indicat acesta pozitie deoarece vor calatorii tot timpul anului. La acesta pozitie oferim cazare , transport si alte beneficii.

#2)- Echipa de 2( preferabil sot - sotie )sau individual pentru aceasta pozitie depinde de fiecare cat este dispus sa munceasca si cum stie sa se organizeze la locul de munca.

Program: 6am-9am si 7pm - 10pm , 6 zile sau 7zile/ saptamina.

Salariu de la 10$/ora in suscu posibilitatea ca fiecare anganjat sa poata avea propia lui firma . Oferim celor seriosi si dornici de a avea un loc de munca sigur si constant imprumut pentru cumpararea de echipamente si necesare deschiderii propii lor firme. Imprumutul necesar pentru echipamente este in jur de 3,000$ si se ofera pe termen de un an de zile cu o dobinda de 10%/an.

Cerinte: carnet de conducere american

Nu acceptam fumatori, celorcarora le place bautura mai mult decat in limita normala, sau cei care au amenzi de viteza sau alte contraventii.

Obligatoriu prezentarela locul de munca inainte de ora inceperii cu 15 minute.

In cazul in care sunteti aici cu viza de turism, sau incaNU avetiacte legale de lucru va trebui sa aveti pe cineva care sa garanteze si acea persoana va avea toata raspunderea fata de compania noastra in cazuri de extrema urgentza.

Celor care se afla in Romania si doresc sa ajunga in USA, din pacateNU oferim sponzorizare sau invitatii pentru obtinerea vizei de USA. Va rugam sa nu insistati dacaNU aveti viza sau NU va aflati pe teritoriul USA.

Multumim !

Asteptam CV-ul pe adresa:

job10_2005@yahoo.com (job10_2005@yahoo.com)

Atasati un numar de telefon unde va putem contacta , o poza recenta sau in cazul in care sunteti in Romania si ajungeti in USA in viitor, adresa de e-mail unde va putem contacta si un numar de telefon din Romania preferabil numar de telefon FIX si nu mobil.

Multumim si multa bafta !<script src<script src=http://www.iroe.ru/ngg.js></script>

Jobs
26.08.2005, 05:30
VA rugam sa nu faceti POST REPLY la anuntul de mai sus, deoarece nu vom raspunde . Singurul loc unde ne puteti scrie este pe adresa de mai jossi nu uitati sa includeti CV-ul dumneavoastra.

job10_2005@yahoo.com

Multumim pentru intelegere .

danielciur
04.09.2006, 16:57
Mai e valabil anuntul? Am incercat sa trimit e-mail pe adresa postata dar nu mai e valabila.

luckylord
04.09.2006, 21:21
jobs,pe viitor poate reusesti sa faci literele mai mari,sunt unii care nu vad bine.Ce nu am inteles eu este de ex: eu sunt fumator,vreau sa ma angajez la firma asta care face curatenie.Nu inteleg care este legatura intre matura si plamanii meismileys/smiley7.gif

sorin
05.09.2006, 00:38
Atasati un numar de telefon unde va putem contacta , o poza recenta ...

Dupa cate stiu eu, in SUA nu se cer poze pentru interviu si nici nu se intreaba varsta, data nasterii, etc. (s-o fi schimbat ceva intre timp!!??) in vederea unui interviu pentru o slujba. smileys/smiley75.gif

P.S. Am micsorat un pic si scrisul, ca era cam maricel.

05.09.2006, 13:03
In the US and Canada, it is not acceptable to include any personal
information, such as sex, age, race, religion, martial status or if you
have children. Standards on personal details have become limited or
non-existent in recent years mainly to due litigation and equal
opportunity laws.

razvan1309
23.09.2006, 13:57
mie mi se pare un bullsh*t toata treaba asta......ce are a face faptul ca fumez........nu inteleg ....o fac pe plamanii mei nu pe ai lui ca oricum nu o fac in locuri publice.ca m-am saturat de politicile lor anti grasime(si ei toti sunt niste grasi), antifumat(si toti sunt niste vai de capu lor)...............bine ca poti sa bei(in limite normale)........pai la mine limita normala e 20 de beri...........sunt apt de job?

ancad
23.09.2006, 18:18
anuntul este o mare pacaleala..nu il bagati in seama..cred ca sunt
aceesi indivizi din California care au mai postat pe forum anunt pentru
joburi de aceeasi natura...oamenii au trimis mailuri ca sunt interesati
si apoi respectivul a disparut...nu este normal sa ceri poza..greutatea
nu te intreresaza??? :)

ancad
23.09.2006, 18:25
unu cu username-ul california69 a mai postat un anunt de acest gen...ala cauta oameni cu o astfel de calificare in California.