PDA

Arată versiune întreagă : pot sa emigrez in australia?

valighe
23.08.2005, 02:41
Am 25 de ani am absolvit universitatea tehnica de constructii bucuresti specializarea constructii hidrotehnice am un an vechime in domeniu cunosc limba engleza nivel mediu in acest moment dispun de bani necesari emigrarii.

Pot sa emigrez?

Ekklesia
04.09.2005, 22:17
Am 25 de ani am absolvit universitatea tehnica de constructii bucuresti specializarea constructii hidrotehnice am un an vechime in domeniu cunosc limba engleza nivel mediu in acest moment dispun de bani necesari emigrarii.

Pot sa emigrez?
<DIV> </DIV>
<DIV></DIV>
<DIV>
<DIV>Vali,</DIV>
<DIV></DIV>
<DIV>Salutari din Melbourne, Australia.</DIV>
<DIV></DIV>
<DIV>In primul rand trebuie sa te asiguri ca indeplinesti conditiile de baza pentru migrare:</DIV>
<DIV>1. Sa ai sub 45 ani.</DIV>
<DIV>2. Sa ai o meserie pe SOL</DIV>
<DIV>3. Sa obtii nota de trecere la examenul IELTS</DIV>
<DIV>4. Sa ai experienta recenta intr-o meserie care se regaseste pe SOL -de preferat insa in meseria ta.</DIV>
<DIV></DIV>
<DIV>Odata ce indeplinesti aceste conditii, trebuie sa acumulezi 120 de puncte necesare pentru Skilled Independent Visa (136). Pentru a putea sa-ti fac o evaluare cat mai obitctiv te-as ruga sa-mi trimiti CV -ul tau prin email si iti voi raspunde ulterior. </DIV>
<DIV></DIV>
<DIV>Din pacate informatiile oferite sunt insuficiente pentru a putea sa facem tentativ un punctaj.</DIV>
<DIV></DIV>
<DIV>Toate cele bune,</DIV></DIV>

igaz
05.09.2005, 01:51
buna ziua.Vreau si eu sa emigrez in Australia cu sotia mea.as-i avea o intrebare.unde se poate da testul IELTS?Trebuie inainte sa te inscrii? Multumesc frumos!

Ekklesia
07.11.2005, 00:44
<DIV>Testul IELTS se poate da la British Council in Bucuresti.</DIV>
<DIV></DIV>

cristea cezar
01.03.2006, 11:27
ce se intampla daca nu obtii testuk ielts , dar s-au acumulat cele 120 de puncte.