PDA

Arată versiune întreagă : Viza Canada...help! :-S

cris_tina989
19.04.2010, 13:54
Salut! as vrea sa plec la vara in Toronto si sincer nu stiu daca am sanse...prea multe intrebari ma framanta si am decis sa cer ajutor...in primul rand daca doar rudele pot sa faca chemare sau si amicul meu care este cetatean canadian ar putea sa-mi faca chemarea...?problema mea este ca am 21 de ani si nu am nimic pe numele meu...sunt studenta si cam atat...si stiu ca trebuie argumente serioase ca ma voi intoarce:( interviul il sustine toata lumea?este in engleza? :-/

fifi
21.04.2010, 17:16
Interviul îl susţine toată lumea care tânără şi nu am mai vizitat niciodată Canada şi este în limba română. Bineînţeles că te poate invita amicul tău, chiar dacă nu ai prea multe cu care să dovedeşti că ai legături cu ţara mergi înainte cu tupeu, am fost sâmbăta trecută la o petrecere cu români şi am cunoscut un cuplu cam de vreo 30 de ani care au luat viză de canada cu intrări multiple, invitaţi de nişte prieteni şi sunt croiţi să rămână. Aşa că noi ştim legea însă cine ştie ce se petrece pe acolo pe la ambasadă, poate că nu au ridicat vizele însă s-au decis să lase pe toată lumea, zic şi eu căci nu ştiu ce să mai cred.

Depinde de atitudinea ta la interviu, nu trebuie să fii nici cu nasul pe sus dar nici să tremuri de frică. Ca un sfat pt tine, să ai la tine ceva care să dovedească faptul că eşti la facultate şi-n ce an, iar dacă deschide discuţia despre ce facultate faci si cum e să nu-ţi mai tacă gura de cât de mult îţi place şi ce hotărâtă eşti să faci carieră din profesia pe care ţi-ai ales-o. La fel dacă te întreabă despre părinţi trebuie să vorbeşti în aşa fel încât să creadă că eşti tot fetiţa mamei şi că nu se poate lipsi de tine. De asemenea de amic ar fi bine să nu laşi impresia că ar fi şi iubit căci s-ar putea să te refuze.

baftă şi dacă mai ai întrebări şi te pot ajuta, dă-mi de ştire.