PDA

Arată versiune întreagă : Bilete ieftine de avion

GreenRose
13.03.2010, 11:40
V-as ruga sa ma informati unde as putea gasi bilete de avion spre Europa, la preturi cat mai bune. Nu cred ca e avantajos sa zburam pana in Romania. De obicei zburam pana in Austria si de acolo conducem pana in tara. La fel si la intoarcere. Voi ce ma sfatuiti?

livia
13.03.2010, 12:44
Cat faci din Austria pana unde vrei sa ajungi in Romania si cat te costa in plus drumul? Niciodata nu as alege varianta asta decat daca as avea pe cineva de vizitat acolo. Nu am idee cat faci tu din Austria pana la tine acasa, este si asta de luat in calcul. Pentru mine varianta cea mai buna este sa zbor pana in Bucuresti iar de acolo sa ma ia cineva, de regula sunt presata de timp. Singura data cand am luat in calcul asa ceva a fost cand ne gandeam sa mergem sa vizitam niste amici la Berlin dar si atunci am stat pe ganduri daca sa luam avion sau sa conducem si-mi amintesc ca tot avionul era solutia, ce-i drept noi vizam Bucuresti si Rm. Valcea in special, de la intrarea in tara pierzi timp bun pe teritoriu tarii.

GreenRose
14.03.2010, 15:24
Din Austria si pana unde stau eu, langa Oradea imi ia cam 6 ore de condus, deci mult mai putin decat din Bucuresti. In plus am doi frati care locuiesc acolo. Si din cate am vazut eu, chiar si o masina de inchiriat costa mai mult in tara decat in strainatate.

angeline
14.03.2010, 16:16
La varianta Budapesta nu te-ai gandit, Dana ? Cu atat mai mult daca ai destinatia in apropiere de Oradea.
Inca nu stiu pe nimeni care sa vrea sa vina in tara si sa conduca din Austria. Asta numai daca nu are planuri in Austria, concret.
De la Budapesta - Oradea sunt 250 km iar autostrada este perfecta.

GreenRose
15.03.2010, 13:33
Angeline, multumesc, e o idee de luat in considerare. Noi am mai condus din Austria acum 2 ani. Din Budapesta ar fi si mai scurt, doar ca nu avem pe nimeni in Ungaria. Oricum, multumesc de idee!

angeline
15.03.2010, 15:13
Angeline, multumesc, e o idee de luat in considerare. Noi am mai condus din Austria acum 2 ani. Din Budapesta ar fi si mai scurt, doar ca nu avem pe nimeni in Ungaria. Oricum, multumesc de idee! Nimeni pentru ce anume ?

Sistematic sunt tranporturi cu autoturisme de la aeroportul Feriheghy catre Oradea, Arad, Timisoara, Cluj, Satu-Mare, Baia-Mare, etc.
Au fost dati cand pentru rudele din strainatate am platit transportul de la Feriheghyairport - Romania, din Romania.
S-au comunicat datele ziua, ora, numele si numarul persoanelor care urmeaza sa soseasca, si au fost asteptati la aeroport, ulterior adusi la destinatie pana la usa casei de catre firma respectiva.
In fine.
Sigur vei gasi o solutie convenabila voua.

Maximus
16.03.2010, 11:07
V-as ruga sa ma informati unde as putea gasi bilete de avion spre Europa, la preturi cat mai bune. Nu cred ca e avantajos sa zburam pana in Romania. De obicei zburam pana in Austria si de acolo conducem pana in tara. La fel si la intoarcere. Voi ce ma sfatuiti?

Este un site, expedia.com pentru tot felul de rezervari : hoteluri, avioane, masini, poate a mai fost spus pe aici.

globalholidays
25.06.2010, 00:28
Orice agentie de turism din Romania, daca le-ai cere o cotatie de pret, ti-ar trimite-o pe e-mail. Spune-le unde vrei sa ajungi si-o sa fi surprinsa cate alternative o sa ai.

elliane
25.06.2010, 00:41
V-as ruga sa ma informati unde as putea gasi bilete de avion spre Europa, la preturi cat mai bune. Nu cred ca e avantajos sa zburam pana in Romania. De obicei zburam pana in Austria si de acolo conducem pana in tara. La fel si la intoarcere. Voi ce ma sfatuiti?Incearca "wizzair"Hungary Kft.Daca faci rezervarile din timp,au niste preturi surprinzatoare.

danielaionescu
08.03.2012, 18:43
Recomand cu caldura o agentie romaneasca de turism din LA, de care m-am folosit des si de fiecare data cu rezultate f bune: Perfect Tour. Are preturile cele mai avantajoase la zborurile catre Romania de oriunde din State si nu numai catre Bucuresti; au zboruri si spre Cluj, Timisoara, Sibiu. Intrebati de Daniela, ea este manager (818-726-5151), foarte cumsecade si va ajuta sigur!

Mult noroc,
Dana

aramis_13
08.03.2012, 20:01
:lol:

pentru cine ştie să citească, mesajul de mai jos/sus trebuie citit:

”întrebați de mine...”

Teodora04
20.08.2012, 05:48
Ai reusit sa faci rost de o companie buna pana la urma?

GreenRose
29.10.2012, 11:17
Pana la urma ne-a ajutat fratele meu cu o masina a unui prieten.. Dar am vrea sa mergem din nou la anul si nu stium cum sa facem... Vom sta cel putin 3 saptamani...