PDA

Arată versiune întreagă : amenda ca am copiat un film de pe torent ???

zisu
02.03.2010, 20:21
salut pe toti!am primit zilele trecute un plic si sint instiintat ca am de platit 800E ca am copiat un film de pe torrent.to,daca nu-i platesc sint pasibil de inchisoare 6LUNI.mi-au trimis cam 15 foi fata ferso,nu stiu ce sa fac.CE MA SFATUITI?va multumesc anticipat

editat de sorin: inchis sondajul, care banuiesc ca a fost deschis din greseala.

aramis_13
02.03.2010, 20:34
tălică unde zici că locuieşti? adicătelea în ce ţară?

zisu
02.03.2010, 20:38
in Germania

aramis_13
02.03.2010, 20:42
te-am întrebat doar de ţară, şterge oraşul!
ai de ales între a plăti amenda şi a o contesta. ca să o conteşti e cam greu şi ai nevoie de un avocat, care s-ar putea să te coste la fel de mult (sau poate chiar mai mult). iar chiar ai downloadat, probabil că ai făcut şi seed. şi ăla e nasol, nu downloadat-ul.

zisu
02.03.2010, 20:55
Multumesc mult de sfat,am citit pe cateva forumuri din tara si toti spuneau ca nu are cum,dar se refereau la Romania,cu Germania e altceva,ideea este ca de unde am copiat nu era ceva de genul copyrait sau alte chestii de astea si e aiurea sa-mi dea voie sa copii si apoi pac amenda.cat priveste chestia cu seed iarta-mi necunostiinta este vb ca l-am lasat la randul meu l-a copiat?Stiu pe cineva care copie de pe acel torent si nu nici o problema.sa se numeasca ghinion?

lik2008
29.09.2010, 15:11
Daca ai internet de la Telekom nu e ghinion,din asta traiesc!

mihaib
19.06.2011, 03:25
Salut,

Nu esti primul si nici nu vei fi ultimul. Majoritatea filmelor licentiate de Sony sunt urmarite pe torrente de catre o companie ce licentiaza filemele Sony. Nu e vorba de seed, ci e vorba de download-ul in sine. Download-ul se face de la un singur seeder si o sa fi placut surprins ca merge extrem de repede, timp in care iti este inregistrat ip-ul, timpul de download, filmul etc. Personal, iti sugerez sa platesti amenda si onorariul avocatilor si data viitoare sa eviti trackere nemtesti, necunoscute si un pic dubioase.

Succes!
m