PDA

Arată versiune întreagă : Alex & Teo

16.08.2005, 02:57
O zi frumoasa tuturor!
Suntem Alex si Teo din Sibiu, si pe 3 septembrie avem nunta in Sibiu. Eu sunt psiholog si lucrez la Sibiu, intr-un N.G.O ce se ocupa cu tratamentul addictiilor (alcool, droguri, medicamente), deci sunt addiction counselor pentru dependentii de alcool, droguri etc. In acest domeniu am o experienta de 3 ani.
Viitoarea mea sotie> Teo, este si ea psiholog, tot de aproximativ 3 ani lucreaza intr-un centru de recuperare si ingrijire a copiiilor cu handicap sau disabilitati psihice si motorii. Ca psiholog creeaza programe de recuperare/ingrijire mentala pentru acesti copii.
Dorim sa lucram in USA/Canada, daca e posibil cam tot in caeste domenii sau ceva asemanator.
Am hotarat sa va scriu in speranta ca undeva in toata comunitatea de romani de pe intreg teritoriul USA sau Canada, se vor gasi niste posturi care sa se potriveasca cu experienta si cunostintele noastre.
Amandoi stim engleza foarte bine, deci nu ar fi o problema vorbitul sau comunicarea cu adultii sau copiii americani.

Daca stiti ceva despre un post legat de addictii (dependenta de alcool, droguri, etc) sau un post de psiholog sau trainer pentru copii normali sau cu disabilitati (sau cu handicap) va rugam scrieti un reply la acest subiect. Daca e nevoie putem trimite recomandari si CV-uri, acte traduse in englezasi contrasemnate de supervizorii/sefii nostrii.
Va multumim.

ovex
13.09.2005, 08:20
V-ati gandit la o eventuala emigrare in Canada?

mihaela75
13.09.2005, 10:51
Cred ca trebuie mai intai sa emigrezi si apoi sa incepi sa bati pe la usi si sa trimiti CV-uri.Sunt slabe sanse sa gasesti mai intai jobul si apoi sa vii cu work visa.Oricum bafta!