PDA

Arată versiune întreagă : Transit Visa

susu_d2
09.03.2010, 05:11
Trebuie sa obtin viza de tranzit cat mai repede. intrebarea mea este daca e mai simplu sa merg personal in Serbia sa aplic pentru ea sau e tot una daca trimit actele prin UPS? La timpul de procesare e dilema mea...care ar fi metoda cea mai rapida de a avea viza pe pasaport?

Maximus
15.03.2010, 11:13
Trebuie sa obtin viza de tranzit cat mai repede. intrebarea mea este daca e mai simplu sa merg personal in Serbia sa aplic pentru ea sau e tot una daca trimit actele prin UPS? La timpul de procesare e dilema mea...care ar fi metoda cea mai rapida de a avea viza pe pasaport?

Poate trebuia sa spui si pentru ce tara vrei viza de tranzit; esti la subsectiunea NZ si Australia, banuiesc ca pentru una din ele.

susu_d2
26.03.2010, 03:28
Ok Maximus e vorba de Australia...vre-un sfat? tin sa te anunt iarasi ca daca era vorba de NZ as fi vorbit de consulatul din Bruxel si nu Serbia. NZ nu are consulat in Serbia sau Romania. Sunt curios acuma ca te-am lamurit cate sfaturi poti sa-mi dai din moment ce nici macar nu sti care din ele pe unde au reprezentante.

PS. am rezolvat de ceva timp problema

Maximus
26.03.2010, 03:40
Ok Maximus e vorba de Australia...vre-un sfat? tin sa te anunt iarasi ca daca era vorba de NZ as fi vorbit de consulatul din Bruxel si nu Serbia. NZ nu are consulat in Serbia sau Romania. Sunt curios acuma ca te-am lamurit cate sfaturi poti sa-mi dai din moment ce nici macar nu sti care din ele pe unde au reprezentante.

PS. am rezolvat de ceva timp problema

Eu nu stiu dar e bine ca tu sti ! Nu era vorba sa ma anunti pe mine cumva, ci sa-ti cresti sansele de a primi un raspuns corect de la forumisti prin a oferi cit mai multe detalii corecte. Asta ca sa sti.

susu_d2
26.03.2010, 04:30
ideea e ca ai postat si tu un reply absolut inutil. ce sfat ar putea sa-mi dea careva care nici macar nu stie despre ce consulat vorbesc? e clar ca cine a mai fost la consulat sau a trimis acte stie ca daca e vorba de serbia e vorba de ambasada australiei si nu NZ

sorin
26.03.2010, 06:02
Pentru eliminarea confuziilor:
Ambasada Australiei in Belgrad, Serbia sub jurisdictia careia intra si Romania:
http://www.romanian-portal.com/australia-comunitatea-romaneasca/Ambasada-Australiei-in-Romania/ambasada-australiei-in-romania.html

Ambassada Noii Zeelande in Bruxelles, Belgia, sub jurisdictia careia intra si Romania:
http://www.romanian-portal.com/noua-zeelanda-comunitatea-romaneasca/Ambasada-Noii-Zeelande-in-Romania/ambasada-noii-zeelande-in-romania.html